Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fenébe, a szomszéd bezárta a házat, mindenki elindult oda a jobb életért. :)

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mobilnetet hol érdemes kötni?
Csak adatforgalom kéne, de nem állandó jelleggel, néhány havonta 1-2 hétre.

(#3) twollah1976 válasza D1Rect (#2) üzenetére


twollah1976
őstag

Aldi adja a legtöbb adatforgalmat 5 giga havonta, de be kell regisztrálnod magad valahova, nem árt ha tudsz lakcímet.

A török mobilosoknál (mint nálunk a Juszuf GSM) általában van prepaid alapú SIM, ha szépen kéred őket akkor aktiválják neked.
Érdemes olyat venni amit "minden sarkon" (benzinkút, újságos, KIOS (ez a kisbolt német megfelelője)) fel tudsz tölteni.
Aldi, Lebara, Lidl.
Lidl, Aldi kis túlzással szinte minden sarkon van.
A nagy szolgáltatókat (T-Mobile, Vodafone, stb) szerintem érdemes elkerülni.

Mielőtt kimész érdemes a neten körbenézni.

MCDonalds-ban, Burger King-ben általában van ingyen Wifi.

Arra érdemes felkészülnöd, hogy a térerő nem olyan, mint hazánkban, néha nagyon ergya, még egy nagyvárosban is.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#4) D1Rect válasza twollah1976 (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Mennyi adatforgalmat adnak mennyiért?
Igaziból nem élethalál, csak ha jelentősen olcsóbb mint az itthoni T-s előfizetés, akkor csak használnám az üres sim helyet.

(#5) 33as válasza Kolondrum (#1) üzenetére


33as
senior tag

Jahh.....mondjuk én már 1992-ben (Brussel) azóta csak 2-3 évet tartozkodtam itthon (sajnos családi tragédia miatt) most jelenleg Bécsben élek a feleségemmel.

Lényegében európa nyugati felében, nem sok országot tudok mondani, ahól nem éltem életvitelszerűen, de mentálisan nem lett jobb az életem! (anyagiakról most direkt nem beszélek)
Most még egy hátrányát érzem ennek az életvitelnek, az a gyerek hiánya sajnos! (42-vagyok)

De ahogy nézem a történéseket itt az öreg kontinensen, lehet hogy mehetek tovább! :O

De, egyébként mindenkit biztatok aki menni akar, az menjen, anyagilag megéri mindenképp, de hogy boldogabb lesz az már egy másik történet....! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6) twollah1976 válasza D1Rect (#4) üzenetére


twollah1976
őstag

Ott vannak a linkek megnézed.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) D1Rect válasza twollah1976 (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

My bad, épp valami irreleváns reklámot kaptam az aldi oldalán, azért nem nyitottam már meg a többit. :R

(#8) twollah1976 válasza D1Rect (#7) üzenetére


twollah1976
őstag

Most neztem meg harmadszor (utoljara mobilrol) es egy darab reklamot se lattam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) D1Rect válasza twollah1976 (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

(#10) twollah1976 válasza D1Rect (#9) üzenetére


twollah1976
őstag

Ez az.

Beszélsz németül?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) Stanlee


Stanlee
őstag

Bank: Ha fontos a szemelyes ugyfelfogadas, akkor a Postbank a legjobb valasztas. Ez egy atmenet a direktbank (csak netes felulet es telefonos ugyfelszolgalat) es a normal bank kozott. Nekem a comdirect-nel van szamlam - talan ok a legnagyobb direktbank -, eddig nem bantam meg, hogy naluk vagyok, igaz nincs bankfiokjuk, de eddig mindent sikerult elintezni veluk.

Penzutalas: ha at kell valtani a penzt akkor currencyfair vagy transferwise. En a currencyfair-t hasznalom, a leheto legjobb arfolyamon valtja at es az utalasert csak 1000 HUF-ot kell fizetni.

Bankkartya: Mo-n lehet ingyen kp-t felvenni a comdirect feltoltos visa electron kartyajaval. Ezt eleg hosszu ideig hasznaltuk ugy, hogy ez a kartyam Mo-n volt, feltoltottem ingyen, majd Mo-n kivette anyukam a penzt, amire szuksege volt.

