Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Mert angolföldön mennyi a minimál?

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) tkazmer válasza JuliusCaesar (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

5font/óra ha jól emlékszem nem?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Aj nemtom mért vagy oda... Megint azt érzem, hogy az önteltség miatt fikázod a munkádat =/
Mintha nem lenne 4x-es a minimálbér, mint itthon... Mintha az nem is munka lenne... Mintha te most ettől rosszabb ember lennél... Mintha csak a csóró szar emberek csinálnák ezt a felszolgálós melót... Nem értem mért így állsz hozzá...
Inkább élveznéd ki, hogy van melód, nem kell stresszelni a pénz miatt, és mégse betonoznod kell...
Szépen kitanulod az angolt, aztán ha lesz valami szakmai meló, akkor elmész oda... Nemtom mért kell világvége hangulatban beállítani azt, hogy minimálbérért fogsz dolgozni Londonban...

(#4) Eastman válasza Dany007 (#3) üzenetére


Eastman
őstag

...no offense, de nagyon offenzív vagy mostanában... :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5) _balázs_


_balázs_
csendes tag

@tildy sok sikert!Szorgalmasan olvasgatom írásaid attól ,hogy nem szólok hozzá,gondolom sokan vannak így :) .

@Dany007: hagy döntse már Ő maga ,hogy miként szeretne élni,köszi...! Szerintem minden ember arra törekszik ,hogy kényelmesen keresse meg a pénzét és/vagy azzal amit e mellé még szeret is csinálni.Nem akarok belemenni ,hogy szerintem nálad mi az oka ezeknek a megnyilvánulásoknak.Tudod ,no offense :U .

[ Szerkesztve ]

(#6) Dany007 válasza _balázs_ (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, lehet kissé felindult vagyok manapság =/. Nem szándékos.
Amúgy meg egyértelmű, hogy mindenki kényelmesen szeretné élni az életét, a legjobb melóvan, ami csak van a világon... De azért nem kéne mindig ezt a végítélet hangulatot eljátszani.
Egyértelmű volt, hogy nem fog az első héten szakmai melót kapni... Mindenki tudta, hogy nem fogják állásajánlatokkal bombázni, amin kiszáll a repülőből...
Ő is írta, hogy a szobatársa 2 hónap után talált magának melót... Akkormeg? Inkább örülni kéne, de én inkább a nem tetszést érzem, mert a nagy php programmer felszolgáló lesz. Amivel mondjuk így is 3x annyit keres majd, mint az itthoni átlag... :U

[ Szerkesztve ]

(#7) tildy válasza Dany007 (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

NEm tudom miért kötekedsz.
Nem fikázom, ha neked úgy tűnik, akkor gondolkozz el kicsit.
5.8font/ óra bruttó a minimal.

Még 3 hónap tartalék van, tehát aggódni amúgy sem kéne, és ráadásul kapcsolatokat is építhetek, ki tudja mit hoz a sors.

Szóval nem értelek , miért akarsz beállítani olyannak, aki világvége hangulatban adja elő, hogy minimálbérért dolgozik itt . Közel sem igaz. :P

Mellesleg délután a pályáztam egy mobil tartalom fejlesztői állásra,rögtön utána hívtak is, szóval bízom azért abban is :P

Amúgy meg nem tudom miért állítasz be olyannak, aki nem örülne ilyen munkának, közel sem igaz. Igen tény és való, szakmait szeretnék (idővel) , hiszen ezért küzdöttem eddig. Rengeteget. De ETTŐL EZT MÉG NEM NÉZEM LE. Ha így lenne, akkor nem vállalnám be. Ennyi. Örülök is neki. Miért baj az ha szakmainak JOBBAN ÖRÜLNÉK?

Úgyhogy kérlek, ha mást nem tudsz mondani, csak a saját kényszeredett elképzelésedet rólam, akkor inkább hanyagold az írásaimhoz hozzászólást. Köszönöm .

