Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#144) bambano válasza proradeon (#143) üzenetére


bambano
titán

nem, a hiba ott van, hogy nem olvastad el a doksit.
mondjuk a másik tévesen válaszoló sem.
ha igaz az, amit #135-ben írt a kolléga, hogy ez: [link] lesz a berendezés, akkor ennek a weblapján ez van:
"The Zyxel AX7501-B0 Dual-Band Wireless AX 10G Fiber IAD with SFP+ provides ultra-high-speed fiber connection for triple-play services. By plugging in different optical transceiver option, AX7501-B0 could provide 10G service in either active fiber or XGS-PON network"

tehát a hálózati oldal cserélhető, és az egyik lehetséges verzió egy sfp+ formátumú ont, amit xgs-pon-nak hívnak. ennek is van weblapja, de ne én keressek meg mindent helyettetek.

mivel azt a tervet lehet kiolvasni az itt elhangzottakból, hogy kapsz a digitől egy zycel cuccot, amibe beledugtak egy sfp+ dugót, és az ont funkcionalitás a DUGÓBAN VAN, ezért kérdeztem, hogy mi van, ha kihúzom és egy pc-be dugom?

tehát a gpon optikai terminálási funkcionalitás nem a zyxelben van, hanem az sfp+ modulban. amit a digi ad. vagyis fel fogja programozni. akkor is, ha nem oda dugom.

így tehát az biztos, hogy lehetséges, a kérdés, hogy a digi adminisztratíven le fogja-e korlátozni ezt a műszakilag lehetséges variációt.

egyébként ilyen cucca a mikrotiknek is volt, meg az ubnt-nek is volt. csak mivel azt a digi nem használta, nem csinálta meg hozzá a konfigokat, ezért azt valóban hiába dugdostam volna, az nem ment volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.