Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eastman


Eastman
őstag

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
És írtak róla egy papírt.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2) akaido válasza Eastman (#1) üzenetére


akaido
addikt

:)) :DD

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3) fatpingvin válasza Eastman (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt nézem én is hogy a vodánál ezek szerint annyira nem sikerült megérteni a dolog lényegét...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) dabadab válasza fatpingvin (#3) üzenetére


dabadab
titán

Egyébként ezzel szerinted mi a baj vagy hogyan kellett volna ezt másképp csinálni?
Mert az addig oké, hogy van az az NFT ott és a blockchainből kiderül, hogy kié, de mi lenne az, amiből kiderül, hogy az az NFT az AZ az NFT?

DRM is theft

(#5) Ivy.4.Ever válasza Eastman (#1) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Igen, úgy hívják eredetiség igazolás. Minden eszmei értékű dolog mellé jár, különben kétes eredetű.

[ Szerkesztve ]

(#6) fatpingvin válasza Ivy.4.Ever (#5) üzenetére


fatpingvin
őstag

te nem annyira érted mire való az NFT technológia, ugye? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) dabadab válasza fatpingvin (#6) üzenetére


dabadab
titán

Akkor ismét megkérlek: magyarázd el nekünk, hogy az NFT hogyan váltja ki ezt a papírt.

DRM is theft

(#8) fatpingvin válasza dabadab (#7) üzenetére


fatpingvin
őstag

a NFT maga egy eredetiség-igazolás, egy hamisíthatatlan jegyzőkönyvbe vezetve... én inkább azt kérdezném mi az a plusz amit ez a papír ad.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) dabadab válasza fatpingvin (#8) üzenetére


dabadab
titán

a NFT maga egy eredetiség-igazolás

Az eddig oké, a kérdés az, hogy mit igazol az NFT meg mit igazol a papír?

DRM is theft

(#10) arnyekxxx válasza fatpingvin (#8) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ki lehet tenni a falra.

(#11) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

"Várom" bizonyos médiatermékek gylaázkodó kommetjeit, miszerint a Vodafone (Magyarország) az Európai kultúra eltörlését célzó migrációra ad sokimillió forintot (ahelyett, hogy nekik nyújtanák át)...

#1 Eastman A zsáner nevét adó Kiberpunk novella óta tudjuk, hogy csak az a biztos, amit papíron kinyomtattak ;)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) Viktor77


Viktor77
titán

Aztán csodálkozunk miért nem jönnek az idegenek.
Voltak már, visszafordultak.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Ivy.4.Ever válasza fatpingvin (#6) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

10 éves sincs a dolog, és mondjuk úgy "nem hibátlan", sőt több vele a gond. Főleg egy digitális tárgyat kizárólag digitálisan igazolni kicsit sántít, tekintve hogy a másolás ellen semmit nem véd. Egyelőre hitelesebb a toll és a papír, ráadásul maradandóbb is évtizedek, vagy századok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#14) fatpingvin válasza Ivy.4.Ever (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

a másolás elleni védelem soha nem volt szempont lol...

kicsit hülyén érzem magam hogy MINDEN egyes NFT-s poszt alatt lefutjuk pontosan ugyanezeket a köröket. így elég nehéz komolyan venni az ellenérveket ha ez a baromság az egyik visszatérő "ütőkártya"

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) hallador válasza Viktor77 (#12) üzenetére


hallador
addikt

Te is visszafordultál volna, ha Attila énekelt volna neked mulatóst nem? :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) Ivy.4.Ever válasza fatpingvin (#14) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Szóval szerinted baromság valamit hitelesen eredetigazolni. Mindenki másolja le nyugodtan és hamisítsa azt, amit egyvalaki megvesz vagyonokért. Bravó.

[ Szerkesztve ]

(#17) fatpingvin válasza Ivy.4.Ever (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

édes jó istenem... bocsi, ez az a szintű szalmabáb-anyázás ahova nem áll szándékomban lesüllyedni. ha ezt nem érted magadtól akkor hagyjuk.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#18) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En ehhez tenyleg teljesen hulye vagyok, sose foglalkoztam vele es nem is ertem. Annyira sem ertem mint a bitcoint es megkoszonnek nemi felvilagositast ebben e temaban.
Egy digitalis valamit teljesen azonosan akar 5millio peldanyba is sokszorosithatok nem?

(#19) fatpingvin válasza tordaitibi (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

igen, ez a digitális dolgok sajátja hogy tetszőleges példányban sokszorosíthatóak, akármennyire kapálóznak visítva a szoftverforgalmazók ez ellen.

a blokklánc működésével mennyire vagy képben? nem a kriptográfiai háttere, csak hogy így koncepcionálisan hogyan működik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) tordaitibi válasza fatpingvin (#19) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annyit kb. megertettem bogy elvileg kriptovalutat nem.lehet illetve nem.erdemes lopni mert fizetesnel kiderul. Paraszti eszemmel valami lekovetheto eletutja van. Hamisitani is emiatt nem lehet. Ha jol sejtem.
A.banyaszata nekem tovabbra is erthetetlen folyamat.

