Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Andie


Andie
őstag

Okosan jártál el, én már félúton elküldtem volna annyába, lévén ismerem a módszert.

Nem pont ilyen, de hasonló:
Tegnap csörög a mobiltelefonom. 06-1/323-13-25. Googlén és tudakozóban nem találtam semmit, aki talál, kérem tegye közzé.
Bemutatkozik, de hadar, nemértem milyen kft, vagy bt, már nemis emléxem, utána meg már nem kérdeztem, mer felhúztam magam.
Mondja a rizsát, hogy van egy család, az anyuka rákos, a gyerekek is, nagyon súlyos, és lassan az apuka is az lesz, és segiteni szeretnének nekik, ezért ha énis szeretnék segiteni, akkor küldenek nekem egy 10ezer ft-os hozzájárulást, postai úton, a postásnak kell fizetnem, és akkor ezzel úgy megsegitem őket, blablabla.
Dehát mondom ezt most hogy? Igy telefonon? Milyen célból?
Ők egy ilyen karitasz cég, és igy segitenek, meg minden. Adóvisszatéritést is kapok a 10esröl!
És még mondaná, de letorkollom, hogy bocsi, de nekem igy telefonban erre nincs keretem. Van nekem kit támogatni, az épp elég. Honlapjuk van? Emailben tud erről küldeni valami tájékoztatót? Számlaszám, stb? Hát az nincs, max faxolni tud. No az meg nekem nincs.
Letettük, de fél óra múlva megin hivott, akkor már nem vettem fel.

Nemtudom, átvágás-e, de nagyon olyan szagú. Kb mint a parkolókban gyürött képeslapot áruló tetkós alkoholisták, füvesek, a mittoménmilyen gyerekalapitvány javára. Én meg ott mindig csekket vagy számlaszámot kérek. Sosem tudnak adni. Akkor hogyis van ez?

Egyébként amióta egy csávó lehúzott 3 rugóval, hogy ellopták mindenét, és Miskolcra kell hazajutnia, és vonatjegy, stb (jókiállású, nem öltönyös, de elegáns srác volt, ezért dőltem be neki), és megadja a báttya számát, mert ugye az övét ellopták, és ezen fog keresni, és holnap küldi vissza a pénzt... Persze én hüje nem hivtam azonnal a számot, bár azis lehet, hogy le volt zsirozva, valaki beleszólt volna és tanúsitja, hogy igen, ő a báty. Szóval ez a gyerek is azóta is küldi a zsét, meg a szám sem kapcsolható. Na azóta én nem adok még a lámpánál, aluljáróban, stb kunyeráló csövesnek, meg senkinek, szorongathat tőlem pucér purdégyereket, vagy fedélnélkült. 3 ronggyal letudtam pár évre a jótékonykodást.
1% megy a REX -nek, másik 1% a természetvédelmi területeknek, azt kész.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.