A tobbihez ido hianyaban most nem szolok hozza, a biztositasok kozul a fogas-t tartom a legnagyobb butasagnak. Baratnom csak azert kototte, mert fizetik az eves alap kezelest, erre az egeszsegbiztositonk iden bevette az ingyenes juttatasok koze ezt is. Ha 20 evig nem kell a fogara koltenie az embernek, akkor ertelmesebb havont a biztositasi dijat eltenni, mert a biztosito maximalizalja a vallalt kifizeteset, es az pont 20 ev utan annyi, mint amit befizet az ember nekik, a fennmarado onreszt amugy is ki kell fizetni.

En szemely szerint eletbiztositast kotnek inkabb, azt meg lehet uszni havi 20 eurobol 300 e euros kifizetessel, Mo-n 50 e euros eletbiztositasra fizettem ennyit.

Koszonet a posztert, hogy osszefoglaltad ezeket a dolgokat!!!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Haliho, ebreszto! Penz atutalasra csak a transferwise. :) bankkartyaja csak van mar mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect válasza twollah1976 (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, közben megértettem, felfogtam, csak felületes voltam.

(#14) twollah1976 válasza D1Rect (#13) üzenetére


twollah1976
őstag

Tudtam én, hogy menni fog.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Stanlee válasza aero. (#12) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha jol emlekszem nem Mo-ra kuldi Total a zsetont, szoval neki WU. En soha nem hasznalnam a WU-t hazautalasra.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#16) aero. válasza Stanlee (#15) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem hogy nem fedne le azt a valutat, ami kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) Avicularia


Avicularia
veterán

Betegbiztosítás havi 150 euró, kemény :U
Itt svédben ha megkaptad a személyi számot, akkor ingyenes. Viszont németben mennyit kell fizetni ha orvoshoz mész? Nálunk 160 sek a háziorvos meglátogatása, és 300 sek az ügyelet. Cserébe ülhetsz ott 6-8 órát, mert orvos alig van.

(#18) D1Rect válasza twollah1976 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Már a hetes hozzászólásnál is ment. :P

(#19) x_o_n


x_o_n
veterán

szerintem nem egészen igy vannak ezek a dolgok

Bank

Hypovereinsbank hasonló mint a Deutsche Bank, de őket inkább azért nem ajánlanám, mert drágák. Minden kis tranzakcióért pénzt kérnek.

-Én ilyet nem tapasztaltam....de mások sem (tány hogy a havi dij minimálisan drágább a netbankos szolgáltatásokkal,és a havi dij HA NEM KÉRED LE A BANKBAN HAVONTA EGYSZER A KIVONATODAT DIJMENTESEN mert akkor kiküldik postán és az ugy már nem olcso mert 3 havi jön egyben(bizonyos összeg felett a számlavezetés dijmentes.és ebbe beletartozik ha a lakás kaució is ott egy kauciós bankszámlán és már nincs is havi bank költséged...)

Az országon belül gondolom kézenfekvő, hogy a bankodnál utalsz, de mi van az otthoniaknak küldenél lóvét? Ne banki utalást csinál, mert a külföldre való utalásoknál az utalási összegtől függően elég szép összeget mellé tudnak csapni.

-a fent drágázott bank ilyet nem csinál...csak a postbank,sparkasse stb

Sparkasse a leginkább nem ajánlott bank,ezt bele lenne érdemes irni,mert szinte minden második ember oda megy...
Ha még bank megemliteném a Targobank-ot az is jó választás lehet.

Betegbiztosító:

Szerintem ez nem igy van. Ellenben ha hazamész és nem mondod le,vagy munkanélküli leszel és nem jár támogatás,vagy nem veszed igénybe ami járna .as,jc -től akkor bizony azt behajtják.

munkaügy

A munkaügyis dolgok változtak már azóta,és nem minden esetben fizetnek,havi bérletet azt hiszem már csak a bamf és egyéb tanfolyamok ,munkanélküli mellett lehet igényelni és ha volt itt 1 év munkaviszonyod.

Gyogyszer
18 év alatt ingyenes,én több orvosnál jártam,de ingyenes gyógyszert még aspirint se kaptam. vannak bizonyos gyogyszerek amik ingyenesek,ha indokolt,vagy olyan betegség,inkább csak emlékeztető recept van ( zöld) és kedvezményes (piros)
söt ha nem háziorvoshoz mész hanem valami speciálisabb vagy ha Nő Vagy és nőgyógyász vagy urulogus ha Férfi,akkor ott helyszinen kell fizetni,majd a számlát bevinni a biztositohoz és ott bizonyos százalékát 40-75 visszautalják a számládra.

