Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lalakov válasza Krill77 (#100) üzenetére


lalakov
senior tag

De akkor a csöngés se jön át, nem? Az viszont jó, mert anélkül nagyon hegyezni kell a fülemet. :)

(#102) Krill77 válasza lalakov (#101) üzenetére


Krill77
őstag

Passz. Próbáld ki.

(#103) ngyjns


ngyjns
tag

Üdv ilyen csodát használók! Gondolkozom a beszerzésén, de nekem még olyan kellene, hogy a telefont mikrofonként használva lehet e kiküldeni a hangot bt-n erre a kütyüre, tehát csak hangosítani?

(#104) ZüD


ZüD
tag

Megjott az enyem is. Aki fikazza ennyiert az mondjon jobbat :C

Szerintem kozelrol, max 1meter nagyon jol szol. Meg mely is van. :R

10/10

(#105) ngyjns válasza ZüD (#104) üzenetére


ngyjns
tag

Nem tudom pontosan elmondani, de azt kellene, hogy a telefon mikrofonjába történő beszédet kihangosítja-e a hangszóród? Mintha külső mikrofont kapcsolnál rá, csak ehelyett a telót használnád mikrofonnak és azt hangosítaná.

(#106) Palos


Palos
tag

Csatlakozom a hangszórót dicsérők sorába. Nagyon szép tiszta mélyhangjai vannak, különösen, ha fal elé, a földre helyezzük, de nincsennek elnyomva a közép vagy a magas hangok sem. Kivitelezése nagyon igényes és jól is néz ki. Ennyi pénzért nagyon megéri, remélem a tartóssággal sem lesz probléma!

(#107) ZüD válasza ngyjns (#105) üzenetére


ZüD
tag

Nem tudom a specifikaciot, de ugy tunt, hogy van beepitett mikrofonja, tehat nem is hallottam azt amit mondtam. Keso van. Remelem ertheto :) viszont jol hallottak, ha kb 1 meterrol beszeltem.

(#108) ngyjns válasza ZüD (#107) üzenetére


ngyjns
tag

Köszi szépen, akkor kipróbálom és rendelek.

(#109) Krill77 válasza ngyjns (#108) üzenetére


Krill77
őstag

Ha kihangositokent akarod használni akkor talan valami app vagy egy Bluetooth adapter a 3.5 jackbe. Erdekel engem is, h mikent lehet megoldani.

(#110) carl18


carl18
addikt

Nekem egy Tronsmart T6 van , hát szerintem ezért az árért nem rossz. Ez a Tronsmart Márka olcsón add elfogadható minőséget.
Teljes hangerőn torzít a basszus, meg nem tökéletes de most a Komolyabb hangszórók se annyival drágábbak mint amennyivel többet tudnak. Gondolok itt egy Flip4-re.

Arról ne is beszéljünk hogy a JBL ára ellenére ugyan úgy képes felfüstölni :U
Haverom még megjelenéskor vette a Charge 2+ 55E forintért, számítógépre kötve egyszer lejátszott egy bass testet aztán tönkre is ment és rossz volt a hangja. Azt mondta hogy a hangszórókat lőtte ki XD :D
De mindegy is 55E forintért többet várna az ember, megbízhatóság és minőség terén is.
Eredeti Termék volt, hallottam a hangját élőbe szépen és tisztán szól de ahhoz képest halk.

Szerintem a T6 és a Mega ára ehhez képest 12E forint, ami elég elfogadható :) Persze van rá 1 év garancia is.
Még mindig jobban jár ezzel az ember mint egy JBL Go-val van egy Sony SRS X11-el.
SRS X11-et hallottam, hát egy hulladék, érdemes messziről kerülni .d

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#111) korimv6


korimv6
aktív tag

Én is vettem egy Megát. Szerintem kicsit túl tolja a basszus utánzását, magas hangerőn pedig nem szól szépen. De 50-60 százalékig simán elfogadható, a mélyhangok dübörgését pedig 5 perc után már észre sem veszem. Előtte csak egy kis Jam hangszóróm volt, de annál szebben és hangosabban szól. Amúgy én is Tronsmart fan vagyok, mert értelmes áron jó termékeket kínálnak. Például usb kábelből csakis az övéket veszem a három portos fali töltőjükhöz.

Körbe zárt villám.

