Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromatika


kromatika
veterán

Nagyon baba. :K

(#2) Chrys_


Chrys_
addikt

140 a wireless? Jó magas árat találtak ki hozzá. Logitech G700S is 75 euro, igaz az "csak" 20 millió klikkelésig tart ki :)

(#3) 5150


5150
aktív tag

A súlyt, méreteket, szenzor tipusát stb megint csak az olvasónak kell kiguberálnia valahonnan, mert ugye ezek lényegtelenek ilyesféle olcsó jános gamer egereknél ugye? Legalábbis a "cikk" elkövetőjének szokásos "igényessége" alapján úgy tűnik...

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#4) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Ja, épp csak a lényeg maradt ki. Nem értem én sem miért írnak úgy, hogy a hír lényegében semmit nem ér. Kb ugyanennyire lett volna hasznos ennyiben letudni a hír szövegét:

Új razer egerek

Lancehead Tournament Edition vezetékes és wireless

80 és 140 dollár

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#5) #72042496 válasza [Prolixus] (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt juttattad eszembe: [link] :)

(#6) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"50 millió kattintásnak megfelelő élettartamúak"

Razer egerek és az ő kapcsolóik...[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) DroneZ válasza .LnB (#6) üzenetére


DroneZ
aktív tag

Egyedül én nem értem a Razer termékei és az Omron kapcsolói közötti párhuzamot :F

[ Szerkesztve ]

(#8) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Vagy hat éve kaptam egy használt Death Addert, ami ki tudja, mennyit szolgált előtte.
Életem legjobb egere volt.
Amikor a görgője nem máködött tovább, vettem egy mai Death Addert helyette.
Kb. egy hónap szenvedés után (amikor meg-megakadt az egérmutató) lecseréltem egy Steel Seriesre.
Már a Razer sem a régi... :((

(#9) L4D1K válasza Ed_007 (#8) üzenetére


L4D1K
őstag

Mai napig első gen. Death Addert használok, remélem sose romlik el. Számomra még mindig "az egér".

# ANTAL Tuning #

(#10) mike710 válasza Ed_007 (#8) üzenetére


mike710
aktív tag

Mivel illene normális egérpaddal használni, olcsóbb lett volna mint egeret cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#11) Gibo válasza L4D1K (#9) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekem is abból van kettő itthon használatban +1 tartalékban...a legjobb döntés volt :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#12) ForRedGlory válasza Ed_007 (#8) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Három Razer egerem volt (Deathadder és 2x Ouroboros), kettő garanciális időn belül kuka, pénz vissza. Egy ideig nem lesz Razer egerem, igérhetnek bármit. Maximálisan elégedett vagyok a Logitech G900-al.

[ Szerkesztve ]

(#13) .LnB válasza ForRedGlory (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

3db DA, +1 Copperhead. Mind garanciális időn túl.. Igaz nem tudom miért tartottam ki addig a márka mellett..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) Fionn


Fionn
tag

Razer Mamba garancia +3 hónap... de imádtam amíg ment... amíg...

(#15) 5150 válasza Gibo (#11) üzenetére


5150
aktív tag

A 2007-es verzió? Mert az még nálam is muzsikál. A csúszásgátló már rég lehámlott róla, ami nem csoda, mert egyik sem birja túl soká, de minden más tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A vezetékes árát még "elhiszem", de wireless-ét már eléggé túllőtték. Ahogy látom +6 gombos (erről sincs szó a cikkben, OK, látom nagyjából a képről is, no de azért...), ami amúgy nagyon dicséretes, csak a bal oldali kettő miatt van a baj. Nyilván a balkezesek örülnek neki, kérdés csak, hogy mennyi lesz majd ez útban egy jobbkezesnek (és vice-versa). Ez pedig az ember kezétől és a fogás módjától is függ majd. Tehát megint csak "nem mindenki egere"... A két felső gomb is elég fapados lett, kényelmesebb formájúakat is el tudnék képzelni.

(#17) -Skylake-


-Skylake-
addikt

DA Elite, hibatlan eger. Elotte sima DA, az is hibatlan volt csak odaadtam ocsemnek, mindketto megy a mai napig (az elso gen DA mar vagy 8 eves lehet).

on : ami a cikkben van az amugy ranezesre eleg korrekt eger, alapvetoen en jobban szeretem a szimmetrikus egereket, lehet raprobalok majd.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#18) ONEFREE válasza DroneZ (#7) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Omron mikrókapcsoló van az egérben. 😧 2012 mamba. Még hasít. Bár én vespula val használom. Bf4 kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#19) Termigáßor


Termigáßor
aktív tag

Nem csak a vezeték a különbség a kettő között, hanem a szenzor is. A vezeték nélküli lézeres (PTE2033, ami a Mambákban is van), a vezetékes pedig optikai (feltehetően PMW3389, ami a DA Elite-ben van).

