Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65537792


#65537792
törölt tag

Kíváncsi leszek itthon hogyan fognak fogyni. Szerintem a többség ingerküszöbét átlép ez az ár.

(#2) akoska07


akoska07
nagyúr

Remélhetőleg nem lesz velük annyi gond,mint a 10** szériában.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3) tamasas0913 válasza #65537792 (#1) üzenetére


tamasas0913
tag

A többségét biztos. Viszont hidd el sokan már elő is rendelték. Van ám pénz lóvéra, ha új VGA van a láthatáron. :)

Mate 10 Pro

(#4) #65537792 válasza akoska07 (#2) üzenetére


#65537792
törölt tag

Milyen gond? Én 1070-et nyúzok már 2 éve kb. Ráadásul Founders Editiont. Eddig semmi nem volt. Kopp-kopp!!!

(#5) b. válasza akoska07 (#2) üzenetére


b.
félisten

milyen gondról beszélsz?A cicergős Giga dologról?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Tidus válasza akoska07 (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Ez is gigabyte.

(#7) akoska07


akoska07
nagyúr

Sok ment vissza gariba,mert a gyári órajelet sem tudta tartani.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#8) Soulles válasza akoska07 (#7) üzenetére


Soulles
tag

Nem csoda, a GTX 1080 Ti Gaming OC-ra még backplate se futotta, a coil-whine-ról nem is beszélve. Teszteltem két példányt is, egy pillanat alatt 84 °C-on volt és jött a throttling a gagyi hűtésnek köszönhetően.
Halk meg közel se volt :)

Ahogy hallottam a "prémium" Aorus se volt sokkal jobb...

(#9) Stillx


Stillx
csendes tag

Szerintetek milyen áron fog indulni a 2070? (Euro/külföld)

(#10) b. válasza Stillx (#9) üzenetére


b.
félisten

570 € tippre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) jacint78


jacint78
addikt

Előbb azt oldják meg, hogy ne hulljanak szét a gagyi ventilátoraik, utána trükközzenek a forgásiránnyal. Igénytelen szemetet gyártó cég...

type your text here..

(#12) Ren Hoek válasza b. (#10) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor tippre 280-300K lesz itthon a 2080 custom?

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A Ti valós teljesítményére és hungarisztáni fityingben kifejezett árára kíváncsi lennék.

(#14) zolee5016


zolee5016
őstag

ez lehet hogy jobb hűtés az előző forgószeleknél,mert kapcsira pofánvágták a Zotac AMP Extreme-t!
2018 Gagyibájt.... :(((

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#15) hombre[EU] válasza b. (#10) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Wow. A 1070 nem €370-rōl indult? Nagyon "jót" tett a ez a banyászgatás.Lassan elhitetik az emberekkel,hogy ez egy korrekt ár :)

Life, Uh, Finds A Way

(#16) b. válasza Ren Hoek (#12) üzenetére


b.
félisten

Egyenlőre annyi igen. 290 K a legolcsóbb jelenleg Alzánál.

hombre[EU] : a bejelentéskor azt közölte NV hogy 499 dollár az RTX 2070. A mostani árakból kiindulva az FE árára rászámolhatunk még kb 10 % árat a legolcsóbb Custom kártyákra a rajtnál.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) atok666


atok666
őstag

Optimalisabb?

Atok

(#18) menthix


menthix
tag

Ez alapján 200k körül lesz a 2070 szerintem, ami nem fogja hozni a 1080ti-t, amit már 150k-ért le lehet akasztani, ha ügyes az ember.

(#19) Fitzgerald válasza Soulles (#8) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Backplate nélküli, ref hűtős Asus 1080 Ti-m van. Sosem ment 66 fok fölé amíg rajta volt a gyári blower, és 1975-re boostolt +120 core-al. Aztán lecseréltem egy Arctic Xtreme III-ra a hangja miatt, azóta 60 fölé sem nagyon ment még 100%-os terhelés alatt sem.

(#20) mcs


mcs
veterán

Amit a Gigabyte művelt hűtés terén a GTX 1000es szériával, az leírhatatlanul gusztustalan, és nem csak a saját tapasztalataim, hanem a Youtube is nagyszerűen bizonyítja a számtalan ventizörgést, kattogást és akadást demonstráló videóval.
Remélem, hogy nem lesz pofája újra elkövetni ezt a merényletet. ;)

(#21) b. válasza mcs (#20) üzenetére


b.
félisten

nem védeni akarom őket de azért annyira nem szar a helyzet, legalább is a Pascal topikban nem panaszkodnak talán ennyien.Legalább is a GTX xtremre nem sok panasz van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) mcs válasza b. (#21) üzenetére


mcs
veterán

Rengeteg kártyájuknál jött elő az a gond, hogy a ventik induláskor és leálláskor beröfögtek, és magasabb 50-60%os fordulaton traktor módjára zakatoltak. Én egy 1050el, és a mostani használtan vett 1060al is beszoptam ezeket, de utóbbira rögvest vettem egy Arctic Accelero Twin Turbo II-t. :)

(#23) marcarc válasza Stillx (#9) üzenetére


marcarc
senior tag

Szerintem aki a 2070-re várt vegyen gyorsan 1080Ti-t amíg jó áron van.

