Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) hunluki válasza Samott (#100) üzenetére


hunluki
senior tag

Persze, semmi sem létfontosságú, de lásd a hülye autós példámat. Amikor hazaérek és multizni szeretnék a haverokkal de a kütyü közli hogy tizenhuszon giga update mielőtt játszol akkor egyből más lesz a prio. Ez simán lehet innentől a "átöltözök kényelmesbe és mehet"-től kezdve a "áhh, hagyjuk, ez ma esélytelen"-ig. Senki sem beszél létfontosságú dologról, itt kényelemről van szó.

(#102) #55525888 válasza hunluki (#101) üzenetére


#55525888
törölt tag

Még egy 20 gigás update is értelmes sebességgel lejön a kis nyomorult 250 megabitemmel. :B
Nekem értelmezhetetlen ez a Digis sztori.

(#103) Samott válasza hunluki (#101) üzenetére


Samott
addikt

Az a 20GB nem egeszen 3 perc alatt leer gigabiten. Elmesz pisilsz elotte egyet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104) hunluki válasza Samott (#103) üzenetére


hunluki
senior tag

Okés, akkor másképpen látjuk a dolgokat. Nekem nemrég volt egy 350/16-os netem, ezt cseréltem gigabit/gigabitre, ég és föld, valóban mindenre is elég. Ma. Aztán meglátjuk hogy fejlődik a technika, az sose baj ha több áll rendelkezésre megfizethető áron. Fejlesztik az infrát, ebből profitálni fog minden enduser.

(#105) dabadab válasza hunluki (#101) üzenetére


dabadab
titán

Az update letöltésekor már gigabitnél sem a te előfizetői sávszélességed lesz a szűk keresztmetszet.

DRM is theft

(#106) Samott válasza hunluki (#104) üzenetére


Samott
addikt

Igen, majd kitapasztalod, gondolom meg a korabbi korlat el az emlekeidben. Nekem miota gigabit van, azota korlatlannak erzodik az egesz, hiszen a belso halo is csak ennyit tud. Irtad a home office-t, most mertem egyet: 60 mbps, ennyit tud a ceges vpn. Megint nem nalam van a szuk keresztmetszet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#107) hunluki válasza Samott (#106) üzenetére


hunluki
senior tag

Valóban, a "régi szép" emlékek durván beégtek, ez a multis játékos dolog konkrétan based on true story mert a 350 csak a max érték volt, a garantált bőven 100 alatt.
Igazából én arra alapozom a gondolatmenetemet hogy az ezredforduló környékén az ISDN majd az ADSL is mindenre is elég volt, utána jöttek 30 giga korlátos chello (emlékszünk még? :D) ahol ment a háborgás hogy mi az hogy 30 giga korlát, pedig közelébe se voltunk sose, most pedig ott tartunk hogy gigabit/gigabit mindenre is elég, de pár év múlva már lehet másképp látjuk a dolgokat, főleg hogy egyre jobban dívik a HO meg az adatigényes szolgáltatások köre, minél hamarabb elkezdik fejleszteni a szolgáltatói infrát, annál később ütközünk falba a jövőben.

(#108) pzstm válasza hunluki (#107) üzenetére


pzstm
titán

és chello IP rangeket állítgattunk megfelelő fájlokban különböző okok miatt :DDD

emlékszem mikor a 10 Mbit-re mondtuk hogy wooow.....OMG. akár 1000-el is tölthetünk le :DDD :DD (igen, kilobájt/sec-ekről társalogtunk akkoriban :D)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#109) dabadab válasza hunluki (#107) üzenetére


dabadab
titán

Én nem emlékszem arra, hogy az ADSL-ről bármikor is azt gondoltam volna, hogy az mindenre is elég.

Úgy a többszázmegabites időszakban kezdtem azt látni, hogy nem az én downlinkem a korlátozó tényező (az uplink mondjuk az maradt, mert a UPC-nél az ilyen néhány tíz megabit).

