Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tzombi válasza Andie (#50) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Mondasz valamit. Bár azért annyira ne nézd le az idősebbeket. Ez nem kor kérdése.
A józan paraszti ésszel sok mindent ki lehet szűrni, hogy honnan jön a vakítás, de egy jó marketinggel szinte mindent el lehet adni.
Nem tudom, hogy halottatok-e Déri Jánosról. Neki volt egy riport műsora még az „ősidőkben” egy marketinges szakemberrel. Ez muki mondott olyat, hogy ha pl. kitalálnák, hogy egy C vitamin tartalmú pirulával a szellemi szint növelhető lenne, milyen gazdagok lennének pár nap alatt. El is kezdte ott spontán a reklámszövegeket nyomni ezerrel. Mit gondolsz mi volt az eredmény? A stúdióba nem győzték fogadni a hívásokat, és biztosítani a hívókat, hogy ez nem az, amire gondolnak. A végén még maga a riporter is bedőlt a dolognak.
Tehát, csak a marketing a lényeg.
Az más kérdés, hogy én gyári hibásan nem fogadom el a dolgokat úgy, ahogyan azt elém tálalják, állandóan a dolgok háttere után akarok nézni. Meg működik egy „szűrő rendszerem” is, „Ki mondta? Miért mondta? Stb.” Ezek után már nem is olyan könnyen lehet beültetni a hintába. De nagyon sokan vannak az un. „egyszerű emberek”, akik „Bemondták a TV-be, hogy ..” kezdetű mondat után szentírásnak veszik a hallott anyagot.

A lottó dologban viszont teljesen osztom a véleményedet.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#52) sztikac válasza Andie (#45) üzenetére


sztikac
őstag

Bocs a kodolt szovegert :) Most eloszor irtam telefonrol a forumra nem tudtam hogy igy fog kinezni...

(#53) bambano válasza DeusHun (#1) üzenetére


bambano
titán

Miért is tehetetlen a szolgáltató, akinek jogi okokból évekig őriznie kell a hívásinformációkat? Magyarországon elvileg nincs anonim telefon, csak amit elloptak és nem jelentette be a volt tulaja, tehát minden telefon hívásról pontosan lehet tudni, hogy ki kit hívott, mikor és honnan (földrajzilag).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#54) bambano válasza Andie (#11) üzenetére


bambano
titán

Én stoppoltam eleget fiatalabb koromban, megmutattam volna neki, merre van az m3-as kivezető, hogy jut ki oda :)

Közismert lehúzási módszerek még: visszatolják a bevásárló kocsidat, de a benne levő pénzt felejtsd el. Meg jött a figura öltönyben, nyakkendőben panelházba rágcsálót irtani és tartotta a markát. Én meg mondtam, hogy a közös képviselő fizeti, fáradjon oda.

[Szerkesztve]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) bLaCkDoGoNe válasza bambano (#54) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Erre van a kis, adott áruház logójával ellátott fémérme (valaki már írta korábban is).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#56) bambano válasza Kalandor (#18) üzenetére


bambano
titán

Ezt meg úgy szokták, hogy összekaparnak egy halom céginfót, innen-onnan, felteszik a webre és kiírják, hogy akcióban az első év ingyenes. Majd amikor letelt, hívogatnak mindenkit. A többség persze nem olvas mindenféle szutyok webeket, nem tud róla, hogy felkerült, meg tennie kellene ellene. De szerintem nem kell vele foglalkozni, a gond akkor van, ha eladják a követeléseket, mert sajnos a behajtó cégek nem figyelnek oda, hogy csak bizonyított követeléseket vegyenek át.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#57) bambano válasza juliabrilke (#26) üzenetére


bambano
titán

Én akkor rágtam be nagyon az alapítványosokra meg a vallási gyülekezetesekre, amikor olyan pletykát hallottam, hogy a krisnások főnöke ferrarival jár. Ezt hittem is meg nem is, de amikor megláttam a krisnások szóvivőjét (ugyanakkor jártunk egyetemre, ismertem felületesen) egy nissan 350z-ből kiszállni, akkor eldurrant az agyam...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#58) bambano válasza Tzombi (#51) üzenetére


