Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

MSI-nél nem szórakoztak, elég beteg cucc lett ez a Lightning. Van benne anyag rendesen. Mégis valahogy úgy vagyok vele, mint Petőfi a Kárpátokkal, röviden: zsiráf. :)

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Ezek a gtx480-ak pont azok a geforce-ok, amire sok szükség nincs. De legalább érdekesek, meg elmondhatjuk, hogy ilyen is van :)

[ Szerkesztve ]

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A 480-asok árai, egyre jobban meggyőznek arról, hogy rossz helyre születtem.
Földrajzilag. ;]

(#2) BiP

Neked talán nincs szükséged rájuk, és én is túlélem valószínű, hogy nem ilyenek forralják a levegőt a gépházamban, ha azonban 30K körül mérnék darabját, bizony beneveznék rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#4) pottyantós


pottyantós
aktív tag

Eldöcögne az MSI alapon ha 1 8pines csatit nem kapna?

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#5) Enton válasza pottyantós (#4) üzenetére


Enton
addikt

Biosokon átmenne, windows töltésnél pedig restart. ;]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6) zolyee


zolyee
tag

Azért nem gyenge hűtése van az msi karinak!
Mi hőt termelhetnek ezek a kártyák....
Anno a 3870x2 esem is befűtött kényelmesen egy közepes méretű szobát. :DD

(#7) shteer válasza pottyantós (#4) üzenetére


shteer
titán

nem

..szerintem jónak tűnik

(#8) #72042496 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ami engem illet, ha most 30K körül mérnének egy ilyet, akkor inkább vennék egy GTX 460-at 10 ezerért. Az biztos halkabb, tápot sem kell cserélnem hozzá, és a teljesítménye is - nekem - bőven elég. :)

Megint más a 480-ból vásárolna, rögtön 4-et is: kettőt a gépbe, még kettőt pedig tartaléknak.

[ Szerkesztve ]

(#9) Pantal válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Pantal
senior tag

Ha 30k körül lenne, akkor bőven jó lenne a gtx 480!:D De ennyiért amennyiért ma adják, szerintem nem csak itthon, de máshol sem nagyon kapkodják.

(#10) Dyno válasza #72042496 (#8) üzenetére


Dyno
veterán

Megint más a 480-ból vásárolna, rögtön 4-et is: kettőt a gépbe, még kettőt pedig tartaléknak.

Ha 30K lenne én mind két gépembe 4 darabot, ha hozzá egy Enermax Revolutin 1250-es megkapnám 15K-ért, plusz tartaléknak 2-2 darabot, aztán ha visszament az ára mind a 12-t eladnám és lecserélném a kocsimat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) TomiLi


TomiLi
addikt

Akkor mégis csak lesznek nem ref. GTX480-ak, így a Lightning is megszületett!
Abu: ez annak tudható be, hogy nem tud virítani valami nagyágyúval az nv a radeonok ellen? (Most nem az új GTX jövevényeket akarom degradálni, ha valaki félre értené...)

Ez a Twin Frozr III nem lett valami szép! Az előző megoldás sokkal igényesebb hatást keltett. Pontosabban elegánsabbat! Az új hűtőnek nem tudom mi az anyaga, de az a piros műanyag.... vaaa vetekszik a ref. radeonok piros műanyag betéteivel..... Made in Czechoslovakia

Bogyorisz

(#12) mistixx


mistixx
tag

Ha 30ezerbe fájna egy, akkor beruháznék egy 3 way vízhűtéses SLI-t és rákötném a központi fűtés rendszerérere, a gázkazánt meg lekapcsolnám télire. :D

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#13) pottyantós válasza TomiLi (#11) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Vagy nem raktár söprés áll a dologban?

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#14) lorenzen válasza Pantal (#9) üzenetére


lorenzen
aktív tag

2 éves hűségnyilatkozattal, az áramszolgáltatók ingyen fogják osztogatni. Egyetlen kikötés, napi 10 órát kötelező játszanod. (Napi 3KW)

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) TomiLi válasza pottyantós (#13) üzenetére


TomiLi
addikt

Szerintem azért nem, mert ezek nem ref. megoldások... Legalábbis az msi az egy teljesen áttervezett megoldás.... Nem csak a hűtése!

Meg ha raktár kiürítésről lenne szó, akkor kellene valami nagyágyú helyette. Igaz, hogy elvileg nem nagyon éri meg a GTX480-at gyártani, de egyenlőre még ez a leggyorsabb egy gpu-s vga. Az nv abban reménykedik, hogy ez még egy darabig így is lesz....
Az Amd 6xxx viszont jól bekavarhat! ;]

Csak azt nem tudom, hogy a 6870 mikor fog megjelenni, mert csak a kisebb megoldások érkezéséről van biztosabb info októberre....

(#16) zazahoho: Jönnek az új karik Te tudsz valamit? Milyen nv karik jönnek? :R GTX 485-re gondolsz? Esetleg a GTX 475-re?

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#16) zazahoho válasza lorenzen (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

+1 :D ,karácsonyig nyomatják még ki a 470-t ill. 480-t
aztán jönnek majd az új karik

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#17) lujó55 válasza zolyee (#6) üzenetére


lujó55
őstag

Na ez az! Egyik hardver viszi a másikat magával. Nagyobb táp, komolyabb hűtés a minimum. Mihez kell 1,5 GB?