DRM is theft

(#110) hunluki válasza pzstm (#108) üzenetére


hunluki
senior tag

ISDN-en amikor MP3-at vadásztál morpheus/kazaa/limewire kombóval :D Amikor egy darab mp3 2-3 óra volt és kb imádkoztál hogy ne jöjjön mellé valami meglepi :D

(#111) pzstm válasza hunluki (#110) üzenetére


pzstm
titán

imádtam mikor találtam DC-n valakit akitől a teljes album ha ebédkor beindítottam akár másnap reggelre itt volt :DDD :C

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#112) hunluki válasza dabadab (#109) üzenetére


hunluki
senior tag

Én nem emlékszem arra, hogy az ADSL-ről bármikor is azt gondoltam volna, hogy az mindenre is elég.

Ha ISDN-ről váltottál volna akkor érezted volna ;) Bár nem tudom neked hogy jöttek sorba a szolgáltatások, nekem az ADSL hiperűrugrás volt a matávnet után.

(#113) #55525888


#55525888
törölt tag

Az első otthoni ADSL vonal maga a megváltás!
384kbit talán, 2003 környékén.

De az igazi a Napster, 56k-n, 2000-ben :)
4.3kbyte/s már menő volt, annak örültem, hogy úgy száguldott lefele az Eiffel65. :D

[ Szerkesztve ]

(#114) azbest válasza hunluki (#110) üzenetére


azbest
félisten

amikor fájl letöltésnél pasuse-t kellett nyomni, mert zárt a suli / ment az utolsó busz. Aztán másnap meg 100%-nál nem állt meg a folytatás, mert közben megváltozott a túloldalon a fájl és "129% lett, maradhat?" :D

(#115) Samott válasza dabadab (#109) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol ket huha momentum volt ebben a fejlodesben. Az elso amikor lett ADSL-em, es nem kellett kapcsolatot felepiteni belepni/kilepni. Hanem volt internet minden gepen, egyenesen a routerbol. A masik meg a gigabit, amikor az internet olyan gyors lett mint minden mas a halon.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116) hunluki válasza pzstm (#111) üzenetére


hunluki
senior tag

Vagy amikor DC-n találtál valakit akinek passzolt az ízlése a tiéddel és szépen rendezett MP3 könyvtára volt :D Amúgy iszonyat sok zenét ismertem meg fiatalon így, spotify weekly list before it was cool :D

(#117) hunluki válasza azbest (#114) üzenetére


hunluki
senior tag

Getright :D

(#118) bambano válasza hunluki (#107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, amit csellónak gondolsz, eredetileg broadband volt és egy giga korláttal ment, 320/64-gyel. még kbps, nem mbps...

#108 pzstm: "és chello IP rangeket állítgattunk megfelelő fájlokban különböző okok miatt": milyen okokból kellett chello ip-ket állítani?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#119) hunluki válasza bambano (#118) üzenetére


hunluki
senior tag

az, amit csellónak gondolsz, eredetileg broadband volt és egy giga korláttal ment, 320/64-gyel. még kbps, nem mbps...

Könnyen meglehet, bár bevallom az őszintét én az 1 gigás korlátra konkrétan nem emlékszem, 30 rémlik meg hogy volt valami duplázás (hogy az 15-ről lett 30 vagy 30-ról 60 az már passz).

(#120) ElektrikusDE válasza bambano (#118) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Gondolom azért mert csellón belül nem számolta a forgalmat, igy nem volt korlátozva.

Voltak cselló only oldalak is amiket csak csellós IP címmel lehetett használni.

Volt még fóruma is:

"dc_hub_csak_chello-soknak"

Sok infóm nincs róla, mikor én UPC-s voltam akkora már megszűnt ez a korlátozás.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#121) #55525888 válasza bambano (#118) üzenetére


#55525888
törölt tag

Chellós címeken belül nem számolta az adatforgalmat!

p2p rosszalkodás

(#122) bambano válasza #55525888 (#121) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor a chello elindult, akkor számolta. később nem tudom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#123) oriic válasza MittuDomain_ (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fehérvári-Lecke utca sarkán lakom, itt sincs Digi ugyebár, de a panelban 200 méterre már igen. :D Senki nem tudja, hogy lesz-e valaha ebben a házban. :O

Live-Die-Respawn

(#124) pzstm válasza bambano (#122) üzenetére


pzstm
titán

3mbit-nél, 7,5-nél és 10-nél tuti nem.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#125) MittuDomain_ válasza oriic (#123) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Légvonalban 400m, a kis utcákon cikkcakkozva talán van 600m is.
Ugyanez a szitu. :((

