Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DS39


DS39
nagyúr

Az Android One minősítést azok a telefonok kaphatják meg, amelyek legalább 4,5 inches kijelzőt kapnak, két SIM-et kezelnek, belső memóriájuk microSD-vel bővíthető és van bennük FM-rádió.

hát ez nem túl nagy hardveres követelmény, gyakorlatilag már most is a 25-35k közötti, jellemzően kínai gyártmányú készülékek tudják ezt. csak épp nem ettől lesz használható egy androidos telefon, hogy ezeknek megfelel.

optimális képméret/felbontás arány, megfelelő RAM mennyiség, és akku méret kellene legyen egy ilyen hardveres követelmény a gyártók felé. én ezekben látom hiányosságot és gyengeséget ezen olcsóbb készülékekben, ezek befolyásolják a használhatóságot, nem a dual sim, és az fm rádió.

[ Szerkesztve ]

(#2) daniel909


daniel909
addikt

köszönjük a cikket, jó volt magyarul is olvasni az eseményről...
android L - JÓ! végre gyárilag is lesznek lockscreen notik, alap lesz az ART, és kicsit felfrissítik a dizájnt minden szempontból. színes lesz, de átláthatóbb! kellett ez már!

az okosórás dolgok se rosszak, bár én a 360-ra vagyok rákattanva, sajnálattal olvastam h ez nyár végén lesz elérhető... :'( húzzák az emberek agyát vele, minek kellett bejelenteni?

viszont ez a videó szerintem nagyon állat lett. összefoglalja 1 percben az eseményt... [link]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#3) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

"új android nincs"

Akkor ez az android L most mi? Egyébként most akkor annyi újítás lesz benne, hogy kap pár új animációt a progamok között való váltás? Remek. Első dolog lesz kikapcsolni, mert megakad tőle a telefon. :D Inkább azon kellene dolgozni, hogy olyan folyamatos legyen a működés mint wp-n meg ios-en.

(#4) Danny365 válasza ReSeTer (#3) üzenetére


Danny365
őstag

Igen, az újitás kimerül az animációkban. Úristen...

(#5) zolka95 válasza Danny365 (#4) üzenetére


zolka95
őstag

Így van és mivel ennyit újítanak benne, ezért két verziószámot is ugrik az android
6.0 lesz ez a rendszer :D

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#6) ReSeTer válasza Danny365 (#4) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Jó hát sorold fel akkor az a sok fontos újítást:

- új átvezető animációk, meg kicsit másabb dizájn
- ART ami nem váltotta meg a világot
- felugró ablakok
- őőőőőőőőőő, energiatakarékosság eddig is volt

Na, folytathatod.

(#7) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

G Watch-nak jól áll az a fémszíj :Y

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8) w333 válasza Danny365 (#4) üzenetére


w333
félisten

Majdnem ... ;]

1. Burst-mode camera APIs
2. H.265, NDK media APIs
3. TV input framework
4. Low latency audio recording, audio patch-panel, improved AV sync, USB audio
5. Cast-receiver hardware-assisted hot-word
6. ART, 64-bit trusted execution environment
7. Volta, improved battery stats, predicted time remaining, battery historian
8. Battery Saver mode, time to charge, time on lock screen
9. JobsScheduler, multi-network
10. Bluetooth 4.1, BLE central and peripheral modes
11. HFP 1.6 SAP, multi HFPMap Email
12. OpenGL ES 3.1 and Android Extension Pack
13. Personal unlocking, enterprise, lock to app apis
14. Document-centric multi-tasking
15. Lockscreen notifications, heads-up notifications, do not disturb
16. New quick settings, phone rotation lock
17. Improved game controller support
18. Closed caption, color inversion, color space correction, improved text rendering
19. Material theme, activity transitions, view shadows, view elevation
20. RecycleView, CardView, path animations, color extractor

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9) ReSeTer válasza w333 (#8) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ezek nem is voltak benne a cikkben, most találtátok ki :))

(#10) Danny365 válasza w333 (#8) üzenetére


Danny365
őstag

És ez is csak a felszin. Gondolom órákon át taglalhatták volna, hogy az egész rendszert hogyan optimalizálták tovább, de nem tették, mert minek. Amúgy szép lista, de még ezt is lehetne bőviteni, elvégre ott van az 5000+ új API.