Nyelvtanulás:

Munkanélküli mellett lehet teljesen ingyenesen csinálni BAMF támogatást kell kérni ,A1-A2 B1-B2 e felett fizetős.Vizsgadij van ahol ingyenes van ahol 50-160 eu között.
Bemész abba a nyelviskolába ahol látsz migrációs nyelvkurzust és ott a munkanélküben kapott határozattal kérvényezed,majd várni kell mig megjön a levél,majd azzal vissza az iskolába.

Munka mellett is kérheted,jelenleg ugyanez esténként 460 eu kerül igy nyelv vizsga költség meg eggyezik.

hirtelen ennyi de még kismillió dolog van amire érdemes oda figyelni.

pld mikor jár mikor nem munkanélküli (ha már bele irtad ) mert nem ilyen egyszerü hogy bemegy az ember és mindent megkap :)

[ Szerkesztve ]

(#20) Stanlee válasza aero. (#16) üzenetére


Stanlee
őstag

De, az ami neki kell az nincs benne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#21) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bankszámla:

A legolcsóbb bankok a teljesen online bankok.
Nincs folyószámla vezetési díj. Nincs költsége az utalásoknak. Bankcsoportba tartozó automatákból ingyen vehetsz fel pénzt és ingyen fizethetsz be. A vásárlásoknak sincs költsége. Éves nulla euróból lehet bankszámlát tartani. Ha valami extra szolgáltatás kell, pl. kártya tiltás, az drága.

(Ha Visa kártya kell, az is van ingyen. De az az ingyenes kártya nagyon drága. Nagyjából ötszörös kamatot számolnak, a nem ingyenes kártyákhoz képest. Szóval nagyon nézd meg, melyiket igényled.)

A netbank esetében a postán fognak azonosítani. Elég egy magyar személyi és igazolás a rathausból, hogy ott laksz. Ez utóbbi csak esetlegesen kell. Elég azt mondanod, hogy nem kaptad volna meg a banki levelet, ha nem ott laksz. (Ezt az érvet nem tudják kikezdeni.) Egy ilyen igazolás 5 euró és korlátozott a felhasználhatósága, szóval érdemes nélküle indulni.

Betegbiztosító:
AOK, OK.
Ha előre látó vagy fog ügyben,évente kettő kontrollra menj el. Fogpolírozás az akció fedőneve. Azonnal kiderül, ha pici hiba van egy fogon. Az elsőt fizeti az AOK, ez évtől.
A kontrollokról kapsz bejegyzést, egy kis füzetbe. Ha nagy beavatkozásra van szükség, ez a füzet sokat ér.
A fogászat nagyon drága, viszont jó ellátást tudsz kapni.

Jogsi:
Ha már van jogosítványod és lakcímed, azonnal menj a legközelebbi Kfz-Zulassungsstelle-be és cseréld ki németre. Sok kellemetlenségtől kíméled meg magad. Ráadásul nem jár, mint a magyar. Érdemes kifizetni a csere árát.

Tömegközlekedés:
Ha egy formanyomtatványt kitöltesz és a munkáltatóval aláíratod, akkor néhány százalék további kedvezményt kapsz.

Nyelvtanulás:
Viszonylag olcsó a VHS, viszont érdemes elkerülni. Intenzívebb formát keress, nem baj ha többe kerül.

Extra:
"A legfontosabb, hogy kerüld el messziről a magyarokat "
Ááá, nem kell. Elkerülnek ők majd téged, ha kiderül, hogy magyar vagy.

A viccet félre téve. A gyors beilleszkedést segíti, ha nem zárod magad magyar burokba.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) Lauda válasza Hieronymus (#21) üzenetére


Lauda
félisten

A jogsi hogy van? Nem jar mint a magyar?

(#23) x_o_n válasza Hieronymus (#21) üzenetére


x_o_n
veterán

Nyelvtanulás:
Viszonylag olcsó a VHS, viszont érdemes elkerülni. Intenzívebb formát keress, nem baj ha többe kerül.

