Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeusHun


DeusHun
őstag

Sajna nem te vagy az első és egyetlen akinél ezzel próbálkoznak. Gerinctelen, aljas dolog és a szolgáltató tehetetlen(?).

[Szerkesztve]

Rainforest Alliance Certified signature

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

A társkereső oldalakon népszerű megoldás, hogy ír neked egy csaj, közli, hogy mennyire tetszel neki, majd 1-2 levélváltás után kéri, hogy küldjél neki feltöltőkártya kódot, hogy fel tudjon hívni. Te ne hívd, mert az ő telefonszámát még nem akarja kiadni. És van, aki ennek simán bedől, a fórumok tele vannak anyázással.
Hiába, az emberek nem tanulnak :)

(#3) Balinov válasza #51736960 (#2) üzenetére


Balinov
félisten

szaraxik a brózerem.bocs,hgoy 2x ment el.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) Balinov válasza #51736960 (#2) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz de aki ilyen esetben egy ismeretlen embernek,pláne nyilvános társkereső oldalon, megcsinálja,azt meg is érdemli,hogy átbass*ák a palánkon. hulljon a férgese.. :DDD

Az írás írójának: Grat! Nagyon ötletesen jártál el! :C :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nagyon leleményes, sosem jutott volna eszembe. :R :R :C

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6) Tzombi válasza DeusHun (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A pannon azt mondta, hogy már többször jött hasonló panasz, de nem tudnak ellene tenni semmit. Különben sincs már sok forgalomba a feltöltő kártyából, és teljesen meg akarják szüntetni.
A rendőrség, megkérdezte, hogy mennyi lett a károm. Mondom, hogy semmi, erre azt mondták, hogy akkor meg mit akarok.
Hát szóval így mennek a dolgok.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#7) Tzombi válasza #51736960 (#2) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Mindig lesznek olyan pali madarak, akiket át lehet verni.
Erre csak azt tudom mondani, hogy: ''Aki hülye, halljon meg!''

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#8) Tzombi válasza Balinov (#4) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Balinov!
Szeretek élvezkedni. ;]
Vannak még ilyen ''élvezkedő'' írásaim a múltból.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#9) Tzombi válasza Tzombi (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Tupac Amaru!
Köszönöm a gratulációt! :R

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#10) Balinov válasza Tzombi (#8) üzenetére


Balinov
félisten

szívesen olvasgatnék hasonló sztorikat a logout keretein belül.nincs kedved még írni? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) Andie


Andie
őstag

Okosan jártál el, én már félúton elküldtem volna annyába, lévén ismerem a módszert.

Nem pont ilyen, de hasonló:
Tegnap csörög a mobiltelefonom. 06-1/323-13-25. Googlén és tudakozóban nem találtam semmit, aki talál, kérem tegye közzé.
Bemutatkozik, de hadar, nemértem milyen kft, vagy bt, már nemis emléxem, utána meg már nem kérdeztem, mer felhúztam magam.
Mondja a rizsát, hogy van egy család, az anyuka rákos, a gyerekek is, nagyon súlyos, és lassan az apuka is az lesz, és segiteni szeretnének nekik, ezért ha énis szeretnék segiteni, akkor küldenek nekem egy 10ezer ft-os hozzájárulást, postai úton, a postásnak kell fizetnem, és akkor ezzel úgy megsegitem őket, blablabla.
Dehát mondom ezt most hogy? Igy telefonon? Milyen célból?
Ők egy ilyen karitasz cég, és igy segitenek, meg minden. Adóvisszatéritést is kapok a 10esröl!
És még mondaná, de letorkollom, hogy bocsi, de nekem igy telefonban erre nincs keretem. Van nekem kit támogatni, az épp elég. Honlapjuk van? Emailben tud erről küldeni valami tájékoztatót? Számlaszám, stb? Hát az nincs, max faxolni tud. No az meg nekem nincs.
Letettük, de fél óra múlva megin hivott, akkor már nem vettem fel.

