Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Hát én nem sok jót jósolok ennek a cuccnak. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Lacika112


Lacika112
aktív tag

ŐŐŐ nem tanultak az első kör hatalmas bukásából?

Oké mennek még egy pofonért :C

Kb hasonló jövőt jósolok neki mint anno a Rambus-nak, 20 ével később a pc-sek fele azt se tudja micsoda volt úgy elterjed :C :C :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#3) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezt a hibrid felépítést meg minek erőltetik?

Éppen az lett volna benne a pláne, hogy a "kapacitás / késleltetés / ár" mutatója kedvező egy rakás feladathoz.

Kétlem, hogy így a DRAM árának felénél olcsóbban adnák ugyanazt a kapacitást.
A 10-szer nagyobb késleltetést ez meg már nem fogja kompenzálni. :(

[ Szerkesztve ]

(#4) XCube


XCube
tag

Hmmm. Akkor lassan lehet már SSD -vel is lehet majd fenyíteni ;] .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Akiknek nem volt elég a 1,5TB memória/CPU, azokkal megvetetik újra a 1,5TB ddr4-et, optane kiegészítéssel, mellé a marha drága processzort és bónuszként állhatják a szoftverek optimalizálásának költségeit.

Az év üzlete.

(#6) ecaddsell válasza XCube (#4) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Csak kb. 3 évet késett, de nem baj, legalább nem lesz egyszerű használni.

Gondoltam csinálok 1 gyors fejszámolást az over provisioning mértékéről, de már itt elakadtam (lehet túl reggel van, túl közel a hétvégéhez).
Azt mondja 4 db 128 gigabites lapka azaz 64 GB RAM. 10 db 3D XPoint 640 GB (itt már nincs kijelentve, hogy ez tisztán XPoint, de logikusnak tűnik).
Első csavar: "DDR4 és 3D XPoint lapkák aránya minden modulon 1:3". 4 RAM lapka ill. 10 3D XPoint az nem 1:3. Talán még azon a bizonyos Pentiumon sem amire az idősebbek esetleg emlékszenek. ;)
Kapacitásra mondjuk kijönne, ha 128 GB RAM lenne a modulon....

Azaz valójában mit takar a nominális 512 GB kapacitás? 64 GB RAM + 448 3D XPoint (a 640-ből) vagy valami más arányt?

Később a memory módra az van írva, hogy ilyenkor a RAM kiesése miatt csak a rendszermemória kétharmada lesz címezhető.
Ez megint mire vonatkozik? A 256 TB (48 bit) limitre? Attól azért a 4.5TB még messze van...
Vagy úgy gondolják később még több 3D XPoint lesz a gépekben és a címtért már most ennek megfelelően osztották fel? Mi van azokkal a hibrid gépekkel ahol lesz sima RAM modul meg az a kombi modul is vagy ez nem lehetséges (azaz aki 3D XPoint-ot akar az csak az Intel kombi RAM-ot használhatja)?

Miért van az az érzésem, hogy nem akarták, hogy sokat tudjunk meg?

(#7) ecaddsell válasza #16939776 (#5) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Á mostmár megvilágosodtam, ilyen gépekbe csak ebben a felállásban tehetsz csak RAM-ot.
Az ilyenfajta árukapcsolást azért el szokták meszelni, de egyébként nemhogy az év, de az évtized üzlete lenne.

(#8) #95904256 válasza ecaddsell (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

A DRAM / XPoint modulonkénti kapacitása engemet is érdekelne, eddig nem találtam róla infót. ( szerk.: Az itt emlegetett "1:3" meg "kétharmad" arányokat más oldalakon nem láttam megemlítve. )

Annyit azért sikerült kideríteni, hogy az DDR4-T támogatással rendelkező processzorok tudják használni az Optane-t és ezek mellé vegyesen betehető a sima DRAM illetve az Optane. Annyi megkötéssel, hogy memória csatornánként csak 1-1 Optane modult tud használni és annak a CPU-hoz közelebb eső foglalatban kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#9) #16939776 válasza #95904256 (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem a két mód és a furcsa limitek hátterében némi trükközés lehet az adatbusszal, pl.: 1-16-bit-en a ddr4, 17-64 bit-en az optane kapcsolódik a memóriavezérlőhöz.

Vegyes módban azért kellhet ez a megkötés, hogy az adatbuszt minél kevésbé tartsa terhelt állapotban, a magas késleltetésével, ne lassítsa le a mögé fűzött memóriák elérését.

(#10) lvb válasza #16939776 (#5) üzenetére


lvb
aktív tag

Ennek is megvan a maga felhaszálási területe. Kérdés, hogy elég nagy-e ez a terület. Van olyan, hogy kell a sok ram (1280GiB RAM 4-5m), és optane-nel csak 10-20%-t buksz az öszteljesítményen. Ott pl. megfelelő lehet, hogy ha optane-t is használsz, akkor a memória ára kevesebb lesz, mint 2m.

Elvárnám az OS-től, hogy a szoftvereket ne kelljen optimalizálni.

Nyilván sok olyan felhasználási terület is van, ahol szóba sem jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#11) #95904256 válasza #95904256 (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Intel Optane DIMM Pricing: $695 for 128GB, $2595 for 256GB, $7816 for 512GB

Hm... a 128GB-os modul jóval olcsóbb, mint egy 128GB-os DRAM.
Az fölött meg elszabadult a ceruza. :)

(#12) ecaddsell válasza #95904256 (#11) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezen az árazáson is látszik kicsit megcsúszott ezzel az Intel (ha az lenne a ráció hogy oda szánták ahol már nincs értelmes áron RAM). Kb. addig lett volna ennek realitása amíg a Samsung nem hozta ki a 256GB-os modult. Innentől nehéz indokolni a 128->256 prémium felárat...

(#13) #95904256 válasza ecaddsell (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mennyiért vesztegeti a Samsung ezeket a modulokat?
Én leragadtam a 128GB-os moduloknál. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.