Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Jó teszt, végre valaki beleírja az árat is. Ár/érték arányban a TP-Link-ek verhetetlenek.

(#2) vigyori78


vigyori78
őstag

Jó teszt. :K
Ilyenem van :D

(#3) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem az 54Mbites változat megy már majd folyamatosan 3 éve és nem akar megpusztulni :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#4) pcsabat


pcsabat
őstag

Egy airlive-ot és d-linket dobtam ki ezelőtt (két hónapon belül), egy ilyen viszont kb. fél éve megállás és reset nélkül megy. Olcsó és jó cucc otthonra.

[ Szerkesztve ]

(#5) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

Nekem ez van most kb egy éves és túlmelegszik és bont mindent :S

XiaomI RedmI Note|||

(#6) sutszi


sutszi
veterán

Engem tényleg érdekelne miért van modem/telefon a net és a router köző iktatva és ráadásul ez miért redukálja kevesebb mint felére a sávszélességét.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#7) Pug


Pug
veterán

TP-Link.... ez az a router márka, amivel eddigi töménytelen mennyiségben találkoztam hálózati problémáknál... és többségében ôk voltak a problémák okozói. Nem szívesen általánosítok egy teljes márkára, de a TP-Link számomra már egy ideje tabu. :DDD

(#8) Shkiz0 válasza Pug (#7) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

MI szolgáltatunk wifin netet, igaz már legtöbb helyen 5GHz-en, de ahol még 2.4 van, vagy lakáson belül kell osztani ott mindenhol TP-Link eszközöket használunk már jó pár éve.
Előtte Ovislink cuccokat használtunk, na az tényleg fos volt. Egy szimpla restart is majd 2 perc volt.
Itt ez kb 30 sec a régi 542-es és 543-as 54-eseknél meg kb 3-5 sec max.
Nem azt mondom, láttam már megdögleni én is TP-Link eszközt, de eddig nem túl sokat. Olyat már sokszor hogy 1-2 port, vagy maga a wifi része megment egy vihar után.

És tényleg ennyi pénzért bőven elegendő tudással rendelkezik. Annyi hogy én jobban szimpatizálok a "D"-s jelzésűekkel amiknek levehető antennája van, és lehet rá tenni erősebbet.

Egyetlen negatívum azért van, hogy utóbbi időben már a gari csak 3 év, de még 1-2 helyről be lehet szerezni 5 év garosokat is, de ezek csak a készlet erejéig érhetők el.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Jó kis cikk, de a webes felületről dobhattál volna fel valamit.

[ Szerkesztve ]

(#10) barnade95 válasza sutszi (#6) üzenetére


barnade95
tag

Maradjunk annyiban, hogy reklámnak számítana... :-)

(#11) miresz


miresz
veterán

A Tp link a legjobb az ár/érték arányában. rengeteget szereltem már be ebből a típusból,és itt-ott van egy két hibás darab,de nem számottevő.

(#12) Tommee válasza barnade95 (#10) üzenetére


Tommee
aktív tag

Nekem is ilyenem van, lehet 1ébként állítani a rádió adó erősségét(alapon közepes a beállítása), így mesterségesen lecsökkenthető/növelhető az adó sugara - gondolva a környező lakókra is :D

(#13) barnade95 válasza FlekkeN (#9) üzenetére


barnade95
tag

Bocsi, ha gép közelben leszek, csinálok normálisat, addig itt egy, tabletről:

[ Szerkesztve ]

(#14) manoarc


manoarc
senior tag

Nagyon jó router, de a hatótávtól többet vártam volna. 2 szintes családi házban bizonyos pontokon éppen hogy van még jel. Lehet leárnyékol valami vas vagy nemtommi , de akkoris...

{。^◕‿◕^。}

(#15) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Én is pár hete vettem ilyet, 3750 Ft volt. Azóta is hibátlanül működik, amúgy telepítő CD nélkül is belehet tökéletesen beüzemelni.

Negatívumot nem is nagyon találok, talán csak annyit, hogy nem cserélhető az antennája, ez mondjuk egy kicsit sajnálatos.

