Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Not bad. Jövőre 24 GB? :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Most mindenki írja ide neki a PC/laptopban mennyi van (de azzal vígan elvan). :DDD Kezdem én: PC-n 8GB, Laptop 16GB.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) pusszycat válasza moleculez (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Laptop 8 GB. Pc pincében. :D

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) tha_answer


tha_answer
őstag

pc: 16, 8
laptop: 12,12,8,8,8,8,4,16,4
:DDD

(#5) SHO(KER


SHO(KER
csendes tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de a telefonokban nincs dedikált memória a GPU számára, tehát az összehasonlítás akkor fair, ha a PC-ben, laptopban lévő memóriához hozzáadjuk a VRAM-ot is (már ha nem APU van benne). Így számolva az én asztali gépemben 16 + 4 GB RAM van.

[ Szerkesztve ]

(#6) shiftac


shiftac
aktív tag

PC: 16 GB
Laptop: 1 GB (szegény van vagy 15 éves :DDD)

Önmagában hidegen hagyna az, hogy annyi ram legyen egy telefonban, mint az asztali gépemben. De sajnos attól tartok, hogy így mesterségesen fogják növelni a ram igényét az alkalmazásoknak és az androidnak idővel. Hiába lenne elég pl. 6 GB ram átlag multitaskingra (játékok nélkül) még évekig, de ha a több memória miatt meglehet indokolni az új telefonok magasabb árát, akkor az a fogyasztóknak nagyon nem jó.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#7) <Lacy85> válasza shiftac (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Emiatt nem aggódok. Évek óta 6, 8GB ram van a telefonokban, mégis bőségesen elég a 4 is.
Ezeket a 12, 16GB ramokat meg néhány mobilban látni csak horror áron.

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hamarosan több RAM lesz egy átlag telefonban, mint az asztali videóvágós gépemben :U . Kiafrancnak kell 16GB viber-fészbúk-ímél trióra :F? Ja, hogy lehülyítik hozzá az oprendszert-appokat-webtartalmat...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#9) hemaka válasza t72killer (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs kedvük optimalizálni, olcsóbb memóriával megpakolni a telefonokat.

(#10) janeszgol válasza t72killer (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig kell. Szeretem, ha sétálok és a zsebemben lévő telefonon meg van nyitva 30 chrome lap csupa barom... nélkülözhetetlen oldallal, plusz a fácse ugye, kamera app, esetleg email (de azt ritkán nézem, senki ne írjon).
Köll.

Mondjuk értelmes játék alig akad, de mindegy. Majd ide-oda pöcögtetem a 30 chrome tabot, és gyönyörködöm benne, mennyire fluid.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.