Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

F1.2....? Az komoly... 6 kamera... :) Mondjuk a Nokiának sem jött be a sok.... :U

(#2) Plazmacucci válasza atike (#1) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az olyan puhos képet eredményez, hogy a legtöbb szituációban használhatatlan lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) Schuler888 válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen, van egy szint ami ala az F erteket vinni mar ertelmetlen

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

6 kamera 😂 ketto eleg lenne, de az legyen kiraly.(szoftveresen is)

(#5) peestee83


peestee83
aktív tag

"...már csak az árazás lesz igazán izgalmas." Valóban, a Sony a megfelelő ár/érték arányáról ismeretes. A kamerák száma - mint előttem is említették - kezd vicc kategória lenni, az f/1.2 meg....inkább hagyjuk.

Cor ne edito

(#6) #16514048 válasza atike (#1) üzenetére


#16514048
törölt tag

A Nokiában 5 egyforma látószögű kamera van és csak azért nem jött be, mert a szoftver túldolgozza a képeket. Raw-ban nem rossz az.

(#4) hemaka:

De ha van több lehetőség, az miért baj?
Szerintem legyen csak nyugodtan minél többféle látószög bennük, ez volt eddig a mobilos kamerák legnagyobb hiányossága.

[ Szerkesztve ]

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Izgalmas. Ami engem igazán érdekel, az ez:

Xperia XZ2 Compact → Xperia 3 (3 hátlapi kamera, 5G, 2K) (Hamarosan)

Kicsit sajnálom, hogy anno lemaradtam az XZ2 Comapct birtoklásáról. Legoptimálisabb telefonméret evör nekem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, ez az új nevezéktan nem túl átlátható, de ha maguk a készülékek rendben lesznek, akkor ez a legkisebb gond igazából.

Kíváncsi leszek rájuk, azt hiszem jövőre már nem felső kategóriás telefonok közül fogok válogatni, hanem inkább középkategória marad, az utóbbi évek árazása mellett. Bár az 5G-t nem tudom mennyire érdemes még erőltetni minden modellben, de ők tudják...

[ Szerkesztve ]

(#9) erahurka válasza Plazmacucci (#2) üzenetére


erahurka
félisten

Állítható lesz a rekesz szerintem. Éjjel jól jön a plusz fény, úgyis túlélesíti majd aztán nem fog érződni hogy puha.

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Csak forgatom a szememet, hogy mi zajlik a Sonynál. :D

Biztos vagyok benne, hogy nem lesz drága, legfeljebb 1500 eurót kérnek a csúcskategóriás mobilért. :D
Hagyják már abba a hülye oda-vissza számozgatást és rendesen adjanak már neki nevet.

Mindez amúgy nem gáz és nem hátrány - ha szoftveresen rendben lenne a sokak által is nagyon nehezményezett mobil. Ez természetesen annak fényében ciki, hogy a szenzort igen sok gyártónak pont ők szállítják.

Egy ismerősömnek is volt Sonyja. Venni akart egy kamerás mobilt - gondolta jó lesz - de annyira nem volt vele megelégedve, hogy 3 hónap után lecserélte.

Talán most! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) pit stop


pit stop
addikt

Xperia 3 vagy 5 jó áron érdekelne, kíváncsi leszek bevezetés után fél évvel normál árukra.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#12) #22743424


#22743424
törölt tag

5K-s kijelző, tiszta erőfitogtatás.

(#13) WaG_Gaming válasza pit stop (#11) üzenetére


WaG_Gaming
tag

Nem az 5.1-re gondoltál? Mert már most el lehet vinni eMAG-on az 5-öt 200k-ért (és ugyanennyiért adta az Extreme Digital a saját, november 15-én megtartott Black Friday akciójában is, ami a legjobb és egyben az egyetlen épkézláb akció volt abban a borzalmas, Black Friday-es akcióknak nem nevezhető leértékelési csalásrengetegben, mivel a telefon a hónap elején jelent meg 280k-ért).