(#24) b. válasza mcs (#22) üzenetére


b.
félisten

:R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Daelion válasza b. (#21) üzenetére


Daelion
őstag

Pont ma adtam el a xtreme 950-et majdnem 3 év használat után és semmi gondom nem volt vele.

Bátyám xtreme 970-e is hibátlanul működik illetve a haverom 970 Windforce is több év után.

Lehet csak szerencse de nekem kb 5 év alatt csak giga karim volt és gond nem volt.

Új karim is giga lesz,nekem bevált.

(#26) mcs válasza Daelion (#25) üzenetére


mcs
veterán

Xtreme 950 nekem is volt, és szerintem is egy lenyűgöző darab. Hűtésben talán az egyik legjobb Windforce konstrukció, amit a Giga valaha legyártott. Csak az 1000es szériával vannak komolyabb problémák.

(#27) tamasas0913 válasza mcs (#26) üzenetére


tamasas0913
tag

Gtx1050Ti G1 Gaming is köszöni nagyon jól megvan. Se hangja, se nem melegszik, se nem ciceg. Sikerült ezt a tipust is normálisan megcsinálniuk. :)

Mate 10 Pro

(#28) Daelion válasza mcs (#26) üzenetére


Daelion
őstag

Akkor szerencsémre pont kimaradt az a széria,most meg váltok vissza AMD-re. :B

Sajnáltam is eladni a 950-et mert vész karinak jó lett volna ha a fő kari behal és gariba kerűl.

[ Szerkesztve ]

(#29) yagami01


yagami01
aktív tag

Hm. A Giga 2080Ti megoldásai is 8+8 pint kérnek. Az MSI-nél ez 8+8+6 pin... valaki esetleg tudja, hogy miért? Vagy erre vonatkozóan van valami sejtés? Picit sok. :D

(#30) Slavia válasza tamasas0913 (#27) üzenetére


Slavia
aktív tag

Szintén zenész! :)

(#31) Duddi válasza yagami01 (#29) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az MSI lehet használja a Virtuallinket aminek a FE kártyákon az energiafogyasztását beleszorították a kártya tdp keretébe (ha használod fojtja a karit). Lehet MSI kicsit megküldte az áramellátást hogy a link ne csípjen le a karinak szánt áramból.

Szerk:
[link]egész pontosan 27W teljesítményt képes a kártya leadni az usb type c csatin keresztül. Amire az FE kártyákon nincs külön TDP keret biztosítva. [link] 260W fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#32) MongolZ válasza yagami01 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Azért ez így brutálisan néz ki. Sajnos nem a jó értelemben.

(#33) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Soha többet semmiféle Gigabyte terméket nem vagyok hajlandó venni,ez a márka egyenlő a gagyival!

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#34) jacint78 válasza SZKEBE75 (#33) üzenetére


jacint78
addikt

Ők is tudják, ezért lett gagyibájt a nevük. :)

type your text here..

(#35) tamasas0913 válasza SZKEBE75 (#33) üzenetére


tamasas0913
tag

LGA775 óta használok kizárólag Giga alaplapokat. Valahogy nem tudok arra a véleményre jutni mint te. Sőt. A következő is biztos az lesz. A jelenlegi Z97X-SLI lapom 5 éves. Kínozva van rendesen és rendesen állja a strapát.
Nem tudom miről tettszik beszélni. :)

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#36) kikikirly válasza tamasas0913 (#27) üzenetére


kikikirly
senior tag

1070 G1 Gaming(3 ventilátorral) szintén jól van, hangtalanul végzi dolgát. :R

(#37) diegho válasza tamasas0913 (#35) üzenetére


diegho
nagyúr

Arról, hogy a legmagasabb meghibásodási aránya van a gigabyte-nak. Olcsó fos feszültség szabályzók és kondenzátorok még a középkategóriás alaplapjaikban is.

