Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Pedig egyet elfogadnék otthonra. Vmi vizesblokkot rá és mehet a 1 GPU 16 gamers lan party.

(#2) nexwo


nexwo
őstag

Pont ilyet keresek :D vagyis majdnem, sajnos ennek a hűtése is olyan mint az NV Tesla, szóval valahogy neked kell megoldási a légáramlást. Illetve az ára is durvább mint az RTX A6000, de legalább nem kell külön licence a vGPU-hoz.

De ne csüggedjen a home user ha van erősebb videokártyája (RTX 3060, RX 6800 xt) Házilag a Windows Pro Hyper-v segítségével lehet gpu partitioning-al több felé osztani egy videokártyát. Nálam a RTX 3070 van megosztva, viszont a VM-ben teljesen leterhelve 1080 ti erőt produkál.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#3) Teasüti válasza nexwo (#2) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, én is így oldottam meg. Meglepően egyszerű és semmibe nem kerül. RDP-t mivel oldottad meg?

(#4) nexwo válasza Teasüti (#3) üzenetére


nexwo
őstag

A VM-et egy laptop használja és hálózaton belül a Windows-os RDP jól működik (32 FPS) és az audio-ra sem kellett külön driver.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#5) Teasüti válasza nexwo (#4) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha a Windows RDP Enhanced View alatt ha OpenGL módban futtatsz játékot, akkor nincs 32 fps korlát. :)

(#6) nexwo válasza Teasüti (#5) üzenetére


nexwo
őstag

Direkt van korlát :D a Host-on 60 FPS a VM-en 30 FPS Vsync, különben az egyik elszívja a másiktól a videokártya erejét. Illetve sajnos 8 GB ram van a videokártyában ami itt már számít. Illetve vannak játékok amik nem kompatibilisek valamiért a VM-el.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#7) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagyon jó. remélem civilben is lesz, a SRIOV képes videokártyák terén annyira nem vagyunk jól ellátva... illetve ami van az jellemzően eléggé locked down.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#8) Teasüti válasza nexwo (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az oké, de azért egy 1080p60 inkább kívánatos. A 30 fps az nekem élhetetlen. Ennyi erővel akkor egy 10 éves diszkrét VGA és nem kell rtx 3000 vGPU. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) nexwo válasza fatpingvin (#7) üzenetére


nexwo
őstag

Availability for the Pro V620 GPU starts today, but due to its cloud computing capabilities, it will not be offered as a retail item. You will have to contact AMD directly in order to buy one.
Source: [link]

Sajnos nem eszik olyan forrón...

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#10) fatpingvin válasza nexwo (#9) üzenetére


fatpingvin
őstag

kár, pedig jó cucc lenne. egy slot elég lenne a virtuális gépeknek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) nexwo válasza Teasüti (#8) üzenetére


nexwo
őstag

Minden esetre beszereztem egy 3060 ti-t mellé és mehet a korlátlan VM :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#12) kilua


kilua
senior tag

Mondjuk az nvidia geforce now gyakorlatilag ingyen ad 1080p 60fpsre képes gépet mindenkinek (a játékok kb felénél)

Vajon jön hasonló amd megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#13) Teasüti válasza kilua (#12) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért az az ingyen csak egy hónapig van és ha jól tudom a session limit is nevetséges a próbaidő alatt - már ha egyáltalán átjutsz a várólistán. Előfizuval is 6 óra a limit. Persze ez egy casual felnőttnek mindenre elég, de azért az ingyen az túlzás. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Teasüti válasza nexwo (#11) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Két kártya van akkor most a gépben? 3070 + 3060?
Hogy osztozik azon a GPU-P?

(#15) nexwo válasza Teasüti (#14) üzenetére


nexwo
őstag

Pontosítok: beszereztem de még úton van a táp és a videókártya is és még nézegetem, hogy a B550 Toma alaplapot le kell-e cserélni.

Egyébként két GPU-val passthrought -ot fogok csinálni, mert a GPU-P Win10 alatt random választ egy GPU-t Win11 alatt meg te magad is ki tudod jelölni.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#16) kilua válasza Teasüti (#13) üzenetére


kilua
senior tag

Ezen a héten próbálgattam, hétköznap délelőtt soha sem kellett várnom, ma délelőtt is pár percet csak, szóval sokat javult az ingyenes része.

Google stadián meg tényleg várakozás és limit nélkül tudok free2play címekkel játszani (1080p 60ban a destiny2vel) meg azzal a pár címmel amit náluk vettem meg.

Szóval jelenleg úgy áll a dolog hogy ingyen adják a felhős vasat játékok alá, és most jön a Samsung, az amazon ez alapján a hír alapján szerintem az amd is, még tovább javulhat is a dolog.

(#17) Teasüti válasza kilua (#16) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Én nem próbáltam még egyiket sem. Geforce Now oldalát néztem egyszer, hogy mennyi az annyi.
Viszont a trial lejárta után azért a Now az nem lesz ingyenes.
Persze gondolom csinálhatsz újabb és újabb email címeket. :)
Bár nem, mert akkor meg hogyan használod a saját játékaidat? :F

Bár aláírom, hogy egy jobb VGA árából, de akár csak egy PS5 árából pár évig simán elő lehet fizetni.

