Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HummeRC


HummeRC
senior tag

Jól értettem, hogy 140k üresen? Még erre jön a proci a memória, a VGA és a lemezmeghajtók? :Y

Ok, hogy bővithető, de ha ezt igy összeadom, akkor igen közel járok egy komolyabb felszereltségű laptop árához. Vagy rosszul gondolom? :F

(#2) gorlin


gorlin
őstag

Igen van benne valami...140 az sok.
Pont most gondolkodtam mi lenne ha most állítanék össze egy halk gépet.
6100es alaplap integrált videókártyával kb 18-20 ezer.MATX
3000+ A64:30e.
Ram 10
Ház + táp 45(Fsp zen+ hangszigetelt szivacssal kibélelt ház.)
Hdd:20ezer.
Zalman proc hűtő:15.000
meg is volnánk és ebbe minden benne van .Ez is 140.000
Nem igazán értem ezeket a gépeket,tényleg jók,de ennyiért :F

(#3) erdoke


erdoke
titán

Hmm, azt hiszem, a Yonah vagy a Conroe idején ilyet fogok venni a gyerekeknek. Na persze emellett a Lottó ötös ideje is szükséges lesz majd. :D
Gamereknek is azt javaslom, várják meg a Yonah verziót, az előzetes tesztek szerint azonos órajelen érezhetősen jobb lesz játékokban a gép. Persze nem a DC miatt. Jó eséllyel ez a változás tovább folytatódik a Merommal. Szóval 6 kilós laptop kidob, ilyen beszerez. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#4) Alex91 válasza erdoke (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy Mac Mini ennel meg mindig szebb :). Es hatha abban is a Yonah fog dobogni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#5) gorlin


gorlin
őstag

Elgondolkodtam.
Mivel a Pentium Mobil processzoros rendszerek(asztali gépek esetén) elég ritkák,és drágák
ezért annak aki valamilyen okból ilyen rendszert szeretne annak még ideális is lehet.
De nulláról ilyen rendszert építeni felesleges.

(#6) lenox válasza gorlin (#2) üzenetére


lenox
veterán

Szal ami a gepben van, az az alaplap, haz, tap, procihuto. Ez neked 20+45+15=80. De ez netto ar. Amugy 110 nettoert lehet venni a shuttle-t, es az alaplap ara, ha pentium-m-hez akarod venni, akkor kb. 50k, szal itt a 30 kulonbseg. Es akkor ez egy kicsi, designos haz, ami alig melegszik. Szal annyira nem draga, de nyilvan nem olcso. Nekem ilyenem van...

(#7) _cirmos_


_cirmos_
őstag

celeroncs M-et is megeszik gondolom, az talán kicsit olcsóbb, és teljesítményben sincs annyira elamradva a pentium M-től (azonos órajelen of korz). a speedstep hiánya meg nem zavar itt senkit :).
a külső táp nagy ötlet, jó lenne ha jobban elterjedne az asztali gépeknél, ennél nehezebb halkabbnak lenni.
az ára sajnos tényleg horror, de gondolom lesz ez még olcsóbb is...

(#8) Jim Tonic válasza HummeRC (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

VGA nem feltétlenül kell bele.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nekem nagyon-nagyon tetszik. És az ára sem horribilis. Nem mondom, hogy olcsó, de azért tized annyira sem elrugaszkodott, mint mondjuk egy alien PC ára.
Ha elkezded a dolgokat igényes környezetbe, pl. házba, pakolni, akkor egy sima PC is elég drga tud lenni.
Nappaliba, gyerekeknek ideális.
Én is hasonlókat tudok mondani, mint a cikkíró: a Shuttle egyre szebb, jobb. Ez a gép tényleg pont az ''i''-re.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) gorlin válasza lenox (#6) üzenetére


gorlin
őstag

Én bruttó árat írtam.De mindegy.
Az a helyzet hogy maga a gép tényleg szép elismerem.
Az is igaz hogy elég ritka a Pention M rendszer ilyen kivitelben,sőt még ritkább ilyen igényes kivitelben.
De ezért az árért egy jobban bővíthető,erősebb táppal felszerelt AMD-s rendszert kapsz.
Mindazonáltal ha nincs szükség bővíthetőségre,erős tápra,egyszerűen egy megbízható munkagép,internetes gép esetleg HTPC kell akkor mindenképpen megéri elgondolkodni rajta.

(#11) lenox válasza gorlin (#10) üzenetére


lenox
veterán

En csak a procit neztem, a64 3000+ 30k-ert, az inkabb netto ar, nem?

(#12) Male válasza _cirmos_ (#7) üzenetére


Male
nagyúr

A Celeron M nem kicsit olcsóbb, hanem fele annyiba kerül... (legalábbis amikor én néztem pár hónapja, akkor kb féláron volt a P-M-hez képest -> persze ezeket neten néztem csak, kitudja, hogy a boltban valójában annyi e, mint a netes árlistán... :) ).

A külső táp nem feltétlenül halk... nekem pl amit adtak az USB-s házhoz (DVD/HDD külső ház), az ''sziszeg''... rohadt idegesítő (volt, amíg ki nem hoztam a delejt inkább a házból neki :) )

(#13) lenox válasza Male (#12) üzenetére


lenox
veterán

En is hallottam mar ilyet. Nekem ket kulso tapos shuttle-m is van, mindketto hangtalan. De olvastam mar olyat, hogy valakinek kikapcsolt allapotban bugott... Ki kell probalni, mikor veszi az ember. Pl. a hangfalam tapja es a ethernet hubom is bug egy kicsit.

(#14) gorlin válasza lenox (#11) üzenetére


gorlin
őstag

Ha nem dobozos hanem tálcás akkor brutto

(#15) lenox válasza gorlin (#14) üzenetére


lenox
veterán

Ez azt jelentene, hogy itt a ph-n 23-24-ert lehetne venni oket max. Szted lehet? En nem latok ilyet... Nade igazabol mind1, sokat nem valtoztat a dolgon, a shuttle altalaban egy kicsit draga, kulonosen ez. Sztem megeri, mert kicsi es halk. Nyilvan nem mindenkinek ez a legfobb szempontja, es nyilvan a fent emlitett 140k-nal sokkal olcsobban is lehet hasznalhato gepet venni, ha meg tobbet bealdoz az ember.

(#16) gorlin válasza lenox (#15) üzenetére


gorlin
őstag

Oké nem akarok kötekedni.Megnéztem pontosan 31250Brutto.
De tényleg mindegy .
Én is remek gépnek tartom és egyedinek ebben a műfajban.
De ha az emberben van egy kis home-made,+ összeválogatós kedve (és ha nincs Mobil processzora) akkor érdemmes elgondolkodni az AMD-s vonalon.
De mégegyszer a gép jó.(csak lehetne olcsóbb)

(#17) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy a cikk azt írja a 220W-os tápra, hogy 7800GTX-as videókártyáig használható. 220W-os elvinne akár egy 7800GTX-es VGA-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.