Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Menthirist


Menthirist
veterán

Én nagyon szerettem a Hotas X-emet (újonnan 40 euróért rendeltem a német amazonról). Nagyon kellemes kezdő hotas, csak azóta lecseréltem egy fokkal komolyabbra (Thrustmaster T-16000M joy és Saitek X65f gázkar)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

"öttengelyes joystick" hogy tetszik ezt mondani?Esetleg három max.

[ Szerkesztve ]

XXX

(#3) Daywalker válasza Freiherr (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Nyomható lefele is és forgatható a tengelye körül...az ötödik nem tom hol van, nincs ilyenem, a speckó meg nem írja.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Menthirist válasza Daywalker (#3) üzenetére


Menthirist
veterán

előre-hátra: egy
jobbra-balra: kettő
tekerés: három
le-fel húzás (? a hotas x ilyet nem tudott): négy

mi az ötödik?

A gázkar van még, de szvsz az is a negyedik. De tény hogy a hivatalos oldal öt tengelyt mond. Hacsak nem a gázkaron lévő ruddert veszi ötödiknek.

Szóval szerintem nem a joy-ról, hanem a teljes hotasról van szó, és az előre-hátra, jobbra-balra, twist, gázkar előre-hátra és a rudder jobbra-balra tengelyekre gondoltak.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5) Daywalker válasza Menthirist (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem fogalmaz egyértelműen az oldal sem sajnos.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Freiherr válasza Daywalker (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Valószínűleg a kollegának van igaza, és a teljes szerkezetre vonatkozik a speckó.

XXX

(#7) Freiherr válasza Menthirist (#1) üzenetére


Freiherr
őstag

Én régebben X52-vel nyomattam, de egy rossz pillanatban sajnos eladtam hülye fejjel.
Egy pedál viszont minőségi ugrást jelent a repülésben, nehéz érzékeltetni, mennyivel élethűbb így a szimuláció.

XXX

(#8) vaakuum válasza Menthirist (#4) üzenetére


vaakuum
addikt

Az sc cuccáról nincs esetleg valami hír? Nagyon klellene nekem egy balkezes warthog szerű joy, mert ha jól számolom van rajta vagy 20 gomb, szóval lehet még FPS-hez is tudnám használni... vagy stick+mouse kombóként repüléshez.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#9) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Nini, de ismerős... 😀

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#10) cskamacska


cskamacska
addikt

Ebbe vajon hall érzékelő került már, mint a nagyobb X-es csodákba?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11) Piftuka válasza Menthirist (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez a "Hotas One" gyakorlatilag ugyanaz a joystick, mint a Hotas-X, csak a dizájnjában újult meg.

Saját környezetben nem tudtam még tesztelni, de a cimborámnak ilyen van, és ő elégedett vele.

Miben más, mennyiben jobb a Thrustmaster T-16000M joystick?

"Aquila non captat muscas."

(#12) TeeBee73 válasza Menthirist (#4) üzenetére


TeeBee73
addikt

Esetleg a HAT Switch-et is beleszámolják. (Igaz, az csak "kukmál" váltó).

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#13) petymeg


petymeg
addikt

Nekem a piros betétes Hotas X van meg. Il2 Sturmovikhoz használom, nagy megelégedéssel. Gondolom ez ugyanolyan jó.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#14) Menthirist válasza TeeBee73 (#12) üzenetére


Menthirist
veterán

Nem, azt külön írják. Szerintem az lesz, amit írtam, ezek a nem bináris kapcsolók (még a rudderrel is lehet finoman manőverezni, nekem anno elite-ben ezen az oldalazás volt, nagyon kézre esett). A többi gomb (beleértve a HAT switch-et, csak 0 és 1 értékekkel bír az adott irányban.

vaakuum: azt szerintem elfelejtheted, bedőlt/becsődölt a saitek/mad catz, ami gyártotta volna (most a logitech-é)

