Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Prémium :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) #24536576


#24536576
törölt tag

De, de, de Trump az Apple miatt ba**tatja a Huaweit, mert elvette a 2. helyét. ;]

(#3) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ezen nem csodálkozunk, de ez lassan csökkenni fog, mert lassan mindenki az egekbe tolja az árakat.....még a kínaiak is(op, xiaomi)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#4) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Nincs ezen semmi csoda ha 3-4 kilót szánnék telóra (amit nem fogok) én is szifont vennék az értéktartás miatt.
Bármennyire szimpatikus (volt) pld. a xiaomi vagy oneplus 300 felett brutál értékvesztése lesz.
A huawei így is szépen teljesít gugli nélkül.
Amerika meg kezd lemaradni az 5G versenyképességben az értelmetlen szankciói miatt,mostmár ezen aggódnak...
https://computerworld.hu/tech/enyhul-az-egyesult-allamok-szoritasa-a-huawei-korul-280375.html
Erővel nem lehet üzletpolitikát diktálni....Trumplinak buknia kell...

[ Szerkesztve ]

(#5) janeszgol válasza Kamikaze75 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Bukni is fog. Ezek miatt, illetve a most kialakult helyzet miatt is.
Hol a Samsung? Ejnye. Nagyon leadta az a ceg, legalabbis az idei evet biztosan.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Ezekiell válasza Quqesz (#3) üzenetére


Ezekiell
veterán

Biztos...? Ha minden 400k-ba kerül, és mindegyik ugyanolyan remek, akkor azt veszem, amelyik mondjuk a legjobban tartja az értékét - és az az Apple.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#7) Kamikaze75 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Kamikaze75
tag

A samu elkényelmesedett,azt hitte a huawei gugli nélküli világában nekik milyen jó lesz.
Nekem dögunalom a samu forma világa már évek óta.
Vannak is gondok az S20-as készülékekkel...
Viszont szívesen kipróbálnék egy Oppot vagy Vivo mobilokat és ők gyártják az egyik legszebbeket is manapság és jók is állítólag

[ Szerkesztve ]

(#8) Quqesz válasza Ezekiell (#6) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Itt inkább a rendszerhűség lesz domináns. Van aki soha nem váltana ios-re, van aki meg droidra, kerül, amibe kerül.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#9) Plazmacucci válasza Kamikaze75 (#7) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi a gond az S20-al? Tényleg nem tudom. Melegedik, gyorsan merül? Kamera nem olyan jó mint az előző szériának? Ezek nem hibák amúgy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) #95462144 válasza Ezekiell (#6) üzenetére


#95462144
törölt tag

Kit érdekel az értéktartása egy telefonnak, ha soha nem adok el egyet sem? Ha az értéktartás miatt veszel valamit az régen rossz, akkor ott Te alkalmazkodsz a gyártóhoz, mindegy mit kínál.

(#8) Quqesz

Így van.

(#11) janeszgol válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja hogy ezek nem hibak. Bocsanat, akkor minden oke veluk. :D
Nekem a kedvencem jacis, amikor a tomentelen kinai fika utan rajott, hogy az S20 dobozbol kiveve nem hozza az S10 kepminoseget. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) Gubu0101 válasza Ezekiell (#6) üzenetére


Gubu0101
veterán

Tablet vasarlas elott vagyok,az pedig Apple lesz,csak meg nem tudom melyik :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#13) Ezekiell válasza #95462144 (#10) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha soha nem adod el, akkor senkit. Aki évente cserél, azt nagyon is érdekli.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#14) #24536576 válasza Kamikaze75 (#7) üzenetére


#24536576
törölt tag

Dögunalom? Nem gond, hogy őket másolják a többiek? Azok már nem unalmasak? Légyszíves mutass egy design, ami nem lenne unalmas. Háromszög alakú telefont akarsz, vagy mi? 🤦🏻‍♂️

Huaweit meg kína tartja életben.

[ Szerkesztve ]

(#15) #65577472 válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az i11 nem prémium? Pedig csilliárdba kerül, nem? Na ugye. :D

Amúgy meg ideje lenne újra meghúzni a sávokat, mert ma egy 401 dodós telefon minden, csak nem prémium kategória.