(#112) dolphy17


dolphy17
tag

Sziasztok!
EuStockról jött ma egy ilyen, de szerintem az enyémnek valami baja van.
Alacsony hangerőn össze-vissza ugrál a hangja (halkabb-hangosabb), a hangerőszabályzó csúszkája pedig nem a telefonon állítja a hangerőt, hanem csak úgy a hangszórón.
Most bontottam ki, lehet hogy csak le van merülve, de ha nem ez, akkor mehet vissza gari, nem?
Vagy másnak is csinálja?
Teló: Xiaomi Mi A1

(#113) Titusz_61 válasza dolphy17 (#112) üzenetére


Titusz_61
csendes tag

Kis hangerőnél nálam is hullámzik a hang, lehet próbálkozni, hogy a Tronsmart hangerejét feljebb, a telóét alacsonyabbra. De nagyon hallkan nem érdemes hallgatni, akkor inkább füles :-)

(#114) dolphy17 válasza Titusz_61 (#113) üzenetére


dolphy17
tag

Hm. Köszi a gyors választ. Feljebb láttam, hogy másnál is nálad "lebeg" a hangja kis hangerőn.
Azért ez annyira nem fasza szerintem. Ez vajon általános jelenség BT hangszóróknál vagy csak ez csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#115) dolphy17 válasza dolphy17 (#114) üzenetére


dolphy17
tag

Nagyobb hangerőn meg már egy kicsit zajos szerintem.

(#116) Titusz_61 válasza dolphy17 (#114) üzenetére


Titusz_61
csendes tag

Nem vagyok profi a témában, a korábbi bt hangszóróim nem mőveltek ilyesmit, de azokban szerintem nem is volt DSP. A limiter is hallhatóan beleszól a hangképbe, a nagyobb dinamikájú részeket visszafogja, de ettől függetlenül kedvelhető kis jószág ez.

(#117) haris válasza dolphy17 (#112) üzenetére


haris
őstag

Nekem ez nem tűnt fel, ma is hallgattam, direkt próbáltam ezt reprodukálni amit írtál, de nem csinálta.
Én mindig úgy használom, hogy a telefonon a "média hangereje" maximumonon, és a hangszórón állítom a hangerőt.
A telefon szintén Mi A1.

szerk:
Mondjuk nem tudom mi lehet a halk neked, lehet nem hallgatom elég halkan.
Én munka közben a raktárban hallgatom. Holnap megpróbálok teljesen a minimumon vagy környékén

[ Szerkesztve ]

(#118) dolphy17 válasza haris (#117) üzenetére


dolphy17
tag

Előre is köszi!

Én itthon, a dolgozószobában próbáltam ki először gyakorlatilag úgy, hogy mellettem volt az íróasztalon. Család pedig aludt a szomszédban.
Szóval telón kb közepes hangerő, hangszórón pedig kb minimum.

Ha neked nem jön elő, lehet elviszem szervízbe egy próbára.

(#119) dolphy17


dolphy17
tag

Esetleg a teszt írója is meghallgathatná, hogy hogyan szól alacsony hangerőn.
Hátha tényleg megoldható egy szervízzel.

(#120) Palos válasza dolphy17 (#119) üzenetére


Palos
tag

Alacsony hangerőn nálam is, " lebeg" a hangja, szerintem ez ilyen, de én nem szoktam olyan halkan hallgatni, így nem zavar. Van egy xiaomi speakerem is, annál nincs ilyen jelenség, de az nem is szól ekkorát.

(#121) Turbobacsi válasza dolphy17 (#119) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ma este megnézem én is a dolgot...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#122) haris válasza dolphy17 (#118) üzenetére


haris
őstag

Na itt vagyok.
Megpróbáltam amit kérdeztél és a leghallkabb fokozaton tényleg hullámzik a hang.
Mondjuk még soha nem hallgattam BT hangszórót (sőt igazából semmit...) ilyen hallkan. :DDD
De megértem, hogy zavar, mert így élvezhetetlen.

(#123) dolphy17 válasza haris (#122) üzenetére


dolphy17
tag

Köszi, hogy megnézted (hallgattad)!!

