Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez a rezegtetes vajon nem roviditi le a panel uzemidejet?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) jambiyya


jambiyya
őstag

Rezegni fog a panel? Nagy hangerőn alapból kap egy blur effektet?

(#3) mad823 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


mad823
őstag

Mármint hamarabb kikapcsolod-e, ha rezeg? :D Jó, nyilván az élettartamra gondoltál. Arra nincs hatással. Viszont szerintem ez tök felesleges technológia, normális hanghoz rendes útja kell, hogy legyen a hangszórónak.

(#4) mad823 válasza jambiyya (#2) üzenetére


mad823
őstag

A sony már csinálja egy ideje... Persze csak magasabb frekin működik, tehát szemmel nem látható, illetve az iránya is merőleges a panelre.

(#5) #16939776 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha maga a panel rugalmasan van felfüggesztve, együtt mozog az egész felület, akkor inkább a szalagkábelt, csatlakozókat veheti jobban igénybe.
Ha rugalmas maga a panel, akkor jelentkezhetnek anyagfáradás jelei idővel, halványabb/sötét pixelek ott ahol a legnagyobb kitérése volt a panelnek, gyakrabban alakultak ki állóhullámok.
Magas frekvenciát, ha nagy lenne csillapítása a panelnak, nem is lennének képesek jó hatásfokkal átvinni rezgetéssel, így az első esetre tippelnék.

[ Szerkesztve ]

(#7) Sinesol


Sinesol
veterán

Honnan szedik ezeket a bazári márkaneveket? Épp tegnap láttam valami reklámot, abban meg Starlight hűtőt reklámoztak, erre itt meg Skyworth... :D

(#8) #72042496 válasza Sinesol (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kínai cég (belőlük bármit kinézek), 32 éve léteznek.

(#9) mad823 válasza #72042496 (#8) üzenetére


mad823
őstag

Meg hát ugye ha valaki már elég öreg, és emlékszik az LG név eredetére... ;) Szóval névadásban erős a távolkelet.

(#10) Joshi válasza #16939776 (#5) üzenetére


Joshi
titán

Te azt gondolod hogy annyira kimozdul a panel hogy a szalagkábel kicsúszik a helyéről? Jézusom, mekkora baromságokat terjesztetek atyaég. :O :DDD

(#11) #16939776 válasza Joshi (#10) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem írtam ilyet. Ez a tévképzet Te agyadban született meg.

Inkább Gondolkodj el rajta, hogy mekkora lehet a max. kilengése egy magas sugárzónak, kb.: akkor kitérésről lehet itt szó.
Amúgy a rezgés, legyen az bármilyen kicsi intenzitású és bármilyen frekvenciájú, nem tesz jót a csatlakozóknak, ezért van az ilyennek kitett csatlakozóknak robusztus kialakítása, erős zár mechanizmusa.
A szalag kábelek és csatlakozóik, a legsérülékenyebbek, azok végképp nem alkalmasak semmilyen plusz mechanikai terhelés tartós elviselésére, legyen az akár milyen mértékű, irányú.

De ha hozol bármilyen szakma érvet, amivel ezeket a dolgokat megcáfolod, állok elébe. Tisztázzuk inkább le az alapokat, még mielőtt azt gondolod, hogy ehhez IS értesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Sinesol válasza #16939776 (#11) üzenetére


Sinesol
veterán

Nyilván a mérnökök is ismerik a dolgot és számolnak vele, szóval valószínűleg nem jelent problémát, tekintve, hogy már jó pár éve alkalmazzák és nem nagyon van gond vele.

(#13) #16939776 válasza Sinesol (#12) üzenetére


#16939776
törölt tag

Így van, mert bele van kalkulálva az elhasználódásba.
De úgy gondolom, hogy korrektül és érthetően válaszoltam az #1-ben feltett kérdésre, amit a másik kolléga, nem akart felfogni, és ezért rendezett inkább egy kirohanást.
Szerinted esetleg jobban tenném, ha nem fárasztom tovább magam ezzel, mert itt nincs rá igény?!

[ Szerkesztve ]

(#14) Joshi válasza #16939776 (#11) üzenetére


Joshi
titán

Évek óta használok egy 65A1 tévét és megnyugtatlak hogy nincs semmi probléma a Sony Acoustic Surface technológiával ellenkezőleg, nagyon jól szólnak az ilyen megoldású tévék. Az nagy baj lenne ha szemmel láthatóan rezegnének ezek a kijelzők. Ahhoz hogy pár év alatt károsodna a kijelző nagyon nagy rezonanciára lenne szükség. Ezekben a tévékben van külön egy mélysugárzó ami valószínűleg a közép és mélyhangokért felel. De ugye az nem a kijelzőbe van építve hanem a talp részbe.