Birom, hogy alig pár órája jelentették be, de már megy a rinya, hogy miért nem inkább azon dolgoz(t)nak, hogy folyamatos legyen a rendszer...duh.

(#11) CabalX válasza ReSeTer (#6) üzenetére


CabalX
aktív tag

Én végignéztem az egész I/O-t - bár főként az új Android érdekelt, de kíváncsi voltam miket találtak ki.
Amiket említettél azokon kívül, vagy részletezve azért ezek is új dolgok voltak:
ART - lehet hogy eddig nem váltotta meg a világot, de most az lesz a default, a Dalvik nem lesz a továbbiakban az új verzióban, pár slide-on azért mutatták hogy hoz(hat) valamennyi gyorsulást ez a váltás.
Az energiatakarékosság alatt pedig ne valami Stamina mode-ot érts, az is lehet kiegészítőnek, hanem az új "Project Volta"-val lehet elérni egy Nexus 5-ön akár a 90 percet (ez telefononként eltérhet azért majd szerintem).

Szó esett az Android Extension Pack-ról ami GPU-s dolgokat tartalmazott (Tesszelláció, shaderek, textura tömörítés) - és az UT4-el demózták elvileg a Tegra K1-en.

Biztonsági részről is volt szó azért... próbál a Google jobban ráfeküdni erre állítólag vesznek át dolgokat a Knoxból.

Igen, főleg design váltás, finomítás, de a motorház fedél alatt is történtek változások.
Én várom, de még odébb van mire az én telefonom megkapja, Nexust pedig nem veszek.

Amin nagyot néztem az az Android One és annak követelményei - főleg az utolsót nem értem:
- Dual Sim - ok, praktikus tud lenni
- 4.5-es kijelző - a mai phabletek mérete mellett már átlagos
- 100 USD alatti ár - mondták hova szánják, érthető
- FM rádió - érdekes alapkövetelmény
- SD Card - őőő, nem a Google volt aki a referencia telefonjaiban a SD kártyákat "kivezette" valamint az arra való írást a 4.4-gyel elég nagy mértékben korlátozta !?

(#12) Meridani válasza w333 (#8) üzenetére


Meridani
tag

+async rajzolás ami elvileg hozza azt hogy folyamatos lesz a rendszer

(#13) CabalX válasza ReSeTer (#9) üzenetére


CabalX
aktív tag

Nézd meg ezt a keynote ezen részét: [link]
7:47-kor mutatják meg a kivetítőn mindazt amiről w333 írt.

De ez csak a jéghegy csúcsa, holnap (vagyis ma) részletesebb bemutatót ígérnek az új verzióról, talán megkapja az édesség nevét is, meg kint lesznek a preview imagek is... Szóval akinek Nexus 5-öse vagy 2013-as 7ese van az kísérletezhet majd vele. :)

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

L-rol a velemenyem roviden:

- Material Design nagyon nem bejovos, szerintem nem szep, cserebe hihetetlen hamar megunhato (nekem sikerult kb annyi ido alatt amiota a now-t hasznalom)
- Recent apps borzaszto lett, mar elnezest
- Egyre inkabb elmennek a mobil weboldalak integralasa fele, holott bizonyos kepmeret folott, plane tableteken mar az asztali verzio a jobb, de mivel az nem illeszkedik a terveikbe, ezert nem lehet alapertelmezetten az asztali webhelyeket kerni a bongeszoben, a latottakbol feltetelezem ez most meginkabb igy lesz, vicc

Viszont a motorhazteto alatti rengeteg ujitast nagyon udvozlom, ART meg vegre default.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) hjanos1


hjanos1
senior tag

Szerintem ezt az Android One dolgot eléggé félreértettétek.
Az egész dolog lényege, hogy a fejlődő országokba olyan megfizethető árú telefonokat készítsenek, amik hardveresen és szoftveresen is jó minőségűek.
Meghatároznak bizonyos hardverkomponenseket amik megfelelnek a követelményeiknek, majd ezekre utána elkészítik a szoftvert is amit ugyanúgy frissítenek, mint a Nexus vagy Google Play Edition telefonokat.
(Az emlegetett dual sim, fm, stb. csak az adott telefonra értendő, nem feltétlenül szükséges az Android One minősítéshez)

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#16) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Hát ez nekem tetszik!

