Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

El nem tudom képzelni, hogy miért kell ezeket felújítani. Tényleg jók voltak az eredetiek. De a tapasztalatunk sok esetben szomorú, mert túl nagyok a régihez képest a mobilok. Ezzel együtt túlméretesek a gombok, elképesztően terpeszkedik a kijelző és hozzá a ház elvesztette a remek kidolgozását is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) juuzer


juuzer
addikt

Attól félek, hogy alájuk raknak egy Series30+ oprendszert oszt csókolom. A 8110-es a mai napig tetszik, de félek, hogy fordíva fog elsülni ennek a két modellnek az újjáélesztése is. :/

Vamos a la playa.

(#3) Graphics válasza juuzer (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pedig már az elején ott az infó: Mindkét eszköz 4G képes lesz, a KaiOS pedig komplexebb funkcionalitást ígér a hagyományos kialakítás és formavilág mellett.

Ami viszont lényegesebb, hogy szerintem tévedés van ezzel az egymagos Mediatekkel kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) GSP


GSP
aktív tag

Ha nem a mai okostelló trendekhez hasonlítjuk, okés.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

KaiOS-t csak angolul érdemes használni, magyarra téve elég gáz fordítási hibákkal kell számolni, ami még egy gagyi telónál is kínos.

Az akku meg kicsi, kevés. Igen, KaiOS mellett is.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt megertem, hogy a dizajnt masoljak, de azert ne felejtsuk el, hogy anno ez felso kategorias volt, vagyis ha ujraelesztik tegyek ugy hogy ne erzodjon ipari hulladeknak. Pl. ha jobb kamera nem jutott bele, inkabb hagytak volna ki. Aki ilyet fog hasznalni egy darab kepet nem lo vele, de el tudom kepzelni hogy az araba boven belefert volna egy olyan kameramodul amit ma belepo telefonokba raknak, es nem egy ilyen ami az elozo evszazadbol marad meg raktaron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) hroberto


hroberto
veterán

Van még igény ezekre...? :F

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#8) mrThomi


mrThomi
addikt

kezd visszajönni a divatba mint a trapézgyagya :DDD

Nothing Phone (2a)

(#9) Luck Dragon válasza Polarstar (#1) üzenetére

6300 utódját várom , de akkor az új 150-és készülék külső megjelenése is hasonló . Akkor minek?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) Armagedown válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Armagedown
őstag

"de el tudom kepzelni hogy az araba boven belefert volna egy olyan kameramodul amit ma belepo telefonokba raknak, es nem egy ilyen ami az elozo evszazadbol marad meg raktaron."
De ahhoz már erősebb rendszerchip és több memória kellett volna, teljesítményigényes a képfeldolgozás.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) Polarstar válasza hroberto (#7) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hogyne lenne! A gombos mobilok pár munkakör esetén egyszerűen lekörözhetetlenül jobbak és ezt kedvelik mások is.

Csak kérdéses a funkció a használhatóság és a minőség vonalán!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) SkyLine3000 válasza hroberto (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A feature telókra van igény, csak erre nem tudom lesz-e?

(#13) hroberto válasza Polarstar (#11) üzenetére


hroberto
veterán

Hát nem tudom. Nem sok embert ismerek aki gombos telefont használ. Ráadásul ezek inkább idősebbek vagy "digitális analfabéták".

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#14) Graphics válasza hroberto (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van, csak még nincs gyártó, aki rendes terméket készítene.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Na bejött amit sejtettem.
Nem sok közük lesz eredeti dizájnhoz. Már ott problémás a dolog, hogy az eredeti 6300 és 8800 Arte is 2.0" kijelzővel rendelkezik.
Ehhez képest érdekes lesz látni, hogy a 2.4" és 2.8" kijelzőket hova fogják pakolni.
Véleményem szerint ha valóban 2.8" megjelenítő kerül a 8000-es Nokiába, akkor már eleve lőttek az elegáns megjelenésnek.