(#16) #24536576 válasza janeszgol (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hua miatt biztos, hogy nem fog bukni. Inkább a niga ügy miatt. De ha bukik is, remélem az utódja is folytatja a harcot a kínai rezsim ellen.

(#17) Plazmacucci válasza janeszgol (#11) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van. Ez max neked meg a geekeknek hiba. A termékjellemző nem garancia semmire, pláne nem arra, hogy jobb lesz mint az elődje.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) eliterob válasza Ezekiell (#6) üzenetére


eliterob
tag

Én meg azt amelyik szimpatikus. 400rt tudjon mindent is. Legalábbis ami nekem kell. Pont nem érdekel az alma logó ha kényelmetlen használni.

(#19) Ezekiell válasza eliterob (#18) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pesze, ez egyértelmű. Szart (a te szempontjaid szerint szart) nyilván ne vegyél :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20) #16820480 válasza Kamikaze75 (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

"Erővel nem lehet üzletpolitikát diktálni"
Miért, kína mit csinál? Külföldi cég úgy üzletelhet csak náluk, ha 51%-ban kínai tulajdonú leányvállalatot csinál, aminek a vezetője kínai kell legyen és egyéb nyalánkságok. Hozzájuk képest pont az amerikaiak voltak túlzóan megengedők (mert hasznuk volt belőle). Most hogy visszakapták a védővámokat a nyakukba meg megy a hiszti hogy ez nem fair.

(#21) #30610944 válasza Quqesz (#3) üzenetére


#30610944
törölt tag

Apple az XR ota a kisebb arszegmensben is jatszik, szoval nem hogy csokkenni, noni fog.
XR utan a 11 olcsobb lett (mar ahol), SE olcso, es a 12-nel lesz egy 11 aru ami nem rossz, de lesz nala olcsobb is, szoval tudja Apple mit csinal. Attol meg a draga telefonjai meg ott lesznek akiknek kell a premium termeszetesen, de nem az fogja a penzt hozni nekik.

(#23) joey04 válasza Ezekiell (#6) üzenetére


joey04
titán

Magáncélra azért nem azt venném, ami a legjobban tartja az értékét. Vegyek valamit drágán, amit nem annyira szeretek használni, csak azért, mert jobban tudok belőle kiszállni, mint egy másik drága termékből? Akinek nem jön be az iOS bármilyen okból, az nem hiszem, hogy csak azért iPhone-t fog venni, mert jobban tartja az értékét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Juhaszatti válasza Mr Anderson (#22) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Elég sokan másolják a Samukat. Hány lekerekített kijelzős, vagy kameralyukas telefon jött az utóbbi időben? Rengeteg.

(#25) BabMester


BabMester
senior tag

Nem csoda. A Samsung felejtős az Exynos miatt, a Huawei kuka, a többi kínai vacak meg messze van minőségben (prémiumról beszélünk).. nincs is választási lehetősége az embernek. Én is vissza váltottam iPhonera, pedig a One Ui kilóméterekkel jobb oprendszer mint az iOS.
Talán a Sony indult el jó úton az új Mark 2-vel és a következő már valós alternatíva lesz.

(#26) _flamer válasza Gubu0101 (#12) üzenetére


_flamer
aktív tag

Jól teszed, nem nyúlsz mellé egy iPaddel. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#28) #30610944 válasza BabMester (#25) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az uj Sony sem lett nagy durranas. Amiert aruljak inkabb mar vesz az ember egy iPhone 11 Pro-t es jobban jartam minden tekintetben.

(#29) BabMester válasza #30610944 (#28) üzenetére


BabMester
senior tag

Nem olyan csilli-villi meg agyon marketingelt mint egy Huawei meg Samsung, de egy nagyon jó flagship lett. Jó az irány.

(#30) Kamikaze75 válasza #24536576 (#14) üzenetére


Kamikaze75
tag

Ime egy két dögunalom a samu csodás designhoz képest....