Ugyanez cserélhető antennásba +500 Ft-ba kerül. (TL-WR741ND)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#16) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Azért a nagyon jó supportot nem írtam volna. Van tapasztalatom velük, hát, jobb ha inkább google-be keresel megoldást, vagy a külföldi supportnak írsz.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#17) _Oscar válasza manoarc (#14) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Kétszintes lakásba azért már minimum a 841-es dukálna. :-)

A WDS pedig arra jó, hogy kiterjeszd egy wifi router hatótávját.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#18) #56573440 válasza ThunderBoy (#16) üzenetére


#56573440
törölt tag

én egy helyen este 8 kor álltam neki egy külső tp beüzemelésének, belefutottam egy bugba, felhívtam a nemzetközi supportot, 5 perc múlva küldtek egy firmware updatet ami még a lapjukon sem volt fent... nekem személy szerint nem volt még velük gondom.

(#19) k.soma


k.soma
senior tag

A kérdésem az lenne, hogy ez a router mennyire viseli el a 80/25-ös netet szerinted/ szerintetek? :U

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#20) barnade95 válasza k.soma (#19) üzenetére


barnade95
tag

Elvileg ugye 150-ig bírja, bírnia kell.

(#21) AxBattler


AxBattler
félisten

A garanciája nem úgy van, hogy 2 év után is javítják - de csak Kínában?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22) k.joco899


k.joco899
csendes tag

Nekem is ilyen routerem van lassan fél éve de nem igazàn vagyok vele megelégedve. Bekapcsolás után elég gyakran lassú a net az androidos telómon. 20/10-es diginetem van, de ilyenkor jó ha megvan 10/10. Ilyenkor csak a restart segit, de néha azután se az igazi. Felraktam rá a ddwrt-s firmwaret, de attól sem lett jobb. Úgy érzem sajna ez az utolsó tplink routerem

(#23) Pug válasza Shkiz0 (#8) üzenetére


Pug
veterán

Szerencsére nekem már vagy tōbb, mint egy éve nincs dolgom velük. Mások a tapasztalataink, lehet csak én futottam bele túl sok hulladékba közülük. Én speciel a TP-Link soft-jaitól is rosszul vagyok, túlságosan hozzászoktam az épkézláb megvalósításokhoz. :B

(#24) Shkiz0 válasza Pug (#23) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jó alapból én is inkább a Mikrotik-re és az UBNT cuccaira szavazok (nekem is mikrotik van), de azok sok embernek drágák. és egy mirotiket pl nem mindenki tudna felprogramozni a nulláról :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#25) Pug válasza Shkiz0 (#24) üzenetére


Pug
veterán

Persze, ha az alacsony beker a fontos, akkor nem lehet annyira válogatós az ember. Meg ahogy mondtad is, mezei szinten nem sokan fogják továbbképezni magukat.

(#26) spyduck


spyduck
nagyúr

Nekünk ugyan ez volt, ma vittem vissza, mert rossz volt. Ettől függetlenül nem hinném, h rossz ez a router, de én pont kifogtam. Viszont cserélni nem tudták így kaptam egy dlink-et :)

(#27) csasaKKP válasza Shkiz0 (#24) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Viszont 10 alatt találni UBiQUiTi routert, nagyon okosak ezek a routerek. Hálózatépítésnél csak azt és a MikroTik-eket keresem.
Szerintem a beállítás WinBox alól nem nagy ördöngösség.
Itthon a netet én 1043ND-vel osztom /TP-Link/, de az utóbbi időben gyári szoftverrel. OpenWRT nem volt valami stabil. :((

Annyi, hogy hiába van két/három antenna a cuccon, ha a mobil eszköz csak egy antennás, vagyis nincs MiMo. Akkor is 2-es lesz a jelerősség 2 szobával arréb.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#28) agoka07


agoka07
senior tag

Én is rendelkezem egy ilyennel :) Jól működik. De csak másodállásban. :D

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#29) csasaKKP válasza Shkiz0 (#24) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Meg is van, ő az:

[link]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#30) Shkiz0 válasza csasaKKP (#29) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem itthon ez van [link]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31) csasaKKP válasza Shkiz0 (#30) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez is kellemes készülék. Bár én jobban preferálom az UBI-t. :)

Egyébként nem tudom miért szidják sokat a TP-Linkeket. Egyszer volt egy nagyobb bajom vele, az is user error, ha lett volna sütnivalóm, akkor se lett volna morgás. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#32) #56573440 válasza csasaKKP (#31) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont azért amiért a fórumozó, vagy az ismerősének az ismerőse vett egy asrock, msi, asus, stb alaplapot, ami meghalt valamiért vagy gondja volt, és onnantól soha nem hajlandó attól vásárolni. előítélet, sztereotípia, egy rossz tapasztalat. de mondjuk ennyi erővel senkitől semmit, mert minden topik tele van hibákkal és anyázással általában

(#33) csasaKKP válasza #56573440 (#32) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Jó, előfordul, hogy valaki belenyúl a rosszba, és hibásat kap kézhez. De ez megesik a drága termékekkel is. Igaz ritkábban. De az 5 év MAGYAR gari jelent valamit...