Szóval a TE változat lehet, hogy tényleg jó általános gamer egér lesz! Végre egy jónak látszó ambi forma*, normális szenzorral, és elég gombbal**! Plusz visszakerült a fedélzeti memória is.

* csak nekem tűnik egy Lachesis és egy Sensei összeházasításának?..
** ja a mikrokapcsolóktól nem várok sokat, de viszonylag egyszerűen sokkal jobbakra lehet cserélni

[ Szerkesztve ]

Jobbára ártalmatlan...

(#20) troviko válasza Termigáßor (#19) üzenetére


troviko
senior tag

(Bocsi, új komment akart lenni, nem válasz)
Ismerettségi körömben kb. 6 Razer egér volt, mind a 6 tönkrement 2-3 éven belül. A fele gari időn beül, a másik fele utána. Neme csak logijaim voltak, A G5 sok-sok évig szolgált hibátlanul, de mikor lecseréltem G500-ra, az gari lejárata után egy héttel mikrokapcsoló hibás lett. Ügyfélszolgálat jó fej volt, mondták kicserélik, csak kellett volna egy szám, ami (kapják be!!) csak és kizárólag az egér madzagjára volt rámatricázva, sehol másutt. Se doboz, se számla, semmi, persze nyilván az első nap levágtam és kidobtam. Teszem hozzá a G500s-en még mindig rajta van a matrica. Most G700s-t használok, szeretem, jó egér, G500s talonban.
Szóval a Logi sem hibátlan, meg mostanában gyengébb a minősége, mint réten, és nagyon túl is van árazva, de a Razer cuccoknál (saját tapasztalataim szerint) még így is sokkal jobbak. Az egérpadom Razer (az is csak azért, mert varrják a szélét), meg van egy Armadillo2-m (még G500-hoz vettem), de nem hiszem hogy mást veszek tőlük.

[ Szerkesztve ]

https://www.oldtech.hu/

(#21) Termigáßor válasza troviko (#20) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

De akkor én válaszolok :) Egyik kutya, másik eb.

A mikrokapcsoló ugyanolyan eséllyel lesz hibás bármelyikben, és ugyanúgy filléres dolog cserélni. A mai napig működőképes az összes Razer egerem (5db). Persze mindben kicseréltem a gyári mikrokapcsolókat. Csak egy esetben kellett szenzor hiba miatt gariztatnom, a többi mind mikrokapcsoló kopás. Ami valljuk be normális egy igénybe vett egérnél. Ezt nem tartom hibának. Egy autót sem küldünk vissza a gyárba, mert elkopott a fékbetét...

Logitech vonalról is van kb ennyi egerem, és ezek közül is van egy, amiben döglött a szenzor, és ugyanolyan minőségűek a mikrokapcsolók is. (még a típus is egyezik) Az anyagminőség is ugyanolyan változó.

A márka nem (feltétenül) garancia már a minőségre. Azt a minőséget, amit a középkategóriában adtak tíz éve, azt most a felső kategórában sem mindig kapjuk meg...

Részemről már csak forma, szenzor és gombok száma alapján választok. A többin tudok javítani.

Jobbára ártalmatlan...

(#22) ONEFREE válasza Termigáßor (#21) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ott a pont! A mikrókapcsoló kopás nem hiba. Nagyon könnyű cserélni egy szakembernek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Egy 2012-es imperatort hasznalok, csucsmodell a maga idejében, tökéletesen működik mai napig... Előtte 5 évig copperhead volt, szintén jó vétel... Ha muszáj lenne, már tudom mire váltanék ;-)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#24) Ed_007 válasza mike710 (#10) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Próbálom értelmezni a kijelentésedet.
Az új Razer Death Adder egerem jó okkal nem működött azon a felületen, ahol a több, mint egy évtizedes Death Adder egerem és a mostani Steel Series egerem problémamentesen üzemel; és nekem megértőnek kellene mutakoznom az ugráló egérmutató miatt, mivel az a Razer évtizedes fejlesztőmunkájának logikus és és dícsérnivaló eredménye, és szégyelljem el magam, amiért nem biztosítom az új Death Adder működéséhez szükséges egyedi körülményeket, amelyeket más egerek ugyan nem követelnek meg, de ez nem a problémamentesen üzemelő egerek dicsősége, hanem a problémásan üzemelő új Death Adder jogos vészkiáltása - így értetted?