(#31) Schuler888 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Hol a Samsung? Ejnye. Nagyon leadta az a ceg, legalabbis az idei evet biztosan."
Egy evtizede osszetettben a top1 helyen. :DDD Ahogy az apple meg a bevetelt tekintve a top1 helyen.
Az LG USA 5. helyen meglepodtem.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#32) Kamikaze75 válasza #16820480 (#20) üzenetére


Kamikaze75
tag

De persze az sem baj hogy Trumpli pont
az amerikai cégeket szivatja a huawei elkaszálásával....az óriási bevétel kiesés miatt...

[ Szerkesztve ]

(#33) Juhaszatti válasza Kamikaze75 (#30) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért a design egy nagyon szubjektív téma. Ezek unalmasnak valóban nem nevezhetők, legalábbis a hátlap tekintetében. Az a Vivo például szemből nem is lehetne unalmasabb. De azzal sem vagyunk előrébb ha összességében nem unalmasak, viszont csúnyák. Egyedül a Pocora tudnám azt mondani jó szívvel, hogy jól néz ki, ami persze megint egy szubjektív vélemény.

(#34) Ezekiell válasza joey04 (#23) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is mondtam, hogy vegyél valamit, amit nem akarsz. Aki nem akar iOS-t venni, az nem fog, annak marha mindegy.

Akinek viszont mind1, hogy iOS vagy Android (és sokan vannak ilyenek), azoknak ez a faktor döntő lehet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35) whatwhatwhat válasza Kamikaze75 (#4) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Azért értéktartóak az iphone-ok mert nem(vagy csak alig) akciózzák le őket. Míg más prémium telefont nem ritka, hogy 100k-val olcsóbban megkapod 1 éven belül. Hülye lenne valaki használt (pl.)samsungot venni drágán, ha ugyanannyiért megkapja az újat akciósan. Ehhez a használt piacnak alkalmazkodnia kell, tehát olcsóbbak a nem-iphone használt telók.

Tehát ha a megjelenés után veszel egyből egy samsungot, és eladod 1 éven belül, akkor valóban buksz, mert addigra leakciózták. Viszont ha fél/1 év múlva veszed meg akciósan, akkor már nem buksz semmit, mert alapból olcsóbban vetted, nem veszteség, ha olcsón is adod el.

Aki pedig használtan vesz, az pont hogy az iphone-nal jár rosszabbul, mert többet kell kifizetnie, egy ugyanolyan telefonért, mintha pl egy samsungot venne.

Ha pedig(ahogy már írták korábban), nem 1 év után adod el a telefont, hanem mondjuk 3-4, akkor teljesen mind1 mit veszel, annyi idő után már mindegyik a töredékét éri az eredeti árának. Ezért én nem is adok el telefon egyébként, a családban mindig van valaki, akinek upgrade egy pár éves csúcs telefon.

(#36) mad823


mad823
őstag

Azért az ugye megvan, hogy a prémium szegmens messze nem a legjobb ár/teljesítményről szól? Ergo igen, a profitmaximalizálásban az Apple a legjobb, ami azt is jelenti, hogy többet adsz ki a brand-re, mint a tényleges értékre.

(#37) Kamikaze75 válasza Juhaszatti (#33) üzenetére


Kamikaze75
tag

Mindenesetre gáz hogy az alábbi két nagy gyártónak erre futotta 2020-ban.....
A samuról pont illik a képhez növekvő sorrendbe ronda,rondább,legrondább.... :DDD
Talán a huawei egy picivel szebbnek látszik

[ Szerkesztve ]

(#38) Juhaszatti válasza Kamikaze75 (#37) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igen, szerintem sem szépek ezek.
Ha már az első kommentedben az elmúlt évek Samsungjait említetted, nálam a hátlapot tekintve az S10 az egyik legszebb telefon, jó sok éve. Sajnálom is, hogy dobták azt a vonalat.