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#34) weiss válasza Shkiz0 (#30) üzenetére


weiss
addikt

Ez routolni is tud gigabiten?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#35) Shkiz0 válasza weiss (#34) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#36) mdraco


mdraco
őstag

Én megvagyok elégedve vele, több mint 1 éve van meg, 50 mbps net van rá kötve, 5,8 mb/s-el stabilan töltök vele, wifin keresztül is, és felfele 5 megával, soha nem szakadt meg, nem állt le. Akkoriban kb 6000 ft volt.

[ Szerkesztve ]

(#37) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Annyi "baj" van csak vele, hogy hajlamos nagyon melegedni, és ezért nem lehet csatlakozni vezeték nélkülin, bár az se normális ugye, aki a modem tetejére teszi(ismerősnél történt), viszont az is biztos hogy az új ufo tplinkek amikkel találkoztam, sokkalta jobban melegednek. Másik ismerősnek is hasonló van csak az a két antennás. Na az is hajlamos szarakodni a wifivel, viszont az nincs modemen. Előző gen sokkal hűvösebb volt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#38) azbest válasza Snowy_owl (#37) üzenetére


azbest
félisten

A 841-eseimre tettem ram süniket, biztos ami biztos. Állítólag fw frissítés után érdemes resetelni, majd újra beállítani a dolgokat és nem visszatölteni mentésből. Most épp 12 napja megy probléma nélkül 30 fok körüli szobában. Korábban hetente újra kellett indítanom, mert a port átirányítások / webes felület kipusztult.

(#39) draco31


draco31
veterán

Nekem is ilyen volt egy hónapig 4800-ért, mert az ND változat (cserélhető antennás) 5600-at kóstált akkor. (jun. közepe) Aztán július végén visszavittem, és 100 Ft ráfizetéssel elhoztam az ND változatot (csökkent az ára ) :D És vettem hozzá egy 8 dbi-s antennát is. Talán 1-2 métert jelent csak a nagyobb antenna, de nem bántam meg!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40) Pug válasza #56573440 (#32) üzenetére


Pug
veterán

Vagy mert mondjuk munkatapasztalat alapján vannak olyan környezetek, ahhol a TP-s nyekléseket nem lehet megengedni. Otthonra szódával elmegy (átlag felhasználónak, ha nem éppen hibas darabot fog ki). Nem állítom, hogy az összes TP hulladék, de azért az köztudott, hogy messze nem a megbízhatóságáról híres.

(#41) csasaKKP válasza azbest (#38) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nagyon okos megoldás. :) Anno én is tettem ilyet a modem DSP-jére. Nem értem vele sokat, mert pár éven belül kondzni lehetett újra, mert azokpont egy melegedő tekercs mellett álttak. :((

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#42) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó teszt! :) Én is TP-Link-et használok csak nekem kicsit drágább kellett a Digi-s mobilnet miatt én egy TP-Link TLMR3420-as 3G-st használok az 11 ezer volt,de az is tökéletes.Mondhatni gyorsítja a mobilnetem.Jók ezek a TP-linkek. :DD

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#43) DRB


DRB
senior tag

Én nem rég nagynénémnél üzemeltem be egy majdnem ilyet(WR741ND), itthon persze más van, de nálam az ár kevésbé számított, míg nagynénémnél inkább az volt az első szempont, minden más csak utána jött.
Tesztelgettem kicsit, és hasonló eredményre jutottam, nem egy világbajnok holmi, de az ára(a 741ND ~5100 Ft volt) a tudásához képest igen kedvező. Az 5 év gari, meg a support is több/jobb mint általában ebben az árfekvésben lenni szokott. Az egyszerű felhasználóknak pont ez kell, aki meg többre vágyik(elsősorban tudásban és/vagy minőségben értendő, mert hogy, pl gariban, a 30 ezres kategória sem nyújt többet) az meg vesz jobbat, (sokkal)drágábban persze.
Az "N" illetve az "ND" között az antenna az eltérés(az "ND"-nél lecsavarható/cserélhető), viszont a 740 illetve a 741 kötözött vajon mi az eltérés?