(#124) korimv6 válasza dolphy17 (#123) üzenetére


korimv6
aktív tag

Nekem nem csinálja S7Edge-vel. Próbaltam, hogy telón visszavettem félre a hangerőt, a hangszórót hangosítottam, majd nyélre tettem a telót és a hangszórót vissza. Teszteltem töltőn is, es csak a saját akkujáról, de hibátlan.

Amúgy eq-val állítottam a powerampban és így már nagyon jól szól. Egyáltalán nem zavaró, hogy alapban túltolja kicsit a mélyet. Egyre jobban szeretem 😎

Körbe zárt villám.

(#125) #30662400


#30662400
törölt tag

Na szóval, megvan a T6 mellett a mega is.
Röviden az a tapasztalat, hogy mega hamarabb elkezd torzítani, a T6 legfeljebb max. hangerőn.
A hangzásbeli különbség leginkább olyan, mint egy 2.0-ás és egy 2.1-es PC-s hangfalszett között (hasonló árkategóriában persze).
Preferencia kérdése, nálam a T6 a nyerő.

(#126) Krill77 válasza #30662400 (#125) üzenetére


Krill77
őstag

A kettő árából egy jo is kijött volna.

(#127) #30662400 válasza Krill77 (#126) üzenetére


#30662400
törölt tag

Csak az egyik ténylegesen az enyém és elégedett vagyok vele.

(#128) ZüD


ZüD
tag

Nekem nem hullamzik a hang. S8+-al.

Krill a ketto arabol mit vennel?

(#129) Krill77 válasza ZüD (#128) üzenetére


Krill77
őstag

Vennék egy divoom voombox outdoor 2 - t 17 ért (neha 15). A többit elsörözném vele , h ki is legyen használva (kint, ahová való) . :) De ha mar lenne 25 öm akkor egy Sony srs xb30. Neha 27 ert kapni. Aztán másfél ev után eladnam 20 korul.

(#130) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Az Element Mega használói közül megtudja valaki mondani, hogy lehet e töltés közben használni (tehát mikor rá van dugva a hálózati töltőre)?

Köszi!

(#131) rizso válasza SunMount3r (#130) üzenetére


rizso
addikt

Lehet.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#132) haris válasza SunMount3r (#130) üzenetére


haris
őstag

Igen, megy töltőn is, viszont a Tronsmart weboldalán a T6-nál nem ajánlják a töltés közbeni használatot:

Na ilyenkor mi van? Ha elfüstöl valyon szerviz foglakozik e vele, vagy elhajt?

SZERK:
Viszont a Megánál nem írják ugyanezt!
Vagyis lehet használni?

[ Szerkesztve ]

(#133) SunMount3r válasza haris (#132) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No ez "jókédés". Szerintem megér egy e-mail-t a support-uknak.

Nekem csak olyan lenne jó, amit lehet töltés közben is bátran és hosszú távon hallgatni. Már évek óta használunk egy MusicMan MA Display-t úgy, hogy gyak. egyfolytában be van dugva a konnektorba, de semmi baja sincs tőle. Pedig ez is a "maxi olcsó" kategória.

(#134) Digiflex


Digiflex
tag

Skacok, én is írnék pár keresetlen szót a MEGÁ-ról.

Az EU stock tényleg jó árom adja, másnap szállítja, tehát nem velük van bajom, de aki ezt a cuccot dícséri, az hallgatott már mást? Nekem volt szerencsém egy XIAOMI network speakerhez pár héten keresztül, és mit mondjak... nem sokkal volt drágább akciósan, mint a TRONSMART kínai árai, de kb 2 kategóriával van följebb.
Azt megnyugtató volt hallgatni, mert szólt a zene, tisztán, minden hangszer felismerhetően, gyomorral is hallható basszussal. És halkan is volt dinamikája. Kicsit bánom hogy eladtam, lehet, veszek majd még egyet, ha le lesz akciózva.

