Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dassler


Dassler
őstag

A 06-os teccik, a többinek a külseje annyira nem jött be. De amúgy nem rossz darabok

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#2) Snitsky


Snitsky
csendes tag

Hát igen, a TJ02-nek a csillogáson kivül semmi extrája nincs, a TJ01 legalább bővelkedik 5,25 helyekbe, de valóban a TJ06-nak van egyfajta robosztus megjelenése, mint annó a CM Stackernek, bár a közelében nem ér annak. Nekem is CM Stacker van :D

(#3) rudi válasza Snitsky (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Hogy nem ér-e a közelébe? CPU hűtésben megverte a Stackert! A TJ02-t meg élőben kell látni ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) joghurt


joghurt
addikt

A legutolsó grafikonon a TJ6-os hőmérséklete még nem állt be; érdemes lett volna megvárni a vízszintes szakaszt. Lehet, hogy akkor nem csak pár fokos lett volna a különbség.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) Snitsky válasza rudi (#3) üzenetére


Snitsky
csendes tag

Igaz jól meg van csinálva a hűtés, de a stackert is átlehet variálni hasonlóra, bár az a légcsatorna hiányozna akkor is, és szerintem az sokat segítene rajta. Amugy a magasságához képest kevesellem az 5,25ös helyeket :F De nem rossz ház :)

[Szerkesztve]

(#6) rudi válasza joghurt (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahol a grafikon tetőzött, ott nagyjából beállt a CPU hőmérséklet, csak azért nem húztam tovább, mert akkor kínlódás lett volna a grafikonnal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Ste válasza rudi (#6) üzenetére


Ste
addikt

Rudi!
Csak annyi a kérdésem, hogy azon az Fx5900-es vidókártyán milyen hűtés van??
Ez a gyári hűtése? Mert nekem nagyon szimpatikus, de még sohasem találkoztam ilyennel. Jó lenne, ha létezne másik videdókártyára is.

Köszi

(#8) Snitsky


Snitsky
csendes tag

Ste! Az aláírásod tetszik :C :C :C

(#9) rudi válasza Ste (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez az MSI gyári hűtője, tudtommal más VGA-ra nem rakták rá.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) MLaca


MLaca
őstag

Szépek, színvonalasak lettek a fotók, alakul ez ;)

http://mlzphoto.hu/

(#11) Petya25


Petya25
addikt

1 - nagyon jó kockadizájn, letisztult, szép
2 - jó belső szerelhetőség
6 - jó szellőzés, ötletes

1 - 6 tudásukhoz képest drágák

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12) cocki


cocki
tag

Megfeleően megmunkáltak szépek és van bennük hel tényleg jó kis házak :) .

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#13) Zoltán


Zoltán
őstag

Én csak azt nem értem, hogy miért a ház legaljára tették a szellőzőrácsokat? (mögé meg a ventit)

Így sokkal több por megy be, mintha mondjuk 30-40 cm-el följebb lenne (tehát a ház felső végén) Közismert, hogy a padlótól 30cm-es magasságig van a ''porzóna'' (Lakberendező barátomtól tudom, szóval legalábbis a szakmában közismert.) Mert gondolom, az nincs bent a házak manualjében, hogy csak asztalra téve használható....

(#14) pisti válasza Zoltán (#13) üzenetére


pisti
őstag

Az is közismert, hogy a hideg levegő lefele míg a meleg felfele száll. Ilyen 1xű a magyarázat. Por ellen ott a porszűrő.

(#15) Ste


Ste
addikt

Én is a tj-06-on gondolkodtam sokáig, mert a ház kialakítása ideális egy vízhűtési rendszer kialakításához és szimpatikus ötlet a fentre rakott vinyókeret.
Mindenképpen egy nagyszerű márka impozáns és szépen megmunkált házairól van szó.

Rudi: Mikor tesztelitek az új Temjint a 07-est?
Arra nagyon kíváncsi vagyok, mert több mint izgalmas házikó

(#16) Zoltán válasza pisti (#14) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha ezt is figyelembe vesszük, akkor a ház tetejére kellett volna lyuk, ott szépen felfele kiszálhat a meleg. De nincs ott lyuk. Porszűrőt meg nem látok a házon. Meg egy jobb porszűrő akadályozná a légáramlást is. Itt ugye már minden celziusz számíthat.
Ráadásul a lenti lyukon a hideg levegő nem nagyon akar majd bemenni a házba, pont az általad mondottak miatt, mert az lefele akar menni. Szóval mindne logika szerint fentre kellett volna a lyuk, nyilvánvaló, hogy csak design okokból került oda a lyuk ahova...