Nemtudom, átvágás-e, de nagyon olyan szagú. Kb mint a parkolókban gyürött képeslapot áruló tetkós alkoholisták, füvesek, a mittoménmilyen gyerekalapitvány javára. Én meg ott mindig csekket vagy számlaszámot kérek. Sosem tudnak adni. Akkor hogyis van ez?

Egyébként amióta egy csávó lehúzott 3 rugóval, hogy ellopták mindenét, és Miskolcra kell hazajutnia, és vonatjegy, stb (jókiállású, nem öltönyös, de elegáns srác volt, ezért dőltem be neki), és megadja a báttya számát, mert ugye az övét ellopták, és ezen fog keresni, és holnap küldi vissza a pénzt... Persze én hüje nem hivtam azonnal a számot, bár azis lehet, hogy le volt zsirozva, valaki beleszólt volna és tanúsitja, hogy igen, ő a báty. Szóval ez a gyerek is azóta is küldi a zsét, meg a szám sem kapcsolható. Na azóta én nem adok még a lámpánál, aluljáróban, stb kunyeráló csövesnek, meg senkinek, szorongathat tőlem pucér purdégyereket, vagy fedélnélkült. 3 ronggyal letudtam pár évre a jótékonykodást.
1% megy a REX -nek, másik 1% a természetvédelmi területeknek, azt kész.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) bLaCkDoGoNe válasza Andie (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez az, amiért az ilyeneknek (mint aki Téged is lehúzott) lámpavason kellene lógniuk: egyre erodálják az emberek segítőkézségét, így aki tényleg rászorulna, az szívja a legnagyobbat.

Én is az 1%-okkal operálok csupán, a többieket nagyon sajnálom, de nekem sem segít senki.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) zfarkas


zfarkas
senior tag

Hozzánk egyszer becsöngetett egy pacák, hogy:
- konvektorunk van?
- igen.
- mennyi idős?
- jó pár éves.
- konvektorokra szerelnek fel szénmonoxid-mérőket, és ajánlja, mert sosem tudni.
- OK, közös képviselő tud róla?
- persze.
- rendben van. kondíciók?
- akkor most 15e Ft előleget kellene fizetni.
- milyen cég is, meg kérnék egy telszámot.
- őőő, majd bedob egy névjegykártyát, amikor megy kifele a házból.
- OK, anyád, viszlát!

Persze névjegykártya sehol.

Raw Dark Pure

(#14) Andie válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


Andie
őstag

És akkor emiatt rendszeresen ledöbbenek, hogy ha az utcán kérdezni szeretnék valamit, pl hol van ez meg az az utca, vagy bank, vagy akármi, akkor mielőtt megszólalnék, hogy ''elnézését kérem, tudna segiteni...'' -már kikerült, fejét leszegve menekül baze, mintha bűnöző lennék. Vasalt ingben, nadrágban.
De megértem, és nem hibáztatom, mert 2 sarokkal odébb egy ugyanilyen jólöltözött figura kezdett ki vele az XY közvéleménykutatótól/banktól/alapitványtól/akármitől.
Hová halad a világ?
(direkt nem kezdek ''bezzeg-nyugatozni'', pedig lehetne.)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#15) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Az ilyenek nekünk kell jól meszivatni ahogy te is tetted. :C

"Csak úgy mondom"

(#16) zfarkas válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


zfarkas
senior tag

Én azt hallottam, hogy az 1%-kal az a baj, hogy nem kötelesek elszámolást készíteni arról, hogy mit kezdtek az összegyűlt pénzzel. Ez tényleg így van? Vagy csak menhelyeknél?

Raw Dark Pure

(#17) Nimrod válasza Andie (#11) üzenetére


Nimrod
addikt

A hazakelljutnom nálam is volt, hasonló, jól szituált, csak egy ötöst kért, hooogyne. :U

A blog írójának meg gratula, szép volt. Esetleg még annyival lehetett volna megfejelni, hogy rögzíteni a beszélgetést és ki vele a netre (anonim módon, mert akkor meg ő vághat vissza hogy jogsértés). Telefonszámát nem jelezte ki?

