Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

pár helyen elélg érdekesen van megfogalmazva a cikk. illetve 53k dollár nem bő 100millió, hanem 10 körül... :U

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) ujoimro


ujoimro
tag

Szivesen venném, ha kipróbálnák a bíróságon, hogy meg lehet-e tiltani a felhasználási feltételekben a jogvédő szervezetek (nem a rendőrség) regisztrációját.

Bár ez valószínűleg ellentmond a DMCA-nak, mivel ilyen alapon a jogtulajdonosokat is letilthatnák, aminek nyilván semmi értelme nem lenne.

(#3) rennes6 válasza brumesz (#1) üzenetére


rennes6
tag

Kösz, egy plusz nulla elgépelés. Javítva.

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

még jó hogy openofficet tettem fel :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Isee


Isee
senior tag

Ennyi erővel pereljen be minden torrent oldalt a microsoft, ahol van windóz meg office meg minden felrakva...
Mellesleg az oldal gondolom nem vállal felelőséget a tartalomért... Szóval már halott az ügy ;]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#6) DV


DV
senior tag

Tobben megvennek az eredeti szoftvereket, ha sokkal olcsobb lenne (-50%). Majd ha a Chindows-t (China-windows) fogja mindenki tolteni ezerrel, akkor nezhetnek. Inkabb a Kinai felfogast kene kovetniuk, sokat-olcson.

(#7) Narxis


Narxis
nagyúr

Szerencsétlen litvánokon csattan az ostor(először....)...

Thanos was right.

(#8) branyesz


branyesz
csendes tag

Nem értem hogy mit akar a Microsoft?! :F
Inkább a WAREZ ellen lépjenek fel ...! :W

(#9) kali válasza Isee (#5) üzenetére


kali
legenda

hogy egy oldal nem vállal felelősséget a tartalomért, attól még részben felelőssé tehető bizonyos dolgokért!
az, hogy eddig(!) nem nagyon foglalkoztak ilyen szempontból az oldalakkal, még nem jelenti azt, hogy halott ügy lenne, sőt...

(#10) n00n


n00n
őstag

Érdekes, hogy miért pont ez az oldal. Melyik torrenten nincsenek fent az MS szarjai?! :U

(#11) floatr válasza n00n (#10) üzenetére


floatr
veterán

Valószínűleg a litván jogvédők kezdeményezéséről van szó. Beregeltek, felírogatták az IP-címeket, meg a választékot, aztán mentek a helyi ms-hoz

(#12) #65675776 válasza branyesz (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerinted most nem azt teszik?

(#13) Moreecqa


Moreecqa
tag

"(például digitális lemezes ujjlenyomat-készítés és optikai gyártáskövetés) "

Aztán, ha már műxik ez a rendszer, akkor egy kicsit mélyebben is belenézünk a számítógépbe... Hátha van valami ötlet, amit el lehet lopni, valami jó kis technológia... Vagy valami értékes info...

Hol vannak az emberi jogok? A multik szeretik ezeket megsérteni, mert csak a profit a lényeg... (az emberek, akikből él, le vannak szarva) és megér egy kis büntetést is nekik a jogsértés, hisz úgyis több jön a konyhára, mint a bünti...

(#14) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem úgy volt, hogy MS-t csak a "nagyhalak" érdeklik? Biztos az info, hogy usereket is perbe fognak?

Thanos was right.

(#15) sh4d0w válasza kali (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Biztosan. Mint ahogyan a késgyártó is az általa gyártott eszközökkel elkövetett gyilkosságokért.

https://www.coreinfinity.tech

(#16) kali válasza sh4d0w (#15) üzenetére


kali
legenda

adott esetben; rossz a hasonlatod!

(#17) ollie válasza Moreecqa (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen emberi jogok? Mégis, milyen jogokat sértettek itt meg a szerzői jogokon kívül szerinted?

(#5) Isee: feltételezem, hogy el se olvastad a cikket, különben világos lenne, hogy miért pont ezt perelték be.

[ Szerkesztve ]

***

(#18) negyedes válasza n00n (#10) üzenetére


negyedes
addikt

En tudok, igaz privat tracker.