(#39) Kamikaze75 válasza whatwhatwhat (#35) üzenetére


Kamikaze75
tag

Na igen ebben igazad van,sajnos ez az androidos telók hibája a túl nagy áringadozás,nekem is nem egy van a fiókban,mert nem volt értelme eladni....
Igaz nekem csúcs kategóriás nem volt egy se

[ Szerkesztve ]

(#40) #24536576 válasza Kamikaze75 (#30) üzenetére


#24536576
törölt tag

Elsőben a bazári színválasztást kell nézni? Az van a Note10ben is, elölről meg S széria alatt így néznek ki a tavalyi Samsungok. 2. Motorikus kamera a nagy dolog? Samsung is van, az A80 nem is akárhogy mozog. 3. Nem megvásárolható, koncepciókészülék. 4. Miért izgalmas, hogy mozog a telefon teteje? Szép ha összekarcolódik? 🤔

Note10 óta nekem se tetszenek a Samsungok, de, hogy unalmasabb lenne, mint a többi, azt kétlem.

(#41) janeszgol válasza Schuler888 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

A cikk arrol szol, hogy 2020-ban kimaradtak a 250+ ezres kategoriaban a Top 5-bol.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) francz'70 válasza Kamikaze75 (#37) üzenetére


francz'70
aktív tag

Az igaz, hogy az s20 széria kicsit besimult, de azért azt nefelejtsd el, hogy az S6 és Note Edge korszakalkotó volt és azóta is ezeknek a telóknak a finomított/letisztultabb változatait (s7,s8..stb.) másolta/másolja észnélkül az androidos vonal.
.....a mai napig ;)

(#43) LurkerSheik válasza _flamer (#26) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Korona elején vettem 85-ért egy 1 hónapos iPad7-et, mondom jó lesz itt a nagy karantén idején itthon agyat zsibbasztani munka után.
Nem megy rajta értelmesen a hasznaltauto, az index.hu, hvg, instagram, stb appja.
Egy kupac szar ilyen felhozatallal az iPadOS, pont arra nem alkalmas amire átlagban sokan otthon használnák telefon helyett. :C :U

Másnap már el is vitték 115-ért :DD

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#44) Ezekiell válasza LurkerSheik (#43) üzenetére


Ezekiell
veterán

Na, hűt akkor csak megérte venni egy iPadet :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45) Schuler888 válasza janeszgol (#41) üzenetére


Schuler888
senior tag

En a kerdesedre valaszoltam. Egyebkent nem, nem errol szolt a cikk, hanem az elso negyedevrol. Es a 400 usd felettiekrol ami nagyon nem 250... Hogy is lehetne megmondani 2020 eredmenyeit juniusban?! :F

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#46) janeszgol válasza Schuler888 (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Az elso negyedev is 2020.
A 400 usd felettiben benne van a 250 ezer feletti is.
A kerdesem a cikkre vonatkozott: iden, 250 ezer ft felett. (Mivel a top5 mindegyike csucsjat ha jol emlekszem.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) Schuler888 válasza janeszgol (#46) üzenetére


Schuler888
senior tag

ennyi erovel a 10 usd felettiben is benne van az 1000 usd feletti is :DDD es 2020 q1 meg mindig nem az egesz ev, nem tudom most a cikket nem olvastad, vagy a pontatlansagod nehez beismerni...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#48) doooo válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


doooo
veterán

Nem, nem, és nem. Mindenféleképp előrelépés a legtöbb dologban az előző szériához képest, a legrosszabb dolgokban is ugyanolyan.

(#49) Plazmacucci válasza Kamikaze75 (#27) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Bullshit. Nem kell odabaszkodni dolgoknak. Komolyan nem értem mi van veletek. Csodálkoztok, hogy nem rendeltetés szerű használat mellet tönkremegy a készülék. Még egy értelmes érvet sem hallottam, hogy miért problémás az S20.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) doooo válasza janeszgol (#41) üzenetére


doooo
veterán

Mármint az egyes modelleket illetően... de összesítve a másodikok, ahogy szoktak is lenni. Semmi új nincs ebben. Az Apple és a Huawei számait is a kínai piac dobta meg, ami nem volt ugyanakkora mértékben lezárva, és nem pont akkor, mikor a világ többi része (mondjuk ezért is a Mate30 szerepel a top 5-ben, nem a P40, ami az új Samsungokkal egyszerre mutatkozott be). Az egész éves összehasonlítás biztosan mást fog mutatni, bár az iPhone elsőség garantált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.