Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

"A Hermetic Wiper képes letörölni a megfertőzött rendszer minden adatát, a célba vett hálózat számítógépeinek teljes tartalmát és azokat semmilyen módon nem lehet később visszaállítani."

Wow, egyszer kell csak ilyennek bekerülnie egy felhő és kontinensek fontos adatait törli le majd szépen. Ez a baj a digitális állammal... sérülékeny, max. addig tart míg egy igazi háború és akkor az adott ország nagyon megszívja, hogy ráhagyatkozott. Ehhez még hozzá lehet tenni, hogy később ugye az a terv, hogy az ipari termelés is legyen neten... "tök jó" lenne, hisz a háború első napján térdrekényszerítenék az országot. De addig is ott van a "kellemes" dolog, az hogy kémkedni lehet, titkokat lopni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) bijesz válasza gabor7th (#1) üzenetére


bijesz
aktív tag

Az első mondat nem értelmes nem értem mi akart lenni.

Kicsit le vagy vagy maradva, már rég integrált az ipari termelés az összes hatékony nagy cég neten van és ott megy az adatcsere kb 20 éve.

Az adatvesztés ellen biztonsági mentés kell ez is alapvetés.
Akinél nincs drp így járt kellett volna csinálni.

(#3) bambano


bambano
titán

A 100-as malac, amit a t55-ös lövege lő ki, szintén tekinthető adattörlő alkalmazásnak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Slack válasza gabor7th (#1) üzenetére


Slack
tag

Igazi háborúban pont az adataim miatt fogok aggódni...

Egyébként minden állam "digitális". De 2022 -ben szerinted milyennek kellene lennie? Mert mindent lehet kritizálni, mindenben meg lehet látni a rosszat. A papír alapú kartoték rendszer szerinted jobb? A papír nem ég el egy tűz során? Nem lehet ellopni/hamisítani?
Vagy úgy még is mire gondoltál?

(#5) gabor7th válasza Slack (#4) üzenetére


gabor7th
addikt

"Igazi háborúban pont az adataim miatt fogok aggódni..."

Nem konkrétan egy ember adata.. hanem a teljes közigazgatási rendszer lesz hazavágva.

"Egyébként minden állam "digitális".

Nem. De erre van sokaknak programja.

"De 2022 -ben szerinted milyennek kellene lennie?"

Egy államnak fontos a túlélés, a biztonság... ha egy védhetetlen rendszerre bíz fontos dolgokat a túlélését teszi kockára, feleslegesen.

" A papír nem ég el egy tűz során." Előbb el kell érniük légierővel, vagy szárazföldi erővel és áttörni a fizikai akadályokon... ami nehéz, ha egy ország normálisan fel van készülve. Ellenben a digitális állam mindig a neten lóg és a titkosszolgálatok már háború előtt bespájzolnak támadóeszközökből, amik egy gombnyomásra hazavágják az egészet.

"Nem lehet ellopni/hamisítani?" Egy kém egy akcióval ki tud talán csempészni pár aktát. Egy hacker a felhőből, digitális állami rendszerekből akár egy kontinensnyi mindenféle adatot ellop egy akcióval és észre se veszik. Igazi háború esetén meg tönkrevágják a rendszert úgy, hogy többé nem áll fel.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#6) Viktor77 válasza gabor7th (#5) üzenetére


Viktor77
titán

""De 2022 -ben szerinted milyennek kellene lennie?"

Egy államnak fontos a túlélés, a biztonság... ha egy védhetetlen rendszerre bíz fontos dolgokat a túlélését teszi kockára, feleslegesen."

Nem válaszoltál a kérdésre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) bambano válasza Slack (#4) üzenetére


bambano
titán

"Igazi háborúban pont az adataim miatt fogok aggódni...": hát pedig nem ártana az adataidon is aggódni...
példák:
1. ha hirtelen megjön a kitelepítési utasítás, nem árt, ha a személyi azonosító okmányaid, bankkártyáid, banki és biztosítási szerződéseid, iskolai végzettséget tanúsító irataid hirtelen elérhető állapotban kéznél vannak. Például apám diplomája elkeveredett a 10-es nagy árvízben. nem adnak másikat. max. egy igazolást kaphatsz, hogy anno egyszer kiállítottak neked egy diplomát
2. az is a te adatod, hogy te hol vagy és esetlegesen a családtagjaid hol vannak. szélsőséges esetben akár az is előfordulhat, hogy megvannak az adataid, és pár perccel azelőtt viszed el a gyerekedet valahonnan, mielőtt szőnyegbombáznának.
3. könnyedén előfordulhat, hogy lesz egy generáció, aki majd nem megy nyugdíjba, ha a szükséges adatbázisok megsemmisülnek.