[Szerkesztve]

(#17) fasyrt


fasyrt
őstag

Szerintem nagyon... [köhh, nem akarok megsérteni vele senkit] házak. :(
Íme pl. 1 CM ház: [link] 17 ezer 5 év garival.
Van benne 2 ventillátor (elöl 8, hátul 12), az első azátlagos, de a hátsó az nagyon jó. Igényes előlap (alu 2 oldalt, középen fekete rács [a rács mögött természetesen porszűrő]), 5 nagy hely, 2+2 kicsi. Csavarozni a lapot, a tápot, meg a brutál hűtővel felszerelt VGA-t kell. Oldalsó csöve is van a procinál, vga-nál csak kivágás.

És az is nagyon-nagyon igényes, merem állítani, hogy állja a sarat ezekkel a Silverstone-okkal, felszereltségben, de árban mindenféleképp.

Szal nekem nagyon be nem jövősek ezek a Silverstone házak. :P

(#18) X@b3e


X@b3e
addikt

2003 végén kenyértörésre került a dolog, és a szakemberek SilverStone Technology néven önálló vállalatot alapítottak

A többiek pedig maradtak a CM-nél ;] :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#19) rudi válasza X@b3e (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszhiszemű mindenedet :) Azóta született a pofás Cavalier és Wavemaster Sorozat, no meg a Stackler is. Kétségtelen, hogy a háromjegyű számos Centurionok és Praetorinaok nem olyan szépen.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) fasyrt válasza rudi (#19) üzenetére


fasyrt
őstag

Stackler? :P;]:DDD

(#21) IronMike


IronMike
tag

Nekem nem tetszenek azok a házak maelyiknek ki kell ''nyitni'' az elejét ahhoz, h betedd a cd-t!

MacBook Air 13' i5

(#22) ALI_G válasza Dassler (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

nekem is a SilverStone TJ06 tetszett, meg a megoldása is. Talán inkább a megoldása jött be jobban. Minőségileg tuti 100!-sal jobb az én codegány házamnál :)

IronMike : én se szeretném nyitogatni, mivel mindennapi használatban van a meghajtó, esetleg rack is van, akkor le kell venni oszt csá, csak akkor meg hol marad a dizájn? :F persze van olyan ház ami úgy is jól néz ki.

[Szerkesztve]

(#23) lapa


lapa
veterán

ööö a 02-be hol megy be a luft az első ventihez (meg úgy általában)? csak azon a 0x0 rácson az ajtó alján? meg miért nem lehet a molex csatiba bepréselni egy sima venticsatit? olyan drága a műanyag? harmincezer?

(#24) Frigo


Frigo
őstag

TJ06 mennyire jobb a Sharkoon hasonló kiépítésű házánál ?Mert árban igen komoly különbség van a kettő között.

(#25) Johnny


Johnny
senior tag

A teszt jó, a házak mondjuk abszolút nem tetszenek (de ez szubjektív).

(#26) atosz


atosz
őstag

Kulsore nagyon tetszik a 01, konstrukcioban viszont nagyon elavult. De az jo hogy alu az elolap. :( Esetleg az oldalara johetett volna asszimetrikusan egy (ezust-szurke) csik ellentetelezesul az alolappal.
A 02 elolapjan szep a barazdalt megoldas (kicsit az ekszerek homokfuvott feluletevel hasonlitanam), de az ivelt reszek sztem nem passzolnak oda. Otvozni kene a 01 es a 02-t, akkor jo lenne. :)
A 06 okes, tetszik is, de annyira azert nem.

Sajnos az aruk igen magas.

(#27) ansell


ansell
tag

Ja-ja, tényleg TJ06 nem rossz konstrukció! (ha nem is az 1. pl. Sharkoon Silvation)
Csak az a problémám, h a vinyókat ennyire hagyja megfőni! Annyira adja magát a hátlapra a venti hely, h én tuti kivágnám!
Off: vinyóknál mi számít egészséges hőm-nek?

ITX konfig eladó!

(#28) ansell


ansell
tag

Antec P150 tesztet, nem terveztek???
Nagyon igéretes a kicsike, pl. HDD-tartó...

ITX konfig eladó!