(#19) Balinov válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv,
Ezzel a mondatoddal ''Ez az, amiért az ilyeneknek (mint aki Téged is lehúzott) lámpavason kellene lógniuk: egyre erodálják az emberek segítőkézségét, így aki tényleg rászorulna, az szívja a legnagyobbat.'' a legmesszebbmenőkig egyet tudok csak érteni.

Andi meg a csekk,számlaszám bekérésével adott egy nagyon jó tippet az ilyen ingyenbuzik lerázására.Phúú,eszembe jutottak az utóbbi idők ilyenirányu emlékei,dejól felbas*tam az agyam :((( Győri csíkospláza,parkoló,szakatt alkeszbogyó jönne a 100-asér,ami a kocsiba van,ráadásul eléggé agresszíven,110%-ig meggyőződve,hogy az neki jogosan,törvényesen jár.Hátmondom,öregapám,nekem se a legyek hordják össze..Aki olvasta a Tesco Titok c. könyvet,az tudja,hogy a 100-as fele legalább a kocsitologató tesco alkalmazottaknak menne jattnak sok esetben..


Jótékonykodás: 1% édesapám galambászegyesületének, 1% Gyermekrák alapítvány,mert sajnos volt rákos a családban,aki nemrég ment el közülünk :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20) koxx válasza Nimrod (#17) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Első sor ''Délután csörgött a telefonom, persze letiltott hívószámmal.'' :)
Én is erre gondoltam, ha a feltöltő kártya sorszámával megegyező hosszúságú fiktív kódot bediktálsz ill. egy már felhasznált kártya kódját mondod neki. Nem értem egyébként hogy lehet ezeknek bedőlni :F

(#21) Andie válasza Kalandor (#18) üzenetére


Andie
őstag

Nem kell ez ezen felbaxódni. Keressen meg hivatalosan! Cég-cég. Kommunikáció eszköze a hivatalos megkeresés. Konkrét szerződéssel, ami tanúsitja, hogy a ti cégetek igénybevette ezt a szolgáltatást, és önszántából. Mer ugyanis mivan akkor, hogy valaki az én nevemben ad fel egy hirdetést utólagos fizetéssel, vagy akármi? Hát elnézést, hol az aláirásom? Az nem az enyém. Hol a pecsétem? Az nem az enyém. Bocs.

Balinov: Andie :D (igy is elég sürün néznek lánynak neten :) ).
Ez a módszer egyébként nem az én ötletem, hanem barátnőm volt olyan leleményes, hogy ezt találta ki. Mondjuk ő elküldi ezeket a sunyiba, csipöböl, én meg nyuszi vagyok, mint az avatarod. :) Illetve nemis nyuszi, hanem empatikus... meghallgatom, bólogatok, együttérzek, dumálok, és ha jó a rábeszélőkéje, akkor rávesz, mer ilyen vagyok. Aszonták egyszer, a szivem fog a vesztem lenni, hát biztosan. Mindenesetre ez a duma bevált, és elég diplomatikus.
Egyébként néha én munkára birom ám ezeket a csöveseket. Pl kritikusan fosok a kocsimmal kapcsolatos sérülésektől, lopástól, feltöréstől, úgyhogy ha bizonytalan helyen tudok csak megállni, és épp arra kéreget egy penner, akkor volt már, hogy kértem: üljön ide le, és sasolja a kocsit. Ha bárki ügyködik, küldje el annyába. Itt egy kétszázas, és ha visszajöttem, lesz párja.
1 óra múlva jöttem, a faszi ott ült, és meredt szemekkel nézte a kocsit. Beszámolt róla, hogy 2 kóborkutya állt meg mellette, és egy szórólaposztogató :) Ment a 200as, ő is jóljárt, énis (?).

A bevásárlókocsisok ellen meg van keksz. Nem százas van benne apafej, hanem a biléta. Kész.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#23) Nimrod válasza koxx (#20) üzenetére


Nimrod
addikt

Ezt benyaltam. :B

(#24) Csapi007 válasza Kalandor (#22) üzenetére


Csapi007
veterán

De egy ilyen mesterember még inkább benyalhatja mert a munkályához kiválóan ért a nethez kevésbé. :(

"Csak úgy mondom"

(#25) Rive


Rive
veterán

Tegnap valami csaj hívott, hogy ő biz' a Pannon izémicsodájától van, és mondana egy számot, amit vissza kéne hívnom, mer' az nekem nagyon jó lesz.

