Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Lassan mennem kell, mert a kovetkezo jaratom 7:29-kor indul. /De lehet azota az is 7:99/.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) parandroid válasza tiv83us (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

C'mon, marketing. És működik. ;]

Vazze, ezt a hozzászólást másodszor kellett leírnom ma délelőtt...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Gambit válasza tiv83us (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Pszichológia. Ha valami 9999-be kerül, akkor azért mégsem 10000, mert úgy kezded kimondani, hogy "kilencezer". Az agyad úgy érzékeli, hogy kevesebb, és nem csak eggyel, hanem egy nagyságrenddel. Szerintem.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#4) dabadab


dabadab
titán

Tulajdonkeppen hol toltotted az elmult tizenot evet? :)

DRM is theft

(#5) tiv83us válasza Gambit (#3) üzenetére


tiv83us
veterán

Hat nemtom, az en agyam ezt ugy erzekeli, hogy fuck you /mar nem te :)/, jobbik esetbe meg bullshit.
Ugye meg ha mar az adot is ratesszuk, rogton "tizezer xy" lesz, ezt barki agya felfogja, akinel meg ez a marketing fogas meg mindig mukodik, az akkora paraszt katona, hogy bevetesre megy.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#6) tiv83us válasza dabadab (#4) üzenetére


tiv83us
veterán

Tulajdonkeppen igy hajnal fel 7 kor televan a tv szutyok tv shoppal es most utott be a mennyku :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#7) Gambit válasza tiv83us (#5) üzenetére


Gambit
őstag

Neeeem, a végső fogyasztói árat számolják ki úgy, hogy 9-re végződjön, és abban már benne van a VAT.

Amúgy érdekes, hogy működik. Egyik srác a suliban talált olyan felmérést, hogy az emberek akár pár ezer forint különbségért képesek Bp-ről elutazni a világ végére AUTÓT venni, miközben az útiköltség többe' van, mint a nyereség. Hiába, nagy az állatkert.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#8) tiv83us válasza Gambit (#7) üzenetére


tiv83us
veterán

Erdekes, USA-ban TAX /vagy VAT/ nelkul basszak ki az arakat mindenhova. Minap vettem egy 32"-es LCDTV-v $599-ert es lett belole $633 mire kifizettem /jo vettem hozza egy Full Throttle energy drinket is, de az gondolom nem volt $40 dolcsi/. Akkor ugy latom mindenhol kulonbozo modszerekkel megy a parasztvakitas :U

ui: Itt is kepesek 15 merfolddel odebb menni tankolni, mer' ott 15 centtel olcsobb a bajnzin gallonja...

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#9) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Itthon egyre több helyen látom, hogy nem szőröznek a pár forinttal, igaz, én csak kicsi dolgokat vásárolok. Permetszereknél eleve sosem volt ilyen, ha valami 10040 Ft ÁFÁstul, akkor az 10040. Talán leginkább a szupermarketektől fölfele látni ilyet. Bár mióta az 5 Ft-os itthon a legkisebb pénz, az újabb végső árakat is inkább 5-el oszthatóra kerekítik. ("Csak 9990 Ft! Rendelje meg MÉG MOST ezt a szenzációs hordozható flashlámpát, és egyet ajándékba kap! :DDD")

(#10) Crystalheart válasza tiv83us (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Tulajdonkeppen igy hajnal fel 7 kor televan a tv szutyok tv shoppal es most utott be a mennyku"

Ne aggódj, itt minálunk (akiknek nincs kábelTV-je :P) sem jobb a helyzet. Kapcsolgatok: RTL - egyik TVSHOP, TV2 - másik TVSHOP (egy-egy termékhez nagyjából húszszor társul ugyanaz a képsor), m1 - vallási műsor. Egész délelőtt. :DDD Iskolai szüneti napon.

(#11) venember83 válasza parandroid (#2) üzenetére


venember83
nagyúr

A robotok az ismétlődő munkaciklusokban az igazán utolérhetetlenek.

Kiváncsi vagyok Magyarországon mi lesz, így, hogy nincs 1-2 forintos és 99ről felfele kell majd kerekíteni. Így sok értelme nincs a 9esre végződő áraknak, inkább a hetes és kettes kellene legyen a menő.

(#12) Crystalheart válasza venember83 (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Á, onnan már lefele kerekítenek, szerintem inkább ráírják a 98-at és lenyúlnak +2-t. :)

(#13) Cathfaern válasza venember83 (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Számlázási tételként érvényes továbbra is az 1,2,3,4,6,7,8,9 Ft, csak készpénz nincs amivel kifizesd, így kerekítik. Tehát továbbra is kiírhatják, hogy 999 Ft, csak így még azt az 1 Ft-ot se kapod meg ingyen, mert felfele kerekítik, ha készpénzzel fizetsz :) (ha nem azzal, akkor meg ugyanaz)

(#14) venember83 válasza Cathfaern (#13) üzenetére


venember83
nagyúr

Ezt értem. De ha a vásárlók okosak lennének, akkor mostantól a 7 és 2 ft végösszegű termékeket vennék, mivel ott lefele kerekítenek. És kiváncsi vagyok ezt meglovagolják-e a kereskedők, vagy maradnak a jól bevált 9esnél. Úgy látszik nagyon félreérthetően fogalmaztam.