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#14) musicryder válasza #22743424 (#12) üzenetére


musicryder
tag

Hát valamit fitogtatni kell... : ' D
Mondom ezt úgy, hogy jelenleg XZ Premiumom van, de a héten érkezik az 1... Bár pont a kijelző volt az ami nem igen hatott meg... Főleg ekkora méretben...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#15) pit stop válasza WaG_Gaming (#13) üzenetére


pit stop
addikt

Tudom, szerintem is az éttelmes akció volt. Jól írtam: tavasz végére 150-180-as sávban bevállalnám, de ahhoz túl értéktartóak valószínű.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#16) gyerecske válasza janeszgol (#7) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az engem is nagyon érdekel, remélem nem lesz 5"-nál nagyobb tepsi.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#17) #22743424 válasza musicryder (#14) üzenetére


#22743424
törölt tag

Inkább tanulnának meg végre normális kameraszoftvert írni a saját érzékelőikhez.

(#18) helixP válasza atike (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Attól másnak még működhet, aki tud telefont is gyártani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ricardo


Ricardo
félisten

Majd kiderül milyenek lesznek.Alapjában véve nekem tetszenek a Sony készüékek. Két dolog van amiért mégsem vettem még tőlük telefont. Az ár/éérték arány, és a kamera képességek.

[ Szerkesztve ]

(#20) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Aztán elég gáz lesz, amikor ennyi szenzor nem tud majd egy értékelhető képet lőni. :D

(#21) atike válasza helixP (#18) üzenetére


atike
nagyúr

...ez lesz a Sony? :)

Milyen igazad van... Épp arról híresek, hogy bár az ő moduljaikat használja a fél világ mégis ők saját maguk azok akik elég gyatrák ilyen téren... :U

Nyilván majd most a sok kamerával meg fogják mutatni...

Amúgy meg úgy legyen, mert jót tenne a piacnak az tény.

(#22) axioma


axioma
veterán

1. ez a szamozas pont szembemegy az osszes megszokassal. Ez nem verseny, hogy a kicsi a jo, hanem a nagyobb szam (mar csak az idofaktor miatt is) eddig - ha egyaltalan osszehasonlithato vonalon voltak - jobbat jelentett. Erre most beprobalkoznak forditva. Nem tunik sikeres marketingnek...
2. a compact jo hogy lesz, csak ne szurjak el olyanokkal mint a korabbit (termeszetesen teljesen szubjektive sajat szempontok szerint ertve) - peldaul a meret vajon mekkora, amire meg 2020-ban azt merik mondani, hogy compact...

(#23) laci_csk


laci_csk
senior tag

A telen februarban egy kirandulason, mar megmutattam egy ifon X10, es egy huvej mate20 pronak hogy az en telom jobb kepeket csinal, amit el is ismert nagy nehezen, akkor a ket tulaj. Es nem is en akartam a kihivast

dehat van ez az "ismerosom ismerosenek volt egy sonyja...es nem volt vele megelegedve" duma

Skyline: Ertekelheto kep? azert ne nevettess...

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#24) janeszgol válasza laci_csk (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

A videófelvétel nem tetszik tőlük, pláne hangban. Képminőségben már az XZ2C is a helyén volt. (Sőt, igazából Z1C-vel is lőttek olyan képet, hogy nem akartam elhinni. Sima Z-vel is lehetett, bár nagyon nehezen, ritkán, mázlival.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) laci_csk válasza janeszgol (#24) üzenetére


laci_csk
senior tag

a video nagyon okes, a hang viszont gyenge ez igy van, plane ha hangos valamit rogzitek akkor torzit. De nem ezen akad ki senki, mindenki a kepeket blama'lja

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#26) helixP válasza atike (#21) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, nyilván nem a Sony lesz az :N
Azért is fogalmaztam úgy, hogy másnak, tehát önmagában az nem baj, ha több a kamera (volt, amikor ez volt a bevett megoldás) és természetesen ettől függetlenül el lehet rontani, lásd pont a Nokia.