(#18) Teasüti válasza nexwo (#15) üzenetére


Teasüti
nagyúr

B550-et vettem én is, bár én nyilván egy kártyás rendszerre terveztem. Két kártyánál annyi, hogy a második slot az csak 4x-es lesz és 3.0. Illetve a chipset és CPU közötti kapcsolat is ugyanennyi, szóval az a 4x 3.0 sávszél osztozik az összes I/O-n is a PCIe slot-okkal (háttértár, második/harmadik M.4 slot, LAN, USB, stb). Az első PCIe slot a CPU-ba van bekötve, az megkapja legalább a 8x-os sávszélt SSD mellett is (SSD nélkül 16x). 8 és 16 között meg nem gondolom, hogy olyan könnyen tetten lehetne érni bármilyen korlátot. Egy 3060-at szerintem kiszolgál a 4x slot is, bár erre vonatkozó teszteket nem néztem.
X570-nél annyi a különbség, hogy az első kettő PCIe slot osztozik 16 sávon, ami a CPU-ba van bekötve, vagyis ott mindkét kártya 8x módban működne.

[ Szerkesztve ]

(#19) Teasüti válasza nexwo (#15) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezért kérdeztem amúgy, mert amit én láttam videót GPU-P-ről, ott ugyanolyan VGA-kat használtak és így fel se merült, hogy nem egyenlő Vram-ot oszt ki a "match maker" a guest-eknek. A teljesítmény meg ugye skálázódik terheléstől függően, de azért egy 1080p60 nem egy akkora nem terhelés, hogy közepes beállításokkal ne tudna egy 3070 legalább kettő példányt futtatni 60 fps cap-pel. Nekem egy mobil 1060 - amin tesztelem a Hyper-V-t - futtat két Heaven Benchmark-ot 60 fps-el közepes grafikával. Épphogy. De bőven túltesz a 32 fps korláton az ereje. :)
Amire én használnám a GPU-P-t, azt jelenleg egy 10 éves 5870 látja el: World of Tanks low-med beállításon. Ebből a játékból így illene egy mai kártyának kiszolgálni több guest-et egyszerre minimum 60 fps-el.
Ezért nem értem a 30 fps-t. :B

[ Szerkesztve ]

(#20) nexwo válasza Teasüti (#19) üzenetére


nexwo
őstag

Szintetikus teszten a 3070, VM-en belül csak 1080 ti teljesítményt érte el és közben a GPU maximálisan ki volt használva, Illetve kompatibilitási gondok is vannak az optimalizációs gondok mellett így nehéz 60 FPS-es hagyni a VM-en

#18 Teasüti
3060 ti és nem 3060 :DDD és igen ezért szemezgetek ezzel: ASUS ROG Strix X570-F
Mert nekem ráadásul van egy harmadik pcie kártyám ami a 10 GbE SFP+ NIC

Illetve [link] a 43-as hibakód feloldásával már rendesen lehet drivert telepíteni a VM-en GPU Passthrough esetén :)

A témánál maradva, sajnos jelenleg a legolcsóbb 1db GPUs SR-IOV/vGPU megoldás az RTX A5000 a "mezei" felhasználóknak +licence, az AMD ebben jobb mert nincs licence, de sajnos a egyik AMD Workstation GPU sem nem támogatja csak az AMD Radeon Pro™ V520 és a mostani Radeon Pro V620 illetve a régi FirePro S7150x2 (ami elég gyenguska ha két gaming Pct akarunk) illetve az RTX A-nak legalább van hűtője (persze csak 1 db és hangos meg throttling-ol) :DDD

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#21) Teasüti válasza nexwo (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Illetve vannak játékok amik nem kompatibilisek valamiért a VM-el.
Azt olvastam a multis játékok nem szeretik a VM-et. Pontosabban az anti cheat rendszerek hisztisek rá. Steam-en már osztottak ki VAC ban-t a VM-ben futtatott játék miatt. Állítólag VM-ben nem szabad multizni, mert a host-ról ha módosítják a guest ram-jának tartalmát, arról fogalma se lenne a guest-nek és ezzel vissza lehet élni.

(#22) nexwo válasza Teasüti (#21) üzenetére


nexwo
őstag

Nálam egyes nem multis játéknál directx hiba van.

A KVM ezt is megoldja mert el lehet rejteni a VM elől hogy ő VM :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#23) Teasüti válasza nexwo (#20) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az kb rendben is van, hisz az 1080 ti és 3070 között van úgy 17% erőkülönbség UserBenchmark szerint. Hyper-V-ről tudott, hogy bekapcsolása után esik egy 8-10%-ot a grafikus teljesítmény. Ezt saját játéktesztjeim alá is támasztják.

És játék közben mennyire szándékozod kihajtani az I/O-t?
Vagy ha az a terv, hogy csutkára kihajtsad a PC összes perifériáját egyszerre, miközben egy-két guest játszik, a host meg raw videót renderel egy hálózati meghajtóról... arra nekem annyit mondtak a WMware topikban, hogy a Windows 10 Pro nem erre van kitalálva. :P

Mondjuk nekem eddig csak akkor kékhalálozott ilyen extrém terhelésen, ha a CPU scheduler-t átállítottam Core-ra. Utána 10 perc Heaven BEnchmark után bedobta a törölközőt. Root scheduler-rel eddig ilyen gond nem volt, meg gyorsabb is jóval.

[ Szerkesztve ]

(#24) nexwo válasza Teasüti (#23) üzenetére


nexwo
őstag

Ezért lenne linux KVM :D egyébként az a cél hogy legyen két Windows VM a játékokra és ha épp senki nem játszik akkor Blender futna a hoston és megkapná mindkét kártyát. (vagy DualBoot és Windows + Blender, mert a mérésem alapján gyorsabb volt a Blender 2.91 Win-en mint Linuxon, Ubuntu vs Win 10 Pro)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#25) kilua válasza Teasüti (#17) üzenetére


kilua
senior tag

Szerintem nézd meg mégegyszer, mert tényleg elmegy az ingyenes része is trükközés nélkül meglévő steam gog epic játékokra.

De belegondolva addig lesz jó amíg nem lesz olcsóbb konkurencia ingyenes rész nélkül, mert akkor a geforce now is lépni fog de legalább olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.