Itt a legnagyobb problémánm a ki-kihagyogató bluetooth ártvitel. általában 1-2 perc lejátzás után 15-35 mp-enként fél-1 mp kihagyás sokszor 2-3 is közvetlenül egymás után de van amikor majdnem végigmegy egy terljes szám.
És ne kezdjétek, hogy próbáljam ki mással... Samsung S7. Xiaomi MiA1, és PC-s APT-X es stick-kel is próbáltam. de van itthon még pár teló, de ha 3-ból 3-nál ugyanúgy rossz, akkor az rossz.
Szóval ez így egy szóval leírható: használhatatlan

De akkor beszéljünk kicsit a hangminőségről: Egy szó erre is KÁSÁS!!!
olyan kb, mint amikor egy fotót tönkrevágsz a túltolt jpeg-tömörítéssel. Ha ez a DSP szerintük, akkor ez gáz.
Gyakorlatilag minden halkabb zenei résznél az van, (elég ha közel rakod a füledhez) hogy egy hullámzó sistergés megy a háttérben, amit csak azért nem hallassz mert amikor csendes rész van, akkor kis késéssel az is lehalkul. (vagy még idegesítőbb amikor hullámzik pl a számok végén...)
csak hallgassátok meg a Dark Side of The moon első 10-20 másodpercét....

Azért fáj különösen a dolog, mert rögtön kettőt rendeltem a TWS miatt, de az még rosszabb, mert az eddig leírt bajok hatványozottan jönnek. Nincs folyamatos 30 másodperc zene kihagyás nélkül...

És a lényeg, hogy amikor működik akkor is idegesítő, fárasztó a hangja.... szóval nekem nagyon nem jött be.

és nem egy high end cucchoz hasonlítottam, hanem ennek a 60 usd-s árához képest 75-80 dollárért kaphatóhoz.

Pedig azt hittem, amin NFC is van, ott talán a hangminőségre is figyeltek.

[ Szerkesztve ]

...

(#135) Digiflex


Digiflex
tag

csináltam róla felvételt, csak hogy hallható is legyen, miért vagyok felháborodva.
Az egyik hangszóróhoz közelebb volt a mic, hogy az alapzajt jobban lehessen hallani, de az hogy 11-szer szakad meg 1:50 -es lejátszás alatt, az konkrétan az ipari hulladék kategória...

...

(#136) Krill77 válasza Digiflex (#135) üzenetére


Krill77
őstag

Bocs de ezt nem hisszük el neked. A tesztben is le van írva, h kiemelkedő a cucc. :O

(#137) SunMount3r válasza Digiflex (#134) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor mindkettőnél jelentkezik a hiba?

(#138) Digiflex válasza Krill77 (#136) üzenetére


Digiflex
tag

ok, akkor szerinted én tologatom a hengerőgombot??? Vagy a saját fülednek sem hiszel??

Egymagában használva valóban jobb egy kicsit a helyzet az átvitelt tekintve, de a kezdő 10. másodperc körül akkor is ott a hullámzó háttérzaj. És egymagában is idegesítő a hangképe.
És csak azért írtam le, hogy más ne szívjon ekkorát a TWS miatt... hidd el lenne jobb dolgom is, mint ide gépelgetni, de ez a kidobott 24e Ft zavar egy kicsit, mit ne mondjak...

nézzetek utána a TWS módnak... Egy cuccnak látszik a két hangszóró, és "igazi sztereo módban menne, ha menne... sajnos akárhogy konfigurálom újra, a kettőből mindig ugyanaz a példány lesz a master, így nem tudom megmondani, hogy fordítva hogyan működne. Külön-külön mindkettő kb ugyanolyan, van rá esély, hogy végig tudjun menni egy teljes szám, de azért időnként vannak szakadások.

[ Szerkesztve ]

...

(#139) Krill77 válasza Digiflex (#138) üzenetére


Krill77
őstag

Biztos, h nincsenek szellemek nálatok?

(#140) haris válasza Digiflex (#138) üzenetére


haris
őstag

Szerintem szerviz. Ha így van ahogy mondod, akkor ezt a szervizesnek is meg tudod mutatni, és vagy cserélik vagy javítják.

(#141) haris válasza Krill77 (#136) üzenetére


haris
őstag

Érzem én az iróniát Digiflex-el ellentétben.
Viszint a terméket veled ellentétben én használom is, és szerintem nem szar.
Értem én hogy az általad ajánlott hangszórók jobbak, de azok nem 12ezerért kaphatók.

(#142) Digiflex válasza haris (#141) üzenetére


Digiflex
tag

ok, akkor máshogy fogalmazom, kifejezetten a TWS miatt vettem, és mert jó minősítéseket olvastam. De az a gond, hogy így a TWS mód értelmetlen, mert nem üti meg a használhatóság mércéjet. Ezen kívül pedig a halk részeknél is nagyon zavar a zaj-zene hullámzása (ezt azért már többen szóvá tették itt is korábban).