(#27) gyerecske válasza janeszgol (#24) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szerintem a Sony mobiloknál inkább az a nagy "probléma", hogy érteni kell hozzá a jó fotókhoz.Nekem is XZ2C van és lehet vele kiváló képeket is készíteni. A többi gyártó automata módban általában jobb képeket készít.És egy telefonnál pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen manuálban mókolnom, arra ott vannak a profi milc és dslr gépek.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#28) forgonati válasza erahurka (#9) üzenetére


forgonati
őstag

1.2 rekesz puha lesz, azon nem tudsz annyit élesítrni hogy normálisan nézzen ki. Hidd el. Már a Samu 1.5-e is puha, észrevenni a különbséget a 2.1-hez képest nagyon. Tök jó lesz az 1.2-vel készült képeket nézni, amik lehet világosak lesznek, cserébe túlélesített hányások.

Keelah Se'lai!

(#29) #22743424 válasza gyerecske (#27) üzenetére


#22743424
törölt tag

Rátapintottál a lényegre a felhasználók többsége automata módban fényképez. Aki meg nem az nem sony-t fog venni.Nekem is volt sony készülékem.

(#30) janeszgol válasza #22743424 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt már én is leírtam párszor, már régebben is, és az automata fotózás sokat javult a Sony-nál. Amúgy én is arra gondoltam most is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) laci_csk válasza janeszgol (#30) üzenetére


laci_csk
senior tag

most igy elnezve azt a sok lencset en is irtozni kezdek tole mert nalam is 99% auto mode a fotozasnak, es nincs is csak egy kamera most a telomnak.

mikor latom a baratom lanyat ifon8cal tucatnyi kepet fotoz egy temarol, hogy egy talan jo lesz belole akkor mit mondjak.

plusz az a tevhit amit annyi ember hisz, hogy egyszerre fotoz az osszes kamera es aztan lesz belole egy jo kep, fogalmuk sincs hogy mire van a tobb kamera

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#32) Noukoum válasza laci_csk (#31) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a telefon hibája, ha valaki béna.
Vagy nem ismeri a készülék korlátait

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#33) Ricardo válasza janeszgol (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

(#34) atike válasza janeszgol (#30) üzenetére


atike
nagyúr

A tesztekből nem ez jött le... Vagy csak én nem figyeltem... :)

(#35) GeryFlash válasza Polarstar (#10) üzenetére


GeryFlash
veterán

Áruld már el mikor kért többet a Sony mint a konkurencia :U

janeszgol: Szerintem ne sajnáld, méretre lehet jó, de a formája rettenetes.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) Lalikiraly válasza atike (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Főleg szoftveresen lesz kérdés, hogy tudják megoldani.

Másrészt én sajnos csalódtam a Sony ban. Ahhoz képest, hogy 65 ért vettem az L3-mat igen bugos a rendszer és hónapok óta semmi frissítés, szégyen hogy Android 8.1-en amivel kiadták, ott leragadtunk... Példának felhoznám a botrányos ujjlenyomat kezelést... 10- ből talán 4 szer oldja fel elsőre... Valamikor meg sosem, valamikor meg restart, mert a kódot sem hajlandó beenni.

Páromnak XA2 van, az megkapta a 9 es droidot, de ott se minden kóser.

Tehát ezt nem értem Sony részéről. Sajnos nemigen lesz Sony a következő telefonom. A mostani Nokiák meg kinézetre annyira nem... :( A kinézet nálam a Sonyk a legjobbak, de ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#37) GeryFlash válasza Lalikiraly (#36) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ujjlenyomatnál a Sonyknál többször, több szögben meg kell adni az ujjlenyomatot és onnantól jó. Az hogy nem kapott 9-et valóban ciki.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#38) Noukoum válasza Lalikiraly (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

10/4? Jesszus
Az még in screen ujjlenyomatnak is tragikus

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#39) Schuler888 válasza laci_csk (#23) üzenetére


Schuler888
senior tag

:DD :DD ekkora kamuba mar belefer hogy 1 canon egy 1 nikon dslr-t is levert a fenebe :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#40) zozzo72 válasza Lalikiraly (#36) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Én is l3-at használok, igaz munkástelefonként, de szerintem nem olyan vészes...

Azért ez az alja kategória Sonynál.

