Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) SubriJóska válasza #98320896 (#1) üzenetére


SubriJóska
csendes tag

Valószínűleg nem véletlen...

"Kérem, ne jöjjenek 2 hónapja futó hirdetésekkel, hogy ezek a dolgok ennyiért mennek! Láthatóan nem mennek, hanem állnak. Ezeket nem adják el, csak hirdetik. Amennyiért mennek, azok jegelve vannak." - deigaz :O . . . A becsület, a gerinecesség magasabb rendű, mint bármely írott törvény.

(#3) tha_answer


tha_answer
őstag

Ukrajna?

(#4) erer1000 válasza SubriJóska (#2) üzenetére


erer1000
őstag

őszintén, meg is érdemelné kína, hogy a nyugat amennyire csak lehet, függetlenedjen tőlük

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) tha_answer válasza erer1000 (#4) üzenetére


tha_answer
őstag

nemtud. ritkafoldfemekben ok diktalnak. anelkul meg leall minden. ok hosszutavon gondolkodnak, az ido nekik dolgozik ugy vannak vele.

(#6) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Persze akkor jó volt, mikor 2 tál rizsért robotoltak, hogy a nyugati polgárnak olcsón előállítsák a termékeket, most, hogy értéket halmoz(nának) fel, egyből kiestek a pikszisből. Ilyen ez a demokrácia.

(#7) tha_answer válasza Tetsuo (#6) üzenetére


tha_answer
őstag

nem az a gond, hogy erteket halmoznak fel, hanem a nyugati mercevel merve hatalmas sunyisaguk. mar nem fejlodo orszag akinek el kene nezni h sunyul vmit.

ezt meg is fordithatjuk: addig jo a nyugat amig csak piacot meg penzt biztosit, am meg lszarjuk?

(#8) Alogonomus válasza tha_answer (#5) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nem csak Kínában termelhető ki ritkaföldfém, csak Kína az emberéletet és természetet nem kímélő módszerével olcsóbban tud kitermelni, a felhasználó cégeket pedig az ár érdekli. Ezért létezik a gyerekmunka is, nem azért, mert a gyerekek tudják csak legyártani az adott terméket.

(#9) janeszgol válasza tha_answer (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

A nyugat ment oda, ez nem gond? Ez erer1000-nek is szól.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) #56573440 válasza Alogonomus (#8) üzenetére


#56573440
törölt tag

"a felhasználó cégeket pedig az ár érdekli."
Teljes mértékben igaz. Mondjuk nem csak a nagy cégekre, hanem a userekre is. Kutyát se érdekelné hogy francia biobányából származó ritkaföldfémekből boldog Günterek 0 co lábnyommal német gyárban szerelnek, ha a kész termékben radikálisan megjelenik ez.

Szép dolog? Nagyon nem. Ez a valóság? Jellemzően igen...

(#11) Alogonomus válasza #56573440 (#10) üzenetére


Alogonomus
őstag

Csak arra válaszoltam, hogy "ritkafoldfemekben ok diktalnak. anelkul meg leall minden." Kína nem diktálhat, ha nagyon emberkedni próbálna, legfeljebb újraindítják a minimálisan drágábban termelő bányákat a többi országban. Az a néhány forintnyi felár nem vág senkit földhöz, mert például ausztrál bányából származó ritkaföldfémtől sem lenne másfélszeres egy processzor/memória/kijelző/akármi ára. Nagyon kevés ritkaföldfém van egy termékben.

(#12) #06658560 válasza Alogonomus (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Speciel a dél-amerikai lítium bányák, vagy a kongói kobalt bányák mellett Kína kifejezetten környezetbarátnak tetszik. És a német autógyárak konzorciuma szerzett talán Chiében koncessziós jogot lítiumot bányászni. Hogy a jelenlegi ellátási lánc mennyire nem könnyen megkerülhető abból látszik, milyen könnyen tartja sakkban az LG-Chem a VW-t.

(#13) tha_answer válasza #06658560 (#12) üzenetére


tha_answer
őstag

Igy van, az lg konkretan megzsarolta a vw gruppet.

Akad ritkafoldfem, de evek mire felfutna a termeles.

(#14) holczy válasza tha_answer (#7) üzenetére


holczy
aktív tag

Ezen a mondatodon gondolkodj el pár pillanat erejéig, és nézd meg, hogyan vándorolnak európán belül nyugatról keletre a gyártók. Egy fejlődő ország csak addig fejlődő ország, amíg hasonló szintre nem ér, mint a többi.
De a te gondolatodat is megfordíthatjuk:Miután a négereket felszabadították a rabszolgasors alól kerestek másik rabszolga népet? Most, hogy már nem tudnak másnak parancsolgatni nem is jók?