(#29) vazzz


vazzz
őstag

Hát nemtom, de szerintem kinézetre ezek nagyon gáz házak... persze ez csak az én ízlésem (ízléstelenségem) tükrözi, de nekem akkor már inkább a Chieftec házak jönnek be, ha egyszerűségről van szó...

(#30) pisti válasza Zoltán (#16) üzenetére


pisti
őstag

Hogy a francba ne lenne rajta lyuk felül. Táp szerinted hol nyomja ki a meleget? Egyébként a lenti részhez nem is kell fenti nyílás mivel a lentinek van légifolyosója :D, elöl bejön a hideg levegő, hátul meg kimegy, ennyi. Port törölni meg a szekrények tetején is szoktak, szal 30 40 centi magasan is bőven van por, ilyen szempontból az a pár10 centi nem sokat számít. Egyébként meg kicsit túl van,lihegve ez a porvédelem dolog. Persze ha vki évekig nem akar a belsőhöz nyúlni(bár ha van porszűrő azt is cserélni kell) akkor jogos lehet. Én szimplán kb. félévente leporolom az alkatrészeket és szevasz.

Ráadásul a lenti lyukon a hideg levegő nem nagyon akar majd bemenni a házba, pont az általad mondottak miatt, mert az lefele akar menni. Szóval mindne logika szerint fentre kellett volna a lyuk
??? Milyen logika? ;] Miről beszélsz te?
A szobában leszáll a hideg levegő a padló szintjére, onnan szívja be a venti(azmeg nem kérdezgeti a levegőt, hogy akar-e jönni :DDD). Nem véletlen van a legtöbb házon ugyanígy kialakítva a ventik helye. De nem hiszem el, hogy ez neked nem logikus, hideg lent be, meleg fent ki.

(#31) Snitsky válasza ansell (#27) üzenetére


Snitsky
csendes tag

''Off: vinyóknál mi számít egészséges hőm-nek?''
Nálam a Seagate 200as satás vinyó 25-30 fok között pörög, igaz hogy egy 12 centis venti tolja rá a levegőt igen lassú fodulaton. De amugy van egy ilyen vinyó hőfokos topik is: [link] ;)

(#32) TJHooker


TJHooker
csendes tag

Mostnemazér de ezen a rácson: [link]
nemsokkal több levegő megy át mintha egy tele lemez mögé tesznek egy ventit :D

[Szerkesztve]

(#33) rudi válasza TJHooker (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

És mégsem maradt le túlságosan a másik két cucc mögött!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) TJHooker válasza rudi (#33) üzenetére


TJHooker
csendes tag

Hát az elég furcsa!

(#35) fasyrt válasza rudi (#33) üzenetére


fasyrt
őstag

Persze, mert a levegő alig tud bejönni. Az a lenti lyuk hát... kevés. :o

(#36) Johnny Cage válasza Snitsky (#31) üzenetére


Johnny Cage
addikt

''Off: vinyóknál mi számít egészséges hőm-nek?''

Személy szerint nekem még a büdös életben nem volt a számitógépeimben külön hűtés a vinyóra, pedig már jó 12 éve van saját pc-m. Őszintén szólva eszembe sem jutott ez, amig nem kezdtem el bogarászni az ilyen és ehhez hasonló oldalakat. ;) Ennek ellenére a vinyóim még kivétel nélkül kiválóan teljesitettek (még sosem váltam meg vinyótól azért, mert elromlott volna; jelenlegi is egy 5 éves Seagate, mai napig maradéktalanul elégedett vagyok vele).

(#37) lapa válasza fasyrt (#35) üzenetére


lapa
veterán

igen ez a baj. a 02 sztem még az atx termál dizájn alapkövetelményeit se teljesíti, pedig azt nehéz alulmúlni...

(#38) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Rudi,

A Tj06-os ház szélcsatornájához nagyobb CPU hűtő (NINJA vagy Coolink U12) befér?

