Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

HDD alatt a GPU!!! :C:C:C Gratulálok. Izzó HDD garantált!

Nem egy notebook-ban a GPU hőcső a hdd !!mellett!! megy el. Terhelésnél a HDD 50+ fokig melegszik. Itt meg a GPU-n csücsül a HDD. :W:W

[ Szerkesztve ]

(#2) megarambo


megarambo
tag

Azt hiszem erre mondják, hogy nem szép, de legalább ronda. A hűtés azért erősen kérdőjeles szerintem is.

(#3) dementor


dementor
senior tag

Nem akármilyen teljesítmény ilyen pici méretben. Ránézésre valóban tévedésnek tűnik a hűtés rendszer, de biztos vagyok benne, hogy működik. :C

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#4) próbakocka válasza XuChi (#1) üzenetére


próbakocka
senior tag

Azért nézd majd meg, hogy a K1200-on mekkora hűtő van, és az mennyi hőt termelhet. Ez nem gamervga ... Ránézésre, egy a standard félmagas quadro hűtőhöz képest kb 30-40%-al nagyobb, úgy hogy a vga TDP-je valószínűleg tovább csökkent (40W?)

Nekem kifejezetten szimpatikus a cucc. De attól erősen tartok, hogy drágább lesz, mint egy azonos teljesítményű 17-es Zbook...

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#5) XuChi válasza próbakocka (#4) üzenetére


XuChi
addikt

Igaz. 40w-nyi hőt nem nehéz felszámolni. De, akkor sem egy mérnökzseni, aki ezt így megtervezte. Egy hdd ami baromira érzékeny a melegre, ne rakjuk már a melegedő alkatrész fölé :C

(#6) Forestal


Forestal
tag

A HDD elhelyezési problémával egyetértek. Külsőre nekem bejön a kis méregzsák. Van egy csere-érett dc7900 Ultra-slim a családban... ki tudja?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#7) pengwin válasza próbakocka (#4) üzenetére


pengwin
addikt

És ezeknek a kis Quadro VGA-knak mi értelme?
Mert egyébként nagyon drágák, főleg ahhoz képest ahogy kinéznek (pl. gagyi hűtés), annyira, hogy abból egy pár kategóriával erősebb "mezei" VGA-ra is futná.
Vagy a konzumer VGA-k annyira le vannak butítva driveresen és firmware-ben, hogy profi felhasználás esetén a Quadro még így is megveri őket?
Azért vicces belegondolni, hogy ha ez a helyzet akkor mire lenne képes egy Quadro egy rendes hűtéssel és TDP kerettel...

Üdv, pengwin

(#8) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Aki nem szeretne a VGA fölé HDD-t/SSD-t tenni, annak az M.2-es port tökéletes választás. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#9) ivarg válasza XuChi (#1) üzenetére


ivarg
tag

Szerintem nincs igazad.

Ezt a gépet alapvetően nem 100%-os VGA terhelésre tervezték, bár biztos vagyok benne, hogy attól még képes elvezetni azt a hőt ami 100%nál keletkezik.
A HDD-nek a statisztikák szerint effektív mindegy, hogy 30 vagy 70C-on üzemel.
Ráadásul egy elég masszív levegő mennyiség távozik alatta ami max 40-45fok lesz az pedig képes lesz simán szinten tartani a HDD hőmérsékletét is.
+ már az USDT 8300 elite gépek is bekapcsolták a ventilátort ha felmelegedett a HDD. tehát az említett probléma nemlétezik.
legfeljebb kicsit zajosabb lesz a gép folyamatos nagyobb igénybevételnél, de ilyen a célra max 1-2 idióta majdénmegmutatomgamer veszi meg, mert tőlönk nyugatabbra nagyobb igénybevételre nagyobb gépet szokás vásárolni.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#10) #54625216 válasza pengwin (#7) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az alsó kategóriás quadrok a megbízhatóságról szólnak, nem a teljesítményről. Szvsz ez inkább jogi kérdés, azaz ha hivatalos supportot akarsz egy grafikus szoftver gyártójától, ott a legtöbbször quadrot adnak meg referencia hardverként, azaz ha bármi nyűgöd van és nem quadrot használsz, elintézhetik annyival, hogy bocsi, nem referencia hardveren futtatod a szoftvert.
Mivel a HP feltehetően céges környezetbe szánja ezeket a gépeket, feltételezem azért került bele opcionálisan egy kis teljesítményű quadro, hogy a beszerzéseknél ne legyen akadály a referencia vga hiánya.

