Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mizol válasza Foglalt név (#100) üzenetére


mizol
tag

Erről a memória inkompatibilitásokról én is olvastam több fórumon, de mindegyik nforce5xx-es alaplap volt (pl. Asus M2N-E + OCZ!). Most megértük, hogy a régi jobban megy az újjal :D

Ezeknél az integrált lapoknál (nforce4) én semmilyen problémáról nem hallottam.
Nekem ment a noname 512 667-es is, meg most megy dualban a 2x1G PQI is.

Mellesleg szerintem nincs semmi értelme a vitatkozásnak, mert valaki így gondolja valaki úgy. És ha nem akarja elfogadni a másik vélemyényét, akkor meg végtelen történet...

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#102) Csiszike


Csiszike
tag

Helló Rudi!

Az Asus deszka DVI-n keresztüli képét vizsgáltátok? Úgy gondolom, hogy azon a kimeneten jó minőségű képet kellene kapni, mivel a 6150 alacsonyabb órajelű RAMDAC-ja ott nem szól bele a dolgokba, mert nincs is D/A konverzió, egyből a digit jel megy ki.
Jól gondolom? Ha nagy butaságot írtam, akkor kérlek javítsatok!

(#103) fLeSs válasza Csiszike (#102) üzenetére


fLeSs
nagyúr

DVI-on nem volt vele semmi gond, analógon viszont...

szerk: 1600-ban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#104) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

csak halkan mondom, hogy tényleg vegyétek figyelembe, hogy iszonyat mennyiségű tesztet kell megcsinálnunk és egyszerűen időkorlátaink is vannak. magyarra fordítva ha egy ilyen tesztnél tényleg végignéznénk 10 különböző ram-mal is a lapokat, akkor mondjuk kimaradna a következő vga cikk. vagy valami. de egész biztosan nem tudnánk ennyi anyagot csinálni.

ez a teszt a lapokról, azok teljesítményéről szólt. a ram témába eleve nem akartunk belemenni, ezért választottunk hozzá egy olyan ram-ot, amivel tuti nem lesz gond. és azért van a fórum (!), hogy akiknek van még plusz tapasztalatuk, azok ide leírják, segítendő a többieket a döntésben. és nem arra van a fórum, hogy akinek van plusz infója, az belekössön a szerzőbe.

szeretném, ha ezt mindenki így gondolná, mert igazság szerint baromi szar az állandó fikázás mellett dolgoznia bárkinek :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#105) Barton válasza Parci (#104) üzenetére


Barton
senior tag

Nem kell 10 féle RAM-ot tesztelni. Csak 2 max. 3-at amit itthon beszerezhető.pl. Kingston Value-t szerintem beszerezhető ... és nem is olyan drága és nem olyan ''dzsunka'' ...

(#106) venember83 válasza Barton (#105) üzenetére


venember83
nagyúr

tamogatom, Kingston Value, arban jo, sok ember hasznalja... Erdemes lenne ezzel is tesztelni

(#107) Loha válasza Barton (#105) üzenetére


Loha
veterán

Most attól, hogy letesztelnék egyféle Kingston Value rammal, attól nem tudom miért lennél te boldogabb... Value ramból is egy tipust szerelnek vagy 3 féle chippel, amik nem hiszem hogy azonos kompatibilitási fokkal rendelkeznek.

(#108) Loha válasza Loha (#107) üzenetére


Loha
veterán

Meg mellesleg a Kingstonnak nagyon jó kompatibilitási listája van online: [link] Ha nincs is benne minden alaplap, de a főbb változatok megtalálhatóak...

[Szerkesztve]

(#109) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Attól féltem nem raktok bele kraftosabb lapokat és elmarad az összehasonlítás lehetősége. Tévedtem. :R
Nem értem minek b@sztatjátok fLeSs-t? Baromira nem számít milyen memória van benne 800 v 667 v 533 és nem is kompatibilitási problémákról szólt a cikk ilyesmit az adott lapok saját topicjaiban lehet kibeszélni. Maradtam tisztelettel.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#110) Barton válasza Loha (#108) üzenetére


Barton
senior tag

puding próbája az evés ...

(#111) Barton válasza Loha (#107) üzenetére


Barton
senior tag

Olcsó laphoz olcsó memória passzol ez a lényeg !!!

Ha bemegyek egy boltba bátran kérhetem a letesztelt lapot + letesztelt memória párosítást !!!