Az állásajánlatokkal bombázásról meg annyit, hogy otthon nem keresett meg napi 3 ügynökség, hogy munkát próbáljon nekem találni.

Egyébként meg teszek arra, mennyit keres otthon az átlag, ha nem haragszol, én idővel azzal szeretnék foglalkozni - és az terv is az volt, hogy eleinte szakmai melót nézek, ha nem jön össze, akkor alábbadom- amiért küzdöttem, és amit szeretek is.

A PHP fejlesztői munkát akkor is szívesebben cisnálnám minimálbérért is akár . Hát bocs már, hogy ez tesz boldoggá.
Egyébként gondolom azért vagy ilyen, mert abszolút nem élvezed a munkád.... Én viszont szerettem, és szeretem is.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ma ment ki egy újabb változat:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Dany007 válasza tildy (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Én nem akarlak semmilyennek se beállítani :)
"Nem sok, közben PHP-s melót is keresek, de a semminél több, igaz minimálbér.
Juhéj!"

Az ilyenből nekem az jön le amit írtam. Lehet mocskosul félreértettem.
Amúgy nem baj, hogy rendes melót is keresel. Egy szóval nem mondtam ilyet. Hiszen az a lényeg, szerintem is.
De az ilyen mondatok nekem nem épp a nagy örömet sugallják... Inkább a fintorgást :) Tudod, 'nem sok', de a semminél több, de azért csak minimálbér... Én elhiszem, hogy zavarja az önbecsülésedet, de hidd el, ha új életet akarsz kezdeni, akkor nem lehet mindig a csúcsról indulni.
Amúgy tényleg nem rossz munka ez. Főleg, hogy a fizetés elég lesz mindenre (/fő).
Nekem van egy régi ismerősöm kinn Német o.-ban. Csaj... :U Mixerként dolgozik egy bárban, közben valamilyen fősulira jár. 3. éve van kinn, idén a Kanáriszigetekre ment a haverjaival nyaralni... :U Szóval attól még, hogy nincs elsőosztályú állásod, az életszínvonalad biztos sokkal jobb lesz így is.

/ jajistenem, értsd már meg, hogy nem azzal van bajom, hogy te milyen munkát szeretnél csinálni... :U nem írom le többször. Pusztán azt mondtam, hogy amíg nincs lehetőség, jó lesz ez a munka is. Mindenféle finnyogás nélkül is... :U /

[ Szerkesztve ]

(#9) tildy válasza Dany007 (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor rosszul vetted le.
A juhéj tényleg amiatt volt, mert örülök! Sajnálom , hogy félreértetted!

Amúgy meg az életszínvonal érdekel a legkevésbé, mintmár egy másik topikban írtam. Én annak idején volt, hogy 30-50%al kevesebbet kerestem, mint korábban, degyakornokként azt tanulhattam amit szeretek.
Kanári szigeteki nyaralás nem izgat, az Ajax és a jquery, meg egyéb framework eszközök igen. Mint írtam nem érdekelne az sem, ha pincérként kétszer annyit keresnék , mint fejlesztőként, ha lehetőségem van, akkor inkább az utóbbit vállalnám be még így is.
Ennyi.
Ettől függetlenül nem tudok megülni a fenekemen, nekem kella pörgés, éppen ezért most hirtelen ez is megteszi, sőt, ezzel csak fejlődök.

Tudom konok , önfejű és makacs vagyok :K :U De így érzem jól magam:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Dj Polc


Dj Polc
tag

SOk sikert!

