Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Nem csak te voltál balf@sz. Sajnos a nagyobb gyártók így működnek, nagyon nyögdécselve adják ki a frissítéseket a telefonjaikhoz. Gondolj bele: az átlagos felhasználó ilyennel nem töri magát, csak azt látja hogy az újabb telefonjuk milyen jó, és megveszi azt. Na már most ha nyilvánosan frissítenének/támogatnának egy régebbi telefont, a használók kisebb eséllyel vennének újat, mert frissen tartják a régit és az elfogadhatóan működik. Viszont így, hogy sunyiban kiadták a frissítést, az emberek csak azt látják, hogy nem nagyon jön az új Android verzió a telefonjukra, és inkább vesznek egyet ami már azzal érkezik.
És ezt nem csak az Asus csinálja (habár ez még mindig a jobbik eset, hiszen adtak frissítést, csak eldugták ugye). Ott van még a Samsung, aki erről nagyon híres. Az S4 Mini telefonom még a mai napig megállná a helyét, viszont kb. 4.4.2 után egyáltalán nem kapott frissítést (zéró biztonsági és feature frissítést kapott konkrétan). Biztosan nem vettem volna új telefont ha frissítik a telefont.. viszont így kénytelen voltam átmozdulni a Nexus vonalra (ami már nem is nagyon létezik, hiszen Pixel lett belőle, és most nem firtatnám hogy mekkora brand-et ölt meg a Google a Nexus telefonok megszüntetésével), mert tele lett mindenem ezzel a hozzáállással a gyártók részéről.

Lényeg a lényeg, hogy lehet elkéne gondolkodnod esetleg egy Nexus telefonon, lehet jobban járnál frissítés terén. Én boldog vagyok mióta megvan az 5X telefonom, biztosan addig fogom használni amíg tönkre nem megy. :)

(#2) PrometheusX válasza PrometheusX (#1) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Ja és azt ki is felejtettem, hogy a havonta megjelenő frissítések is kimaradnak a régebbi/nem frissített telefonokból. Ha belegondol az ember, hogy mennyire sérülékeny lehet egy régebbi Androidos telefon (pl. 4.4.2-es vagy Lollipop-os telefonok), hiszen nem érkezik rájuk egyáltalán a havi biztonsági frissítés.. belegondolni is szörnyű.

(#3) dugo_ válasza PrometheusX (#2) üzenetére


dugo_
veterán

Az hagyján, nekem még van egy 2.3.7-es, tökéletesen működő ZTE Skate-em is. ;]

(#4) TreXesZ válasza PrometheusX (#1) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Persze,ezt a stratégiát szerintem mindeki ismeri,hisz az új telókat is elkell adni. Én csak tényleg ezon csodálkozom,hogy egyszerűen,hogy dughatták el ennyire a frissítést(hisz ezzel nem vásárlókat szerezz,hanem csak elriasztja őket attól,hogy asus telefont vegyenek). Tényleg érthetetlen számomra ez a lépés,nincs benne semmilyen logika.

(#5) TreXesZ


TreXesZ
csendes tag

Jajj eszembe juttattad a jó öreg gb-s időszakot. Na azt a rendszert én kimondottan szerettem(jó akkor kerültem bele komolyabban az okostelefon világába,de akkor is :D ). Anno a kis S advance-omon az milyen jól futott(aztán jött rá a 4.1,melyre,mint a messiásra vártam),és megölte szegényt mondhatni. :( :(

(#6) PrometheusX válasza dugo_ (#3) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Barátnőm 2.3.6-os Galaxy Young-ja is működik még tökéletesen. ;] Igaz, csak telefonálásra és sms küldésre jó, de még működik. ;]

(#7) d@vee válasza PrometheusX (#6) üzenetére


d@vee
őstag

Khmm...nekem van Huawei U8500, 2.2-es droiddal, szintén működik :P

Ja

(#8) mbalint987


mbalint987
aktív tag

És végre valami publikáció a kollégától, vártam már! :D
A tárgyra térve: szerintem nem volt szándékos ez a gyártótól. Ha a gyártó azt akarná, hogy vegyél új telefont, akkor nem adná ki a frissítést, és mehetsz Isten hírével (igen Sony, egész jó példa vagy az ilyen viselkedésre).

A Samsung pont fordítva csinálta öcsém táblagépénél: 10 percenként dobálta fel a frissítést, egyszer rányomott, lefrissült, majd belassult az egész. Ja és KNOX, köszi, még visszaállni sem tudott. Szóval örülj neki, hogy nincs semmi komolyabb hiba a szoftverben.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#9) Szoszo94 válasza mbalint987 (#8) üzenetére


Szoszo94
őstag

+1

Öcsémnek az első szériás Zenfone van, én frissítgettem neki és meglepődtem azon, mennyi frissítés érkezett ahhoz a telefonhoz! Már vagy fél éve nem néztem, de ha jól tudom arra is van 6.0 és a frissítés is pofon egyszerű. Nem direkt dugta el az Asus valószínűleg, hanem az OTA-val van geb@sz, szerintem teljesen korrektek.

Nexus 5X-em van pár hete nekem is, OTA frssítésem nem lesz mivel főzött rendszert használok, viszont rögzítve vannak a böngészőben a lapok a kernelhez, rendszerhez, modokhoz, hogy folyamatosan figyelemmel kövessem, hátha jön frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#10) JoneSzore


JoneSzore
újonc

Ezt én se értem. Talán nem szeretnék ha újra a készülékeiket vásároljuk meg? :)

(#11) TreXesZ válasza Szoszo94 (#9) üzenetére


TreXesZ
csendes tag

Mint mondtam az, hogy nem OTA nem zavar,hisz mbalint kolléga által említett szerver terhelést lehet nembírták volna el. De szerintem simán belefért volna az asus valódi oldalán(ok a zentalk is oda való,de nincs egy nagy közönség ott),a telfonnál oda rakni a kiadott trendszerek közé. Az se lett volna oylan leterhelő,hisz biztos, hogy az emberek nem egyszerre kezdenék el leszedni. Na de már végülis mind1, csak fura ez az egész ügy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.