Piftuka: A T-16000M-nek HALL szenzoros érzékelője van, olyan mint a Warthogban, csak nem olyan pontos (a warthogban 0-65k közötti értékeket mér, a 16000M-ben 0-16k talán, míg ezeknél jellemzően 0-255) Szóval nekem a T-16000M érezhetően pontosabb volt, és át lehet szerelni balkezesre, akinek kell. A gázkar a Hotas X-nél nagyon könnyű úton jár, szinte semmi ellenállása nincs, pillanatokon belül lehet rángatni minimum és maximum között. Viszont a gombok, mégha nincsenek is túl sokan, kézre esnek. Mint említettem, nagyon szerettem, csak nem lehetett olyan távolságra eltávolítani a gázkart és a joy-t, ahogy én szerettem volna. Még szerencse hogy itt egy fórumtárstól le tudtam csapni egy x65F gázkarra (a joy rész nem működött, de ő is úgy vette meg, hogy hátha meg tudja javítani, a gázkar mindenesetre ettől független, és remekül megy, van rajta millió gomb plusz egy négyállású kapcsoló, amivel mindennek meg lehet változtatni a funkcionalitását. Csak az a fránya saitek driver ne lenne ilyen szar)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#15) cskamacska válasza Piftuka (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát az kellemetlen, akkor marad a Ravcore Javelin(arukereső szerint 18-19k), és kell keríteni egy gázkart. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#16) Piftuka válasza Menthirist (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szóval nekem a T-16000M érezhetően pontosabb volt, és át lehet szerelni balkezesre, akinek kell. "

Értem. Az jó dolog, ha pontos, de milyen egyéb előnyei vannak, mondjuk a HOTAS-X változattal összehasonlítva? Nagy méretű kézzel is kényelmesen használható? Amellett masszív, tartós darab?

Azért kérdezem, mert számomra fontos az, hogy masszív, strapabíró, tartós is legyen a játékvezérlő. Egy rossz vicc, hogy manapság mindehhez a fémből készült csúcsmodellt kell megvásárolnia az embernek.

A '90-es években, az analóg joystick-ek korában ez nem így volt.

(És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a "Logitech Wingman Force" és a "Microsoft Sidewinder Force 2" óta nem is létezik épkézláb Force Feedback-es joystick. Sőt, semmilyen FF megoldás nincsen ebben a kategóriában.)

A Saitek dizájnban mindig is innovatív volt, és például a híres "Cyborg 3D" egy nagyon ötletes megoldás volt a maga kategóriájában. Csak éppen valami ótvar vacak minősége volt.

De sajnos még a HOTAS rendszerű megoldásuk első változata, az "X-36 Flight System" is. Ami dizájnban a legjobb volt, amit ebben a sorozatban valaha készítettek, ám sajnos közelről sem tartós!

Azt pedig sajnálattal hallom, hogy a szoftverük nem lett jobb minőségű, mert ezzel már a '90-es évek végén, 2000-es évek elején is volt problémájuk!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#17) Menthirist válasza Piftuka (#16) üzenetére


Menthirist
veterán

"A '90-es években, az analóg joystick-ek korában ez nem így volt."
Érdekes, nekem anno a joyok hármasával törtek el akkoriban :D

A 16000M nagy, és számomra masszívnak tűnik, alattam biztos nem törik el, de bizonyára ha nagyon tépném teljes testsúllyal, akkor tudnék benne kárt okozni :) De sok helyen, media markt és társaiban ki van állítva, meg lehet nézni, ki lehet próbálni a fogását.

"Cyborg 3D" egy nagyon ötletes megoldás volt a maga kategóriájában,Csak éppen valami ótvar vacak minősége volt."
Nah jah, ez van akkor, amikor a design felülírja a funkcionalitást és a tartósságot. Ezrt nem szerettem soha bennük.

A T-16000M-nek nem kell külön szoftver, az x65f-nél is leginkább arra kell, hogy tudd mire mappolni az összes gombot, minden állapotában, beleértve az előtte lévő kontrol dobozt is
http://flightcontrols.org/wp-content/uploads/2011/02/saitek-pro-flight-x65f.jpg
https://www.gamesmen.com.au/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/i/m/img5-25984.jpg
https://i.ytimg.com/vi/OsvAtXoalpY/maxresdefault.jpg

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#18) #48967168


#48967168
törölt tag

Tök jó hogy van, de XBox-on mivel használod? :)

(#19) DudeHUN válasza #48967168 (#18) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Elite Dangerous?