(#11) Krix válasza #54625216 (#10) üzenetére


Krix
őstag

:K és mehet rá hat monitor is.

If it is not broken then don't fix it!

(#12) Graphics válasza Forestal (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem ,hogy azon az ársávon fog ez megjelenni :D ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) pengwin válasza #54625216 (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Ezt így tudtam, de a Quadrok GPU-i hardveresen tudtommal nem térnek el a sima konzumer kártyákéitól, nem is kap mindegyik ECC RAM-ot, pedig támogatja.
Vagyis egy-egy alsóbb kategóriás Quadro simán lehet azonos egy sima GeForce-szal, a professzionális szoftvereket gyártó cégek szerintem csak kifogásként használják ezt a referenciahardver-meghatározást.
Ezek után nekem ez egy elég komoly nyerészkedésnek tűnik: vehetsz ugyanolyan kártyát más néven, sokszoros áron, vagy a sok tíz- esetleg akár százezerért vásárolt szoftvered szupportja le se fog szarni, amikor az ő termékük nem működik.
Jó dolog ez, szépen le lehet húzni a céges ügyfeleket.
Tudom, Quadro alá valami hipi-szupi tesztelt meghajtó való, ami betonstabil és nem butítja a kártya teljesítményét FP számítások alatt, de akkor is piszkálja a csőrömet, na nem mintha érintene... :D

Üdv, pengwin

(#14) alvarezlopez válasza XuChi (#1) üzenetére


alvarezlopez
tag

-

[ Szerkesztve ]

(#15) Forestal válasza Graphics (#12) üzenetére


Forestal
tag

nyilván most 40k-t ha érne, de mikor megjelent 7 éve 270-280k-ért vesztegették. A most megjelent kisebbik modell (i3) nem hiszem, hogy lényegesen drágább lenne

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#16) Graphics válasza Forestal (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DC7900-as 40k-t nem ér.. talán 15-öt esetleg :)

És ez a gép nem egy kategória azzal, még ha az időbeli távolságokat nem is nézzük.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) -Skylake- válasza XuChi (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Imadom az ilyen hozzaszolasokat, szolj oda haver a HP-nak, hogy az X ezer mernokuket rugjak ki, mee te jobban tudod, hogy mi merre. Gondolod, hogy amikor ezt ott szazak megterveztek, egy WS-t ami alapesetben napi 24 orat megy, akkor egyetlen mernoknek se jutott eszebe az ami neked viszont igen? Teljesen real az elkepzeles...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) worxland


worxland
addikt

Nem látom, mitől lenne ez nagy durranás. Itt a melóhelyen az asztalon csücsül egy HP EliteDesk 800 G2 Desktop Mini, ami kisebb mint ez a Z2 Mini, és van benne 8 giga RAM, SSD, i5-6600, 3 monitor köthető rá - irodába overkill.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19) BatchMan


BatchMan
senior tag

Pici, apró, mini, de mekkora? Csak én nem találtam meg a méreteket?
Külső táp mekkora, milyen?
Amúgy annyira nem tűnik kicsinek, de a kétventis megoldás legalább dB-ben jól mérhető lesz.

