Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

valahol itt kéne kezdődnie a ddr3 memóriáknak.... persze nem árban

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) Vertigo18 válasza orbano (#1) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lesz ez még olcsóbb is, csak ki kell várni... A gyártóknak nem érdekük, hogy olcsóbban adják.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#3) rootkiller


rootkiller
őstag

Ilyet már ki vesz? Régi technolgiás ramok régi configba méregdrágán. Azonkívül a Corsair meg az OCZ 3x2gb kitbe hoz 2ghz/cl7-8-7-20/1,65V-ot, és ennek a gyengébb időzítése miatt az a 200mhz nem hoz tényleges előnyt, arról nem beszélve, hogy ma már kevés a 2x1gb.

Artengo TR 990 Pro

(#4) 04ahgy válasza Vertigo18 (#2) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bizony. Megtanulták már a leckét a DDR2-nél. Csak azt nem tudom, mi fogja tudni ekkora üzemfeszültségnél kihasználni? Mert a Core i7 biztosan nem. Haza is vágná hamar a memóriavezérlőt. Nemhiába kényes téma az IMC, és itt kiütközik az AMD magasabb tapasztalata. Senki sem hallott még arról, hogy az egekbe emelt, 2,4-2,5V feszültségű 1066-os memóriák inzultálták volna akár egy alacsonyabb magfeszültséggel meghajtott Phenom IMC-ét.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5) orbano válasza Vertigo18 (#2) üzenetére


orbano
félisten

de érdekük, mert értelmes ember így nem veszi meg :) azon a 10 vérpistikén meg nem lehet meggazdagodni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) malwy


malwy
senior tag

Ez tiszta oylan, mint a csx diablo memóriáim:D /persze ddr2-esbe/

2,1V DDR3? Úristen!

(#7) #95904256 válasza malwy (#6) üzenetére


#95904256
törölt tag

Lassan jönnek a 230V-os típusok? :U

(#8) twollah


twollah
nagyúr

Vajon melyik memoriagyarto chipjei vannak a hutes alatt?

(#9) azbest válasza malwy (#6) üzenetére


azbest
félisten

lehet, hogy pont ugyanaz... a Buffalo mintha matricázna csak... (dvd rw-től a flash lemezen át a memóriáig)

(#10) waterman_


waterman_
aktív tag

azért firestix a neve, mert ott fog először kormolódni az alaplap, ahol ezek vannak.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#11) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az oké, hogy papíron megy 2.2ghzt 2.1Vn (uramatyám, ez olyan, mintha lenne gyárilag 2.5-2.7Vos ddr2), de figyelembe véve, hogy milyen ordenáré módon melegszenek a ddr3mas ramok, sok értelmét a dolognak nem látom. ld miért járnak alapon a ddr3mak a dell/alienware csúcsgépekben is... amikor minden más húzva van, a ramok pedig feljebb vannak minősítve. 2g ram pedig ma már kevés, ha nem csak 3dmarkozni, hanem tényleg játszani is akarsz.

ja de, annak bizonyítására, hogy tudunk ilyet is, és ez jól hat a többi eladásunkra:)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

2*1GB DDR3 kit 2009. elején? Gratulálok!

- 2GB mára bármely platformon, játékra szánt gépbe kevés - még 32bit alatt is, pedig ott max. 3GB-ot láthat akármennyiből - irodai gépbe pedig gyors memória felesleges

-i7 platformhoz feszültsége miatt használhatatlan (gondolom 1.65V-on nem teljesít jobban más DDR3 készleteknél) ráadásul 3 csatornásként ki sem lenne hajtható

Ez kb. olyan, mint egy alsó-középkategóriás VGA-ra 1GB RAM-ot szerelni: értelmetlen

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#13) Enton


Enton
addikt

Eddig tisztára sértve érzem magam, hogy "ma már nem elég 2G memória" meg ilyenek. Apám, de most komolyan, nekem elég.

