Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) combonari


combonari
tag

Lájk a csigáknak :C :C :C

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Én kiskoromban tejbegrízzel kínáltam egy kertben talált csigát :) , de aztán a szüleim észrevették és kidobták :N

[ Szerkesztve ]

(#3) kételkedem


kételkedem
addikt

Ez extrémebb, mint a madárpók tartás! :D

A házas csigákat én sem bántom, de a bevándorló Spanyol meztelencsigát már zártam só gátak közé.

Nem a csigára szórtam a sót, hanem egy kb 10 cm-es sugarú körben köré.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#4) Tulipanti válasza eziskamu (#2) üzenetére


Tulipanti
tag

Hát nálunk se sokáig voltak az udvarba a csiguszok a növényrágás után. :)) De azért a család is elpakolja a csigukat az útból. :)

kételkedem: Nem új dolog a csigatartás, elég régi fórumokat is találtam róluk. Amúgy én is meglepődtem amikor megláttam őket. :D
A pucér csiguszokat mi az utcára rakjuk ki, a jó nagy füves területen elférnek. De jártam már úgy, hogy kiraktam, nem sokkal rá meg láttam, hogy jön vissza. :))

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#5) eziskamu válasza Tulipanti (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor nem jól fogalmaztam. Bevittem a házba és tv-nézés közben együtt vacsiztam a csigával :DDD

(#6) kételkedem válasza Tulipanti (#4) üzenetére


kételkedem
addikt

Én a csupasz csigát oda adom a kacsáknak. Mindegy, hogy mekkora és meddig kell vele birkózni, a kacsa lenyeli! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Csigatartás? úristen mi nyírjuk őket :D

(#8) vans?


vans?
őstag

Az elso kepen kakaos palacsinta van?

hábm bábm

(#9) eziskamu válasza ftc (#7) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem rosszabb mint, az amikor pl egy srác egy debreceni helyi járaton a vállán egy hatalmas kani patkánnyal utazott. Mondjuk legalább jól neveltnek látszott (mármint a patkány), nem mászott le a gazdiról :)

(#10) #24889344


#24889344
törölt tag

De jó.
Szépek.
Édesvizi garnélákról hallottál már? Kis akváriumban is elvannak. Szépen tisztán tartják a növényeket. Nekem vannak, ha jól érzik magukat hamar túlszaporodnak.

(#11) Mr.Csizmás válasza Tulipanti (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fürdetni nem kell őket?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#12) Tulipanti válasza eziskamu (#5) üzenetére


Tulipanti
tag

eziskamu: Jah, ezt nem tudtam! :D Nem semmi! :D

kételkedem: Huuuhaaa! nem gondoltam volna, hogy megeszik. :)

vans?: Kakaóscsiga csiga :DDD

sanan: Köszi! :)
Nem, nem hallottam még róluk. Nem volt még akváriumom így nem igazán vagyok otthon ezekben a dolgokban. Elvileg a csiguszok is kezdő akvaristáknak valók. De nekem már most nagyon tetszenek. :) Jól bekajáltak, azóta a tetőről lógnak le. :))

Mr.Csizmás: De de, kell őket fürdetni. Sőt, elvileg szeretnek is fürdeni! :D
Lehet, hogy az enyémek is megtanulnak nyávogni, mint Csigusz? :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#13) #24889344 válasza Tulipanti (#12) üzenetére


#24889344
törölt tag

Itt megtalálod az akváriumom, ha kiváncsi vagy. Azóta már nőttek a növények sokat, majd bővítem kicsit az írást.

Vannak vizicsigák is, de az akváriumba nem tennék most, réges régen voltak és nagyon túlszaporodtak.

(#14) Tulipanti válasza #24889344 (#13) üzenetére


Tulipanti
tag

Nagyon szép, gratulálok! :C Nagyon aranyosak a garnélák, szép színűek. :K

Igen, hallottam már a vízi csiguszokról is. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#15) kmisi99


kmisi99
addikt

Fúj alig bírtam nézni őket igaz fóbiám van tőlük(gyerekkori trauma) (nem félek hanem az agyam küld félelem reakciókat ok nélkül :W ) Egyszer settenkedtem hajnal kettőkor haza ráléptem egyre és felordítottam :DDD Igyekszem minél nagyobb ívben kikerülni őket

(#16) ftc válasza Tulipanti (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha kérsz adok neked ekrti csigákat :D

(#17) Tulipanti válasza ftc (#16) üzenetére


Tulipanti
tag

Köszi, de azt én is tudok keresni. :D

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#18) Tulipanti


Tulipanti
tag

Vacsoráznak: [link] [link] :B

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#19) ftc válasza Tulipanti (#18) üzenetére


ftc
nagyúr

Ha elszaparodnok tudom kit kell megevrni :D

(#20) eziskamu válasza Tulipanti (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Az egyiknek a háza meg van repedve. Az később nem okoz gondot neki (fertőzés pl.) ? Nem kell betapasztani valamivel?