bambano
titán

Gondolom közismert a sztori a Világok Háborújáról.. Akkor meg mit akarunk? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#59) Retekegér válasza Andie (#14) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Dettó, ezt jól leírtad. Ha leszólítanak az utcán, egyből gyanakvó képet vágok akaratlanul is, pedig lehet, hogy csak útbaigazítást kér. Ez sajna a mellékhatása a sok lehúzó, ingyenélő ''kitudnálsegíteniegypárforinttal'' meg ''léccivesegyszálcigit'' emberkének.

<< Heimdal >>

(#60) Mackósajt válasza zfarkas (#13) üzenetére


Mackósajt
senior tag

És volt nála valami CO mérő is?

Ezekkel a CO mérőkkel amúgy is vigyázni kell. Évekkel ezelőtt elárasztotta a piacot egy kínai típus, amit azóta betiltott asszem a KERMI is (de gondolom attól még lehet kapni), mivel nemes egyszerűséggel nem működtek. Viszont harmadannyiba kerültek, mint a működők, és lesöpörték a piacot. A cégünk forgalmaz ilyeneket is, és a kínaiak belépése a lakossági piacot egyszerűen megszüntette számunkra. Aztán jött pár ember, és nálunk akarta beállíttatni a kínait. (Innen tudjuk, hogy nem működnek.) Csak a kezünket tudtuk széttárni. Egyetlen vigaszuk lehetett, hogy csak 4.000 Ft-ot dobtak ki egy nonfunkcionális műanyag falidíszre. :W

(#61) Probiker válasza Csapi007 (#43) üzenetére


Probiker
aktív tag

Erre már nem nagyon emléxek, lehet, hogy így csinálták. A lényegen nem sokat változtat.

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#62) Male válasza Andie (#50) üzenetére


Male
nagyúr

Pár éve nyert a közelben lévő fodrász egy ötöst... elköltöztek egy kis faluba, és mellette vettek egy hatalmas területet, lovakat tartanak... láttam, ugyhogy a lotto elméleted (akkor még biztosan) nem igaz.

(#63) Tzombi válasza bambano (#53) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Ez rendben is lenne, sőt a helyet is meg tudják állapítani. De nekik nem érdekük, az, hogy megkeressék az illetőt. Elvégre fogy a kártya.
Arról nem is beszélve, hogy ki tudja nyomon követni, hogy egy-egy feltöltős kártya kinél van éppen. Én is adtam már oda ismerősnek egy használaton kívüli sim kártyát, ős is tovább adta. Már a számra sem emlékszem, hogy mi volt. De elméletileg – ha még forgalomban van -, akkor az én nevemen van.
2002 őszén ellopták az egyik telómat, akkor egy százast kóstált. Sem a rendőrség, sem a szolgáltató nem tett meg érte semmit, pedig minden ismeretségünket bevetettük.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#64) Tzombi válasza bambano (#54) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Pedig a bevásárló kocsi eltolása, már szabálysértésnek minősülne. Csak senki nem mozdítja a füle botját sem.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#65) Tzombi válasza bambano (#58) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Speciel nem ugrik be, hogy mire gondolsz. Bocs. ha kifejtenéd ....

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#66) Tzombi válasza Retekegér (#59) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Ezeket már szónélkül faképnél hagyom, de az ''adjál egy cigit'' történetet még megírom.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#67) kiborg


kiborg
aktív tag

Engem is szólítottak már le ilyen-olyan emberek, volt akinek adtam, volt akinek nem.
Egyik eset:
Egy csóka leszólított, hogy pénzt kér, mondom mire ? - látszott rajta, hogy alkesz- azt mondja, hogy kajára, merthogy már 2 :Y napja nem evett.
Mondom rendben, goto a pályaudvari büféhez és veszek neki egy szendvicset.
Erről az egy ''adományomról'' vagyok meggyőződve, hogy jó helyre került.