ON: Hát azért ezek az időzítések és voltok még messze vannak a DDR2től:

DDR2: Ez meg(DDR3):
5-5-5-15 - 9-9-9-24
1.8v - 2.1v

Messze van még a DDR3 megváltás, majd egy év mulva kb már lehet árban is jobbak leszenk. :N

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#14) szab.tam válasza proci985 (#11) üzenetére


szab.tam
nagyúr

majdnem. ddr2-nél a csx diablo 1200mhz-hez valami 2.43-2.45 v körül javasolja a gyári spec...

más. ezt a hírt olvastam 2 nappal ezelőtt egy másik oldalon már. ott ezt ie említették:
"Az új modulpáros ideális lehet a felsőkategóriás, Core2-es processzorral szerelt rendszerekhez, viszont a Core i7-es processzorok mellé a magas működési feszültség miatt nem passzol."

Ez tényleg így van? :F
mert akkor nagy okosság egy régebbi rendszergenerációhoz csúcsramot fejleszteni. a 2 csatornáról már nem is beszélve, de az még hagyján. ez a fesz kérdés érdekesebb.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15) proci985 válasza szab.tam (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ok, de azt szerintem a CSXnél se gondolták komolyan:DDD főleg, hogy a lapok egyrésze mintha 2.4fölé nem is tudna adni.

az a baj, hogy a memória feszültsége és a prociban a memvezérlő fesze összefügg az i7ben, tehát ha memfeszt emelsz, akkor szét fogod égetni a procit. 2.1V egy picit erős. sőt, nagyon.

az időzítésekkel annyira nincs baj, a 9-24 2200on megfelel a 4.5-12 1100nak, a valós késleltetésük egyezni fog.

meg bennem az is felmerül, hogy ha jelenleg p45-x48 esetén 600 körül szokott lenni az FSB wall, akkor egy jobb időzítésű, ámde lassabb memóriával mennyit vesztenénk e a melegen kívül... mármint a legtrébb 1333as memória már bírja a 667es órajelet, szóval az OCben már nem lesz limit, késleltetésekkel lejjebb is tudunk menni, tehát gyakorlatban származik e ebből bármilyen valós előny a csomó probléma mellett.

2g valakinek elég, valakinek nem. én ma váltok 8gra...:DDD felhasználástól és igényektől is függ -pl én crysissel, sacred2vel és supcommal játszom, azoknak meg maxos textúrák mellett kevés a 2g-

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) szab.tam válasza proci985 (#15) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nekem egy hervadt asrock lapom van. abban is elvileg valami 2.65-öt is adhatok a ramnak.
nekem volt ddr2 diablo-m. adtam neki gazdagon ne félj! :DDD
az más kérdés, hogy a biosban belőtt 2.47v-ból jó ha 2.2 odaért az asrock dropp miatt.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17) deicide válasza hardzsi2 (#12) üzenetére


deicide
veterán

Azért én egész jól elvagyok 2gb rammal, pedig nevezhetjük játékgépnek az általam használt konfigurációt, mégsem érzem, hogy több kellene, igaz a swapfile SSD-n van...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18) proci985 válasza szab.tam (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, asrock lapoknál láttam már olyan beállításokat, hogy a giga/asus csúcslapok elbújhattak:DDD

jah, a dropnak van előnye, de az ASrocknál picit túlzásba viszik a biztosítást (vagy a kondikon spórolást, nézőpontkérdés:) )... bár a ramnál észervehető drop újdonság számomra (viszont q6600 alatt egyik asrock lap a fórumban még az ilyen szempontból szörnyű p5knak is a dupláját produkálta :Y a power save alatti feszbeállítás lehetősége viszont nagyon bejött így látatlanban):DDD. 2.2őn meddig sikerült őket végül megtolni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#19) szab.tam válasza proci985 (#18) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az lehet, hogy én voltam: volt egy qx6850-em, és mindegy mennyi feszt adtam neki. leesett terhelés alatt 1.31-re. (ha 1.6-ot adtam neki, akkor is.) így nálam 9x400, azaz 3.6 ghz volt a vége. el is adtam 2 nap után...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#20) #65675776 válasza Enton (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez az időzítésösszehasonlítás teljesen idétlen. Rakd még mellé az órajelet is, és azt oszdd el a CL-lel. Majd utána lesz esetleg miről vitatkozni.

A púró DDR2-t összehasonlítani a csúcs DDR3-mal meg megint nem éppen korrekt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.