Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dany007 válasza Kassadin (#99) üzenetére


Dany007
veterán

A bioélelmiszer nekem is necces. Csak azért hoztam fel, mert nem akartam részletezni az egészséges étkezés dolgait. A bio-ról mindenkinek az egészség jut eszébe :D
Amúgy tényleg kérdőjeles a dolog. Fogalmam sincs mennyire jó az vagy sem.

A story csak bosszantó volt, nem olyan vészes, mint amit itt mások páran meséltek.
De pl apám munkatársa nyílt lábszártöréssel várt a balesetin ~ 1,5 órát mire egyáltalán hozzászólt valaki. Szóval vannak durva esetek.
Meg azért egy orvos - beteg viszonyban benne van a bizalom erőteljesen. Tehát ha én elmegyek azzal, hogy valami bajom van akkor elvárom, hogy segítsen valahogy. De az, amikor szándékosan látatja velem, hogy le se szar csak húzzak már a picsába... Na az elég durva.

(#102) Kassadin válasza Dany007 (#101) üzenetére


Kassadin
addikt

Nyilván nem mindenhol ilyenek, de felétek elég durva dolgok vannak akkor.

(#103) tkazmer válasza moha21 (#91) üzenetére


tkazmer
addikt

Ösztöndíj, szoctám minden iskolában más,
és ha jól rémlik, mi most az orvosképzésről beszélünk, így a 20-30e körüli SOTE-s szoctámok viszonylag releváns információként kezelhetőek.

és már csak 800 Ft volt pontonként
reklamálj az illetékesnél, valszeg az állami elvonások miatt van, amiknél viszont megtiltották, hogy bármilyen ösztöndíj csökkentésével gazdálkodják ki az intézmények a támogatás csökkentését

És ez így jól van? Idős néni egész életében dolgozott fizette a TB-t és 5 év?
senki nem mondta hogy így jól van, ezért szól a témaindító írásom fele a hálapénz problémájáról és annak egy lehetséges megoldási javaslatáról. én is ismerek tehetős orvosokat, nyilván aki sok évtized alatt megfelelő pozícióba jutott, elismert, magánrendelést üzemeltet, erkölcsileg kevés korlát köti, konferenciákra jár előadni, stb. az meg tud élni tudásának megfelelő színvonalon (mert igen, szerintem egy orvosnál a kisebb palota + terepjáró abszolút bele kell hogy férjen, nyilván a nagy tapasztalattal, sok kutatási eredménnyel rendelkezőkre gondolok itt nem egy "mezei" háziorvosra). itt arról van szó viszont, hogy egy kezdő orvosnál többet keres egy utcaseprő vagy egy kukás, és ez elfogadhatatlan, még ha mindkettő rendkívül fontos és becsülendő munka akkor is.

de akkor ne legyen magánrendelés
aztán miért ne legyen? miért akarjuk bárkinek megtiltani hogy bármilyen magánvállalkozást indítson?

[a többihez nem tudok hozzászólni, a felét nem értem annak amit leírtál:) ha jól sejtem a puskázásra célzol, ami már megint egy nagyon más történet]

(#96) moha21
Recepciós, jól él [...] minek folytassa az egyetemet?
hát ha neki a recepciósra háruló szakmai feladatok megoldása elegendő intellektuális kihívást jelent, akkor talán jobb is, hogy nem pazarolja az adófizetők pénzét a saját egyetemi képzésére:)
mindemellett elhiszem, hogy számára ez jó lehet, nyilván nem kaphat mindenki 400ezres kezdőfizetést 1-2 bp-n megtelepült multinál (mert igen, vannak ilyenek, csak ezeket az állásokat nem a profession.hu-n kell keresni, ha valaki elég pro az egyetemi évei alatt, akkor vagy megtalálják őt, vagy legalábbis olyan társaságba kerül, ahol az ilyesmi állásajánlatok keringenek), inkább csak arra célzok, hogy azért van egy határ, és a témánál maradva talán jobb is, hogy az ifjú medikusok nem recepciósnak mennek valahova.

