Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) buherton


buherton
őstag

A problémáid nagy részére megoldás a MacBook Air. Csak sokan ellenkeznek, mert van valamilyen prekoncepciójuk a céggel vagy a cég termékeit használókkal szemben. Ráadásul sokan képtelenek leszakadni a Windowsról. De ha váltanak is, akkor csak a hiszti megy, hogy amit a Windowson megszoktak az nem úgy megy a Linux-on vagy a macOS-en.

Több mint 4 éve vettem magamnak egy MacBook Pro-t. Most is épp erről gépelek. És azóta már nemcsak otthon használom, hanem a munkahelyen is váltottam MacBook Pro-ra. A HW-s rész eszméletlen brutál jó. Egy Windows gép sem tud még hasonlót sem felmutatni. A HW-s rész alatt értem:
- az anyag használatot
- kijelző tű éles és gyönyörű (13"-ra jut 2k-s felbontás)
- a kijelző lehajtásra olyan hibernációba kerül, hogy felhajtáskor 1 sec-en belül login képernyő fogad. Hibernáció alatt nem fogyaszt
- az billentyűzet baromi jó. A mechanikus billentyűzetemről nem esik nehezemre váltani, ami nagy szó!
- a trackpad kész csoda. A palm rest-es issued nem valid, mert azt is jól megoldották hiába nagy a felület
- egy kézzel ki lehet fel lehet hajtani a fedelét
- a legelső ARM-s MacBook Air-t is használhattam, és az nagyon meredek volt, hogy az akkumulátor kibírt két munkanapot töltés nélkül.

A macOS már megosztóbb a szememben. Vannak jó tulajdonságai és rögtön a frissítés kezeléssel kezdeném, ami a win-en katasztrófa. De vannak rosszak is.

Összességében a következő években nem terveztem elhagyni a platformot, mert jóval hatékonyabban és gondtalanabbul tudok rajta dolgozni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.