Gamer for Life

(#20) #48967168 válasza DudeHUN (#19) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hurrá, mondj mégegyet! ;)

Mondjuk úgyis a PC-sek fogják megvenni többségében, bár ők eddig is megvehették a 4-es verziót (nekem is van)

(#21) SunMount3r válasza Menthirist (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ahogy látom a Thrustmaster weboldalán már csak az T.16000M FCS fajta van. A kérdésem nekem is ez lenne: miben jobb és/vagy rosszabb, mint a T-Fligt X-4/ONE?

Olvasok itt mindenféle "tengelyek számáról", ez mennyi a T.16000M FCS-nél és mennyi a T-Filgt-oknál?!

Azt már írtad, hogy az érzékelője jobb a T16000M-nek, ezek kívűl bármi hasznos előnye van még?

Elite-hez majd SC-hez gondolkodok rajtuk.

Köszi!

(#22) Menthirist válasza SunMount3r (#21) üzenetére


Menthirist
veterán

A T.16000M egy joy, mégha van is rajta egy toló potméter "gázkarnak". A Hotas X gázkar + joy. Értelemszerűen ha szeretnél hotas érzést, akkor a 16000M nem lesz önmagában elég.

A 16000M kétkezes, átszerelhető jobb és balkezesre, a hotas x nem. Ha jobb kezes vagy, akkor mindegy, ha balkezes, vagy HOSAS felálláson gondolkozol (dual joy), akkor itt a kettő közül csak a 16000M az alternatíva.

A 16000M-ben HALL szenzor van, ez mágneses tér elvén érzékeli a mozgást, és a számítógép felé 16000x16000 fokozatot jelent az amúgy 256 helyett. Előny? Játékstílustól és persze kéztől függ, én nem vagyok egy sebész alkat, de stabilabbnak éreztem a mozgást a 16000m-mel mint a hotas x-el. Ugyanakkor szerintem fontosabb hogy közelebb álljon a joy ellentartása ahhoz, amit szeretsz, vagy gyárilag, vagy beállíthatóságilag. A hotas x-nél emlékeim szerint lehetett állítani a rugóerőt, a 16000m alapból szerintem elég kellemesen ellen tart. nem túl lötyögős.

Tengelyek. Szerintem ez mindkettőnél azonos, lehet előre-hátra, jobbra-balra dönteni és csavarni a tengelye körül. Le-fel mozgást (a joy vonalában) legalábbis az én 16000m-mem nem tud, és a hotas x sem tudott emlékeim szerint, de ez eleve annyira fokozatmentes tudna csak lenni, plusz mindig le lenne nyomva ha rajta lenne a kezed, szóval szerintem nem is lenne értelme.

Gombok... A 16000m-nek rengeteg van... a talpán. Ezekkel mindig úgy voltam, hogy ahhoz el kell engednem a gázkart vagy a joy-t, hogy lenyomjam, ami nekem nem teszi túl hasznossá, pláne rifttel a fejemen. Szóval én elsősorban a karon lévő gombok számát tartom fontosnak, abból pedig gyakorlatilag ugyanannyi van a joy-on, csak a hotas x-nél az egyik gomb elől van, amit a mutatóujjaddal érsz el (kissé kényelmetlen módon formában), míg a 16000m-nél hüvelykujjal éred el a legtöbbet.

Szóval előny terén a 16000m-nél talán a jobb gyártásminőség (érzet, szubjektív) és a pontosabb szenzor van, aki balkezes annak a balkezesség, cserébe annyiba kerül önmagában mint a hotas x gázkarral. Hotas igény esetén venni kell a 16000m mellé egy gázkart is, ez van a TM-nek is (TWCS), vagy lehet bundle-ben venni a kettőt, sőt akár trióként a pedállal... Nagyobb összeg, mint a hotas x.