Kiborg

Ésszel él az ember - mondá a kannibál!

(#68) bambano válasza Tzombi (#65) üzenetére


bambano
titán

Fiatal...
A Világok Háborúja egy Orson Welles regény rádióra alkalmazásaként ment Amerikában. A rádiójáték szerint a marslakók megtámadják és leigázzák a Földet. Az egységsugarú readonly amerikai meg azt hitte, hogy híreket hall és hogy tényleg megvolt a támadás. Na aki ezt elhiszi, az mindent elhisz. Ezért nem lehet mindig csodálkozni a palimadarakon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) villamos


villamos
őstag

Minket még nem akartak átverni eddig telefonon. Viszont a vezetékesen állandó jelleggel hívnak különféle cégek, akik meg akarnak hívni ide oda amoda egy hétvégére, vagy különféle tanfolyamokat szerveznek. Ezek ugye bennünket qrvára nem érdekelnek. Mivel hívószámkijelzős a készülék, így mindenkiről tudom, hogy mi a száma. Kivéve azoknál, akik elrejtik a számukat. Megfigyeltük, hogy ezek általában rejtik a számaikat. A megoldás, minden isemrőst aki tudja a számunkat, megkérjük, hogy ne rejtse el a számát. (a legjobb esetben még a benne is van a szám a telefonban, így nem számot ír ki, hanem azt hogy ''Béla'') Ennélfogva ha csörög a telefon, és rejtett a szám, csak lenyomom a jobb oldalon lévő piros gombot...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#70) RAM válasza kiborg (#67) üzenetére


RAM
őstag

ezt jól tetted,
így legalább nem piára ment a lé, bár ha arra gondolok több marad (a többségnl) piára...

Csak tisztán

(#71) Tzombi válasza bambano (#68) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Na ilyen sem volt még, hogy le „Fiataloztak”! :DD
A „Világok harca” című filmre gondoltam hirtelen. Persze, hogy ismerem a történetet. Többek között ezért is titkolják el az UFO jelenségeket, vagy legalább is elbagatellizálják. :W

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#72) lesaux


lesaux
veterán

Osztálytársam anyukája adott egy kiflit a koldusnak, mert azt mondta, hogy éhes. Gondolom, hogy a pénznek jobban örült volna, mert a kiflit hozzávágta a nőhöz. ;]

(#73) shev7 válasza Andie (#11) üzenetére


shev7
veterán

ilyen nekem is volt, csak akkor Zalaegerszegre akart hazajutni, meg illetekbelyeget venni a feljelenteshez, azt is megigerte, hogy 3x-osan fizeti vissza. Valahogy furcsa volt a szitu, ezert nem adtam neki (igazandibol a 3x-osan fizeti vissza volt gyanus) miutan otthagytam, meg en ereztem magam szarul, hogy mennyire bizalmatlan vagyok... ezek szerint nem kellett volna...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#74) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ez a konvektoros tetszett...olyan, mint a vízkőgátló bizé meg a földgázfűtőérték-növelő bizgentyű :DDD nevetséges.
Konvektroból a büdös életben nem fog kijönni semmilyen gáz, mivel kintről megy be a levegő, nem bentről meg ugyanoda megy ki a füstgáz...
jó néhány alap dologgal tisztában lenni, mert könnyen hülyére vehetik az embert.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#75) Solad válasza Nimrod (#17) üzenetére


Solad
őstag

Ennek az esetnek voltam mar a masik oldalan. Almomban meglovasitottak a penztarcamat a vonaton es nyilvan azelott kogy a kaller ellenorizte volna. Szoval vamosgyorkon leszallas, maradek apro taska aljarol kikotra, szerencsere csak 200 HUF hija volt a jagynek, de majd lesult a bor a kepemrol, amikor odamentem egy srachoz...