a magyar állam jelenleg hibrid. egy csomó foglalkoztatási adat megvan papíron, amit kötelező irattárazni. és itt most nem a sufnibt kis szobájára gondolok a budi után balra, hanem van hivatalos állami irattár, oda kell vinni mindent, ha a cég megszűnik.

az is teljesen egyértelmű számomra, hogy úgy kell megszervezni az archiválást, hogy redundanciával minél többféle kockázatnak ellenálljon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Dáin


Dáin
csendes tag

Én egy kis senki vagyok, épp csak több egy egységsugarú júzernél, minimális adatmennyiséggel, annyit tudtam tenni, hogy minden fontos adatomat, azokat is, amiket mostanában ellustálkodtam adatmentésileg, azokat kimásoltam külön, három pendrájvra.

Én simán el tudom képzelni a vágtató képzeletemmel, hogy bármikor kijöhet egy orosz vírus, és mindent le tud majd tarolni, ami online kapcsolatban van mostanság. Húsz év alatt volt idejük kitalálni az orosz katonai laborokban, hogy hogy lehet kiütni mindent, ami PC. Vagy akármi.

Eszkalálódik a helyzet, és ráeresztik a világra amit kisütöttek, hogy káosz legyen, még nagyobb.

Pont senkiségemnél fogva javaslom, némi egészséges adatmentési paranoia nektek sem árthat...

(#9) Voloka válasza Dáin (#8) üzenetére


Voloka
tag

Alap elgondolásod helyes. Az indoklásod döbbenetesen ésszerűtlen.
Szóval, te nem tartasz az amerikai, az angol a francia a kínai a koreai, a vietnami, a nigériai, a ..... stb.---stb. számtalan vírustól, csak az orosz kártevő ad okot a számodra az aggodalomra. Érdekes elgondolás.

(#10) Gargouille válasza gabor7th (#5) üzenetére


Gargouille
őstag

A teljesség igénye nélkül:

"Egy államnak fontos a túlélés, a biztonság... ha egy védhetetlen rendszerre bíz fontos dolgokat a túlélését teszi kockára, feleslegesen"

Minden rendszer "védhetetlen", a papír alapú is, az is megsemmisíthető.

"Előbb el kell érniük légierővel, vagy szárazföldi erővel és áttörni a fizikai akadályokon... ami nehéz, ha egy ország normálisan fel van készülve."

Vagy elég egyetlen ügynököt bejuttatni, vagy lefizetni egy belső alkalmazottat és már lángol az épület.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#11) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Eközben Oroszországban...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) gabor7th válasza Gargouille (#10) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem a kormányépületet örzik, látnák sokan, hogy valaki jön benzines kannákkal + egy egész ország iratait összedobni egy kupacba és begyújtani egy ügynök által nem életszerű. Ellenben egy felhőben tárolt mindenféle adatot egy csapással mind el lehet tüntetni és még azt se tudod biztosan ki tette.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#13) Dáin válasza Voloka (#9) üzenetére


Dáin
csendes tag

Azt hiszem az általad említett nem-orosz vírusok ellen vagy meg tud a gugli, meg a ms védeni, úgy, mint eddig védett, az usákosak meg alapban elháríthatatlanok számomra, mert ugye maga az usa hatóságai és szervezetei használják a maguk jogosultságait (amit nem kötnek senkinek az orrára)

Abban reménykedek, hogy az orosz katonai cuccok pórázát még nem engedték el, még nem használtak ki semmilyen backdoor-t, ami nekik is megvan.
Mondjuk az ilyen, hosszú évekig tartó tervezésnél szerintem erre is gondoltak, de hátha nem.

Ha az infrastruktúrát fogják támadni, az ellen meg mi, userek amúgy sem tudunk mit tenni.

(#14) Diabolis válasza gabor7th (#12) üzenetére


Diabolis
tag

A hozzászólásaid alapján úgy sejtem, nem vagy túl jártas az adatmentésben. Amennyiben igen, természetesen elnézést kérek.
Nem "egy felhő". Több "felhő". Azaz több adattároló, földrajzilag elkülönített helyeken, ha kell akár offline állapotban, amit csak ezerszer ellenőrzött adathordozókról frissítenek X naponta.
Továbbá: Ugyanazon kémakció amellyel ki lehet hozni egy aktát, arra is alkalmas, hogy gyúlékony anyagot vigyenek be.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#15) bambano válasza Diabolis (#14) üzenetére


bambano
titán

a víz nem gyúlékony anyag, mégsem kívánatos a szervereknél :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Diabolis válasza bambano (#15) üzenetére


Diabolis
tag

Tüzesvíz? :D :D :D Ma jártam szervernél, és igencsak kívántam egy felest :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.