A hasonló fordított kialakítású és kiválóan szellöző Enermax CS-718B-t tervezed tesztelni?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#39) Zoltán válasza pisti (#30) üzenetére


Zoltán
őstag

1. Ha a venti beszívja az más. Erről eddig nem volt szó, a venti valóban nem kérdezi, hogy akar-e vagy sem.
2. Az a fenti lyuk amiről te írsz, az nem ''ér'' :) mivel az a tápnak van, annak kell is külön. Azonkívül én nem ott gondolom a fentit, hanem a ház tetején, nem a ház oldalának a tetején. Az Antec Minuet II-esen sincs gondolom véletlenül a tetején a lyuk (+venti) Az egy nagyon kicsi ház és muszáj, hogy tökéletes legyen a hűtés ez miatt. (továbra is a ház hűtéséről írok, nem a tápéról, a tápnak szinte minden házon ugyanott van a lyuk+venti, más téma most ne keverjük bele) Szóval szerintem ésszerű, hogy a ház legtetelyén legyen lyuk, mivel ott egyszerűen kiszál a meleg levegő, ahogy írtad. A lenti lyukról lehet vitázni, mondván, hogy a lenti lyuk jó, mert ott bemegy a hideg. Ebben igazad van, de ugye magától nem nagyon akar majd felszálni a hideg a meleg házba, ha meg ventivel bekényszeríted, akkor a lenti helye miatt sok port szív be, ami meg ugye nagyon jó hőszigetelő sajnos.

(#40) rudi


rudi
nagyúr

Túlmisztifikáljátok a felfelé szálló meleg levegő hatását. Ez a jelenség annyira gyenge, hogy minimális házon belüli huzat már kioltja. Jópár coolert és tápot teszteltem már a Casetek CK-1020 házunkban, aminek a tetején is van ventilátor. Szinte minimális mértékben sem befolyásolta a processzor és többi alkatrész szellőzését, mert távol van mindentől. Sokkal meghatározóbb a táp ventilátora! Sokkal közelebb van a CPU-hoz, általában nagyobb a felső ventiknél.

Utóbbi időben ez a rácsos téma és túl van sprilázva szerintem. Nagyon egyszerű rámondani, hogy: igyen, ez rosszabbul szellőzik, mint a nagyobb lyukú, de még senki nem próbálta ki úgy istenigazából, mi a helyzet. Könnyen lehet, hogy ezeknél a légszállításoknál és levegősebességeknél még nem sokat számít a rács milyensége, vagy ha számít is, akkor nagyon minimális mértékben. A legközelebbi szellőzős tesztnél majd kitérek erre. Valójában eddig én sem vizsgáltam behatóbban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) rudi válasza CriticalHit (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyjából az U8 92 a legnagyobb, ami befér az alagútba. Korábban beraktuk még a Coolink Batot az ugyanilyen belsejú Sharkoon Silvationba [link], ott már eléggé neccesen fért el. Arra is figyelni, kell, hogy az A64 cuccok többségén az U8 92 a ház alja felé fúj majd, szóval nem a legszerencsésebb. Mondjuk A64-nek nem is nagyon kell komoly hűtés, nálam U8 92 1000 rpm-en idleben 30 terhelve 38 fok környékén tartja az A64 3000+ot.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#42) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Rudi,

A Tj 03-es miért maradt ki?
Szerinted mennyivel romlik a hűtés hatékonysága, ha a műanyag szélcsatornát eltávolítjuk egy nagyobb hűtő érdekében?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#43) boba6 válasza CriticalHit (#38) üzenetére


boba6
aktív tag

szerintem az ominózus Enermax ház az előlap kivételével megyegyezik a 06-ossal
[link]
ráadásul 38k ft-ért van benne egy 460w-os táp? :Y akkor best buy szvsz


[Szerkesztve]

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#44) CriticalHit válasza boba6 (#43) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nemhiába szemezek vele. Sallangmentes letisztult forma, kiváló hűtés, alacsony zajszint. Mi kell még?
Ha biztosan tudnám (lenne PH teszt), hogy a NINJA CPU hűtő befér- akár a szélcsatorna kivételével is- venném is.
Még az Antec P150-es háza tűnik jó választásnak.

[Szerkesztve]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#45) rudi válasza CriticalHit (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha A64-et akarsz használni, arra vastagon elég a Coolink U8 92. Ha nem rakod be a csatornát, akkor valamivel több meleg jut a VGA-ra, de szerintem egy nagy cooler mellett ez nem vészes. Mindenesetre én kisebb cooler és csatorna mellett maradnék.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) CriticalHit


CriticalHit
őstag


Rudi,

A Tj 06-os zaja hatékonyan csökkenthető, ha kicserélem a ventillátorokat Glacialtech Silentblade-ekre? Szerinted jó megoldás vagy te milyen szabályozható ventillátort tudsz ajánlani?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#47) rudi válasza CriticalHit (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Jó lesz a Silentblade.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.