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#76) 3aTi3 válasza lesaux (#72) üzenetére


3aTi3
tag

nővéremmel egy aluljáróba beszéltünk meg találkozót, h majd adok neki egy kis otthonról hozott kaját. odajön egy csöves h éhes, tudnánk-e neki is adni vmit. megsajnáltuk, felkínáltuk neki muter süti-specialitását, de eltolta; aszongya egy kis húst nem lehetne? há' mondom bocs.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#77) 3aTi3 válasza Solad (#75) üzenetére


3aTi3
tag

ezt a sztorit mintha már olvastam volna egy ujságban. a cikkíróhoz odament egy srác, 200ft-ot kért tőle jegyre (talán szolnokig akart menni), de ő elküldte. 3 perc mulva látja, h a srác tele csomagokkal tényleg a szolnoki vonatra szál...
valószínű vki megsajnálta és adott neki.

itt megint előjön az, h a kamusztoris kéregetők miatt az emberek bizalmatlanokká válnak, és a tényleg bajba jutott embereknek sem segítenek :(

bassza meg egy raklap aprómajom az összes buzi nekem-büdös-a-munka, más jóindulatát és segítőkészségét kihasználó ingyenélőt!

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#78) Grizzly79


Grizzly79
tag

Tetszik az írás. Ezeket a jó lekoptató szövegeket én is alkalmazni fogom. :C :R

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#79) RAM válasza lesaux (#72) üzenetére


RAM
őstag

a nő meg ki tudja milyen éhségét elégítette ki :DDD

Csak tisztán

(#80) msecicu


msecicu
újonc

:U Engem félórája hívott a fószer, hogy nyertem másfél millió ft-ot, az egyik telefontársaság számítógépe kisorsolta a telszámomat. Amit aztán visszakérdezett, meg az állandó lakcímemet is be kellett diktáljam. Már félig örültem, hogy télleg nyertem (habár gyanús volt a dolog), amikor hadarta a további teendőimet.Nem értettem, mi a fenéért kell nekem most egy feltöltőkártyát vennem, amikor ha valaki nyer valamit, akkor annak már nincs feltétele, hogy megkapja, csak mittomén egy hónapon belül jelentkeznie kell érte.Azt mondta negyedórám van, hogy megvegyem a legdrágább feltöltőkártyát,és akkor újra "hívást kezdeményez" felém,és megmondja az újabb teendőket,de ne nyissam fel a csomagolását a kártyának. Kezdett egyre húzósabbá válni ez a "nyerős-ügy". Megígértem, hogy megoldom a dolgot, ezzel letettük. Volt negyedórám, hogy körülnézzek a neten, létezik-e ilyen nyeremény-akció ennél a telefontársaságnál, mert én ugyan nem hallottam róla,meg nem is emléxem, hogy regisztráltam volna ilyesmire.
Persze nem találtam halvány nyomát sem az akciósorsolásnak, ezért aztán rákerestem az átverésekre :K ekkor találtam rá eme oldalra, és bár szomorú, de mosolyt csalt az arcomra az a kezdősztori,ami bagyon sokban hasonlít az én kis esetemhez... :U
Az ipse ügyesen hívott is 15perc múlva, amikor is eljátszottam, hogy még hiszek neki, csak épp elkezdtem húzni a drága idejét (és pénzét a telójáról :C ) előadtam a culi szőke cicust, aki nem ért semmit, de azért próbálkozik... be is szólt párszor, hogy akkor lassabban mondja, hogy én is megértsem! És persze végig Drága Hölgyemnek szólított, hogy kiakasszon teljesen! :((( aztán nagy nehezen rávezettem a dolgokra, hogy ne hiszek neki,mert nem látom nyomát a neten...és angolosan elköszöntünk! hát ennyi!
csak egy tanács: senki ne dőljön be az ilyen szemeteknek! menjenek dolgozni!!!!