(#18) Abu85 válasza TomiLi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy a Lightning mindenképpen megszületett volna. Talán jön a többi is. Gondolok itt az Asus Matrix-ra, de lehet, hogy elborul az agyuk és csinálnak egy Jupitert négy GF100-zal, meg mini atomerőművel. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Pantal válasza lorenzen (#14) üzenetére


Pantal
senior tag

:DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) BiP válasza antikomcsi (#3) üzenetére


BiP
nagyúr

Nyilván. Csak ahogy én is, Te is tudod, hogy nem annyi lesz :)
Csak annyi, hogy hiába gyors, az ár-teljesítmény-fogyasztás hármast tekintve nem lesz tömegtermék :)

(#21) mrhitoshi válasza lorenzen (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Jó is lenne, egyből rohannék az EON-hoz :DDD ;]

PS4

(#22) TomiLi válasza Abu85 (#18) üzenetére


TomiLi
addikt

Nyár elején másképpen láttuk még. Akkor - igaz csak Twin Frozr II-es hűtéssel jelentek meg infok - az volt a teóira, hogy nem éri meg ezekből a vga-ból egyedit gyártani.

El lehet adni azokat a GTX 480-akat alapmodellként is, alig egy hónap és lesz GF104, utána nem kell a GF100-at gyártani.

A GF104 akkor mégsem lett az, amit várt tőle az nv? (pl a memória vezérlése) És ezért húzódik a GF100 "kivonása" a piacról? Másik fórumban dumáltuk, hogy a GF 104-ből nem lehet annyit kihozni, mint egy mostani GF100-as GTX 480...
Most vagy valamit nagyon titkol az Nv, vagy nagy a baj???

Asus: elvileg Mars már van tervben (Mars II), persze ez meg már az eszetlen kategória... (nekem)
Jupitert négy GF100-zal Ilyen van tervben??? Jézusom? Ezt meg, hogy? Ez szerintem csak papíron lesz továbbra is.
Akkor ez meg az atom eszetlen kategória.... :DD

Bogyorisz

(#23) 14adam


14adam
addikt

Msi-nél a szokásos marketinges vrm-ek befigyelnek... Minek ennyit,nem eszik ennyit a kártya,hogy ennyi kéne rá :U

(#24) Badman 4ever válasza 14adam (#23) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Inkább legyen több, mint kevesebb (FurMark). :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#25) antikomcsi válasza BiP (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A mostani gtx280 super oc-m 35K-ért vettem, és az is igencsak 130K-t kóstált.

Szóval lesz ez is ennyi, és azoknak jó lesz, akik a második, harmadik hullámban veszik meg. Persze nyilván nem ez lesz a legfrisebb termék, dehát be kell majd érni ezzel. :B

A fogyasztás téma meg vicc itt a fórumon, néhányan fogják az amúgyis izmos procijuk, jól meg is tuningolják, ami akár + 80-100 vagy több Watt is lehet, de a biosban azért az energiakazdálkodást be kell kapcsolni, hogy 5W-ot sporoljunk. :U

(#26) #16939776


#16939776
törölt tag

Igazán rakhattak volna rá két órsós potenciométert amikkel lehet a Gpu és a memória feszültségét valós időben szabályozni. :C

Ha 450W hőt ad a ház belsejéhez, akkor nem hiszem hogy hagyományos álló házban nem főzi meg a CPU-t. :U

a 450-es aranyos :DDD

(#27) BiP válasza antikomcsi (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó, hát egyszer majd lesz 30k. Én azt hittem úgy gondolod, hogy ha most _lenne_ 30k, ami nyilván nem.

(#28) Srodney


Srodney
senior tag

szépek,szépek,de majd később használtan,újonnan sose...1 tesztre azért majd kiváncsi lennék... :U

(#29) menalcas


menalcas
őstag

Hát MSI-ék megint nem aprózták el ;]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#30) Bogyó bá' válasza menalcas (#29) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát igen: az alsó képet elnézve nem szarral gurigáznak, az tuti! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#31) Giot


Giot
addikt

Nem lehet olyan rossz az az A.C. hűtés ha kordában tudja tartani ezt a fűtőtestet.
Az MSi sem szórakozik. Igaz játékos szemmel nézve ezeknek a kártyáknak semmi értelme.

(#32) lizRRR válasza Giot (#31) üzenetére


lizRRR
őstag

OMÁJGÁD!!

Hát ha gtx480 karinak 30 k lessz az ára addigra én már 70 éves trotty leszek. :Y

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#33) waithEard válasza lizRRR (#32) üzenetére


waithEard
őstag

Miért, már 67 éves vagy? Szólítsalak Tatának?
Merthogy 3 év múlva annyi lesz...lehet még hamarabb. ;]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#34) lizRRR válasza waithEard (#33) üzenetére


lizRRR
őstag

Kedves vagy :P ;]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#35) MMIX


MMIX
addikt


MSI GeForce GTX 480 Lightning 1536 MB Techpowerup

(#36) lizRRR válasza MMIX (#35) üzenetére


lizRRR
őstag

ah ez qrv** jol nézki.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.