Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Nem rossz a lap, bár nem értem mért nem tudják az új szabványokat az alsóbb kategóriában is elkezdeni terjeszteni. Az egy dolog, hogy még viszonylag drága, de a gyorsabb terjedés mellett megtérülne.

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

"A grafikus kártyák telepítését egy 16 és két 8 sávos PCI Express foglalat várja, ennek megfelelően a 3-way és Quad SLI, valamint a Quad CrossFireX technológia támogatása is biztosított."

Valamit elszámoltál Abu, mert ez csak 3db PCI-E teljes hosszúságú csatoló, márpedig a lapon négy ilyen van. :U

[ Szerkesztve ]

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

2010 divatszínei: hófehér+világoskék, néha sötétkék...

eddig a piros+fekete volt a nyerő :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) szki


szki
őstag

Jó lap ez nagyon! Bár az ára kicsit sok.

(#5) h_mate válasza D.Orion (#2) üzenetére


h_mate
tag

Illetve köztudott, hogy az X58-as lapokon 2db PCI-E x16 van.

Suhognak a Fuck.

(#6) kételkedem válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

A fekete házamban tök mindegy, milyen az alaplap színe, de ez tényleg unalmas, hogy mindegy milyen gyártó, a lapok kis eltéréssel ugyan úgy néznek ki!

Hajrá Giga! Király ez a lap!, Jó lenne, de ennyiért nem kell! Már alig várom! Remélem az összes nulla értékű hozzászólást leírtam, jöhetnek az érdemi hozzászólások. ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7) .mf válasza B4nd1t4 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Épp, hogy az "olcsóbb" LGA1156-os lapokon volt előbb SATA6Gbps és USB3.0 :U
Sőt, ha úgy nézzük (LGA775 már fut kifelé), a P55 az Intel futó lapjai közül pont az alsóbb kategória...

Ideje volt már, hogy az X58-ra is rátegyék ezeket. Ha a 6-magos 32nm-es Westmere-t is támogatja, aranyos kis előremutató lap lesz. Csak kár, hogy egyben drága is lesz...

---

"A grafikus kártyák telepítését egy 16 és két 8 sávos PCI Express foglalat várja"

2 x16 és 2 x8-as.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Azért jellemző, hogy az Intel és az Apple összeakadását a Gigabyte orvosolja :)

(#9) D.Orion válasza h_mate (#5) üzenetére


D.Orion
veterán

Köztudott?! Bocs akkor én nem vagyok köz, mivel nem tudtam, csak sejtettem...

Egyébként meg egy chip nem határozza meg, hogy minek kell lennie az alaplapon, szóval nem jelenteném ki a helyedben, hogy minden X58 chip-el szerelt deszkán 2db 16xPCI-E van.
Egyébiránt ezen is 4db van, csak ebből 2db 16x és 2db 8x.

[ Szerkesztve ]

(#10) No-kia


No-kia
őstag

jófejek h megoldották az iphone kérdést

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#11) mephi666


mephi666
nagyúr

na, erre építsen valaki quad-sli-t víz nélkül... :) komoly lap, borsos árért elég fullosan felszerelve... "köszönjük szépen gigabyte" :K ezzel a lappal sem engem céloztak meg... jó nekem a 12ezres nagyon kicsi matx-es, amd-s tezsvíre :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) fereg


fereg
tag

Ez az egyetlen GA-****-UD7 lap eddig nem?

;)

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Mindent bele :D
Arik az iphoneal kapcs. :B :DDD

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez má megkapja az iPhone Premium Ready plecsnit? ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

a Gigabyte mindig is kék-fehér alaplapokat gyártott ! nekem nagyon tetszik, és ez a vizes blokk is okos megoldás! ezen kívül bevezettek egy új számot ! 3-4-5-6 volt eddig mindig a DQ6 jelentette a csúcsot ... és most már van 7es jelzésű is ! :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16) Bahama


Bahama
aktív tag

"Az terméken" lehet már tudni hogyan szuperálnak az újdonságok gyakorlatban, és nem elméleti szinten?

Kerüld a pusztán a vita kedvéért, erõteljes érzelmi töltettel ellátott, sokszor az észérveket nélkülözõ, témához inkább csak lazán kapcsolódó hozzászólásokat, melyek inkább exhibicionistán öncélúak, mint konstruktívak a közösség felé!

(#17) No-kia válasza lezso6 (#14) üzenetére


No-kia
őstag

:W :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#18) Voyage válasza Quan-Chi (#15) üzenetére


Voyage
aktív tag

[link]
PCI linken kívül nem sok fehér van, a többi kék, meg piros-sárga színű. Szóval nem éppen mindig. :)
De gyártott ő anno abszolút nem kék-fehér is. :D

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#19) bajuszati


bajuszati
tag

hogy miből maradok ki már megint

(#20) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Jujjj. :Y 24 fázisú tápellátás. :) Elmehetek a sunyiba a P5K/EPU-mmal, ami csak 8 fázisú. :DDD
Mondjuk a Quad-ok alá ez is elég, de hogy 24 fázisú? Gondolom lehet benne tuningolni rendesen, a lapon már nem sok minden múlik.