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#126) Patice válasza proradeon (#11) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezen az eszközön hová tud csatlakozni majd az FTTH optika?
A 10G netet az SFP, vagy a rezes RJ-45 csatin adja?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#127) TeeJay válasza Patice (#126) üzenetére


TeeJay
félisten

ONT-n lesz egy darab 10gbit LAN port RJ45 természetesen
CAT6 kábel kell minimum és megfelelő LAN kártya a PC-be

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#128) Thusor válasza Patice (#126) üzenetére


Thusor
őstag

Kép alapján 1 darab 10G portja van RJ-45-el. Optikát nem látom rajta, így lehet itt is alján csatlakozik az eszközbe.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#129) TeeJay válasza st3v3np3t3r (#89) üzenetére


TeeJay
félisten

11ezer Akasa 2,5gbit LAN kártya Realtek 8125 chipes mint az alaplapok nagyrésze is
33 ezer TP-Link TX401 10gbit LAN kártya : [link]
38 ezer Asus C100C 10gbit LAN kártya : [link]
A két 10gigás kártyán azonos chip van, mellé kell még pár méter CAT6 kábel és rendelheted a 10/10gigás netet. Elég gyenge PC kell ahhoz hogy 3gigabitet legalább ne tudj kihasználni lévén egy i7-4790K procim van de 1000-es mérésnél sem nagyon mozdul meg a proci terhelése, így 2,5gbit-re váltok akkor sem fogja nagyon megérezni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#130) proradeon válasza Patice (#126) üzenetére


proradeon
őstag

SFP portra csatlakozik az optika (SFP modullal), az 1 db RJ45 rezes csatlakozóra pedig a saját 10gbps eszközödet csatlakoztathatod (ezen felül pedig rendelkezésre áll még 4 db 1gbps RJ45 a többi eszköz számára).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#131) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. azt mondja a kotta, hogy egy xgs-pon modullal jön a net, ami sfp+ formátumú. vajon bele lehet-e ezt dugni pc-be, ethernet kártyával, és akkor végre kihajíthatnám a francba a digis eszközt? mert ha igen, annyit nekem megér havidíjban.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#132) ElektrikusDE válasza bambano (#131) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Fizikailag beledughatod, viszont használni biztos nem tudod!

Mivel a DIGI konfigurálja az ONT-tot, amit te nem tudsz megtenni. (infók, és jogok hiányában)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#133) bambano válasza ElektrikusDE (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fuss neki mégegyszer ennek a válasznak.
miért is akarnám én konfigurálni az ont-t?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#134) killbull


killbull
aktív tag

Azt senki nem nézi hogy 0 ás pinget mértek azon a videón, na ugyan ezt fogod használni online FPS játékokban. Ez azért nem rossz, olyan mintha minden nap LAN partyn lennél ha Magyar szerverre mész! :D

(#135) vgergo


vgergo
aktív tag

Egy technikai kérdésem lenne.
Mostani ONT-n van egy koax csatlakozó. Erre a koax csatlakozóra van a TV-m rákötve. Az új Zyxel AX7501-80 ONT-n nem látok koax csatlakozót. Hogyan lesz csatlakoztatva a TV-m az új ONT-tal, ha igénylem a 10G-s netet?

(#136) qnadam válasza bambano (#118) üzenetére


qnadam
veterán

annyira, hogy még mindig akármi.catv.broadband.hu arrafelé mindenki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#137) qnadam válasza vgergo (#135) üzenetére


qnadam
veterán

egy külön eszközzel

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#138) dabadab válasza hunluki (#112) üzenetére


dabadab
titán

Ha ISDN-ről váltottál volna akkor érezted volna ;)

Telefonos modemről váltottam :)
Persze, gyorsabb volt (meg végre gond nélkül mehetett 7/24), de látszott, hogy azért van még hova fejlődni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#139) ElektrikusDE válasza bambano (#133) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Mivel OLT-ra csak ONT-tal tudsz csatlakozni...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#140) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát lelkük rajta, hiába van itthon két pc, két okostelefon, meg egy okostévé, azt sem igazán éreztem meg, amikor 1 gigbitre váltottak nemrég, jójó 15 perc helyett 3 alatt lent van az animesorozat, amit nézek egy hétig, de ez itt már kb semmilyen különbség, a tágabb ismerettségi köröm felében ahol gigabitre tették a népet, kb csak okostelefon van, esetleg 1-1 laptop, amit néha bekapcsolnak netezni.
Elég asszimetrikusan lesz kihasználva a hálózat :D