(#15) janeszgol válasza holczy (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan, de keletről is jönnek nyugatra, lást Samsung hazánkba, de még van több példa is.
Nyilván nem a K+F-et hozzák ide, hanem a szalag melót.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) Tetsuo válasza holczy (#14) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Az egész liberális demokrácia egy álszent marhaság: egyenlőség stb. Miközben a valóság a kapitalista (élet-halál) verseny egyéni és nemzeti szinten, az erősebb khm teszi a dolgát, a kisebb meg csak pislog, ha közbeszól, viszik hozzá a demokráciát, ami nyomort és káoszt vagy csak teljes kiszolgáltatottságot jelent.

(#17) holczy válasza janeszgol (#15) üzenetére


holczy
aktív tag

Efektív te sem fizetnél a melósodnak havi 3kilót, ha 2 is elég neki. Én sem. Meg szerintem senki sem.
Havan másik munkaerő aki a “szemét” munkát megcsinálja olcsóbban, mint a hazai (német példa...) hülye lenne nem élni a lehetôséggel.

(#18) #56573440 válasza Alogonomus (#11) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az induljon a fal Balázsnak ment, de itt nem működik... A legtöbb esetben konkrétan nulláról kéne felhúzni mindent újra, az infrastruktúrától a humán oldalig, a jogi hercehurcákkal és civil szervezetekkel ellenszélben.

A kitermelés és feldolgozás eleve jobb esetben 0-áról építős. Hiába volt annó erre infrastruktúra, leállt. Azóta vagy elrohadt, vagy jelentősen jobb technológia van már, eladták, vagy eleve nem is indítható el gazdaságosan -lásd pl kohó-. Kb kizárólag állami szintű döntéssel és finanszírozással lehetne ezt megoldani, az meg nem csak nálunk enne cikllusokon átívelő projekt.

A humán oldal meg szintén kérdéses sok helyen, elég sok képzett szakember kellene, és ezek húzzák magukkal a kínaiaknál ismeretlen dolgokat mint a kicsit másképp működő szakszervezetek, a környező lakossággal, környezetvédőkkel évekig folytatott egyeztetést és alkudozást, és még ezer meg egy dolgot.

Nyilván láttunk már olyat, hogy az érdek a pénz és a jobb technológia találkozik belátható időn belül kormányzati hátszéllel, és szabság meseföldjén a szőke herceggel az élen elindul a nagyipari palaolaj fittyet hányva mindenre is. De kár lenne ezt az átállást úgy beállítani, hogy igazából csak pár fitying többlet költség lenne a termékekben, mert pont nem.

(#19) Strezi válasza Tetsuo (#16) üzenetére


Strezi
őstag

Bizony bizony! Pontosan így látom én is! Elég csak belegondolni pl. az emarikai politika legalizált vesztegetési rendszerébe, a lobbizásba. Akinek több pénze van, az suttoghat a politikus fülébe...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20) #06658560 válasza Tetsuo (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az egyenlöség a liberaizmusban nem vagyoni egyenlöséget jelent. Az a kommunizmus. És nem marhaság a liberális demokrácia, annak köszönheted, hogy most ide tudsz írni.

(#21) Tetsuo válasza holczy (#17) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Én megfizetném a munkást, ha nekem is marad, mert úgy igazságos, becsületes.
Persze nem vagyunk egyformák, és a jelenlegi társadalmi rendszerünk, ahol az összefogás helyett a versenyszellem van már óvodáskorban sulykolva, bizony félrevezeti a nagy többséget.

(#22) #90088192 válasza Tetsuo (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

A munkás nem a liberalizmus vagy a demokrácia miatt nincs megfizetve hanem a kapitalizmus miatt.

Kellene már egy rendes izmus tan mert nagyon sokan nem értik a legegyszerűbb dolgokat sem. :R

[ Szerkesztve ]

(#23) tha_answer válasza Tetsuo (#21) üzenetére


tha_answer
őstag

az lehet, de nem toled vennek akkor hanem attol aki ugyanazt tudja olcsobban csodbe mennel elobb utobb, es akkor nemhogy alacsony de semmilyen fizeteset nme tudsz adni.

(#24) Tetsuo válasza #90088192 (#22) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Esetleg te magad utánanézhetsz a gazdasági liberalizmusnak, ezenfelül a liberalizmus szó nem politikai jelentéseinek. :U

(#25) Tetsuo válasza tha_answer (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ezt te hogyan értelmezted: "ha nekem is marad"? Kb. sehogy, mert akkor nem beszélnél így félre.