Ugyan miért érdemes elkerülni?
Intenzivebbet a heti 5-nap 5-6 óra vagy 3x este 4 óránál ? szerintem teljesen jól csinálják, BFZ ,LV is jó bár van ahol csak délelötti képzés van. Árban meg szinte mind ugyan annyi,meg kell kérni a papirt a BAMF -tól és akkor kedvezményes vagy Ingyenes.

(#24) Stanlee válasza Lauda (#22) üzenetére


Stanlee
őstag

99 ota van jogsim, 2002-ben tobb, mint egy evig kint eltem, akkor cserelnem kellett nemetre. Azota is az egyetemi siheder kep virit rajta. Ha jol emlekszem akkor majd ha nyugdijas leszek, talan akkor kell mennem egeszsegugyi szuresre, addig csak akkor vonjak be, ha valami nagyobb egeszsegugyi porblemam lesz.

A VHS (VolksHochSchule) nyelvtanulas szempontjabol nem rossz, en anno ott tanultam meg nemetul.

Kovezzetek meg, de en alapbol kerulom a magyarokat. Egy kollegam volt, aki magyar volt es tartottuk a kapcsolatot is, de vele mar korabban volt kozos munkank, aztan meg par honapig hetfotol pentekig kikuldetesben voltunk, szoval nem menekulhelttunk egymas elol - amugy nem is kellett, mert nagyon jo baratsag volt koztunk. Mindketten szidhattuk a ceget es szerencsere senki nem ertette, mit beszelunk. Ez igaz volt a nemetre, meg amikor az angoloknal voltunk, azokra is.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#25) x_o_n válasza Stanlee (#24) üzenetére


x_o_n
veterán

Sajnos megértelek.. Gyakorlatilag , egyszerüen hihetetlen mértékü az egymás hülyének nézése,lehuzása,kihasználása,munkahelyen meg a kavarás,alárakás...stb...meg az oldjál meg mindent helyettük szituáció....
Nem is értem aki direkt olyan helyet keres ahol Magyarok dolgoznak...kizárt....Én is Nulla nyelvtudással kezdtem,reggel kimentem egy tolmáccsal bemutattak mindenkinek,aztán szevaa :)Nincs is jobb min tigy nyelvet tanulni,minden este tanulás,vittem a kis fecniket,a szakmai nyelvet meg gyorsan megtanultam és a hozzá tartozó szavakat,Nyelvsuli a nyelvtan miatt javallott,meg azért ott jobb tanulni

(#26) Stanlee válasza x_o_n (#25) üzenetére


Stanlee
őstag

Voltak negativ tapasztalataim magyar kollegakkal, ott dontottem el, hogy kint ameddig csak tehetem, nem fogom a kapcsolatot keresni a magyarokkal. Talan egyszer majd megvaltozik az ez iranyu velemenyem...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#27) x_o_n válasza Stanlee (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

Kollégákkal még jó nem volt....Magyarokkal azért van akikkel jó a kapcsolat,de a két két kezemen meg tudom számolni

(#28) Lauda válasza Stanlee (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Ezt az idoszakos egeszsegugyi vizsgalat nelkuli kocsikazast jo nagy butasagnak tartom.

(#29) Hieronymus válasza Lauda (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem látod a háttérfolyamatokat.

Az egészségbiztosítók kettő évente kifizetnek egy átfogóbb egészségügyi ellenőrzést. Komolyabbat, mint ami a magyar eü vizsgálat, ami a jogsi hosszabbításhoz kell.
A háziorvos javasolhatja a vezetés abba hagyását, illetve TÜV-re küldheti beteget. (Bizonyos betegségek esetében, például Parkinson-kór, éves ellenőrzésre járnak a betegek. Egy ismerősöm elmondása szerint a magyar PÁV-hoz hasonló az ellenőrzés.)

Még valami.

Szó volt a gyógyszer felírásról.

A leírtaknál bonyolultabb a helyzet. Odáig korrekt, hogy viszonylag sok orvosság ingyenes. De a legtöbb esetben receptdíjat kell fizetni a patikában. Öt euró, max kettő fajta orvosság felírással.

A teljesen ingyenes gyógyszerek listája nyomon követhetetlen. Évente és biztosítónként változik.
A gyógyszerészek szeretnek kavarni a hatóanyag azonos gyógyszerekkel. Amin 10 centtel több a haszon, azt fogja kapni, a beteg.

