Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rover623


Rover623
félisten

" az első félév végén 101,6 millió fizetési számlát vezettek"
Egy alig tízmilliós országban? Ejha!
Svájc meg a skandinávok csak tanulhatnak! ;]

primus inter pares

(#2) Tim82 válasza Rover623 (#1) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nehezen megy annak elképzelése hogy egy természetes személynek több számlája lehet, akár több banknál is, valamint nem természetes személyeknek is lehet akár több számlájuk? Ejha! ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3) Rover623 válasza Tim82 (#2) üzenetére


Rover623
félisten

Te nem műszaki ember vagy, ugye? ;]
Egy mérnöknek nem árt ha van egy egészséges becslési képessége, és legalább a nagyságrendekkel tisztában van!
Aztán pedig, ha kétségei vannak (mert kifejezetten könnyen megy, hogy elképzeljük, mások bizony tévedni is szoktak), akkor előveszi a forrást és elolvassa! :K

primus inter pares

(#4) Tim82 válasza Rover623 (#3) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jogos, nem néztem meg, hogy elírták-e az IT Cafén a számot a forráshoz képest. De természetesen műszaki ember létedre nem jutott eszedbe ezt leírni az #1-ben. Az ugye túl konstruktív lett volna, nem méltó az ilyen műszaki beállítottsághoz. ;]

Btw, én "csak" lehúztam egy hosszabb időszakot a bankszektorban. Abban biztos vagyok, hogy a létező folyószámlák száma bőven több Magyarország lakosainak számánál. Az más kérdés, hogy ebből mennyit használnak aktívan.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#5) Rover623 válasza Tim82 (#4) üzenetére


Rover623
félisten

"Abban biztos vagyok, hogy a létező folyószámlák száma bőven több Magyarország lakosainak számánál."
Ebben én is biztos vagyok...már csak azért is, mert a 18 évnél fiatalabbak körében elég alacsony lehet a kártya/számla birtokosok száma. Márpedig őket legalább 2 millió körülire taksálom! :D

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#6) dajkopali válasza Rover623 (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

az MNB jelentésében még helyes volt, az MTI-nél gépelték el - javítottam

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) Hintalow


Hintalow
senior tag

Valszeg minden alszámlát, ami normál folyószámla (szaknevén fizetési számla) számoltak össze. Magányszemélyként csak a számlavezető bankomnál van nekem 3 db. Cégeknek nem ritka az 5-10 közötti sem, így könnyű kihozni ekkora számot

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#8) Micsurin


Micsurin
nagyúr

...de még mindig csúnyán néz reggel az öreg nő a Sparban mikor egy Hell-t fizetek kártyával. :( :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.