Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Itt egy újabb értelmetlen termék, Minden tiszteletem a tévé gyártóké de vegyék tudomásul már, hogy nincs szükség a 8k ra legalábbis egyenlőre. Nem tartom valószínűnek , hogy film gyártók fognak 8 k tartalmakat forgatni ,tévé adásra pedig ne számítsunk.Ha lesz 8K tartalom az gondolom felkonvertált Full Hd vagy 4k anyag lesz.

duree54

(#2) mad823 válasza Duree (#1) üzenetére


mad823
őstag

Ez alapvetően igaz, de az autókból is mennyi 150-200+ lóerős van, amit sosem használnak ki. Ellenben eladni magasabb profittal ezeket lehet. Emlékezzünk csak a megapixel vagy zoom átfogás háborúra. Ha nekem 8K-s TV-m van, akkor az mégiscsak 2x annyi K, mint a Tiédben... :D

(#3) mad823 válasza mad823 (#2) üzenetére


mad823
őstag

Illetve azt lett volna még jó fetüntetni a cikkben, hogy UV2A panel van benne + local dimming, vagy hogy egylőre összesen 2500 darab legyártását tervezik.

[ Szerkesztve ]

(#4) Piftuka válasza Duree (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez a készülék japán piacra készült, és náluk van rá tartalom.

Egyébként mióta elérhető árkategóriába került a 6K digitális kamera, sőt éppen a SHARP jött ki egy "olcsó" (~3.000 dolláros) 8K kamerával , kifejezetten jó, hogy vannak olyan megjelenítők, amelyen a natív felbontásukban élvezhetőek az ezekkel készített felvételek.

Vagy talán, akinek ilyen kamerája van, az Full HD, vagy 4K tévén nézze vissza a felvételeit?

A digitális megjelenítők (és képalkotó eszközök) fejlődésének egyik szükségszerű útja a felbontás növelése, tehát a "nincs szükség a nagyobb felbontásra" nem állja meg a helyét.

Most még ez "rétegtermék" (1-2 éve a 4K BD és 4K lejátszó is az volt), de hamarosan nem lesz az. Japánban pedig pláne nem az, és ott meg is tudják fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#5) mad823 válasza Piftuka (#4) üzenetére


mad823
őstag

De azért a tartalomtól függetlenül tegyük hozzá, hogy az emberi szem felbontóképességét figyelembe véve 1,2 méterről kéne nézni a 60" 8K-t, hogy érdemi különbséget lássunk a 4K-hoz képest. Most mindenki számolgasson... :D

[ Szerkesztve ]

(#6) Segal válasza mad823 (#2) üzenetére


Segal
veterán

4x annyi pixel :DDD
Pontosan ezért gyártják ezeket mert a vásárlók nem azt nézik hogy ki tudják e használni hanem ott a marketinges az áruházban aki majd meggyőzi hogy a 4K pixeles, meg elavult, meg kisebb a fényereje és még 100 másik dologban rosszabb de itt ez a jó kis 8K tv.
Persze ugye épp valami tűéles a kijelzőhöz igazított videó fut majd a tv-n...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7) Cassi válasza Duree (#1) üzenetére


Cassi
senior tag

Sok japán cég szinte abszurd módon a múltban él. Csúnya vége lesz ennek. A készülék elődjét, a 70X500-at most is lehet kapni Európában, 8500 euróért :P

[link]

(#8) --ka válasza Duree (#1) üzenetére


--ka
senior tag

Nem olyan nagy baj ez.
Nagy méretű kijelző esetében, amíg a felbontás a Full HD (1920×1080) egész többszöröse, addig csak annyi történik, hogy 2×2=4 (4K) vagy 4×4=16 (8K) pixelen jelenik meg a konvertált tartalom, gyakorlatilag natív módon. ...már ha nem nyúlnak bele valami "képjavító" eljárással.
A gáz majd ott lesz, ha nem tudja natívban a Full HD-t konvertálni, mert elcseszik a felbontást.
...hogy szép-e és milyen távolságról az ilyen tartalom? Az már más kérdés. SD cuccott ne nézzen rajta senki! :D

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#9) #72042496 válasza --ka (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyet a Panasonic tévék tudnak, a többi nem, vagy ha igen, akkor kíváncsi vagyok, melyikek. A filmeknek szerintem ez nem is áll jól, a játékoknak sokkal inkább. (Az újabb nVidia és Intel GPU-kban is van rá opció, AMD-t nem tudom.)