(#15) plömplöm


plömplöm
őstag

namost az hagyján, hogy már 5ft a legkisebb mértékegységünk, de az üzemanyagkutak többségénél ott figyel a kilencven fillér a háromszámjegy mögött...

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#16) DarthRevan válasza venember83 (#14) üzenetére


DarthRevan
tag

"De ha a vásárlók okosak lennének, akkor mostantól a 7 és 2 ft végösszegű termékeket vennék, mivel ott lefele kerekítenek."

Ez a gondolat csak akkor állja meg a helyét, ha 1db terméket veszünk, mert ha többet, akkor úgyis a végösszeg a lényeges. Tehát nem termékenként bukunk/nyerünk max 2 Ft-ot, hanem a végelszámolásnál. A boltba meg úgysem megy gyakran az ember csak 1 kenyérét, 1 csokiért, stb. Ha meg veszek egy hangfalszettet 9998 Ft-ért, akkor ott egye meg a rosseb azt a 2 Ft-ot.

De ha ez fáj valakinek, akkor fizessen kártyával. :C

(#18) dabadab válasza Kalandor (#17) üzenetére


dabadab
titán

Keszpenznel meg eddig is hajlamosak voltak kerekiteni :)

DRM is theft

(#19) venember83 válasza DarthRevan (#16) üzenetére


venember83
nagyúr

Igaz. De a kérdés úgyis csak elméleti volt. A kártyás megoldás meg tetszik.

(#20) Bash válasza Kalandor (#17) üzenetére


Bash
őstag

Nálatok macák vannak beépítve a kútba? Mifelénk csak kártyaolvasóra meg TV-re futja. :U

[ Szerkesztve ]

http://bashtravel.com/

(#21) parandroid válasza Bash (#20) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na ki járt jobban? ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22) Wolverine válasza Kalandor (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Optimista vagy azzal a kerekítéssel kapcsolatban... (vagy csak én olvasok sok lehúzós benzinkutas történetet az autozz.blog.hu-n meg a Homáron :DDD)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#23) Lejszi válasza tiv83us (#8) üzenetére


Lejszi
senior tag

Inkább örülj neki, hogy az ÁFA csak 5% volt :))
Belgium után M.O.-on fizetik a legtöbb adód az emberek és itt van a 2. legtöbb levonás a fizukból stb.
Elég X@R!!! :W

(#24) nike_ válasza Cathfaern (#13) üzenetére


nike_
addikt

Így volt velem is. Ma előhívattam egy képet 59 Ft-ért, 60-at fizettem, mivel kerekíteni kell vazze.

(#25) Gambit válasza nike_ (#24) üzenetére


Gambit
őstag

Azért az ábra szerint túlélted valahogy. (Vazze.)

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#26) nemma válasza Gambit (#25) üzenetére


nemma
addikt

De azért örülni sem kell neki, vazze! :P

(#27) nike_ válasza Gambit (#25) üzenetére


nike_
addikt

Mi a bajod vazze?

Nem értem mit akarsz mondani.

[ Szerkesztve ]

(#28) Gambit válasza nike_ (#27) üzenetére


Gambit
őstag

Az, hogy egyrészt nyilván nem fog földhöz vágni az az egy forint, úgyhogy tök felesleges itt vazzegolni.

Másrészt nyilván mindenki így jár, nem csak te. Most akkor mindenki jöjjön ide, és írja le, hogy neki is kerekítettek a boltban?

nemma: Megnyugodhatsz, ha örülni jött volna, ugyanúgy leoltanám.

[ Szerkesztve ]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#29) troller válasza tiv83us (#6) üzenetére


troller
senior tag

A "Rém rendes család"-ban (Married... with children) Steve Rhoades egyszer be is akarta vezetni a 99 centest, mondván, hogy minden ár így végződik. Ez a rész valamikor '91-'92 táján készült, úgy látszik ez azóta is aktuális lenne :DD

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#30) concret_hp válasza tiv83us (#8) üzenetére


concret_hp
addikt

32" lcd tv 600 dolcsiér? hát majdnem nagyon csúnyát írtam :U

egyébként személyes tapasztalatom alapján többnek érzéekelek mondjuk 7990-et mint nyolcezret. mer az csak nyóc'eze' a másik meg tök hosszú :DDD

vénember: neked nem esett le, hoyg a végén kerekítenek? :U
(egyébként meg vajon a 2millió fókusz/barátokközt néző országában szerinted hányan lennének képesek mondjuk 8-10 tételnél meghatározni fejben a fizetendő összeg utolsó számjegyét?)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) concret_hp válasza troller (#29) üzenetére


concret_hp
addikt

1ik haverom egyébként 1* csinált 9 forintost: 5forintos köré hajtott 2db 2 forintost :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#32) tiv61us válasza concret_hp (#31) üzenetére


tiv61us
őstag

termeszetesen lelektani es adougyi okai vannak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#33) Loretto válasza tiv83us (#5) üzenetére


Loretto
veterán

Ez egy piszichologiai árképzési stratégia, semmi különös nincs benne.

Soirée...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.