Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) tordaitibi válasza Eastman (#19) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Dehogy haragszom meg, mert teljesen igazad van.
Több ismerősöm szerint nem naiv, hanem egyenesen hülye vagyok, és ezt nem a szellemi szintemre értették, hanem még mindig bízok emberekben, szituációkban, valószínűleg ezért mert azt hiszem hogy mindenki olyan típus mint én.
Ezt már nem fogom kinőni asszem.
Az elmondott két történetnél sokkal többször estem pofára kisebb-nagyobb mértékbe, de még mindig hiszem hogy változni fognak az emberek.
Annak ellenére mondom ezeket, hogy a 'lopok egy kicsit' elvet is magamévá teszem, de ez inkább olyan tehetetlen revans féle, a psziché válasza a csalódásokra és átverésekre.

A jogról ne beszéljünk, bár nem volt vele komolyabb dolgom életem során, szerintem mit sem ér, két mértékkel mér, és így sokszor hiteltelenné válik. Pláne az átlagember szemszögéből nézve.

A leírásaim alapján én is két mértékkel mérek, és a témaindító bejegyzésben ezt próbáltam valahogy átvinni, lehet nem jó a fogalmazáskészségem.
Miért várná el bárki tőlem, tőled, akik aránylag kis fogaskerekek vagyunk hogy mindenben jogkövetően járjunk el, még akkor is, ha mások kimutatható hibája miatt szívunk? És ezek a mások nem szívnak,sőt boldogulnak rajtam, rajtad, mert olyan miliőbe vannak ahol más a jog mértéke.
És hidd el, nem fogok soha embert ölni, de bizony felebarátom feleségét már sokszor kívántam (igaz ő is engem), és a ne lopj elv a fenntiek miatt inog nagyon nálam.
Én 100%-ra állítom, hibátlan, makulátlan ember nincs a világon. Lehetetlen 50-70 évet élni egy foltocska nélkül, és ebbe a dalai láma, a pápa és mindenki érintett.
Csak ugyanúgy mint az alkoholfogyasztásba, a zabálásba, az élet minden területén meghúzna mindenki egy határt, akkor a helyére billenne minden. Csak sokan, nagyon sokan feltolták a lécet az egekbe. Következmény nélkül, és innetől lásd fenntebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.