Az egészségbiztosítók viszonylag sok, a betegség megelőzéssel kapcsolatos tevékenység megfinanszíroznak..

Érdemes előre rákérdezni. Nekem az AOK, szó nélkül fizetett ki két kurzus, VHS szervezésű tai chit.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Lauda válasza Hieronymus (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Ennek az atfogo vizsgalatnak mi koze a jogositvanyhoz? Teszem azt nem megyek 10 evig orvoshoz.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hieronymus válasza Lauda (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az a te bajod.
Normális ember igénybe veszi a kétévenkénti ingyenes vizsgálatot.
Elmebeteg ámokfutókat, a magyar vizsgálat sem szűr ki.

Azt már le sem merem írni,, hogy az utolsó magyar jogosítvány hosszabbításnál, nem volt állandó lakhelyem. Nem volt háziorvosom. Elmentem az első utamba eső rendelőbe és beszéltem az egyik hölggyel A papírok mellé némi pénzt mellékelve. Öt perc múlva már vissza is kaptam a kitöltött papírokat. És mindenki örült. Ez így jobb megoldás?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Lauda válasza Hieronymus (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekre a szurovizsgalatokra a legtobb ember nem megy el. Meg mindig nem ertem ennek mi koze a jogsihoz. Legalabb a hosszabbitasokkor valamilyen szinten raneznek az emberre.

Elmebeteg ámokfutókat, a magyar vizsgálat sem szűr ki.

En a vezetest befolyasolo betegsegekrol beszeltem.

Na mindegy, a velemenyemet leirtam, valtozni ettol ugysem fog semmi.

[ Szerkesztve ]

(#33) Geller72


Geller72
veterán

Németbe nem hinném, hogy tartósan szeretnék melózni. Alapvetően járom a világot, ahol van a cégnek melója, ott vagyok. Voltam németben is párszor, valószínűleg még megyek is. Van, amiben jó, de összességében nem tetszik. Talán még München alatti rész volt a legjobb. Mindenhol sok a magyar, de németben meg aztán rengeteg. A legutolsó ország a listámon. :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Hieronymus válasza Lauda (#32) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pedig az ámokfutók nagyon veszélyesek. Heti, sokszor napi rendszerességgel, haladnak autópályán szembe a forgalommal.
Egy részük megpróbál korrigálni, ezért le- és felhajt a pályán. Még egy utat nyomnak le a forgalommal szemben. Immár az ellenkező irányban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) dangerzone


dangerzone
addikt

Egy mérnök ismerősömtől hallottam, aki évente többször jár ki a német anyacéghez, hogy eléggé bizalmatlanok a magyarokkal (kelet-európaiakkal) szemben, a németek meg nagyon is okosnak hiszik magukat. Ha nem német a vezetékneved, jóval nehezebb feljebb jutnod a ranglétrán. Ti mit tudtok erről mondani?

(#36) x_o_n válasza dangerzone (#35) üzenetére


x_o_n
veterán

Én ilyet nem tapasztaltam,itt ha jó szakember valaki és tisztességesen dolgozik,megbecsülik,tisztelik.Inkább az Orosz,Román,Bolgár stb akiktöl tartják a távolságot.
Igen máshogy néznek az emberre ha Német származása van,ez szerintem soha nem is fog változni.

(#37) Geller72 válasza dangerzone (#35) üzenetére


Geller72
veterán

A legtöbb helyen ez van. Alkalmazott, "kisfőnök" lehetsz, aztán nagyjából ennyi. Építőipar, ipar nagy része ilyen. Nem egy céggel melózunk együtt, ahol a melósok akárkik lehetnek, elég kevert is az összetétel, de a főnök az csak német. Mérnököknél más a szitu. De ott is a nagy góré tuti hogy német. Alstommal, Hitachival is melózunk. Sok lengyel srác van, akik ott mérnökök náluk. De ez nem csak németeknél van így, hanem nagyjából mindenütt. Portugáliától Norvégiáig. A bizalmatlanság egy más tészta. Ha bedolgoztad magad, megismertek, megbíznak benned, elfogadnak. A franciák sokkal bizalmatlanabbak, de oda is be lehet kerülni és véleményem szerint jobb is ott melózni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.