[ Szerkesztve ]

(#26) tha_answer válasza #90088192 (#22) üzenetére


tha_answer
őstag

igyigy. az alapveto emberi tulajdonsagok miatt tart ott a vilag ahol.

csunya dolog a gyerekmunka, de ha nem tudnak mibol elni, akkor valodi emberkereskedok viszik el, az jobb?

a kinai valaszthatott h rizsfolden nyomorog vagy gyarba megy, ami barmilyen kis ber meg munkatempo, korulmenyek, meg mindig jobb sokaknak mint a rizsfoldeken szivni. kulonben nem mennenek a gyarakba.

szerk: de nem fog mibol maradni, mert ha jol megfizeted akkor az dragabb neked, nem tudod olyan olcson adni mint az aki nem fizeti meg az embereit espervagy elbirja addig veszteseggel amig csodbe nem megy a konkurencia.

ez csak akkor mukodik ha olyat tudsz amit mas nem, es kerek perec megmondod ,hogy ennyi az ara es kesz. min pl az intel. vagy audi.
tudunk ilyet? akkor nem hiszem hogy itt lebzselnenk.

[ Szerkesztve ]

(#27) #90088192 válasza Tetsuo (#24) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ember :DDD

A liberalizáció felszabadítását jelent, ami azt jelenti, hogy a kapitalizmust kiterjesztés.

Tudod DAS Capital, vagyis a tőke és annak halmozása.

Vagyis maradjunk annyiban, érteni kéne miről van szó.

Kapitalizmus nélkül nincs mit liberalizálni max a kommunizmust.

Vagyis TE egy szóra fogod, hogy a kapitalista étvágy határtalan.

Szerintem még az emberi butaság határtalan, mert egy liberalizált kapitalista orszagbàn élek és meg vagyok fizetve pedig csak villanyszerelő vagyok.

Erre kéretik gombot varrni :DDD

Így már nehéz ugye?

(#28) Tetsuo válasza #90088192 (#27) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nyilvánvalóan nem tudod, miről írsz, emiatt is zagyva a hozzászólásod.
Jelenleg az a liberális demokrácia társadalmi rendszer van beállítva példaképnek, egyfajta erkölcsi mintának, ahol a kapitalizmus gazdasági rendszer dívik, olyannyira, hogy a kettő egymástól el nem választható.
A liberalizáció legszembetűnőbb kezdeménye az álszent, hazug humanizmus, ami immár nyíltan, Istentől való elszakadást hirdette. A modern "szabadságvágy", az erre épülő politikai eszmék ebből fakadnak, illetve minden modernség ebből, Istentagadásból ered.
Nem meglepő, hogy az orosz bolsevizmust amerikai, svájci és német nagytőkések pénzelték.
Végső soron a kapitalizmus és a bolsevizmus egy tőről fakad.

Meg vagy fizetve? Ez kit érdekel, hogy jön ide? Próbálj érvelni.

[ Szerkesztve ]

(#29) #90088192 válasza Tetsuo (#28) üzenetére


#90088192
törölt tag

Maradjunk annyiban a történelem nem a 19. Században kezdődött, a kapitalista liberalizáció, kb azóta tart amióta nem csere kereskedelem zajlik.

Nézd meg az igazi Muzulmán országokat ahol ez nem vagy részben ment végbe , mert ugye hitel nincs, mire jutottak addig a pontig amíg a kapitalista tőke be nem tört.

Dönts el mit akarsz mert ekkora zagyvaságot nem lehet értelmezni, mert TE mint mindig mindenből kiemeled ami neked tetszik a többit meg elsunnyogod. Lehet menni és élni olyan helyen ahol teljesül a kívánságod és nincs kapitalizmus vagy nem deliberalizalt.

Meséld el milyen volt :K

[ Szerkesztve ]

(#30) opr válasza Tetsuo (#28) üzenetére


opr
veterán

Konkretan melyik istent? Zeusz, Thor, Nap, Szel, Viz, Mars, Bagolyszellem, Nyolckaru keses noci, meg mittudomen, szo szerint tobb millio istent talalt mar ki az emberiseg, nehez ugy beazonositani melyikrol beszelsz, ha nem irod le.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) #90088192 válasza #98320896 (#31) üzenetére


#90088192
törölt tag

Várlak szeretettel, és nem a fogorvosok fekhelye a téma :DDD

Különben én sem tudom, csak az jött át, hogy Én vagyok a hibás :C

[ Szerkesztve ]