[ Szerkesztve ]

(#15) #16939776 válasza Joshi (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

Én megnyugodtam. :)

(#16) Joshi válasza #16939776 (#15) üzenetére


Joshi
titán

Én nem izgulok amiatt hogy károsodna a rezgéstől a panel, te akinek nincs is ilyen tévéje meg főleg ne izgulj. :DDD

(#17) #16939776 válasza Joshi (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért hagynám rá, ha lehet, mert partalan és teljesen logikátlan a dolog. Mert amit #14-ben írtál, annak ?hol? mond ellent, az amit én a #5-ben írtam. És így, ha ez (#14) volt a fejedben akkor, akkor miért kellet kirohanni #10-ben?

Szóval vagy én nem értem, vagy te nem érted, hogy mi történik itt?!.

[ Szerkesztve ]

(#18) Joshi válasza #16939776 (#17) üzenetére


Joshi
titán

Az 5-ben úgy vázoltad fel a lehetséges hibákat, mintha a rezonancia mérvadó lenne, de hidd el hogy elhanyagolható mértékű. Talán valami laboratóriumi körülmények között ez mérhető lenne. Az a lényeg, hogy nem kell vele foglalkozni, nem ettől fog tönkre menni az OLED panel és úgy általában a tévé.

(#19) #16939776 válasza Joshi (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor fordítok neked: "A" esetben a csatlakozót eszi, "B" esetben enné' a panelt, de mivel "B" esetben, nem működne a magas hang átvitel, ezért ez kizárható, csak az "A" eset valószínű.

Én nem állítottam olyat, hogy ettől tönkre megy a TV. Csak azt írtam le. hogy mire hat a rezgetés. Írhattam volna azt is, röviden-tömören #1-re válaszul, hogy nem hat a panelre. De voltam olyan naiv, hogy, azt is leírom miért.
Ezek szerint nem kellett volna a lineáris összefüggéseket leírni a logikához, mert ez a kettő együtt már kiveri a biztosítékot. Lásd.:#10

Én levontam a tanulságot, nem szabad itt előhozakodni semmi szakmaival, mert egyeseket csak összezavar(-hat).

[ Szerkesztve ]

(#20) duke válasza Joshi (#16) üzenetére


duke
aktív tag

Pedig egy melynyomo akar tobb centimetert is mozoghat. Raadasul ha tobb csatornat valositanak meg, akkor megtortenhet hogy ellentetesen mozognak. A panel egyik fele elorre leng 2 centit, a masik fele hatra 2 centit, es kesz kozepen eltorik a panel. :Y :DD
Szoval erdemes vigyazni mit hogyan hallgatnak rajta.

(#21) Joshi válasza #16939776 (#19) üzenetére


Joshi
titán

Nézd, csűrhetjük csavarhatjuk a dolgokat, a mondókádban egyértelműen a lehetséges hibákról írtál ami nincs. Én erre reagáltam, ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Joshi válasza duke (#20) üzenetére


Joshi
titán

A mélynyomó nem a panelben van, de ezt ki is emeltem a hozzászólásomba. Gondolom fogalmad nincs hogy épül fel egy Sony A1 tévé. Köszönjük, ülj le 1-es. ;]

(#23) #16939776 válasza Joshi (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez is valamiféle eredmény, mert, ha legközelebb szalagkábelt vagy annak csatlakozóját kellene kicserélnem valamiben, majd jól megtagadom! :P
És engedelmeddel erre a hsz.-re fogok hivatkozni, mert itt fehéren-feketén áll, hogy:
ilyen hiba nincs.

:R

(#24) Joshi válasza #16939776 (#23) üzenetére


Joshi
titán

A hangrezgetés miatt nem is lesz szalagkábel hibád, abba nyugodt lehetsz. Eleve abszurd a feltételezésed is. :F :O

(#25) #27070592


#27070592
törölt tag

Akkor érdekelne ez a tévé, ha a panelremegtető "hangrendszer" tökéletesen kikapcsolható menüből és rendelkezik a tévé jó minőségű hangkimenettel.
Egyébként mindegy, LG panel, tehát az alapok rendben vannak, az árazáson múlik sokminden.

(#27) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na de kérem szépen ezért az árért ki a manó fog LG helyett Skywortht venni? A panel miatt oké, hogy nem lehet lényegesen olcsóbb, de úgy tűnik a körítésen sem tudtak fogni árban semmit, vagy inkább nem is akartak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.