Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) arn válasza SylverR (#43) üzenetére


arn
félisten

200w alatti kartyat kell venni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#52) #06658560 válasza satz18 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól tudom ez már HBM, így mintha nem nagyon kellene legyen rajta külső RAM, így annak hűtés se kell.

(#53) Sinesol válasza Malibutomi (#50) üzenetére


Sinesol
veterán

Érdekes gondolatmenet, hogy nem csúcs...de akkor mi az ami számottevően gyorsabb a Maxwellnél jelenleg?
Csak ugy érdekelne, mivel én ugy tudtam kb ez a szint a csúcs és a piros oldal is kb ugyanezt a teljesitményt hozza.
Létezne vajon egy titkos gyártó, aki nem ilyen csigalassú dolgokat gyárt, hanem igazi csúcsot? :U
Érdekes gondolat...

[ Szerkesztve ]

(#54) Malibutomi válasza Sinesol (#53) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Write only? :U

Ujra: attol nem lesz sem hightech, sem csucs ahogy az elozo hsz-ban irtad, hogy nagy bazi leghutes van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#55) Sinesol válasza Malibutomi (#54) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem is irtam azt, hogy a hűtéstől high tech, maga a pcb is custom...szövegértés off? :U

Na de mindegy is, elég volt az offból már. :R

[ Szerkesztve ]

(#56) Malibutomi válasza Sinesol (#55) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A szovegertes nalad nincs meg szerintem, harom hozzaszolas ota azt irkalod, hogy legyen nagy, legyen benne sok anyag, lehessen erezni a sulyat, neked attol hightec meg csucs.

"Én valahogy jobban szeretem az ilyen high tech csúcs custom dolgokat, amikből aztán nem sajnálják az anyagot. Jó az ha érzed a súlyát és nem valami pár dekás műanyagot kapsz"

Erre reagaltam az elobb...nem attol lesz hightech meg csucs hogy nagy es nehez. Azert irtam az elobb a hutot mert altalaban annak erzed a sulyat nem a 3 dekas PCB-nek amire most hivatkozol.

Ha mar azt sem tudod mit irtal kettovel ezelott akkor legalabb a szemforgatos smileykat hagyd ki

[ Szerkesztve ]

(#57) FragMaster válasza #06658560 (#52) üzenetére


FragMaster
addikt

A VRM hűtésére gondol, nem a RAM-ra.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#58) eventus


eventus
veterán

Így köll megjavítani :C [link]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#60) priti válasza proci985 (#41) üzenetére


priti
addikt

Durva, ha tényleg 8 év eltelt már, de az EOL azért erős túlzás…
Mi történt azóta? Azon túl, hogy már csak vacak lemezházakat adnak negyven ezrekért is csak mert bele tudsz csavarozni egy radit koppra? Nagy kaland.
Az történt, hogy nem kapod meg a 830-at újonnan 54k-ért boltban, helyette megkapod már 10-20k ért az apróban. És ez rossz? Ettől EOL?
Vaj puha alu az egész. Pár perc kivágni az alját a radinak, meg dobni rá egy görgőt, hogy el is férjen és szvsz, H2O ready. Mit nem tud, amit egy háznak tudni kell? A mai napig nem láttam olyan házat, amire a készre modolt házam szívesen cserélném el ingyen. Nem, hogy még én fizessek rá nem is keveset.

Ezeken a képeken alig látszik, hogy nem 8 éve lőttem őket, max a billentyűzet buktat le, mert az nincs olyan régen. Ettől még szerintem nem halál ciki, kidobásra érett, kiment a divatból szégyen az egész se külsőre, se a használhatóságot nézve, de még a specifikációkat nézve sem. Ne sznobuljunk, inkább lássuk a praktikumot. Én is eladtam anno a monitorom, de most hogy 6-8k-ért adnak egyet újra vettem hármat, mert összesen 20-25k-ért egy Eyefinity jobb, mint 50k-ért egy pici 21:9 monitor, ami olyan vékony csík, hogy Stohl buci egy slukkra felkapja szőnyegről… Pont teszek rá hány éves, ha egyszer praktikus hármat venni belőle. Nem vagyunk mi németek, hogy ez már ciki legyen.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#61) #72042496 válasza priti (#60) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Az történt, hogy nem kapod meg a 830-at újonnan 54k-ért boltban, helyette megkapod már 10-20k ért az apróban. És ez rossz? Ettől EOL?"

Igen, pontosan attól EOL hogy nem kapod meg újonnan a boltban, mert a gyártó részéről a termék az életciklusa végéhez ért, már nem szállítják. Ennyit jelent az EOL, semmi olyan nincs benne hogy az adott termék rossz vagy ciki lenne.