(#33) tha_answer válasza opr (#30) üzenetére


tha_answer
őstag

(#34) opr válasza tha_answer (#33) üzenetére


opr
veterán

Sokan próbálnak racionális magyarázatot találni Aladdin csodáira, vagy egyszerűen kitalációnak bélyegzik azokat. De ha a Dzsinn létezik, akkor lehetősége és joga van felfüggeszteni a természet törvényeit – például azért, hogy megmutassa, ki az ő megtestesülése a Földön.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) #90088192 válasza opr (#30) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ennyit sem tudsz, hát rám gondolt. :P

Én vagyok isten hiszen a természet feletti képességekkel iranyitom a saját életem ;]

Persze amit nem én irányítok az a nagy Spagetti szörny tüsszögése :DDD

(#36) opr válasza #90088192 (#35) üzenetére


opr
veterán

Igen igen, a spagettiszorny mas teszta (pun intended). Hiszen ha nem letezik, akkor mi a magyarazat arra, hogy a bolygok ugy neznek ki, mint a husgolyok? Na? Na ugye! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) #90088192 válasza opr (#36) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sokszor muszáj Troll nak lenni mert különben a savanyúsagba halunk bele spagetti nélkül :DDD

(#38) #06658560 válasza #90088192 (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csalamádé, dinnye, koviubi?

(#39) tha_answer válasza opr (#34) üzenetére


tha_answer
őstag

jol hangzik, csak mesteri csusztatas.

_valoszinusegi_ gondolkodas, capsici? priori, posteriori?

"Swinburne érvelésében az a priori és az a posteriori, avagy történelmi bizonyítékok kiegészítik egymást és növelik egymás valószínűségét. Sok a priori bizonyíték esetén kevesebb történelmi bizonyíték is elegendő valaminek a belátására, kevesebb a priori bizonyíték esetén viszont több történelmi bizonyítékra van szükségünk. Az utólagos bizonyítékok a filozófus érvelése szerint több mint 3/4-re emelik Isten létének valószínűségét."

[ Szerkesztve ]

(#40) #90088192 válasza #06658560 (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ilyen sorrendben halálos :C :R

(#41) #90088192 válasza tha_answer (#39) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezen az alapon nagyobb a valószínűsége annak, hogy egy programozó isten, hiszen képes csodákat tenni :DDD amire semmilyen racionális magyarázat nincs, és még a bibliában akarom mondani a dokumentációban megtalálható :K :DD

[ Szerkesztve ]

(#42) tha_answer válasza #90088192 (#41) üzenetére


tha_answer
őstag

az a sysadmin :D

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr

Vallás topik.

Csak azért linkelem, mert már régen rájöttem, hogy egy-két kivételtől eltekintve a nálunk leggyakoribb vallások követőivel fölösleges minden vita, és tényleg káros az ilyen fajta off, nem vezet semmi jóra. :N

[ Szerkesztve ]

(#45) #90088192 válasza #98320896 (#43) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom, ezért sem vagyok képes semmit komolyan venni :K

(#46) #90088192 válasza Fred23 (#44) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyet értek, én nem is vitazok csak hülye vagyok mint mindig :DDD

(#47) opr válasza tha_answer (#39) üzenetére


opr
veterán

Minden vallas mesteri csusztatas.
Figyelj, En azt szoktam mondani, hogy nem vagyok tagja egy vallasnak sem, de muszaj hinnem benne, hogy van valami, ami az embernel intelligensebb. Mert ha az egesz univerzumban az ember a legintelligensebb leny, akkor itt valami kurva nagy baj van, valami nagyon felrement valahol.

De mindegyik ember altal krealt vallastol hanyok. Mondhatni az ember megteremtette az istent a sajat kepere.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) opr válasza #90088192 (#40) üzenetére


opr
veterán

Rad, es kicsivel kesobb a kozvetlen kornyezetedre nezve is igen veszelyes kombinacio. ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) #90088192 válasza opr (#47) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szeretnélek üdvözölni a saját kis világomban, talán annyi, hogy megértem miért van ra szüksége sok embernek, igaz ez szomorúvá tesz. :(

És szeretném kiemelni, akiknek hite van az más kategória :R

(#50) tha_answer válasza opr (#47) üzenetére


tha_answer
őstag

"az a priori és az a posteriori, avagy történelmi bizonyítékok kiegészítik egymást és növelik egymás valószínűségét."

tehat hol a dzsinn es aladdin priori es posteriori avagy tortenelmi bizonyitekai? a spagetitszornye?
illetve minden vallase? a keresztenyseget mar Swinburne leirta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.