2 év múlva remélem én is kipróbálhatom ezeket a szépségeket. eszméletlenül tetszenek ezek az X58-as deszkák. :C

(#21) ngabor2 válasza tzsolesz (#20) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tippre a 8 fázis is túl van tervezve. erre meg azért tettek 24-et, emrt az olcsó, de a végén jóóó nag yszám jött ki, amit a feature list-ben fel lehet tüntetni.

valszeg igen kevés olyan felhasználó lesz, aki a kínált szolgáltatásokból 2-nél többet teljes mértékben kihasznál.

(#22) tzsolesz válasza ngabor2 (#21) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mondasz valamit. :K

De nehogy azt mondd, hogy nem veszed figyelembe a fícsőröket amikor lapot vásárolsz?

Az ember mindig attól fél, hogy lemarad valami jó dologról, amire a jövőben szüksége lesz majd, és azt szeretné, hogy ne azon 4-6K-n múljanak ezek a dolgok. mondjuk ebben az esetben ez nem tudom milyen mértékű többlet költség. USB 3.0, SATA 6Gb/s, 24fázisú tápellátás, stb... Szépen hangzanak, de vajon veszünk a lapunk életében USB 3.0-át támogató eszközt? Vagy pl. olyan merevlemezt, SSD-ét amit már korlátoz a SATA 3Gb/s? Ki tudja, a lehetőség meg lesz rá, annak aki ezt veszi. Aki nem ezt veszi, az meg esetleg megbánja, vagy hálát ad magának, hogy így döntött.

ez mindig nagy dilemma. :U

(#23) Metalfan ahogy mondod. :K

[ Szerkesztve ]

(#23) Metalfan válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Metalfan
senior tag

Így van, de azért mindenki reménykedik, hogy hú, de brutálisra fogja majd fejleszteni a gépét, aztán sokszor megakad az első vagy a 2. hardvernél :U

(#24) proci985 válasza fereg (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez az első.

finomnak tűnik, mondjuk ennyi pénzért már ez az elvárható minimum.

ngabor2: jó, de jövőálló:DDD mondjuk aki nem nagyon cserélgeti a lapot annak jól jöhet. bár tényleg olcsóbb venni most valami egyszerűbbet aztán cserélni pár év múlva megint.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Durva cucc, durva áron :U

...

(#26) Quan-Chi válasza Voyage (#18) üzenetére


Quan-Chi
őstag

szerintem ezen a lapon is a fehér és kék dominál ... kivéve a Ram foglalat más színű ... de a nyák kék és a többi apróság is fehér , nyilván még a 478-as özön víz előtti szériákból akad 1-2 színes darab! de már a S775 foglalatos lapok 99% kék nyákos a GB-nél :C , amúgy nekem jobban tetszenek az ilyen 1 vagy maximum 2 színből összeállított lapok! nem díjazom a színkavalkádot a gépben ! nekem minden fekete és alu/nikkel színű elég komoly :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#27) Muton


Muton
addikt

én meg arra várok, h a nyák áttetsző legyen és lehessen benne látni a rétegek eltérő 'huzalozását'. addig ezek sincsenek sehol sem :o :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#28) 04ahgy válasza fereg (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez előtt az ilyen vízhűtőblokkos északi hidas lapok Extreme utótaggal neveztek (Pl. P45-Extreme, stb.), úgy néz ki, UD7 lett belőle.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29) fanti


fanti
addikt

Hát szépnek szép az biztos, és mindennel fel van szerelve, de az ára.....

Nem is tenném szóvá ezt az "apróságot" ha még divat lenne az ami 15 éve volt, hogy alaplapot vettünk 4-5 évre.
De manapság ez a 4-5 év olyan 1-2 évre csökkent még egy ilyen csúcs lapnál is, és mivel úgyis jönnek a csilivili-mindenttudok-überbrutál lapok, ezért egy ilyen lapnak kis hazánkban igen kevés létjogosultsága van szerintem.
Legalábbis az itthoni keresetek függvényében.

Valamint én arra várok, hogy az Intel natívan támogassa az USB3 és S-ATA3 szabványokat, és ne mindenféle kiegészítő áromkörökkel kelljen telezsúfolni az alaplapokat hogy ez megvalósulhasson, de ez csak az én heppem.

A 24 fázisos tápellátás meg max. a doboz tetején mutat jól, gyakorlati haszna nemigen van.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30) Duree


Duree
veterán

Hát igen hangzatos a dolog,de az ára,hát mint mondjak.Ezért a pénzért veszek egy Phenom 2 procit meg egy csúcs alaplapot hozzá meg még 2 giga ramot

duree54

(#31) .mf válasza Muton (#27) üzenetére


.mf
veterán

Az se rossz. Nekem a Sapphire Pure fehér nyákja is tetszett, az is jól nézett ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) Quan-Chi válasza .mf (#31) üzenetére


Quan-Chi
őstag

emléxek arra a típusra ... az ötlet jó volt, de sajnos nem hófehér volt a nyák hanem ilyen törtfehér , olyan hatást keltette mintha koszos lenne vagy nagyon régi :U

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.