De nem mondta el, miről van szó, amikor meg kérdezősködni kezdtem, akkor le is rakta.

Vajon ez is valami átverősdi volt, vagy lehetett valódi?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#26) juliabrilke válasza Andie (#11) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként pont az ilyen emberek tünt el az emberek bizalma a kéregetők felé. Velem még nem fordult elő ilyen, de én biztos, hogy utána járnék.
Régebben én is láttam egy ''alapítványnak gyűjtő srácot''. Érdekes, hogy nem egyszer láttam már , hogy pizzériában ebédel állandóan... Érdekes...
Ha viszont bejelented, akkor semmi reakció a rendőségtől... :(

Még egy probléma az ''Miért?'' írásodban tárgyalt problémákon kívül. ;) :B

(#27) Probiker


Probiker
aktív tag

Hallotam régebben olyanról, hogy egy külföldi szám megcsörget akkor nem szabad visszahívni. Mert ha felhívod átírányítja egy emelt díjas (nagyon emelt díjas:) )számra....

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#28) DeusHun válasza Csapi007 (#24) üzenetére


DeusHun
őstag

Attól még gondolkodni azt tud és használja a fejét. Csekket vagy valami hasonlót kapnia kell róla. Hivatalos papírt, akármit.

Rainforest Alliance Certified signature

(#29) juliabrilke válasza Rive (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jó esélyel valami emelt költséges telefonszám volt. A számra emlékszel még?

(#30) Rive válasza juliabrilke (#29) üzenetére


Rive
veterán

Úgy gondoltam, amíg nem mond többet, addig nem pazarlom a tintát. Mostmár bánom, mondhatni ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) RAM válasza Probiker (#27) üzenetére


RAM
őstag

Hallotam régebben olyanról, hogy egy külföldi szám megcsörget akkor nem szabad visszahívni. Mert ha felhívod átírányítja egy emelt díjas (nagyon emelt díjas )számra....
+3934784764négyhárom (lehet h ilyen :F )


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#32) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egyébként egy elég gyenge próbálkozás volt... ha jobban megtervezte volna ezt a csalást, akkor talán pár ember bedőlne neki... De ezek csak amatőrök, akik olvasták ezt a csalást a neten.

(#33) juliabrilke válasza RAM (#31) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez eléggé egy olasz telefonszámnak néz ki...

(#34) golyani


golyani
addikt

apámmal is eljáccották ezt...

(#35) Balinov válasza Andie (#21) üzenetére


Balinov
félisten

bocsánat a névért,későn vettem már észre,Andie. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#36) DArchAngel válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


DArchAngel
tag

Nincs annál udorítóbb féreg, mint aki az emberek jóhiszeműségét és segítőkészségét használja. Egy betörő legalább símán meglop, de nem vág át érzelmileg. Persze más emberek butaságán lehet a legjobban megélni, ezt mindenki tudja, de a pofátlanságnak is kellene, hogy legyenek határai.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#37) #51736960


#51736960
törölt tag

Van egy a témához kapcsolódó másik sztorim is, amcsiban esett meg velem. Nem felvágásból írom, ''hogyénmár ottisvoltam'', csak érdekesek az arányok:

Egy kisvárosba érkeztem busszal, nagybátyám (helyi vidéki csóka, semmit se tud a világról) az állomáson várt rám. Szállunk be a kocsiba, odajön egy normális kinézetű srác, és elkezdi nekünk lökni, hogy ellopták mindenét, haza kell jutnia, kell neki 80 dolcsi (kb 16 ezer forint) a buszjegyre. Nagybátyám (átlagosan kereső tanár), már húzza is elő a tárcát, hogy fizessen. Erre közbeszólok, hogy bazz, nehogy már fizess, ez nálunk magyarországon ezeréves trükk. Szegény nagybátyám nem tudta mit csináljon, így adott egy húszast (4 ezer forint) a fickónak azzal, hogy most érje be ennyivel. Erre a rohadt lejmolónak állt feljebb, csak akkor állt tovább (anyázva), amikor elkaptam az egyik kezét amivel hadonászott, a balomat meg emeltem, hogy megcsapjam, ha kell... Kapott négy rugót, és meg mi voltunk a szemétládák.