[link]

[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) B1T3


B1T3
addikt

Nekem alapvetően tetszik a GUI, ennyi alapján is vannak ötletes megoldások. Bár a sötétebb világ jobban bejött, és a tendencia szerint a felület nem az én ízlésemnek megfelelően alakul, eléggé kezdenek elmenni a fehér és a világos színek felé.

(#19) BE4GLE


BE4GLE
aktív tag

"A Chromecastról sem feledkeztek el, a jövőben ennek segítségével tükrözhető lesz a telefonunk kijelzője a tévére, igaz, egyelőre még szűkös a támogatott eszközök listája."
Ezt a Chromecast-nek már boltba kerülésekor is tudnia kellett volna. Valószínűleg leshetem, hogy az S Advance-em is fölkerüljön a listára.

Redmi Note 9 Pro

(#20) aizen92 válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


aizen92
addikt

Első videó végén és általában google/nexus termékekekkel zárják a bemutatást. Ha jól látom az egy 8" tablet jobb oldalt!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#21) Pttypang


Pttypang
veterán

Moto g kepet nem lattam a cikkben, vagy csak elneztem? O.O

Everybody lies.

(#22) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Amit eddig tudunk/lattunk az Android L-rol, nekem tetszik. Jo az iranyvonal, nem kellenek drasztikus ujitasok, inkabb a motorhazteto alatt fejlesszenek (ART pl.).
Az okosorak nem fogtak meg viszont, eddig a Gear Fit all a legkozelebb hozzam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#23) arn


arn
félisten

az ujdonsag a teljes piacos letamadas... azt valositjak meg, amit x eve is mondtam: nem erdekli oket semmi, csak az hogy mindenutt elerhetoek legyenek. aztan utana johetnek a celzott reklamok. ez az ingyen os dolog, meg olcso nexus stb, csak befektetes nekik a jovobeli terveikhez, ok nem ebben utaznak. most szepen fuggove teszik az auto, tv stb gyartokat is a latszolagosan ingyenes szolgaltatasokkal (ami jo dolog, de ennek ara lesz a jovoben). eddig inkabb a kutyubuzikat hasznaltak, most kezdodik az atlagemberek becserkeszese.

igazabol annyi a kulonbseg az applebirodalomhoz kepest, hogy ott elore fizetsz :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) davis999sola


davis999sola
tag

android lalipop

Lg g2 < iphone 5s< Lg g2<

(#25) aizen92 válasza arn (#23) üzenetére


aizen92
addikt

tökéletes topic a számodra!

;]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#26) Marc864 válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


Marc864
tag

A fényképek és a naptár nekem most azonnal kell :D nekem is nagyon bejövős az egész, engem megnyertek az Android L-el

(#27) roli543


roli543
őstag

Legjobban az Android One koncepció tetszik, de a 4.5ös kijelző minimum... ahhoz gratulálok. Nem csak a fejlődő országokba kellene ezt a szabványt tolni, hanem mindenhova, és kellene pár hardveres megkötés, mint a winphonál. Az lenne a hab a tortán!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#28) arn válasza aizen92 (#25) üzenetére


arn
félisten

En nagy google felhasznalo vagyok :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) Maxentius


Maxentius
addikt

"Az Android One minősítést azok a telefonok kaphatják meg, amelyek [...] belső memóriájuk microSD-vel bővíthető..."

Arcon köpi magát a Google? ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#30) bollokcs80 válasza Maxentius (#29) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Főleg, hogy a 4.4 óta a külső progiknak read-only az SD kártya.... :))

B.Cs.

(#31) #65577472 válasza Maxentius (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nem spórolhatják ki, ha a WP ellen kívánnak harcba menni a One-al :)

(#32) f(x)=exp(x) válasza Maxentius (#29) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

És még FM rádió is van bennük. :D

(#33) Fall-N válasza Cathulhu (#14) üzenetére


Fall-N
veterán

Láttad már ezeket a képeket is? Szerintem meg pont egységes és szép.