(#21) Tulipanti válasza eziskamu (#20) üzenetére


Tulipanti
tag

Néztem én is, de nem lukas a ház és erős ott is. Már szerintem megjavította magának. Nem hiszem hogy gond lenne vele.
Olvastam, hogy az ilyen kis javításokat a szépia csontban lévő kalcium megold. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#22) eziskamu válasza Tulipanti (#21) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor ok :)

(#23) Z86 válasza Tulipanti (#12) üzenetére


Z86
őstag

Ha már tudnak nyávogni, arról azért valami videót csinálj majd :K :DDD

(#24) ftc válasza Z86 (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Akkora a kagylok fognak ugatni :D

(#25) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Érdekes, szépek! :)
Sok kiscsigát! :D

when the sun shines, we'll shine together

(#26) Tulipanti válasza Z86 (#23) üzenetére


Tulipanti
tag

Persze, lesz vidi! De akkor már fel is lépek velük! :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#27) Drenadar


Drenadar
veterán

mennyiért vetted őket? lehet én tudtam volna szerezni neked párat... nagyon szapora állat, jobb ha elválasztod őket. Kolléganőmnek valami 80 pici izéje lett...

[ Szerkesztve ]

(#28) Tulipanti válasza Drenadar (#27) üzenetére


Tulipanti
tag

600ft volt.
Igen, én is tartok ettől picit, hogy sok lesz a pici csiga. De nem akartam, hogy egyedül legyen, sok helyen azt olvastam, hogy egyedül magányosak.

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#29) kételkedem válasza Tulipanti (#18) üzenetére


kételkedem
addikt

ha már vacsora:
A csigákat sós, köménymagos vízben megfőzzük, majd a húsokat megtisztítjuk. Vajban megpirítjuk a gombát, a csigahúst és a finomra vágott kaprot. Megsózzuk, kevés liszttel és fehérborral, tejszínnel felengedjük. Sóval, cukorral, citromlével ízesítjük és forrón tálaljuk. Köret: párolt rizs vagy vajas burgonya.
[link]
;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#30) Tulipanti válasza kételkedem (#29) üzenetére


Tulipanti
tag

Na na, az én csiguszaimból nem lesz vacsora! :N :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#31) Drenadar


Drenadar
veterán

poén nézni őket ahogy köröznek lentről felfele majd vissza az üvegen...

(#32) Tulipanti válasza Drenadar (#31) üzenetére


Tulipanti
tag

Jaja, nekem is azt csinálták! De nagyon aranyosak! :) Este amikor éhesek lettek akkor lejöttek a tetőről és nekiálltak falatozni. Az uborkának pedig a közepét ették ki, a szélét otthagyták. :D

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#33) Tulipanti


Tulipanti
tag

Jelentem a csiguszok nagyon jól érzik magukat. :) Már van szépia csontjuk is, nagyon szeretik rágcsálni. Sajna az egy kicsit büdi dehát ez van. :U Párocskám csinált klassz plexi tetőt is, így már biztonságos. :)
Most már nem nem húzódnak be ha közelítek feléjük, meg is simogattam őket, nagyon barátságosak. :)
Most kaptak vacsit, levettem a tetőt, az egyik elindult kifelé de aztán szerencsére visszafordult. A másik épp a tetőn volt, így letettem a tetőt az asztalra, a csiga neki is indult. Az asztalon keresztül kívülről bemászott az akváriumba. Nagyon ügyi volt. :)
Bigusz úton hazafelé 1, Bigusz úton hazafelé 2 :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#34) gaborbol válasza Tulipanti (#33) üzenetére


gaborbol
őstag

Aranyosak!

Kivancsi lennek a termeszetbe, ki hamozza meg vagja ossze nekik az uborkat? :)

Jol ertem,hogy ezek akkor meg gyerek csigak, es megnonek akkorara mint egy kakos-csiga?

[ Szerkesztve ]

(#35) Tulipanti válasza gaborbol (#34) üzenetére


Tulipanti
tag

Köszi! :)

Hát ezt nem tudom, biztos megoldjak maguknak. :)

Nos igen, a házuk 15-20cm-re is megnőhet, most 8cm-es. Tenyér nagyságú csiguszok lesznek. :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#36) Tulipanti


Tulipanti
tag

Legfrissebb csiguszhír! :D Úgy néz ki kiscsigáim lesznek...most láttam meg amikor az akvárium falán mászott: [link] , [link] , [link] :))
De ha tévednék szóljatok! :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#37) Tulipanti válasza Tulipanti (#36) üzenetére


Tulipanti
tag

Igazam volt! :D Most este találtam meg a tojásokat a saláta alatt! [link] , [link] :Y

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#38) xbellsx


xbellsx
újonc

Szia! Nem fulicák ezek a csigák, hanem Achatina Immaculáták. Ami egyébként nagyon szép, nekem is van belőlük pár darab.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.