(#16) Polarstar válasza hroberto (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Rettenetesen szomorú vagyok a digitális analfabetizmus jelző használata miatt. Az én gombos mobilt használó ismerőseim felsőfokú végzettségűek és ettől kedvelik ezeket. (Továbbá nem nyugdijasok.)
Mi több, a közeli lengyel apácák is gombos régi nokiákat használnak még felénk. :D valszeg nem a rezgő mód miatt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#17) SkyLine3000 válasza hroberto (#13) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Pedig elég sok ember használ még gombos telót. Ráadásul sokan gyűjtik a régi telókat. Nekem is van pár. Sokszor meg is lepődök, mennyi ember kezében látok gombost az utcán.
Apám és anyám is csak nemrég tért meg. Apám 3 ezr éves gombos telót használt, aztán pár hónapja kapott egy Xiaomit.

(#18) hroberto válasza Polarstar (#16) üzenetére


hroberto
veterán

Valószínűleg nem egyforma az ismeretségi körünk. ;)

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#19) Graphics válasza Polarstar (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Attól mert felsőfokú végzettségű még lehet digitális analfabéta... :)

Tanárok között dolgozok, fele digitális analfabéta, de legalább képesek tanulni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Fancy-boy válasza hroberto (#13) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Eléggé korlátolt gondolkodásra utal a hozzászólásod.
Remélem nem sértettelek meg, de az ismeretségi körödön kívül is élnek emberek.
Nem kellene rögtön beskatulyázni azokat, akik még nyomógombos telefont használnak.

[ Szerkesztve ]

(#21) hroberto válasza Fancy-boy (#20) üzenetére


hroberto
veterán

Csak nem nyomógombos telefont használsz?! ;]
Mellesleg csak leírtam a személyes tapasztalatom. Nem kívánok vitát nyitni erről, de ha az ember szétnéz maga körül, talán 20-ból 1 ember használ gombos telefont. És igen, sokan vannak olyanok is akik azért nem vesznek okostelefont, mert tartanak attól, hogy nem tudják majd kezelni. Jellemzően ezek az emberek azok akik a digitális analfabéták táborába tartoznak.
Nincs ebben szégyelnivaló szerintem, mert az ilyen emberek nagy része leszarja a digitális világot, és lehet, hogy ők teszik jól.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#22) dz1989


dz1989
senior tag

A frász kerülget... :U

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#23) mbotnd


mbotnd
tag

Iszonyat gagyin néz ki.

(#24) Graphics válasza mbotnd (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, de mi?

A régi modell? :U ... Mindkét képen egy akkori Nokia modell látható

Lemaradtál a mobiltelefónia hőskoráról?

Felmerül a hány éves vagy kerdes, de szerintem fiatalabb, minr ez a ket telefon ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) joey04 válasza hroberto (#7) üzenetére


joey04
titán

Biztosan. Különben nem vennének elő újra meg újra valamit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) Fancy-boy válasza hroberto (#21) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem kell védekezned. Nincs szó semmiféle vitáról.
De ha már leírtad a véleményedet / tapasztalatod, akkor ne csodálkozz, ha válaszolnak rá.

Azt azért ugye tudod, hogy most egy olyan témához szóltál hozzá, ahol KaiOS rendszerű telefonokról van szó?
Lehet venni teljesen alap telefonokat is, amik kb. csak telefonálásra használhatóak.
Ezeket a KaiOS mobilokat talán még bonyolultabb is használni, mint egy érintőst.

Mellesleg használok érintős telefont is, tehát nem nyert.
Csak Én nem rakom ki kirakatba.
Tőled meg se kell kérdezni, hogy mid van. Már csak a neonfelirat hiányzik. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) hroberto válasza Fancy-boy (#26) üzenetére


hroberto
veterán

:DDD :DDD :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#28) mbotnd válasza Graphics (#24) üzenetére


mbotnd
tag

Bocsánat, hogy kihagytam. Iszonyat bazárinak néz ki az arany modell így képen, élőben persze lehet nem ennyire műanyagos hatást kelt (sőt, biztos).

(#29) Pastika válasza mbotnd (#28) üzenetére


Pastika
tag

Feltételezem sem Gold Arte modellt, sem egyéb 88xx modellt nem nagyon hasznaltal :)) hidd el, -ezek a modellek azok a telefonok volták amelyekbol nem spórolták ki az anyagot, élőben pedig egyik sem volt bazári. Az tény hogy már akkoriban is másodlagos volt a tudás. Ugyanakkor az Arte széria már OLED kijelzőt kapott az (2008-2009)Van itt néhány kolléga aki hozzám hasonlóan mai napig birtokol párat ebből a hőskora szériából, meghozza makulátlan állapotban;-)

[ Szerkesztve ]

(#30) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Kicsit szánalmas, hogy mivel a mai világban már nem tudnak semmit felmutatni, újra és újra csak a múlt sikereit próbálják felhánytorgatni.