[ Szerkesztve ]

(#34) ozeviktor92


ozeviktor92
tag

Eddig, hogy szidták az androidosok a WP szögletességét. Kíváncsi leszek innentől mennyire dícsérik majd a google "forradalmi" újítását. :DD

(#35) jacis


jacis
nagyúr

Nekem az okosóra vonal nagyon bejön. Talán az LG lőtt mellé egy kicsit...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#36) aizen92 válasza jacis (#35) üzenetére


aizen92
addikt

Gyönyörű a motorola 360!!!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#37) #65577472 válasza aizen92 (#36) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nálam mindent visz eddig az okosórák közül.

(#38) pengwin válasza DS39 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Ezek egy konkrét, Micromax által bejelentett készülék adatai. Ez lesz az első Android One telefon.

De mint általában, most is sikerült orbitális blődséget leírni egy fontos hírben: az Android One NEM HARDVERES KÖVETELMÉNYEKET TARTALMAZ, hanem olyasmi, mint a GPE, vagyis az Android One minősítésű telefonokra stock android frissítés érkezik, gyorsan, garantáltan.

Üdv, pengwin

(#39) Maxentius válasza #65577472 (#37) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha az az alsó fekete sáv nem lenne rajta, akkor lenne tökéletes. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#40) axioma


axioma
veterán

Android One legalabb 4.5" :W :W :W
Ezt milyen nagyokos talalta ki, es mi az indok ra? Miert nem felbontasrol szol inkabb, egy 4.5" de 320x480 megfelel, de egy 4" 480x800 nem?
Sony Xperia Z1 Compact tulajkent, 4.3", csak mert ennel kisebb jo belseju telefon nincs, de ennek a meretet is szokni kellett elegge...

[ Szerkesztve ]

(#41) azopi74 válasza roli543 (#27) üzenetére


azopi74
addikt

" és kellene pár hardveres megkötés, mint a winphonál"

Van is, ez a lényege az egésznek, de ez valahogy nem jött le a MA-s cikkből, csak a 4.5 inch, az sd kártya, a dualsim és az FM rádió, amik történetesen a micromax első Android One-os telefonjának egyéb speckói.

(#42) #65577472 válasza Maxentius (#39) üzenetére


#65577472
törölt tag

Engem az sem zavar :) Amúgy 249 EUR európai kezdőárról pletykálnak.

(#43) pengwin


pengwin
addikt

A 90 perccel hosszabb készenléti idő meg a Nexus 5-re vonatkozik, nem csak úgy általában.

Csakhogy ne akadjon ki mindenki az Android One-on: totál hülyeség, amit leírtak ebben a hírben (lásd kommentem, fentebb)

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#44) azopi74 válasza axioma (#40) üzenetére


azopi74
addikt

"Android One legalabb 4.5" :W :W :W
Ezt milyen nagyokos talalta ki, "

Bognak hívják az illetőt :D

(#45) babkukta


babkukta
senior tag

A TV-kre kíváncsi leszek!!! :) + az L-re is, az órák annyira nem érdekelnek (jelenleg). Remélem ebből az új droid verzióból kihoznak vmi értelmeset

Üdvözlettel, Tibi

(#46) Totheground


Totheground
addikt

Az a lockscreen meg a layeres rendszer. Úgy tűnik a Google-nek is tetszett az ios7. :)

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#47) Bog válasza azopi74 (#44) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mindjárt javítok az anyagon, nagyon kedves, hogy szóltál.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#48) fatorzs válasza axioma (#40) üzenetére


fatorzs
tag

Csak fél füllel hallgattam a I/O-t (mert ment a vb is közben...) de ez nem követelmény, hanem egy példa készülék adatlapja, ahogy #38 pengwin is írja. Úgy kell elképzelni, mint egy olcsó gpe készülék, googletól kapja a frissítést, de van rajta egy-két extra szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#49) axioma válasza azopi74 (#44) üzenetére


axioma
veterán

Es akkor te tudod, hogy mi a valos kovetelmeny? Vagy meretre/felbontasra nincs?

Szerk.
Bog: OK, megvarom, megnezem.

[ Szerkesztve ]

(#50) kovadika


kovadika
őstag

Szerintem nagyon jó lesz az L. Már a Kit-Kat is végtelenül simán fut Art-on, ha erre rágyúrnak az animációkkal akkor pedig még jobb lesz. Üzemidő takarékos mód is nagyon jól hangzik, az új felület pedig nekem nagyon bejön. Sajnálom, hogy új Nexus készülékekről (vagy a Silver dologról -ha lesz-) nem esett szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.