(#44) kashi


kashi
csendes tag

Nekem is TP linkem van, szerintem már elmult 1 éves is. Az enyém TL-WR940, régi skinű 300mb/s-os. Új korában 12 000ft-ért vettem.
Melegszik, belül pokol van de ez nem befojásolja a működését. :) A jelerősség lehente nagyobb. A ház egyik felében van a router, de a másik felében alig van jel(laptoppal van szép erővel, de telóval alig). A távolság sorrendje: 4m szabad terület>30cm fal>3m szabad terület> kb 40cm fal.. Az utóbbi fal melett találni normális jelet a telefonnal, de tölle 3-4 méterre nem nagyon találtam. Érdekes dolog az, hogy nyílt terepen, 100 méterre is szép jelet találtam. A routert feltettem a padlásra, és 100 méter múlva is 4-es jelszint volt az 5-ből, pontosaban 92% :DD
A LAN portok gyorsasága és a wifi is teljesen megfelel. Bár előfordult, hogy nem tudtam egyik gépről a másikra másolni wifi kapcsolattal, mert összesen 9 ezköz volt rajta wifin.

/Kashimoto/

(#45) sysys


sysys
csendes tag

Nekem júliusban egy villámlás miatt kiégett az integrált hálókártya. Viszont van beépített wifi és ezért vettem egy ilyent gyors megoldásként.
Hazavittem összeraktam és sehogy nem tudtam csatlakozni a routerre. Bevittem egy boltba, hogy nézzenek már rá és ott voltam 1 órát és végül csak a firmware frissítés segített.
Azóta működik rendesen, de azért ilyen nem fordult elő más hasonló eszköznél még velem.

(#46) banhammer


banhammer
veterán

80/25 Mbites DIGIs netet gond nékül viszi a TP-Link TL-WR841ND?
Olvastam itt, ott, hogy valakinek csak 65 Mbit ment át a WiFin.

Más.

Eddig három TL-WR340GD-t és egy TL-WR841ND-et üzemeltem be a családnak és eddig semmi probléma (kopp, kopp, kopp) nem volt velük.
Van egy TL-WN722N USB-s WiFi adapterem azzal se volt gond.
Az egyedüli problémám egy PCI-os TP-Link WiFi kártyával volt.
Talán a TL-WN350GD lehetett a típusa, nem emlékszem rá.
Állandóan szakadozott vele a net, érthetetlen lassulások stb, stb, stb.
Próbáltam más PCI slotban, új meghajtóval stb, stb aztán feladtam és vettem egy egy TL-WN722N USB-s WiFi adaptert.
Az egyik TL-WR340GD túlélt egy közeli villámcsapást is aminek a lakásban az ADSL modem, egy TV és egy Onkyo erősítő fele volt az áldozata.

Száz szónak is egy a vége, annyira nem rosszak a TP-Link termékei.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Más operációs rendszer esetén marad
a webmanager. Ugyanígy dugj össze
mindent mindennel, nyisd meg a
tplinklogin.net oldalt...

Nem a roulter IPjét kell beírni, ami általába a (TP-Linknél) 192.168.1.1 vagy 100?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#48) barnade95 válasza kakuk.tamas (#47) üzenetére


barnade95
tag

nem, úgy, ahogy írtam.

(#49) csasaKKP válasza kakuk.tamas (#47) üzenetére


csasaKKP
senior tag

A tplinklogin.net is a router configjához visz. (192.168.1.1)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#50) DRB válasza banhammer (#46) üzenetére


DRB
senior tag

A WR841ND-vel az baj, hogy "csak" 10/100Mbps-esek a WAN/LAN portjai, így a 80-as net már határeset neki, WiFi-től függetlenül is. A WiFi-ről meg annyit, hogy két antennával ne várj tőle 300Mbps-t, a felét inkább el tudom képzelni, vagy esetleg a kétharmadát. Szerintem neked, ha erős WiFi kell, akkor WR941ND, ha erős WAN/LAN kell, akkor WR1042ND, ha mindkettő akkor WR1043ND. Persze lehet ezt fokozni, mondjuk WR2543ND, kizárólag a rászánt összeg szab határt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.