Szóval én részemről úgy voltam, hogy a hotas x egy remek kis olcsó kezdő hotas, én 13k körül fizettem érte (40 euró), és nagyon jól eleliteztem vele, különösen szerettem a gázkaron lévő ruddert. Viszont egy idő után kicsit előre akartam lépni, és zavart hogy nem tudom egy adott távnál jobban eltávolítani egymástól a gázkart és a joy-t (a két oldalamra tenni), így vettem a 16000M-met, illetve szereztem be egy szar joystick-ú X65F hotas-t, amiből használom mai napig a gázkart. Na az már egy egészen más kategória, full fém, millió gomb. De csak így a gázkar kétszer annyiba került mint a hotas x (sőt talán 3x is megvan), szóval egyéni hogy kinek mennyit ér meg.
Az biztos, hogy ha HOTAS-ban gondolkozol, akkor csak egy 16000M nem lesz elég önmagában. Szvsz a rajta lévő "gázkar" nem jó élmény, szóval kell hozzá egy külön gázkar ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#23) vaakuum válasza Menthirist (#22) üzenetére


vaakuum
addikt

Dual joy opcióhoz a win vajon meg tudna különböztetni kettő darab T.16000-est?
Vagy akkor mindkét bot ugyan azt csinálná ugyan azokra a mozdulatokra, tehát nem lehetne őket egymástól függetlenül bindelni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24) Menthirist válasza vaakuum (#23) üzenetére


Menthirist
veterán

miért ne tudná. más device id-t kap, és a játékokban is joy 1 button 2 és joy 2 button 2, stb lesz

sokan SC-znek két joy-al HOSAS módban

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#25) Piftuka válasza Menthirist (#22) üzenetére


Piftuka
veterán

Remekül felépített, jól érthető, igazán klassz, részletes ismertető... Köszönöm! :R

Nekem botkormánnyal játszva az egyik kedvencem a "Microsoft Motocross Madness 2" című játék. Azt gondolom, hogy ahhoz praktikusabb egy nem 'HOTAS' rendszerű botkormány.

Az említett T.16000M éppen megfelelőnek tűnik. Ráadásul űrszimulátorokhoz, repülőgép, helikopter, vagy tank szimulátorokhoz is jó lehet.

Körülnézek a boltokban, hátha ki tudok egyet próbálni. Ha megfelel, és kényelmes, akkor meglepem magamat egy ilyennel. :K

"Aquila non captat muscas."

(#26) SunMount3r válasza Menthirist (#22) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Őszintén szólva, amikor ránézek a 16000M és a T-Flight kiképzésére, még mindig a T-Filght tűnik a "profibbnak". Az egész kialakítása, meg hogy ott van az "gumírozott párna" a stick alatt sokkal inkább hasonlít egy "eredetire". Plusz még erre mondod is (és amint látom is), hogy a 16000M-en nem éppen ergonomikusan vannak elhelyezve a gombok, sőt inkább amolyan "egy-kupacban és felismerhetetlenül" az egész. Az egész design is inkább juttat eszembe valami olcsóbb kínai kópiát. A T-Flight (gázkarral vagy anélkül, tök mind 1), viszont egy patent termék benyomását kelti. Erre jön a kontra: a 16000M-nak jobb a szenzora és valszeg. ez azért sokat számítana...

Szóval, nem is tudom...

(#27) TeeBee73 válasza Piftuka (#16) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nekem még meg van az első MS Sidewinder FF kormányom, csak egy rohadt hangkártyát/gameportot nem találok Win 10 alá, amivel működne...

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#28) Piftuka válasza TeeBee73 (#27) üzenetére


Piftuka
veterán

Telepítsd a Windows7-et, és használj egy SB Live! 5.1, vagy valamilyen Audigy hangkártyát a Daniel_K féle "support pack" segítségével, és akkor a kormányodat is tudod majd használni.

"Aquila non captat muscas."

(#29) TeeBee73 válasza Piftuka (#28) üzenetére


TeeBee73
addikt

Annyit nem ér az egész. Jól elvagyok FF nélkül is. :R

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.