(#92) dabadab
amennyire tudom a tanulmányi ösztöndíj automatikusan jár, a köztársasági ösztöndíjra elég szigorú szabályok vonatkoznak tehát nem nagyon van sumákolási lehetőség, a szociális ösztöndíjjal meg úgy tűnik elég vegyesek a tapasztalatok, de azért én nem hiszem, hogy mindenhol úgy legyen ahogy moha21 kolléga említette. és ugye vannak még egyéb megpályázható alkalmi vagy rendszeres pénzek magánalapítványoktól stb

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#104) tildy válasza tkazmer (#90) üzenetére


tildy
nagyúr

A kettő azért kizárhatja egymást. Aki rászoruló annak a szülei sokszor nem tudnak adni,még kolira se, el kell menni dolgoznia, ettől az átlaga sem lesz annyira jó, hogy ösztöndíjat kapjon. 2004ben végeztem, és mivel csak egyszer sikerült megugrani az ösztöndíj szintet kaptam 4100 forintot, hú de jó) , utána átlagos voltam, így nem (meg dolgoztam is mellette) , így nem volt ösztöndíj bevételem. Ergó elestem a köztársaságitól is, csak amiatt, mert szegénysorból jöttem, és választhattam , tanulok és talán kapok ösztöndíjat, vagy tanulok és dolgozom, és akkor a munkából bejövő bevétel legalább fix.
Szociális ösztöndíjt még csak nem is ismerték.

Szóva volt akkor 7 ezer forint szoctám, meg 4 ezer ösztöndíj eleinte, utána meg az a 4 ezer se. Tényleg jó.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) #27483136


#27483136
törölt tag

@kassadin
Egészséges életmód és nem leszel beteg?
Ez akkora baromság. Egy bizonyos kor alatt könnyű ilyenekkel dobálózni.

-2 közeli haverom halt meg 20 évesen agydaganatban.
-30 évesen haveromnak vakbél. Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással? Nem, ha hagyod, perforálódik, belehalsz.
-Örökletes cukorbetegség? Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással?
Ma Magyarországon 1,5millió ember halna meg kezelés nélkül. (persze nem mind örökletes.)
-Egy egyszerű allergia pl méhcsípésre? Védekezhetsz ellene helyes táplálkozással, testmozgással?
-Vagy megveszed azt a bioélelmiszert, amitől Németo.-ban most hányan is haltak meg?

Csak áltatja magát az ember, megnyugtatja, hogy mindent megtesz, aztán jön a pofáraesés. Szerintem az emberek 10%-ánál számít ez. Persze, ha valaki direkt rombolja az egészségét, az más, az nem ide tartozik.
A sportos Stallonénak hány infarktusa volt eddig? Pedig pénze, mindene megvan, hogy egészségesen éljen és él is a lehetőséggel. Vagy a sportolók akik hullanak a pályán. Ők nyilván egészségtelenül táplálkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#106) Kassadin válasza #27483136 (#105) üzenetére


Kassadin
addikt

A kiragadott példáid a baromságok, főleg azért mert köze nincsen ahhoz amit én írtam.A cél a megelőzése a bajoknak, amiket leírtál az rohadtul nem függ össze a mozgással se a táplálkozással, hanem csak azzal hogy mennyire hajlamos az adott ember az ilyesmire. Én csak azt mondom hogy a sporttal meg a mértékletes táplálkozással megtudod előzni az egyszerűbb megbetegedéseket. Nyilván nem kell magyarázni hogy melyik ember kap el előbb náthát a bkv-n, akinek erős az immunrendszere vagy akinek gyenge.
Nyugodtan áltatom magam inkább tovább, de nem fogok tespedni/bagózni csak azért, mert hát úgy is meg kell valamiben halni. Amúgy el nem tudom képzelni hogy ha te egy héten 3-szor lejársz úszni, szívinfarktust fogsz kapni a megerőltetéstől. :DDD Stallone bácsiban meg nyilván voltak/vannak más dolgok is a kaján kívül+benne van a korban, nincs min meglepődni. Élsportolók túl vannak hajtva, ehhez nem kell diploma hogy az ember ezt ésszel felfogja...Nem is mindenkinek bírja a szíve/szervezete.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.