(#20) Lacok válasza BatchMan (#19) üzenetére


Lacok
őstag

Méretek.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) BatchMan válasza Lacok (#20) üzenetére


BatchMan
senior tag

Kösz, hogy belinkelted, de be is írhattad volna...
8.5 x 8.5 x 2.28 inch azaz 21,6 x 21,6 x 5,8 cm. Annyira nem kicsi.
Egy [XPC nano i7-tel] csak 141 x 141 x 42 mm, azaz a harmada térfogatra.

(#22) Borosz válasza XuChi (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

SSD jó hőtűréssel
De szerintem a többi sem hal meg 50+ foknál. Nomeg a hűtő hamar kihúzza a levegőt, ami ugye kívülről jön.
Jó kis gépe ez. Én beleszerettem. Nagyon vagyány. :K

(#23) Forestal válasza Graphics (#16) üzenetére


Forestal
tag

Nem ezt látom. Mind végig néztem amiket linkeltél: Fele desktop vagy fél/1/3 konfig vagy töküres. A teljesség kedvéért: ez is egy komplett konfig tiszta Win7-el +egy hibátlan Viewsonic! monitorral és 4x nagyobb tárhellyel + Logitech kieg.-el. 6 hónapja új gyári tápventivel. Így ér 40k-t. Te is tudod, hogy ezt a méretet (akinek fontos) meg kell fizetni. Asztalit kapsz 17-18-ért. Van aki siet és kell a pénz, de aki kivár megkapja a valós árát. Egyébként meg már megvan a helye ;)

Itt szigorúan az árra gondoltam. Az időbeni távolságot nyilván figyelembe kell venni. Persze nem egy kategória egyébként.

[ Szerkesztve ]

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#24) Graphics válasza Forestal (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak magát a gépet nézzük szerintem, sallangoktól mentesen.

6000 Pro-t 26-ért vettem, bolti számlával. E8500-assal.

DC7900-asok kb 15-17ezernél többet már nem érnek. És ezekből lehet találni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Forestal válasza Graphics (#24) üzenetére


Forestal
tag

Akkor azt áráért vetted gratula hozzá. DE ez egy mikrotorony nem pedig ultra-slim! :U Nem egy méretkategória. A volt munkahelyemen ebből is abból is (6000 Pro-t ból pár darab) volt rengeteg.

ezt nézd meg és képbe leszel

"DC7900-asok kb 15-17ezernél többet már nem érnek. És ezekből lehet találni ennyiért" ezt írtam én is az imént...

[ Szerkesztve ]

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#26) Graphics válasza Forestal (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ok. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Forestal válasza Graphics (#26) üzenetére


Forestal
tag

A #23-ban tévedésből egy mini linkjét küldtem, nem pedig az ultra slim-et..
na mindegy a lényeg, hogy tisztáztuk :)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#28) #54625216 válasza pengwin (#13) üzenetére


#54625216
törölt tag

Consumer igényekhez természetesen minden vállalati megoldás lenyúlás, mert a cégek számára valóban fontos szolgáltatásokat gyakran - jobb híján - a hardver árába építik.
Azaz simán lehet, hogy a quadro kártya és a sima geforce között semmi hardveres különbség nincs, viszont a vevő cég számára biztosítékot jelent, hogy az nvidia a quadrokba szánt chipeket alaposabban teszteli, a hozzá való drivert körültekintőbben fejleszti. Ezt az extra szolgáltatást az nvidia nem tudná külön beárazni a céges ügyfeleknek, tehát létrehozott egy külön termék kategóriát magasabb árral, ami fedezi az alaposabb fejlesztés költségeit.
Ez az általános üzleti modell egyébként szinte minden brand gyártónál: a magasabb hardver árral a célközönséget arra a körre szűkítik, akiknek fontos a kiterjesztett termék támogatás, mint a rendszeres bios és driver frissítés, 24 órán belüli alkatrészcsere, stb. amit külön szolgáltatásként nehéz lenne eladni.
Ez kívülről lenyúlásnak tűnik, valójában viszont egy másik termékkategóriáról van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.