(#21) fatpingvin válasza tordaitibi (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

öö nem. nem egészen :)

coint nem tudsz ellopni, amennyiben úgy értelmezed az ellopást hogy a wallet kulcsának ismerete nélkül hozzáférni.

van olyan coin ami követhető (bitcoin pl) van ami kifejezetten nem (monero pl) szóval ez nem egy központi elem.

a praktikum szempontjából a legnagyobb tudásuk ezeknek a rendszereknek az az hogy nem tudsz ötletszerűen egy szám átírásával többet/kevesebbet csinálni belőle ahogy a bankok teszik a valutákkal. coin mennyiségét növelni azzal tudod hogy bányászol, azaz kriptográfiai műveletek sokaságát végzed erre alkalmas hardverrel, de ez ugye erőforrásokba kerül.

viszont nem szeretnék nagyon offolni, van ennek külön PH témája.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) dabadab válasza fatpingvin (#21) üzenetére


dabadab
titán

A #9-re még mindig nem válaszoltál, pedig az a lényeges kérdés :)

DRM is theft

(#23) fatpingvin válasza dabadab (#22) üzenetére


fatpingvin
őstag

hogy a papír mit igazol (pontosabban: mit hivatott igazolni) arról gőzöm nincs. a NFT az adatállományt rendeli hozzá egy addresshez, timestamppel, mindennel ami a blokkláncon elvárható. ezt értelmezhetjük egy tulajdonosi igazolásként is: akié az address, azé a NFT adatállománya.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) Hieronymus válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"a blokklánc működésével mennyire vagy képben? nem a kriptográfiai háttere, csak hogy így koncepcionálisan hogyan működik."

Azt gondolom, nem ezzel van bajuk az értetlenkedőknek.
Azt azért a többség mégis megérti, hogy aki fizet, az lesz a tulajdonosa annak a valaminek, amit megvásárolt. Visszavonhatatlanul.

Az értetlenkedés inkább azon van, hogy adhat valaki értéket egy olyan kódsorozatért, ami leginkább muzeális értékkel bír. Nem kapcsolódnak hozzá felhasználási jogok. Tulajdonképpen nem is lehet már felhasználni.
Ha egy szoftver tulajdonjogát vásárolod meg, azt fejlesztheted és árusíthatod.
Ha egy képet vásárolsz meg, kiállíthatod és dicsekedhetsz vele. Ha úgy adódik el is adhatod.
Ha egy audiovizuális termék tulajdonjogát vásárolod meg, minden megjelenítése után csörög a pénztárgéped. (Elméletileg.)

Én szívesen eladnám az első emlékemet. A legrészletesebb leírással, örökre. Úgy gondolom, hogy ez minimum 5 millió forintot ér. Szóval a kikiáltási ár ennyi. Ha ezt eladod közvetítői díjad 20%. Amennyiben az eladási ár10 millió forint feletti van, a 10 millió feletti rész után, összesen 30% a jutalékod.

Írjunk történelmet!

Az ötlet jogvédelem alatt áll. (C) 2021

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) dabadab válasza fatpingvin (#23) üzenetére


dabadab
titán

ezt értelmezhetjük egy tulajdonosi igazolásként is: akié az address, azé a NFT adatállománya.

Ez így van. Viszont a papír nem emiatt kell. Az ahhoz kell, hogy az NFT-t összekösse azzal a ténnyel, hogy az az első SMS hivatalos NFT-je. Ez olyan információ, amit az NFT nem tud igazolni, ezért másmilyen módon szükséges igazolni ezt a kapcsolatot, ezért a szerepet tölti be a papír.

DRM is theft

(#26) fatpingvin válasza Hieronymus (#24) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Az értetlenkedés inkább azon van, hogy adhat valaki értéket egy olyan kódsorozatért, ami leginkább muzeális értékkel bír."

ezt én is fel szoktam tenni kérdésként az összes "modern art" aukción. egykutya.

a jelenleg futó NFT őrületet én is baromságnak tartom, bár nyilván lesz belőle aki hosszú távon is jól jár vele: a pixelmajom valószínűleg mindig is sokat fog érni, révén az volt az első. szentimentális értéke van, már akinek. ilyen szempontból eléggé hasonlít mondjuk a Mona Lisa-hoz, ugyanis számtalanszor be lett már szkennelve baromi nagy felbontásban, etc. Az információtartalmát soikszorosítottuk és megőriztük. praktikuma továbbra is semmi, csak hozzárendeljük hogy ennek vban értéke mert ez a konszenzus.

erről direkt nem akartam vitát nyitni ugyanis ez már tényleg abszolúte egyéni megítélés kérdése. szerintem a technikai megvalósítás szuper, hogy mire használjuk az más kérdés, illetve hogy megmérettetik mint autonóm értékteremtő eszköz. én azt gondolom hogy első körben most az adja a nagy hypeot hogy még újdonság, ez is le fog csillapodni és egyre kevésbé lesz jellemző az önálló értékkel/jelentőséggel nem bíró adathalmazok NFT-ként történő megőrzése. ergo az első NFT mintájára nem fognak nagy pénzek mozogni egy pixelmajom miatt.

az ötleted szuper, minden irónia nélkül írom. szerintem ha igényesen megírod az első emlékedet, az mint irodalmi alkotás teret kaphat, ha meg bele akarsz vágni ebbe a történetbe NFT-ként esélyesen még jó pénzt is kereshetsz rajta. mi tart vissza? nem kérek részesedést, ez a te bulid :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) arnyekxxx válasza dabadab (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor már csak az a kérdés ebben a történetben mi szükség van az NFT-re, miért nem elég egy db pecsétes papír az első SMS elméleti tulajdonjogáról

(#28) Eastman válasza arnyekxxx (#27) üzenetére


Eastman
őstag

Ennyi.

:D :D :D :D :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) fatpingvin válasza dabadab (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

ebben csak részben van igazad, ugyanis a timestamp ugyancsak igazol, hacsak nem hozott létre már korábban valaki egy ezzel egyező tartalmú NFT-t.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) KISDUCK válasza Viktor77 (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.