(#81) finest


finest
őstag

Minket sokszor felhívnak a vonalason mindenféle alapítványoktól, meg se hallgatom. Legutóbb például a rákos gyerekeknek gyűjtött egy szőke női hang, mikor mondtam, h nem érdekel, gyorsan a tágyra tért, h támogatnám-e őket, küld a címemre csekket, ha megmondom? (Gondoltam: na, persze, h megmondom a címem, h még postán is zaklassatok...) Mondtam, h nem. Mondta, h legalább egy ezressel, mondtam, h nem. Aszongya: nem, a rákos gyerekeket sem? Még enniyvel sem? Mondom, nem, viszhall! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#83) Tzombi válasza msecicu (#80) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A pannon eleve felhívja a figyelmet, hogy a kártyával visszaélések vannak, legyen mindenki óvatos, és senki ne adja ki a kártya kódját aktiválás előtt.
De örülök, hogy "megúsztad"!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#84) Tzombi válasza finest (#81) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Pedig nagyon sok alapítvány alkalmaz telemarketingest. Csak a sok csalótól már nem lehet megkülönböztetni jót. De amelyik ad egy web oldalcímet, és azon tényleg az van, amit a telefonban közölnek, meg ott van a számlaszám is, oda lehet utalni, vagy befizetni. Elvégre ez le is írható az adóalapból.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#85) btz


btz
addikt

Aki van olyan hülye, hogy ilyennel átverhetik az meg is érdemli.

ⓑⓣⓩ

(#87) buddymajki


buddymajki
csendes tag

No látom jó ideje nem írt senki, de megosztom én is pár "élményemet":

-a cikkben szereplő dumával jöttek szombat délután 2-kor. Papírról olvasta a nő a dumát. (már a délután 2 egyből gyanus volt, csak épp buszon utaztam, és aludtam, aztán gondoltam nem vágom le 10 mp után, hanem végighallgatom). A fent írott dumát lökte egyedül t-mobil volt a különbség. Mondta a spiné, hogy 15 percem van feltöltő kártyát venni, és bediktálni, a lényeg, hogy bontatlan legyen. Mondtam neki, hogy ez mind szép és jó. Viszont épp egy távolsági buszon ülök, úgyhogy a 15 perc az nem lesz nyerő. Meg hogy én honnan tudom, hogy ha bediktálok egy kódot, akkor azt nem nyúlja le. Persze jött a dumával, hogy ő egy számítógép mellett ül, és siessek, és döntsek, hogy "kell e a nyeremény", mert mindjárt indítania kell a következő sorsolást :) Mondtam, hogy amúgy is jó lenne feltölteni a telómat, úgyhogy abban az esetben oké, ha feltöltöm, azt utólag bediktálom a kódot. Persze itt már egyre idegesebben mondta, hogy csak "úgy tudja megnézni a számítógépben, hogy érvényes e", ha nem használtam még fel. :) Itt már nevettem magamban, és halál nyugalommal kérdezgettem tovább: ha most felmegyek a t-mobile honlapjára, akkor látni fogom, hogy SZOMBAT DÉLUTÁN 2-kor van egy nyereményakció? Erre a csaj védekezett, hogy nyugodtan menjek be a T-mobile-hoz, de döntsek már, hogy kell e a nyeremény, vagy nem, mert nem ér rá :D Mondtam, hogy viszlát.

-Öltönyös KFT-s bácsi, aki haza akar jutni/postán akar küldeményt feladni, de holnap elpostázza nekem a pénzt is volt még 8 évvel ezelőtt... Azt bekajáltam, de mivel szakadt farmer volt rajtam, így csak 200 forintra húzott le. :)

-Ugyanakkor nem minden átverés... Haver lement egy borfesztiválra, kicsit sokat ivott, majd egy helyi lánnyal úgy gondolták, hogy felfedezik éjszaka kettesben az egyik dűlőt... Másnap jött rá, hogy haverjának a táskájába tette az összes iratát-telefonját, és a haverok meg reggel keresték, azt nem találták, így elindultak pest fele... Haver ott állt nulla pénzzel... Elkezdett körbekérdezni, hogy nem tudna e valaki segíteni. Feljött pestre, és még meg is tudott kajálni egy gyorskajáldában abból amit kapott... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.