Nem fogom a PH!-t szidni !!!

Total Customer Satisfaction az lesz !


(#112) Foglalt név válasza Barton (#111) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem igazán értem mért kell 2. oldalon ezen problémázni. A lapok teljesítményét tesztelték. Abban teljesen korrekt a teszt. Annyit kellett volna esetleg megemlíteni, hogy érdemes az új foglalatnál utánanézni az memória inkompatibilitásnak. Aztán ha bemegy a user a boltba, megveszi a gépet és jól válogatott, akkor ezt a teljesítményt kapja, vagy nem kap semmit, akkor meg úgyis visszaviszi. Még mindig jobb lett volna, mint egy olyan cikk, hogy nálunk járt ez az 5 lap, találtunk olyan memóriát, amivel egyik sem indult el, úgyhogy nem írunk róluk, mert úgysem müködnek. :U

(#113) Vamp


Vamp
senior tag

Olcsó laphoz olcsó RAM. Ej:D

Nekem 2*256 Kingston szaladgál a 6150-es foxconn lapon. Mit értetek olcsó ramon? Noname de sokat, vagy mondjuk ennyit mint nekem, de jót?:D

(#114) Sir Psycho válasza rudi (#91) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Csak mint észrevétel:

Azért '' Mivel integrált VGA-s alaplapot véleményünk szerint elsősorban irodai felhasználás, HTPC alapozásra és kisebb teljesítményű, olcsó konfigurációk építésésre használnak,'' ezzel a kijelentés kisebb teljesítmény részével nemfeltétlen értek egyet.

Nemteljesen állja meg a helyét a kijelentés, mégpedig mint írjátok: ''Azokban az alkalmazástesztekben, ahol egyértelműen a processzor végzi a munkát, minimális volt a különbség tesztalanyaink között, sőt a videokártya nélküli megoldások sem mutattak számottevő előnyt.'' ergo akkor, ha nem az integrált vga-t használja az ember akkor ugyanolyan (közelolyan) teljesítményű lapot kap az ember a pénzéért.

A teszt amúgy tetszetősre sikeredett, számomra kicsit elszomorító ezeknek az int. vga-knak a teljesítménye azért az ember kicsit többet várt tőlük, a többi szolgáltatástol eltekintve.

(#115) rudi válasza Sir Psycho (#114) üzenetére


rudi
nagyúr

Az, hogy elsősorban, nem jelenti azt, hogy másra nem lehet használni. Éppen ezért is mutattuk be az alkalmazásteszteket és írtuk a konklúzióba, hogy ezek a lapok alig (vagy egyáltalán nem) lassabbak mint a nagyok, szóval akár beléjük is lehet rakni a nagy procit, de nem ez az elsődleges céljuk. Jól mutatja ezt az is, hogy a gyártók nem nyomják őket tele mindenféle olyan tuningos fícsörrel (pl. tuningbios) és kiegészítővel mint a drágább lapokat. Éppen ezért tudnak olcsók is maradni. Persze alapórajeles, alapbeállításos A64 X2 5000+-re ezek is lazán elbírnak :) csak hát nem az a profiljuk.

A nem éppen tuningra teremtés a stablilizáló áramkörökön is lejöhet. Bár nem próbálhattuk (mert szerintünk nem ez a küldetésük), de úgy gondolom, hogy ezekben az alaplapokban nem lehetett volna úgy húzni a processzorokat mint az izmosabb Asusokban DFI-kben.

Az integrált VGA-k is csak azért tudnak ennyit, mert nem játékra, hanem a szükséges minimumra - esetleg HTPC alapra - tervezték őket.

Asszem, az anyagilag jobban eleresztet országokban meg sem fordul a tuningosok fejében, hogy ilyen integrált VGA-s alaplapot használjanak, a mi (anyagi) helyzetünk ebben speciális.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#116) VaniliásRönk válasza rudi (#115) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem feltétlenül van így. Az nF4x0-ek már 80nm-en készülnek, így valószínűleg jobban bírják a tuningot, szóval nem csak a csóró tuningosoknak jelentenek komoly alternatívát.
Az ASUS és az ASRock lapokra spec igaz, hogy a hardware-en spórolnak (gyengusz feszszabályozás, max. +0.05V), de a Gigabyte lapnál pl. elszomorító, hogy kimaradt a BIOS-ból a HT állítás, mert hardware szempontból tényleg jó alaplap lehetne, ez nem anyagi kérdés...