(#41) Lalikiraly válasza zozzo72 (#40) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem is azt mondtam, hogy vészes, az ujjlenyomat része hektikus, és egy két apróság a rendszerben.
De pl fotót és videót az eddigi legjobb az összes telóm közül. Jó sosem volt ilyen drága telefonom sem.
Viszont a Jack csatlakozója nekem, nagyon hamar kikopott és mellette meg is repedt picit a burkolat, kb három hónaposan, alig tartja meg a csatlakozókat. Tehát azért én megdorgálnám Sonyiékat.
És a droid meg igenis Ciki már eléggé.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#42) zozzo72 válasza Lalikiraly (#41) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Mondjuk ebben lehet valami.

Nálam a töltőcsatlakozó ami pirónkodtató. Már hallottam erről panaszt mástól is.
Ahogy említettem igénybe van véve és nem is kimélem túlzottan, a töltőcsatlakozó alig megy be a telefon USB aljzatába. Eltömődés lehet az ok,arra gyanakszom.

Ettől függetlenül nem pártolnék el a márkától.

(#43) laci_csk válasza Noukoum (#32) üzenetére


laci_csk
senior tag

de arra kenik

Ma's: amugy meg ne ma'r a beleposzintu telok adjak meg a cegrol a velemenyunket, kerem szepen

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#44) Lalikiraly válasza zozzo72 (#42) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem szeretnék én sem, de az újak közül az xperia 10 es meg 120 rongy lenne. Na nemár.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) Enci1983


Enci1983
senior tag

"Az Xperia 10-es széria beilleszkedik az új szisztémába, az Xperia 10 Plus ugrik egyet a rangsorban és 9-es szintű harcossá lép elő, az utódja pedig Xperia 9.1 néven mutatkozik be Barcelonában, ami kissé érthetetlen, tekintve, hogy Xperia 9 nem volt, és az Xperia 8 sem rémlik senkinek (mert nem létezik)."
Az Xperia™ 8 létezik, kizárólag Japánban kapható. Igazából annyira nem átláthatatlan. Mindössze az kelthet némi zavart, hogy a 10 Plus utódja 9.1 néven fog jönni. De ezt említették is ha jól emlékszem, hogy el akarnak hagyni mindennemű utótagot.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#46) zozzo72 válasza Lalikiraly (#44) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Az idei 10-est megkapod márkaboltban 75-ért.

(#47) janeszgol válasza zozzo72 (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyiért nem rossz, de nem is kiemelkedő. Viszont a gyenge hangfelvétel miatt én nem venném meg. Kicsit bűnöztem most blöki frájdéj után. 31 ezer ft volt egy régebben megjelent teló, a Yu Yutopia, amit az Ilike nevű cég hozott be idén, a telefon megjelenése utn három évvel! [link]
Ebből vettem hármat. :B

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) musicryder válasza #22743424 (#17) üzenetére


musicryder
tag

hát ha valaha sikerül nekik akkor tuti nagy ünneplés lesz náluk is... : )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#49) zozzo72 válasza janeszgol (#47) üzenetére


zozzo72
aktív tag

4 éves lesz az a modell.
Annyi pénzért nem lehet belekötni valóban.
Rendeléses megoldás, gondolom, nem itthoni üzletben vetted.
Garancia, stb? :F

Használd egészséggel!

(#50) janeszgol válasza zozzo72 (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

Edigital. De sok bolt arulta 45 ezerert. MM, ipon, Aqua, Bestbyte, 220volt stb.
1 ev gari, de gondolom nuku alkatresz mar, raadasul a Yu be is csodolt (az Ilike csak atnevezte es ugy hozta be, ez eredetileg India only volt). Szoval vegyuk gari nelkulre. Plusz frissites nuku, de mar patch szinten. 1 darab nincs hozza. Ez kicsit gaz, mert anno kb 110 ezer forintnak megfelelo penzen nyitott (ez volt a Yu premium modellje). Emiatt en 45-ot tuti nem biztos, hogy adtam volna erte, vagy csak egyszer. Jatszani is jo, de a Lolli megoli mar.

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.