(#11) Dany007 válasza tildy (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor tényleg rosszul vettem le :) Sorry. Tényleg nem szándékos... =/
Így két tapsival már sokkal jobban néz ki! :D

[ Szerkesztve ]

(#12) truba


truba
tag

Grat! A pincérkedés jó, legalább lesz jártasságod egy új munkakörben a szervírozásban. Ha meg megunod ezt a melót, elmehetsz fellépni a cirkuszba :DD

[ Szerkesztve ]

(#13) Mawyx válasza Dany007 (#6) üzenetére


Mawyx
senior tag

Értsd már meg, hogy nem sokat akar keresni, hanem szakmai munkát csinálni. Te vagy ezzel odáig meg vissza. Egy szóval nem mondta hogy egyből vezérigazgatói melóra pályázna. Hagy csinálja már azt, amihez ért. Azért mert te nem értesz hozzá még nem kell, hogy ő se értsen. Nem gazdag akar lenni, csak programozni szeretne. Sokan azt se tudják mit szeretnének. Ő talált egy olyan területet, ahol nem kell egy életen át minden áldott nap hányingerrel melóba indulnia, mert szereti, amit csinál és továbbra is szeretné kint is. Tisztességes állást keres, amiért már eddig is sokat tett és nem szeretné ha simisumi maszekolással, feketézéssel futná csak egy új ramra....
Mellesleg végítélet hangulatot meg csak nálad látok :U

szerk: látom közben már megdumáltátok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#14) gorogdinnye3


gorogdinnye3
csendes tag

Biztos boldog vagy egy olyan munka miatt ami még rövidtávon sem neked való? :)

(#15) tildy válasza gorogdinnye3 (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

Tolem kerded?

ha igen, akkor a valaszom igen.
MEgtanulok uj dolgokat.
marad szabadidom, ugyani nem teljes munkaidos allas.
mellette pedig keresgelek mas munkak utan is. Ideiglenesen, foleg a karacsonyi szezonban jol porog, amugy pedig nem art ha van bevetele az embernek

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) concret_hp válasza tildy (#9) üzenetére


concret_hp
addikt

"Kanári szigeteki nyaralás nem izgat, az Ajax és a jquery, meg egyéb framework eszközök igen."

kocka vagy :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17) Dany007 válasza tildy (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Na várjál... Most látom csak h miután szerkesztetted a hszt 3x annyit írtál bele :)

Szal te most komolyan azt mondod, hogy nem érdekel az életszínvonal, sem a pénz (bizonyos szint felett) csak az, hogy azt a munkát végezd amit szeretsz??
Dehát ehhez egyáltalán nem kellett volna külföldre menni :D Itthon is lehet phps melót találni dögivel... Sőt neked volt is... itthon még a 'nulláról' se kellett volna kezdened... Szal ha nem érdekel az életszínvonal, sem a pénz akkor mi értelme volt kimenni? Ez most olyan költői kérdés volt. Mert azért a választ sejtem. De azért abban kiegyezhetünk, hogy a legtöbb ember az életszínvonal és a plusz pénz miatt megy ki, ami szintén végső soron az életszínvonal növekedését szolgálja...
Szal most ezzel nagyon megleptél :)

(#18) tildy válasza Dany007 (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Voltak egyéb dolgok, amikből elegem volt/lett . Nem éltem rosszul, félre tudtam rakni, de voltak dolgok, amik otthon nem voltak ínyemre.
Tudod az embernek vannak vágyai. Másoknak ez család , lakás, kocsi, nyaralás a KAnári-szigeteken, nekem meg mások.

Ilyen NAGY álmom volt , már gyerekkorom óta, hogy eljöjjek külföldre dolgozni, és nemcsak, hogy dolgozni, hanem itt is éljek. Apu elbaltázta, sajnos hazatoloncolták (valaki beverte az orrát NDKban, eltört, ma is látszik a helye, ő meg visszaütött) . Ezt ha törik ha szakad, otthon nem tudtam volna megtenni.
Nagy álmom volt még a munkám is. Elértem. Jó munkahelyem volt, nem véletlen dolgozok még haza.