(#38) tamasas0913 válasza diegho (#37) üzenetére


tamasas0913
tag

Ajkor jó. Már kezdtem azt hinni, hogy valami komolyabb gondról van szó. 😀

Mate 10 Pro

(#39) Zoo123 válasza kikikirly (#36) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ezt csak megerősíteni tudom, az egy nagyon jó kártya! :K

Ugyanakkor járt már nálam zörgős ventilátorral megáldott GTX 1060, azt már kevésbé szerettem.
A Gigának vannak nagyon jó és vannak tűzrevaló megoldásai is, ezért fontos rendesen utánanézni mit érdemes tőlük megvenni.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#40) Bennyboy


Bennyboy
őstag

most lehet én vagyok elképesztően szerencsés de nekem semmi bajom nem volt eddig a gigával. 970-et utána 1070-et használok már jó ideje. Használtan vettem és elég sokat játszom.
Miért vagytok ennyire biztosak benne, h a 2070 nem fogja hozni a 1080ti szintjét? Tudom, h több benne a ram stb. de én azért megnéznék még egy független tesztet mielőtt rohanok 1080ti-ért.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#41) marcarc válasza Bennyboy (#40) üzenetére


marcarc
senior tag

Mindenki a tesztekre vár, viszont egyenlore nem leszel előrébb mert mától csak 2080 és 2080ti benchmarkok lesznek. Ha nagyon aktuális a vásárlás akkor abból kell majd döntened. A 2070 nek megjelenési ideje sincs és csúszhat is. Ha csak nem 4k 60 fps a cél akkor pl 1440p ben évekre eleg lesz a 1080ti és szerintem 4k ban se fog a 2070 olyan sokat verni a 1080ti -ra. Főleg azokban a cimekben ami nem hasznalja az új magokat.

(#42) Bennyboy válasza marcarc (#41) üzenetére


Bennyboy
őstag

a 4k hidegen hagy. Egyedül az rtx miatt gondolkodom a 2070-en. Meg a fix 100fps jól jönne mert monitorom van hozzá.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#43) #65537792 válasza Bennyboy (#42) üzenetére


#65537792
törölt tag

Téged kajak meggyőzött ez az RTX? Melyik játéknál akarod majd nézegetni a tükröződést? Remélem nem BFVben. Vagy akkor ne az én csapatomban legyél. ;]

(#44) arn


arn
félisten

az uj fe kartyak hutoje nem tunik rossznak, kivancsi vagyok hogy teljesit ezekhez a custom hutesekhez kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#45) Seirei


Seirei
tag

#22
Nem rég kezdett el kerepelni nekem is a wf 1060-om 48-55% venti sebességnél, de valami rohadt hangosan.

Ja és a garancia iponba szól :)

:(

[ Szerkesztve ]

(#46) Chrys_


Chrys_
addikt

Nálamn az 1080Ti Aorus hűtése kerepelt, de ez nem a ventillátor hibája, hanem a felette lévő X-alakú műanyag szaré. Kicseréltettem a kártyát, az új rendben volt. Bár az sem ment sokat, mert nem sokkal később megérkezett rá a vízhűtő blokk :)
A Gaming és WindForce szériák hűtését nem ismerem.

(#47) mcs válasza Chrys_ (#46) üzenetére


mcs
veterán

A műanyagkereteik sem mellékesek a gyatra megmunkálásukkal és hajlékonyságukkal.
Elhiszem, hogy vannak jól működő példányok is, de rengeteg ventijükben megy gallyra a csapágy, aztán egyenetlenül pörögnek, így azok hozzáérnek a kerethez is. Az említett G1 Gaming kártyáknál is hajlamosak elszállni. Igaz, hogy elektronikailag nincs baj velük, de a hűtéseik spórolósabbak a többi gyártóhoz viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#48) egyedülülő válasza Soulles (#8) üzenetére


egyedülülő
őstag

Nem tudom miért szídjátok a gigát. Nekem a 980 Xtreme és a 1080 Waterforce Xtreme is hibátlanul üzemelt. Minden cincogás vagy bármi egyéb gond nélkül. Esélyes, hogy a következő kártyám is Giga lesz.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#49) Bennyboy válasza #65537792 (#43) üzenetére


Bennyboy
őstag

igen látok benne potenciált. A bf teljesen hidegen hagy. Bétából elég volt fél óra. Metro faszán néz ki és sok játék fog még jönni ami támogatja.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#50) Daelion válasza egyedülülő (#48) üzenetére


Daelion
őstag

Itt szinte már 'divat' fikázni,aki meg megemlíti hogy nincs gondja az nem is létezik. :U

De ez már csak ilyen,volt munka társam vett bolti MSI 1060 gaminget és kapásból nem ment rajta az egyik venti és inkább vissza kérte a pénzt és soha többet MSI neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.