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#141) TeeJay válasza Hintalow (#140) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne aggódj lesz aki ki tudja használni mindenki másnak ott az 1000-es kb. élete végéig elég lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#142) bambano válasza ElektrikusDE (#139) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aki figyelmesen, értő módon olvasta a kérdésemet, az értette, hogy ehhez az eszközhöz a doksi szerint egy olyan ont van, ami sfp+ formátumú. azt a digi adja, egy sima routerrel. mivel ez egy bedugható modul, ki tudom húzni a sima routerből és elvileg be tudom dugni egy ethernet kártyába. a kérdésem arra vonatkozott, hogy ez lehetséges lesz-e.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#143) proradeon válasza bambano (#142) üzenetére


proradeon
őstag

"azt a digi adja, egy sima routerrel"

Itt a hiba az elméletben. :N Az nem egy "sima" router, hanem egy ONT.

Így a kérdésedre az a válasz, hogy: nem lehetséges.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#144) bambano válasza proradeon (#143) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, a hiba ott van, hogy nem olvastad el a doksit.
mondjuk a másik tévesen válaszoló sem.
ha igaz az, amit #135-ben írt a kolléga, hogy ez: [link] lesz a berendezés, akkor ennek a weblapján ez van:
"The Zyxel AX7501-B0 Dual-Band Wireless AX 10G Fiber IAD with SFP+ provides ultra-high-speed fiber connection for triple-play services. By plugging in different optical transceiver option, AX7501-B0 could provide 10G service in either active fiber or XGS-PON network"

tehát a hálózati oldal cserélhető, és az egyik lehetséges verzió egy sfp+ formátumú ont, amit xgs-pon-nak hívnak. ennek is van weblapja, de ne én keressek meg mindent helyettetek.

mivel azt a tervet lehet kiolvasni az itt elhangzottakból, hogy kapsz a digitől egy zycel cuccot, amibe beledugtak egy sfp+ dugót, és az ont funkcionalitás a DUGÓBAN VAN, ezért kérdeztem, hogy mi van, ha kihúzom és egy pc-be dugom?

tehát a gpon optikai terminálási funkcionalitás nem a zyxelben van, hanem az sfp+ modulban. amit a digi ad. vagyis fel fogja programozni. akkor is, ha nem oda dugom.

így tehát az biztos, hogy lehetséges, a kérdés, hogy a digi adminisztratíven le fogja-e korlátozni ezt a műszakilag lehetséges variációt.

egyébként ilyen cucca a mikrotiknek is volt, meg az ubnt-nek is volt. csak mivel azt a digi nem használta, nem csinálta meg hozzá a konfigokat, ezért azt valóban hiába dugdostam volna, az nem ment volna.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#145) proradeon válasza bambano (#144) üzenetére


proradeon
őstag

"ont funkcionalitás a DUGÓBAN VAN"

Nem. (És én itt be is fejeztem a témát.)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#146) TeeJay válasza bambano (#144) üzenetére


TeeJay
félisten

Decembertől kiderül :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#147) #55525888 válasza bambano (#144) üzenetére


#55525888
törölt tag

Ezt a fajta kioktató stílust sokan szeretik?

(#148) TeeJay


TeeJay
félisten

[link]
Online sajtótájékoztatón be is mutatják a sebességmérést hogy mit tud a 10GPON :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#149) trec12 válasza pzstm (#91) üzenetére


trec12
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#150) lionhearted válasza proradeon (#145) üzenetére


lionhearted
őstag

Vadász, vadász... Alátámasztanád a mondandód?
Jelenleg ott tartunk, hogy az ONT jelentésével megegyező az, amit bambano írt. Logikailag is, mivel az SFP+ modul nem optikai kapcsolat az SFP+ porttal. Technikailag is, mivel a modul maga veszi fel a kapcsolatot az OLT-vel.

Az ő kérdése pedig annyi, hogy a szolgáltatási végpont az eth1 avagy az SFP+ modul. Mert a mostani ONT/HGW eszközöknél előbbi, de érdemben nem is tudod kivenni belőle a fény dugót.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.