Kivancsi vagyok a 2010 egyetemistaknak szant verzioja meg fog e jelleni draga kis orszagomban, mer ha igen akkor. Szivesen vennek. Meg jo lenne tudni, hogy Romaniaban van-e pl olyan program mint a Tiszta softaware?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#19) azbest válasza Moreecqa (#13) üzenetére


azbest
félisten

én is épp ezt akartam beidézni..

szerintem kamu ez a mondat:
"Ezekben a laboratóriumokban igazságügyi szakértők fejlett eszközök (például digitális lemezes ujjlenyomat-készítés és optikai gyártáskövetés) segítségével vizsgálják meg a kalózszoftvereket és szolgáltatnak róluk kritikus információkat a helyi igazságszolgáltatásnak a hamisítással foglalkozó bűnszervezetek felderítéséhez."

A telepítőlemezek esetében nem hiszem, hogy példányonként egyedi azonosító lenne az adatok közé kódolva. Legfeljebb azt lehet megoldani, hogy különböző sorozatokat, vagy a lemez gyártás helyét azonosíthassák.. vagy szimplán kiolvassák a lemez nevén intézőben és kiállítják a sok ezer dolláros számlát, hogy ez biz egy hun volume lemez. Az optikai jelzésekkel pedig honnan néznének ki egy bináris fájlból? :W (vagy kalóz lemez készítő cégekre vadásznak?)

Hacsak nem arról van szó, hogy ők maguk készítenek preparált iso imaget, amit ők maguk kezdenek terjeszteni egy torrentoldalon, hogy utána majd a felhasznlókhoz kimenve bizonyíthassák, hogy arról az oldalról származik.

[ Szerkesztve ]

(#20) blueMerle


blueMerle
veterán

Nálam EZ csapja ki a biztosítékot:
de – valószínűleg példastatuálás címén – az egyik letöltőnek a jövő hónapban bíróság előtt kell felelnie cselekményéért.

Akkor vagy mindenkit felelősségre vonnak vagy senkit. Olyan nincs hogy 100 ember követ dobál, mindnek ismert a személyazonossága, de egyet kiemelnek, mondván látjátok, veletek is ez lesz, és azt az egy embert tönkreteszik, rajta verik le a 100 másik ember bűnét is.

Egyszerűen a példastatuálást mint jogi fogalmat kellene betiltani és eltörölni, mivel egyszerűen nem igazságos. Nem arra célzok hogy az illegális letöltés milyen jó dolog, jómagam is minden sw-t megveszek, már csak ilyen marha vagyok, de ez egyszerűen nem járja.

Arra viszont baromi kiváncsi lennék, hogy mi lenne ha eltűnnének a jogvédők, és a sw-k árait felére csökkentenék a készítők, forgalmazók. Csak kisérletképp, hogy milyen eredményeket hozna :U

[ Szerkesztve ]

(#21) Pug válasza ollie (#17) üzenetére


Pug
veterán

"(mint kiderült, az aktivisták egyszerűen kijegyzetelték az IP-címeket az egyik torrentkliens felületéről)"

Az ip cím gondolom nem feltétlenül személyes adat, de az az alapján " lenyomozható" lakcím, név igen is az... :U
És hát létezik olyan, hogy "A személyes adatok védelméhez való jóg", bár ez nem emberi jog.. :P
nem tudom minek minősül ez a kalózellenes szervezet (szerintem nem minősül hatóságnak pl yard...), de kétlem, hogy kértek volna bármi bírósági végzést vagy hozzájárulást esetleg a feljelentett személyektől előzetesen adataik kezeléséhez... és persze nem vagyok tisztában az ottani adatvédelmi szabályozással sem.....

[ Szerkesztve ]

(#22) bigga válasza blueMerle (#20) üzenetére


bigga
aktív tag

Én is így látom, hogy inkább a szoftverek árait kellene belőni az adott ország gazdasági helyzetéhez, fizetéseihez, és máris könnyebb lenne eladni őket - pl. sokan vennének jogtiszta windows-t, de akkor egy fél havi fizu veszne oda egy pár lemezre (értem én hogy rengeteg munkát feccöltek bele, de ez kicsit túlzás azért).. Vagy ha egy magyar előadó albumát 3500ért tudom megvenni akciósan, az kicsit gáz. Főleg, hogy már boldog-boldogtalan Mp3at pörget a lejátszójában. És van aki még csodálkozik?...

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

(#23) WonderCSabo válasza bigga (#22) üzenetére


WonderCSabo
félisten

3/4-ed éves hsz-ra reagáltál egyébként. :)

(#24) bigga válasza WonderCSabo (#23) üzenetére


bigga
aktív tag

Hát végülis időszerű nem? :DDD
Meg nemtom de nem figyelek ilyen alap dolgokra mint az idő... :))

" You know what capitalism is? Getting f*cked! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.