Mondjuk hiába volt álmom, sajnos otthon nem igazán tudtam önmagammal gyakorolni a beszélgetést. Meg nyelvtanárra sem futotta. De most rá kell feküdnöm az angolra...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) Dany007 válasza tildy (#18) üzenetére


Dany007
veterán

"Voltak egyéb dolgok, amikből elegem volt/lett ."
Na, ezért írtam, hogy költői a kérdés, mert erre gondoltam én is... És persze meg is értem.
Hát, hogy kocsi meg kanári szigetek... Az csak egy példa volt arra, hogy aki ezt megtudja tenni, annak v.színű jóval magasabb az életszínvonala az itthoni átlagnál :) vagy hitelt vett fel... :U

Amúgy én pont fordítva vagyok vele. Nekem a munka csak egy eszköz, hogy elérjem vele a pénzt, ami segítségével tudom olyanra alakítani az életemet amit szeretnék. Elvégre (szinte) minden pénzbe kerül... Na, szóval csak egy eszköz, hogy elérjem azt az életszínvonalat - vagy nevezzük akárminek - amit szeretnék, ahogyan szeretném élni az életemet. de ez már nagyon off sry.

(#20) tildy válasza Dany007 (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

annak v.színű jóval magasabb az életszínvonala az itthoni átlagnál
És?
Tényleg ez számítana, milyen menő az autód , mekkora a bankszámlád, és mennyire jó a nőd?

Nekem annyit számít csak, hogy meg tudjak élni belőle. Nincsenek nagy vágyaim, most ha valaki megkérdezné, mit szeretnék karácsonyra, mire vágyok... Hááát igazán semmire.
Na jó, az otthoni porszívóm meg a matracom kicsit hiányzik, azt hiányolom, de mást nem. Nincs olyan, amire azt mondanám, ez vagy az de kéne.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) Daemon09


Daemon09
őstag

Akkor sok sikert az új munkádhoz!

Nekem valamiért nem jött be anglia. :(

(#22) proof88


proof88
addikt

:C

(#23) Dany007 válasza tildy (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Ugyan, tudod jól, hogy nem arra gondoltam. ( ha mégse akkor nagyon nem értjük meg egymást :)
Magasabb életszínvonal alatt nem a menő autót meg a bankszámlát értem... Egyáltalán nem ilyesmiről van szó.
Inkább arról, hogy ha mondjuk el akarom vinni b.nőmet vacsorázni, akkor ne azt kelljen nézni, hogy mennyi pénzem van még fizetésig, ne azt kelljen nézni melyik étterem a legolcsóbb.
Vagy, hogy ne kelljen azzal foglalkozni, hogy csúcsidőben telefonálok vagy sem....
Ilyesmire gondoltam... Nem Ferrárira...

(#24) truba válasza tildy (#20) üzenetére


truba
tag

tildy Nincsenek nagy vágyaim, most ha valaki megkérdezné, mit szeretnék karácsonyra, mire vágyok... Hááát igazán semmire.

Na ezt én még nőtől nem hallottam, és nem is hiszem el. Mindig van valami amire a nők vágynak hol ez, hol az, de valami mindig van :K Pl. Gyerek?

[ Szerkesztve ]

(#25) Esmein válasza Dany007 (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

így jár aki más gépét használja...tildy voltam.

[ Szerkesztve ]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) tildy válasza Dany007 (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

oke, ezt en otthon is meg tudtam tenni, itt meg meg minimalbernel is meg tudja az ember tenni, legalabb havonta ketszer, hogy bemegy valahova megenni egy steaket.
Szoval ilyen jellegu gondok otthon sem voltak halistennek, hetente-kethetente jartunk moziba kb.

truba: hat ugyebar a ferfiak alapbol ketkedessel fogadjak amit egy no mond, de ha nem hiszel nekem kerdezd esmeint:) Amugy kölökre sem vágyom meg, majd 1-2 év múlva esetleg. Tényleg nincs olyan dolog ami most annyira hiányozna.

Elnézést amúgy , hogy sokszor nem írok ékezetet, de esm gépén kicsit más a kiosztás.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.