[Szerkesztve]

(#38) Probiker válasza RAM (#31) üzenetére


Probiker
aktív tag

A számot nem tudom, én is csak olvastam. (ha jól emléxem akkor egyik haverom hozot egy papírt, rendörség felhívása volt.)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#39) Tzombi


Tzombi
csendes tag

Az igazság az, hogy eredetileg okulásnak szántam az írást.
Ha aki már olvasta, és nála próbálkoznak, akkor már tudja mi a dörgés.

Egyébiránt valóban nagyon undorító, amit írtatok, hogy az emberek segítőkészségét használják ki a nyerészkedők. Én sem adok már egyetlen kéregetőnek sem pénzt. Illetve nemrég mégis adtam. Egy hajléktalan, ápolatlan, züllött kinézetű alak (ezek mindig kispéciznek maguknak), jött oda hozzám: „Kedves Uram! Adna nekem kétszáz forintot, piára kell!” Mivel jó napom volt (akkor vettem fel egy kisebb összeget a munkámért), adtam neki egy ezrest. Azt tiszteltem benne, hogy nem akart átvágni.

Az alapítványról: szerény tudásom szerint, a beszedett összegek negyven százalékával kötelesek csak elszámolni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) xcbiker válasza DeusHun (#1) üzenetére


xcbiker
addikt

ekkora lúzert! :DDD :))

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#41) sztikac válasza Rive (#25) üzenetére


sztikac
őstag

Nálunk (Szlovákia) ez most nagyon menő, felhívnak hogy nyertél x összeget és adateggyeztetés céljából hívd vissza a megadott számot. Ott egy automata veszi fel és különböző menüpontokon kell végigverekedned magad majd kb. 4 perc után bontják a vonalat. gond csak az hogy a szám hívása 80 Skk/perc... Az a durva hogy az előzetes figyelmeztetések ellenére kb. 10000-en hívták vissza :Y Megérdemlik...

(#42) Renwick


Renwick
őstag

Ezért nem tüntetem fel semmilyen nyilvános fórumon a telefonszámomat. Soha nem is értettem, hogy hacsak valakinek a munkája nagyon nem indokolja, miért ad meg nyilvánosan mobilszámot.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#43) Csapi007 válasza Probiker (#27) üzenetére


Csapi007
veterán

Én olyanról halottam hogy mndják hogy várj és átirányítanak ilyen emeltdíjas számra.

"Csak úgy mondom"

(#44) bLaCkDoGoNe válasza Renwick (#42) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Pontosan. Még zárt fórumon (pl. iWiW) sem adom meg a számomat, van MSN, Skype meg kamuemil, amin fel lehet velem venni a kapcsolatot. (Kamuemil alatt a direkt fórumregisztrációkra, satöbbikre készített e-mailemet értem.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#45) Andie válasza sztikac (#41) üzenetére


Andie
őstag

Hubaze sztikac, emellé kódlapot is mellékeljél pliz :)
(vagy csak nálam jelennek meg krixkraxok az ékezetek helyett?)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#46) lacam


lacam
aktív tag

Egy másik, hasonló témájú blog-bejegyzéshez is írtam már, minket (édesapámat) már átvágták, sikeresen le is gomboltak róla tízezer forintnyi feltöltést. Tudom nagyon naiv volt, mondtam is neki hogy nem kéne, de ő hajthatatlan volt. Épp nyár eleje, nyaralási szezon, jól jött volna az az 1 misi, amit ''nyertünk''. Lerohantunk a boltba, megvette a 2x5000ft-os domino feltöltőkártyát, és már kaparta is. Mikor újra felhívta az a pöcegödör töltelék, apum már diktálta is a számokat...annak ellenére, hogy még a beszélgetés közben is próbáltam lebeszélni róla. Nem sikerült. Koppant(unk)....