[ Szerkesztve ]

(#10) Piftuka válasza mad823 (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

No és a valóságnak mennyi a felbontása? :)

(Egyébként értem, amit mondasz, de az ominózus "elméleti nézési távolság" táblázatokat a saját gyakorlati tapasztalataim alapján nem veszem figyelembe.)

"Aquila non captat muscas."

(#11) Piftuka válasza mad823 (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon jó volna, ha személyesen le tudnék tesztelni egy ilyen készüléket!

Az pedig még jobb volna, ha a SHARP végre ismét nyitna az Európai piacra is a felső-közép, és prémium kategóriás LCD készülékeivel!

De gondolom, meg kell várni, amíg a Vestel vonatkozó liszensze lejár itt (még ~2 év?)...

Bízom benne, hogy azt követően nem lesz akadálya mindennek!

"Aquila non captat muscas."

(#12) Piftuka válasza Cassi (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

:N Az nem televízió, hanem egy tunerrel nem rendelkező, 8K felbontású, óriás monitor, avagy kijelző, kifejezetten professzionális, illetve vállalati felhasználásra ajánlva!

Ahhoz mérten még kifejezetten olcsónak is mondható...

"Aquila non captat muscas."

(#14) Bogyi007 válasza Piftuka (#11) üzenetére


Bogyi007
veterán

A Sharphoz A Vestelnek nem sok köze volt, a szlovák UMC csoport (a Blaupunkt tartozott még hozzájuk) tulajdonolta őket Európában, úgy hogy saját gyártósoruk is volt...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#15) Piftuka válasza Bogyi007 (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

Ők ketten együtt vették át a SHARP teljes európai termékportfólióját liszenszszerződés alapján, amelynek értelmében az audio-vizuális piac európai részéért (gyártással együtt) az UMC felelt, a Vestel pedig a "fehéráru" piac európai részéért (gyártással együtt).

Az európai marketing és értékesítési feladatokért pedig a Vestel, "Vestel Ticaret" nevű alvállalata felelt.

A fenti szerződést megnézve jutott eszembe, hogy mennyire rohan az idő... a dátumra rosszul emlékeztem.

Ez alapján idén januárban lejárt az 5 éves liszensz. (Miközben az UMC ráadásul többségi Foxconn/SHARP tulajdonba került.)

Ennek tükrében bízom abban, hogy az európai értékesítést ismét a saját kezébe veszi a vállalat, és a teljes termékportfólió elérhető lesz itt is!

"Aquila non captat muscas."

(#16) Cassi válasza Piftuka (#15) üzenetére


Cassi
senior tag

Kiüresedett, értéktelen, rosszul vezetett cég lett a Sharp. Még gondolkodásmódban is le vannak maradva egy évtizeddel. Ha a Samsungnak sikerül az áttérés az új QD-OLED alapokra, akkor az LG és a Samsung végleg bebetonozza a pozícióját.

(#17) mad823 válasza Cassi (#16) üzenetére


mad823
őstag

Viszont addig is (noha szerintem nem az OLED a jövő) szerintem bármelyik LCD gyártó szívesen legyártja azt a pármillió panelt, amit a Samsung a következő években el fog adni...

(#18) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Namármost mindenki úgy számolt, de Japánban feltétlenül, hogy az olimpia fogja adni a kezdő lökést a 8K termékeknek, és nagyon kicsit a tartalomnak.
Ez ugye ment a menta levesbe. Én egyetértek azzal hogy jelenleg alapestben teljesen felesleges 8K tévét venni, de a fejlődés miatt nem szólok le egy gyártót se aki kínál ilyeneket.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#19) Tetsuo válasza Duree (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nem értelmetlen, de ezzel nem a "lélegeztetőgépen tartott" Sharpnak kellene betörnie a piacra, hanem valami nagyágyúnak. A Sharp simán belebukhat.

(#20) Predatorr


Predatorr
őstag

Aki nagyot akar durrantani, egyen csilis babot.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.