(#62) priti válasza #72042496 (#61) üzenetére


priti
addikt

A termék életciklusának a végét jelenti. Szerintem egy termék életciklusa addig tart, amíg nagyobb kompromisszum nélkül használható arra, amire való és nem addig, amíg az után gyártását meg nem szüntetik abból a célból, hogy vacakabb minőségű terméket el lehessen adni az árában. Más kérdés, hogy ez a „nagyobb kompromisszum” jelentheti azt is hosszú élettartamú dolgoknál, hogy végletesen kimegy a divatból és már ciki. Például bútor… Szerintem ez viszont még egyáltalán nem igaz erre a házra. Funkcióit tekintve az ATX toronyház -mint olyan- meg amennyit változott az évek során az erősen konvergál a nullához. Pár perc modolással naprakészre lehet faragni a legtöbb házat otthon, szóval fórumban EOL-ozni és úgy beszélni róla, mintha nem is létezne és szóba sem kerülhetne, csak mert már nem gyártják után erős túlzás.

Hardverlesen

(#63) #72042496 válasza priti (#62) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rosszul gondolod. A termék életciklusa nem akkor ér véget amikor te nem tudod tovább használni, hanem amikor a gyártó kivonul vele a piacról. Nézz utána a fogalomnak.

(#64) Sinesol válasza Malibutomi (#56) üzenetére


Sinesol
veterán

Azt hiszem kár veled vitatkozni, kiemelsz egy neked tetsző dolgot, a többit meg elsikkasztod.
Amit leirtam, tovabbra sem a hűtést dicséri, kiemelgethed akárhányszor csak jólesik. A high tech kifejezés a kártya egészére vonatkozott, a jó ha érzed a sulyát/van benne anyag az inkább a maszív alapnak ,custom pcb-nek, sokfázisos vrm-nek szólt.
Azt érzem, hogy próbálsz görcsösen olyasmit beleerőltetni, amiről lényegében nem is beszéltem. A hűtés kb szóba se került, nem tudom miért erőlteted. Amugy meg kb egy csucskartyanal épp tökmindegy milyen a hűtés, lecserélheted vizre...a lényeg a vga.

[ Szerkesztve ]

(#65) priti válasza #72042496 (#63) üzenetére


priti
addikt

Szövegkörnyezettől függően használják úgy is, ahogy írod, de a fórumos EOL nem az szokott lenni. Az end-of life mittom autóknál például a roncsokról beszélnek így…
Példaképpen a lifetime warranty sem azt jelenti, hogy addig garanciális a memóriád, amíg egy újabb típust nem kezdünk gyártani. Tökmindegy, mert ott nem értek egyet a sráccal, hogy ha szerinte itt valami nincs újonnan, akkor az kvázi nem létezik és onnan nem számol vele. Szerintem kár temetni ideje korán azt, ami egyébként jóféle cucc.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#66) proci985 válasza priti (#60) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

tenyleg 8 ev, a Cosmos (RC1000) 2007ben jelent meg es az valtotta le a Stacker 83x szeriat (vagy maskepp nezve a Cosmos S).

EOL: ahogy Balika911 irja. nem gyartjak. apron szep allapotu Stacker 8XXet en mar 2008ban se talaltam (egy honapon keresztul vadasztam ra). jelenleg egy moddolt 810 van fent az apron, 83x nincs. nagyon ritkak voltak azok a hazak a forumon.

btw olyannak mondod, aki egy het-nyolc eves hazat hasznal, ami legalabb 3-4 eve EOL:). ha lett volna erezhetoen jobb, csereltem volna. de nem volt (a Cosmos 2 es a 900D kozel volt, de mindkettonek vannak apro gyerekbetegsegei).

---

ettol fuggetlenul nagyon keves olyan haz van, amiben felfele all a GPU es latszik a blokk massziv hajolgatas nelkul ha a foldon van a haz. FT08-E, FT02, FT05, TJ07, TJ11, esetleg meg a Thermaltake X9 es a HAF XM..

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#67) priti válasza proci985 (#66) üzenetére


priti
addikt

Peched volt. Nekem eléggé összefolyik már mi milyen régen volt.
Elég közelinek érzem, amikor követtem egy fekete 830 eladását, de még a régi grafikus felülete volt az aprónak, szóval elbizonytalanodtam mikor is.
Emlékszem a srác heteken át szenvedett mire talált egy vevőt és a hirdetésével párhuzamosan volt fent másik 830 is drágábban vidéken és az is hamarabb ment el.
Mindegy a lényeg, hogy már 10k-ra lement én meg egyszerűen nem akartam elhinni, mert fotó alapján egészen patika volt a ház. Nekem feketében ugyan nem tetszik annyira, mint a natúr szálcsiszolt alu fekete ráccsal, de bakker akkor is…
A ventikeret hiányzott csak és bakker 10k-ért 830? Már azon voltam, hogy basszus megveszem én és odaajándékozom valakinek annyira ajándék árra ment le. Akkor döntöttem el, hogy házat tuti biztos nem cserélek, mert én ennyiért oda nem adom. Most viszont, hogy rákerestem tényleg csak február elején volt fent az utolsó 830, de tavaly is volt legkevesebb kettő, szóval van rendszeresen még mindig, csak türelem kell hozzá.

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.