Nem mondom, hogy nem hiányzik az a pénz, de hány olyan ember lehet, aki az utolsó fillérjeit költené el egy ilyen ''nyeremény'' miatt. Hánynom kell az ilyen ''emberektől''...

(Tudom, ez minket is minősít, csak sajnos ha tényleg egy rászorulón kéne segíteni, már azt is kétszer meggondoljuk :U )

(#47) Csapi007 válasza juliabrilke (#32) üzenetére


Csapi007
veterán

Ezt én is pontosan így látom.

"Csak úgy mondom"

(#48) Male válasza Andie (#45) üzenetére


Male
nagyúr

Nem vagy elég gyakorlott :D Én már simán olvasom, mert egy levlistára is így jönnek a levelek...

dekódolva:

Nálunk (Szlovákia) ez most nagyon menő, felhí­vnak hogy nyertél x összeget és adateggyeztetés céljából hí­vd vissza a megadott számot. Ott egy automata veszi fel és különböző menpontokon kell végigverekedned magad majd kb. 4 perc után bontják a vonalat. gond csak az hogy a szám hí­vása 80 Skk/perc... Az a durva hogy az előzetes figyelmeztetések ellenére kb. 10000-en hí­vták vissza Megérdemlik...

(#49) koxx válasza Andie (#45) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem a te készülékedben van a hiba, nálam is krixkrax :)

(#50) Andie


Andie
őstag

Ez a ''megérdemlik'', meg ''igy jártál'' dolog azért nem egészen igy van srácok. Oké, mi okosak vagyunk, meg menők, mert digitálisan nőttünk fel, és már anyánkkal való kommunikációnkat is kbps-ben mérjük. De azért ne feledjük, hogy vannak nálunk idősebb, netán kevésbé ''felvilágosult'' rétegek is. És itt nem feltétlen IQról van szó. Egyszerüen nem ilyen világban nőttek fel, lásd nagyszüleink. Akkoriban, mikor ők még aktiv életet éltek, miénkéhez hasonlót, akkor a leejtett pénztárcát felvették és utánukrohantak. A pincér jóindulattal figyelmeztetett, ha valamelyik kaja ''önnek nem ajánlom'' kategória volt, és 2 hétre is otthagyhattad a bringát a kocsma előtt, az ugyan egy centit nem mozdult onnan, max betolták az udvarra.
De el tudok képzelni olyan fiatalt is, aki kicsit elszeparáltan él a nettől, a búlvártól, a hirektől, a világtól, netán egy tanyán. Számomra ő is teljes értékü ember, mert bár lehet, hogy nem naprakész, de ettől lehet értelmes, okos. De ha buta is?
Ez mind ok arra, hogy átvágjuk őket? Visszaéljünk jóindulatukkal, pénztelenségükkel, nyerni-vágyásukkal? Azonnal rájuk vágjuk, hogy a ti hibátok, megérdemlitek, hüje hiszékeny himtagok, hát mééénem olvastok újságot/indekcet/blogot/homárt, akármit?
Világos. Józan paraszti ésszel végiggondolva, gyanús a dolog. De az 1 milla, netán 8??? sokakat elvakit. És ilyenkor nincs józan paraszti ész, hát bepróbálom. De lásd, van egy csomó pilótajáték, meg banki körökben ismert csalás, amik magas szinvonalon mennek, diplomás embereket, üzletemebereket is megtévesztenek. Csak ott nem 10 rongyot buknak.
A lottó sem különb. Állitom, hogy már évek óta nincs valós nyertes. Ti beszéltetek már öttalálatossal? Láttatok már ilyet? Persze, személyiségi jogok, meg külföldre menekülés. Egen. Ködösités. Toljuk fel a nyereményt, milliárd! 2milliárd! 2 és fél!!! Had vegye a sok ló a szelvényt, hát ekkora pénz, uramisten, és miaz a 3 szelvény, 5-600 ft (vagy mittoménmennyi), hátha! uramatyám.
Szegény Anyám és jónéhány ismerősőm is ennek a rabja. A remény, a kiszolgátatottság, (többkevesebb) pénztelenség rabja.
Nem tehetnek róla. Nem igy jártak. Azokat akasszuk fel, akik ezt kihasználják!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.