Utálok szervizekkel vitatkozni. Lehet felrakom majd itt az apróra, és betudom tanulópénznek, amennyivel olcsóbban elmegy. Vagy elálló vásárló leszek... de a visszafutár sem olcsó...
Na jó zenehallgatást mindenkinek! részemről ennyi volt.

Ezt is ugyanazzal az S7-essel vettem fel... csak hogy halljátok is, miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

...

(#143) Digiflex


Digiflex
tag

És akkor még egy kis kiegészítés.... (csak hogy ne nézzetek az ellenség ügynökének)

Kipróbáltam SD kártyáról, és AUX madzagról is. Így már már értem, miért dícsértétek. Tényleg egész ütős a hangzása, kifejezetten rendben van. Van egy hasonló méretű, szinte ugyanilyen felépítésű Zealot S8-asom is (2 aktív hangszóró + 1 passzív mély), azt gyakorlatilag keresztbe lenyeli hangerőben és hangzásban is. Ezek szerint a Bluetooth átvitel a gyenge láncszem, de ez elég általános sajnos.

A dolog szépséghibája csak annyi, hogy hiába konfigurálom össze a két Tronsmartot TWS-re, ahogy bedugom az sd-kártyát, abban a pillanatban eldobja, és csak az egyik darab szól (de az legalább jól).

Még egy esélyt adok majd a kéthangszórós módnak; kerítenem kell egy stereo -> 2 mono 3.5-ös adaptert.
(meg talán egy bluetooth receivert is??? - de az már kicsit túlzás lenne...)

Remélem így lenyugodtak a felborzolt kedélyek....

További jó zenehallgatást mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

...

(#144) Krill77 válasza Digiflex (#143) üzenetére


Krill77
őstag

Az a zelaot a lehető legrosszabb speaker amit meg lehet venni.

(#145) Titusz_61 válasza Digiflex (#135) üzenetére


Titusz_61
csendes tag

Megértelek, ha így szól, az nagyon zavaró, bevallom nem sokat hallgattam még az enyémet, de szerencsére nem produkál ilyen hibát.

(#146) Digiflex válasza Titusz_61 (#145) üzenetére


Digiflex
tag

okOK!!!! de ez a TWS True Wireless Stereo mode!!!! 2 db cucc összelinkelve, és egynek látszik a bluetooth-on. a left channel lesz mindig a master, de a másikról is veszi pl a hangerő állítást...
szóval ne erőltessétek...

A gáz az, hogy én pont emiatt vettem (kettőt) :F
így jártam...

Sd kártyáról, 3.5-ös madzagról egészen meggyőző, amit tud.

Egyébként is jobb néha madzaggal összekötni, mert pl játékoknál, zenei programoknál (dob, zongora stb.) nagyon zavaró tud lenni pár tized másodpercnyi bluetooth késleltetés is.

[ Szerkesztve ]

...

(#147) ZüD válasza Krill77 (#129) üzenetére


ZüD
tag

Köszi a választ :R A Divoom nekem is szimpi. A családnan többen kedvet kaptak már, hogy rendeljek még. Elrejtek közte egy olyat :)

(#148) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Transmort Mega és UE Boom 2 között hezitálok, ha van tapasztalatotok, akkor tudnátok segíteni?

Egy összehasonlításban azt láttam, hogy az UE full range driver, a tronsmart audio driver ez pontosan mit jelent?

Előre is köszi a segítséget!

sublett

(#149) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Nekem Anker SoundCore van. Szerintem 30$ körül nagyon jó vétel, kiváló hangerő és üzemidő!

(#150) Digiflex


Digiflex
tag

Még egyszer sztereo témában pár nappal több tapasztalat után:

Telefonokról (S7 és Mi A1) jól működik a TrueWirelessStereo (TWS) hosszabb távon is. A Windows 10-en a LogiLink dongle ami folyamatosan szakadozik, szóval elnézést a korábbi rémhírekért, de első próba latt az S7-ről is szakadozott, utána már nem.

Sajnos a Bluetooth halk részeknél továbbra is hullámzik.

És ahogy bedugom a zsinórt, vagy az SD kártyát, rögtön bontja a TWS-t...

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.