Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Kettőt kérnék! :) Ingyen elég lesz egy is :K. Csak bírja el a mennyezet és a biztosíték :U.

Elég brutális jószág, a képminőségéhez és a tudásához passzoló vastag árcédulára kell számítani. Az aktív shutteres megoldásért alapvetően kár, ekkora felbontás mellett igazán lehetne polarizációs a 3D.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) Rebourne


Rebourne
aktív tag

4k + 120 Hz, na ezt még egy ideig nem hajtja ki semmilyen felhasználói eszköz. Nem otthonra való ez :)

(#3) Rebourne válasza bteebi (#1) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Lehet így is polarizációs, csak két projektort kell venni :))

(#4) bteebi válasza Rebourne (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos, de én jobb szeretem a gyári megoldásokat :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Vajon milyen interfészt használ? Most megint ott vagyunk ,hogy nagyon kéne már az új HDMI szabvány. mostani Marantz erősítőmet is csak emiatt kell cserélnem, pedig a hangjával meg vagyok elégedve. Most lecserélném akkor megint elavulna egy éven belül a HDMI miatt. Engem nem érint a 4K, viszont a mostani korlátozások nagyon idegesítőek. Ilyen pl. az 1080p 60 fps hiánya 3D-ben, nem a készülékeken múlik.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#6) KTTech válasza M@trixfan (#5) üzenetére


KTTech
veterán

Ezek a saját HDD rendszerüket használják leggyakrabban... azt meg vagy optikán/MLLN-en vagy műholdon etetik meg tartalommal.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#7) KTTech válasza KTTech (#6) üzenetére


KTTech
veterán

Megnéztem, készültek normálisabb bemenetekre is:

"
Input signals

Standard

4x Twin DisplayPort input card

Optional

Dual link DVI input card
Twin HDMI input card
Dual 3G HD-SDI input card

Signal inputs

4K resolution, 120Hz frame rate:

4x Twin DisplayPort input card (standard)
DisplayPort 1.1a via 8 frame-locked L/R 60Hz signals, combined 120Hz output
4:4:4 8/10
4:2:2 8-10-12-bit
DisplayPort 1.1a via 4 frame-locked 120Hz signals in, 120Hz output;
4:4:4 8-/10-bit
4:2:2 8-/10-/12-bit via 4 frame-locked 120Hz signals
Optional Twin HDMI input card (4 required) via 8 frame-locked L/R 60Hz signals, combined 120Hz output:
4:4:4 8-/10-bit
4:2:2 8-/10-/12-bit
Optional Dual Link DVI-D (4 required)
120Hz via 4 120Hz signals in, 120Hz output;
RGB 8-bit

Optional for 60Hz input 120Hz output frame doubled[2]:

2x Twin DisplayPort input card (standard)
2 x DisplayPort 1.1a
60Hz
4:4:4 8-/10-bit
Optional 2x (or 4x) DVI (Dual Link) Input Card
60Hz
RGB 8-bit
Optional 4x 3G HD-SDI
60Hz
4:2:2 10-bit

"

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#8) McSpy


McSpy
őstag

Már csak az a kérdés,hogy hány millió lesz az ára :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#9) KTTech válasza McSpy (#8) üzenetére


KTTech
veterán

Sok :) Ez nem otthoni felhasználásra szánt termék... én saccra 25 misi felett mondanám az árát (csak a lámpák szoktak ekkora teljesítménynél 500E-1M HUF-ba kerülni, kb. 10 éve volt az 1,6KW-os Xenon ára 180E, akkoriban fél évente vettem a FITE 35mm-es gépbe őket, kb. 2000 üzemóra után)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10) McSpy válasza KTTech (#9) üzenetére


McSpy
őstag

Az igen,akkor nem hogy megvenni nem olcsó,hanem a fenntartása is,olyan mint az asszony :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#11) KTTech válasza McSpy (#10) üzenetére


KTTech
veterán

Igen, mert nem árt hozzá egy 25-50m hosszú szoba és kellően nagy vászon sem :) (ekkora lámpateljesítmény a "plázák" nagytermébe kell, de régebben az 1,6KW-os Xenonnal is 4x10m-es vászonra vetítettem - kicsi overhead volt a vászonnál -, 25m távolságról, 220 fős teremben)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#12) McSpy válasza KTTech (#11) üzenetére


McSpy
őstag

Akkor kell neki egy pár év mire visszahozza a befektetést

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#13) M@trixfan válasza KTTech (#7) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon komoly, köszi az infót! A HDMI 2.0 érkezéséről nem tudsz valamit véletlenül?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) KTTech válasza McSpy (#12) üzenetére


KTTech
veterán

Gyors fejszámolást végeztem, nem reprezentatív, de kb. fedi a valóságot:

1 nap van 5-6 előadás, 500 fős teremben, 1 jegy 1500 Ft (kb, ha 3D, akkor kicsit több, ha 2D, akkor kevesebb). Tegyük fel, hogy átlagosan negyed teremmel megy a moziterem, ami napi br. 187500 Ft-ot jelent. Mivel szinte minden nap van előadás, évi kb. 68 milliót termel a terem. Persze ebből lejönnek az egyéb költségek (ha napi 12 órát megy, akkor a lámpa csere kb. fél évente kell) , mert ez bruttó bevétel, és nem egy terem szokott lenni, így azoknak egy része oszlik a termek számával, ráadásul 12-15 termet 2-3 mozigépész simán elvisz váltott műszakban (nem kell filmmel vacakolni). Egyéb költségek: építési költség (fel kellett építeni a mozit, hangtechnikát meg kellett vásárolni, a székeket ki kellett fizetni) - ha még nem fizette ki az üzemeltető -, vászon cserék bizonyos időközönként - kb. 2-3 évente kell cserélni -, munkabérek - jegyszedők, takarítók, gépészek, vezetők stb. -, adók, filmbérlési költségek, karbantartási költségek, épület üzemeltetési költségek (kezdve a mellékhelységektől a légkondicionálókig, amik nyáron hűtenek, télen fűtenek).

Én ezek alapján azt mondanám, hogy a teljes befektetés 1,5-2 éven belül megtérülhet (kérdés az ára a gépnek), és ennyi idő alatt pedig nem jön újabb technológiai előrelépés.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#15) McSpy válasza KTTech (#14) üzenetére


McSpy
őstag

De ezt nem a 4k- projektor megtérüléséhez számoltad,hanem ami van neked?

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#16) KTTech válasza M@trixfan (#13) üzenetére


KTTech
veterán

2013 Q4-ről olvastam, de konkrétumot nem írtak...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#17) KTTech válasza McSpy (#15) üzenetére


KTTech
veterán

Ezt ehhez a 4K-s projektorhoz számoltam, igaz kissé félrecsúszott a projektor ára - lentebb indoklás :D -, de bármilyen projektorra ráhúzható, amit ekkora terembe terveztek. Kisebb terembe meg senki nem vesz ekkora és ilyen tudású projektort...

(4K projektora van kisebb kategóriában is a Cristie-nek, és itt kategóriánként jópár milliós különbségről lehet beszélni, igaz az nem tud 120Hz-et, csak 60Hz-et. Pl.: Christie D4K2560/Christie D4K2560, 25000/35000 lumen fényerővel, előbbi 126000 USD-be kerül, ami 28 millió, tehát alulbecsültem az új jövevény árát... jóval, így mehet a "duplázóba" kb. 40 millió környékére módosítanám a becslésem.)

A Xenonról: a "csúcs" 6KW-os lámpa ára 683E HUF körül van USD-ről átszámolva (2995 USD), ezzel 750h-t tud üzemelni.

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#18) McSpy válasza KTTech (#17) üzenetére


McSpy
őstag

Csak gondolom a 4k-s tartalom hiány miatt még annyira nem érné meg befektetni ilyen projektorba

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#19) KTTech válasza McSpy (#18) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosítsunk :) 4K tartalom van. Csak nem az otthoni felhasználáshoz+nem új filmeknél...

Ha azt nézzük, hogy a 4K igen alacsony felbontás mozis szemmel - de tény, hogy a 4K-t renderelni jóval nagyobb gépkapacitást igényel, mint a 2K -, hiszen a master filmek ennél jóval nagyobb felbontással rendelkeznek, igaz nem a digitális szemnek megszokott zajmentes módon, hiszen a film szemcsés, van struktúrája (különösen a magasabb érzékenységű filmek), ami szerintem még jó is... (és itt jönnek azok, akik szerint csak az Avatar féle teljesen zajmentes filmek a jók...)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#20) Rebourne válasza KTTech (#19) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Ezt mond meg a mozifilmgyárosoknak is légyszi, mert a digitális filmek nagyját 2k-ban csinálják - és a digitális mozik döntő többsége is csak 2k-ra van felkészítve. Még a pesti IMAX is, például.

[ Szerkesztve ]

(#21) #54625216 válasza KTTech (#19) üzenetére


#54625216
törölt tag

Az Avatar a 3D miatt volt zajmentes. A filmgraint igyekeznek 100%-osan száműzni a 3D filmekből, mert ha a zaj pixel pontosan azonos a két szemnek, akkor a térben sík függönynek érzékeled, ha meg szemenként eltérő, akkor un. retina-rivalizációt okoz, azaz az agyad próbálja a zajt elhelyezni a térben, de nem tudja.

(#22) KTTech válasza #54625216 (#21) üzenetére


KTTech
veterán

Az Avatar 3D-je ígyis-úgyis iszonyú zavaró volt. Nem állt másból, mint egymás mögé helyezett élességi síkokból, legalábbis nekem ez jött le... Az megint más kérdés, hogy nem "filmre" forgatták (Cameron új 3D kamerája digitálisan rögzített, csak a lencserendszer mozgatása a 3D miatt volt új), így a klasszikus "filmes" zaj szóba se jöhetett, legfeljebb a digitális, amit viszont szépen kivasaltak a post-processnél. A CGI jeleneteknél (ami a film kb. 60%-a) pedig értelmezhetetlen a klasszikus zaj fogalma, mivel a render motor nem fog zajt magától hozzáadni a jelenethez.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.