(#25) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Persze, DA meg minden, de amúgy formára inkább ez: [link]

(#26) 5150 válasza Ed_007 (#24) üzenetére


5150
aktív tag

Végre leesett :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#27) Gibo válasza 5150 (#15) üzenetére


Gibo
senior tag

Igen :) ´

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#28) Ed_007


Ed_007
aktív tag

mike710, két másik nickkel is fent vagy? :D
Ha komolyan úgy gondoljátok, hogy az a fejlődés, hogy az ugyanolyan színvonalú működéshez egyre jobb körülményeket kell az embereknek nyújtaniuk az eszközeik számára... nagyon eltérően látjuk a haladást. :F
Tiszta felületen (asztalon, egérpadon stb.) egy 20E+ HUF-os egérnek illene működnie, ahogyan az ugyanazon gyártótól származó elődje meg is tette, vagy hat éven keresztül.
Ha ez nem így van, nem magamban, az asztalban vagy az egérpadban keresem a hibát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) 5150 válasza Gibo (#27) üzenetére


5150
aktív tag

Azt még megcsinálták. Meg a BE-t is. Ezek plussz a DB széria és salmosa voltak a legjobb egereik szerintem. Tartósságra legalábbis. Ismerek egy fickót, aki még most is DB-el nyomja a competitive fpseket ráadásul nem is rosszul

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#30) mike710 válasza Ed_007 (#28) üzenetére


mike710
aktív tag

Milyen egyre jobb körülményeket?:D Keress már rá mikor került gyártásba az első egérpad. Te a 20ezer ft-os egeret komolyan a "tiszta asztal"-on húzgálod? Szép lehet a teflon talp az egereden. "Ahogyan az ugyanazon gyártótól származó elődje meg is tette, vagy hat éven keresztül." Igen csak tudod egy gyártónak lehet lézeres vagy infra egere stb amik nem egyformán működnek azonos felületen. "Ha ez nem így van, nem magamban, az asztalban vagy az egérpadban keresem a hibát. ;]" Szerintem magadban, tipikus user error.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ed_007 válasza mike710 (#30) üzenetére


Ed_007
aktív tag

/Szarkazmus on/ Kösz' a magabiztos ítéleteted. /Szarkazmus off
Az új Razer egeret próbálgattam három különböző egérpadon, majd mindenféle kényszermegoldással ilyen-olyan papíron, magazinon, majd az asztalon. Mindezek közül az asztal bizonyult a legjobbnak (azaz az egér "magának választotta" a körülményeket.
A régivel akkor "asztaloztam", amikor a korábbi egérpadot pl. a másik irodánkban felejtettem - de funkció szempontjából nem vettem észre különbséget, ugyanúgy működött.
Az új Razer meg sehogyan sem; de továbbra is próbáld meg bizonyítani, hogy bennem a hiba és az egér tökéletes.
Komolyan, tiszta kabarékban látható női hozzáállás: "Csak nem a saját szemednek hiszel, ahelyett, hogy nekem hinnél?"

(#32) mike710 válasza Ed_007 (#31) üzenetére


mike710
aktív tag

Nem egy egeret próbáltam és mindig akkor volt ilyen jelenség ha a driverben nem volt bekalibrálva az egér vagy rossz(fényes) felületen volt használva VAGY szösz,hajszál stb került az érzékelőbe. Tényleg fura nekem hogy egy új razer egér ilyet csináljon de nem szeretnék tovább ezen rugózni. Örülök ha a SteelSeries hibátlan,használd egészséggel mindenféle szarkazmus nélkül írom.

[ Szerkesztve ]

(#33) Ed_007 válasza mike710 (#32) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Jó ötletek, köszönöm szépen őket.
Ezeket próbáltam végig, szösz/felületek/driver sorrendben; másik USB portba is dugtam gépen és dokkolón egyaránt (hátha...), ellenőriztem a kábelt, újraindítgattam. Most a SteelSeries-el tudok dolgozni; a Razer dobozban (majd ha lesz időn, próbálgatom, illetve tartalék; eladni sajnálom, az elődje jó emlékei miatt).

(#34) Dtomka


Dtomka
veterán

Fehérben is szép :)
My Favorite Tech of the Month - October!

Kíváncsi lennék, h az oldalán lévő gumírozott is olyan "izzadós" fajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.