(#31) Graphics válasza Felesbandi (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen új dologra gondolsz?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) mbotnd válasza Pastika (#29) üzenetére


mbotnd
tag

Rendben, így már értem.

(#33) pintermiki válasza hroberto (#13) üzenetére


pintermiki
csendes tag

Komolyabb vállalkozók, illetve politikusok még mindig ilyen, vagy ehhez hasonló régebbi üzleti nyomógombos telefonokat használnak! Mert nem lehet feltörni (vagyis sokkal nehezebb, mint egy droidot, vagy ios-t, nem lehet rájuk követő szoftvert telepíteni stb...). az ismeretségi körömben nem egy mérnök, illetve építési vállalkozó használ régi nokiát (üzleti modelleket) mind a mai napig! Sőt nem egy politikus is csak ilyen "régebbi" nyomógombos mobilt használ és nem "okostelefont", pont a fentiek miatt. Magyarul, ha komoly ember vagy, nyomógombosat használsz, ha fiatal és divatarc, aki mögött nincs hatalom és tudás, akkor érintőset! Legalábbis az üzleti világban van egy ilyen nézet! Ott nem tudsz villogni a 300K-s csúcsmobiloddal, körberöhögnek vele! A lényeg, hogy elérhető legyél és minél kevesebé lehallgatható, követhető, feltörhető! (Pl New York polgármestere mind a mai napig gombos telefont használ, vagy éppen Warren Buffett is (gondolom ő azért vehetne magának amit akar, de a fentiek miatt ő is nyomósat használ).

[ Szerkesztve ]

(#34) Fancy-boy válasza pintermiki (#33) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Na meg aki igazán elfoglalt és gazdag, annak van sofőr, titkár stb... tehát nincsen szüksége egyéb funkciókra egy telefon esetében.

[ Szerkesztve ]

(#35) forgonati


forgonati
őstag

Lássuk csak. Egy egykori Nokia egykori abszolút prémium termékét (aminél nem nagyon számított a pénz) próbálja meg egy kínai cég "újjáéleszteni" csak épp most költséghatékonyan, minél olcsóbban. Mi baj lehet?

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#36) Luck Dragon válasza forgonati (#35) üzenetére

:DDD :C Szerintem semmi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Várós akkor is ha kínai.

Egyébként is, ide még elfér nem:

(update: azóta a 8910i is dokkolóban pihen)

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#38) Fancy-boy válasza tom956ster (#37) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem jól gondold meg, mert ha valós a kép, akkor semmi köze nem lesz a 8000 szériához:

[ Szerkesztve ]

(#39) Luck Dragon válasza Fancy-boy (#38) üzenetére

Nekem bejön a formavilága , kicsit hajaz az új 5300-ra. De ez sokkal szebb . Ahogyan olvastam itt is tucat 2MP kamera kerül majd bele. Miért nem fér bele ha már régi prémium készüléket próbálnak fel támasztani egy 5 vagy 8MP kamera ? :(((

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) tom956ster válasza Fancy-boy (#38) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Nos, ha nem a cikkben szereplő slide lesz, hanem az amit Te beszúrtál, akkor biztosan nem áldozok rá kreditet. Viszont a topik cikkében 8800-t írnak, a fotón meg 8000et... Nekem ez nem tűnik azonosnak, de majd meglátjuk mi alakul az egészből.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#41) juuzer válasza Graphics (#3) üzenetére


juuzer
addikt

Tudom, olvastam, csak na. Azért bennem van a félelem. Plusz én az S40-et még mindig ezerszer inkább adnám, mint a Series30+ -t. Igaz a KaiOS továbbra is szimpatikusnak tűnik nekem.

Vamos a la playa.

(#42) Fancy-boy válasza tom956ster (#40) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Keverték a lapokat, ment a találgatás, de a 8800 szériából nem készül új változat.
Legalábbis mostanában biztosan nem.
A mai napon hivatalosan is bemutatták a Nokia 8000 4G-t, amiből lesz arany színű verzió is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.