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#117) Sir Psycho válasza rudi (#115) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Én is így látom, amit leírtál bele lehetett volna rakni így bővítve a tesztbe is:)

(#118) rudi válasza VaniliásRönk (#116) üzenetére


rudi
nagyúr

Valahol anyagi kérdés a GB dolga is. Ha már ez a lap is tudná azt, amit a jóval drágább márkatársai, akkor saját maguknak építenének konkurenciát. Mondom, itt globális piacra kell gondolni, nem a mi pici kelet-európai gyakorlatunkra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#119) VaniliásRönk válasza rudi (#118) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak azt nem értem akkor miért kellett drága, igényes hardware-t tolni egy szutyok BIOS alá? (a szorzóállítás sem megy vele) Nem logikus.
Mondjuk én pont ezért kedvelem az Abitot, nem kivételeznek, minden alaplapjukon normális BIOS van, és a hardware is tuningbarát szokott lenni, nem értem miért fikázzák annyian.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#120) dabadab


dabadab
titán

Ize, csak en nem lattam, v tenyleg nem linkelt meg senki semmit az allitolagos memoriaproblemakrol? (Erdekelne a dolog, mert pont ezzel a GB lappal szemezek.)

DRM is theft

(#121) VaniliásRönk válasza dabadab (#120) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nekem ramproblémám nem volt vele (2x512MB Corsair Value 667, 2x256MB Aeneon 533 (tulajdonképpen Infineon)), de ez nem jelent semmit, nem törvényszerű hogy bizonyos ramokkal nem megy egy alaplap, maximum valószínűbb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#122) dabadab válasza VaniliásRönk (#121) üzenetére


dabadab
titán

Akkor meg mi a csudanak ment itt a flame oldalakon keresztul a memoriarol meg a stabilitasrol?... :F

DRM is theft

(#123) VaniliásRönk válasza dabadab (#122) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Épp ezaz, az hogy nekem nem volt bajom pl. az Aeneon ramokkal, attól még lehet hogy a modulok többségével nem megy ez a lap dualban.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#124) dabadab válasza VaniliásRönk (#123) üzenetére


dabadab
titán

De arrol ment itt az ize, hogy a kulfoldi cikkek meg a forumok tele vannak konkretan ezen lapoknak a RAM altal okozott stabilitasi problemaival, nem?

DRM is theft

(#125) VaniliásRönk válasza dabadab (#124) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem is ritka, épp most váltottam pár pm-et egy sráccal akinek a Kingmax Mars ramok nem mennek az alaplapjában.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#126) dabadab válasza VaniliásRönk (#125) üzenetére


dabadab
titán

Na mar most ha nem olyan ritka, es emiatt ment itt a hepaj, akkor a konstruktivitas jegyeben linkelnel is valamit?

DRM is theft

(#127) ftc


ftc
nagyúr

hááát a Goodram memokkal semmi gond,csak nem megy 1T-ben...és hiába fesz emelés CL4-ben sem hajlandó...

ennyi a memóriákról...ha lejjebb megy a memoria ára beruházok Buffalo vagy Kingmax ramokra...de MDT(vagy valami ilyen)rammal szakitanak az AM2-es procik

(#128) fLeSs válasza ftc (#127) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az 1T-t az AM2-es procik elvileg nem is támogatják, úgyhogy ezen nem kell csodálkozni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#129) ftc válasza fLeSs (#128) üzenetére


ftc
nagyúr

és gyakorlatilag?
mert elég sokan használlják 1T-el...


nah visszatérve régebbi kérdésemre..ha kezetekbe jut egy SIS chipsetes AM2-s lap tesztelitek?

(#130) fLeSs válasza ftc (#129) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már csak egy AM2-es teszt készül, abban nem lesz SIS chipsetes alaplap.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#131) ftc válasza fLeSs (#130) üzenetére


ftc
nagyúr

:O :O

nah mind1 majd amikor megjelenik az új chipset talán...reménykedni még szabad..


Ezt még bele lehetne tenni az MSI K9VGM-es laphoz...

This mainboard doesn't support any ATI X300 series-based graphic card.természetessen magyarul

üdv ftc

[Szerkesztve]

(#132) fLeSs válasza ftc (#131) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt hol látod kiírva?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#133) ftc válasza fLeSs (#132) üzenetére


ftc
nagyúr

MSI oldala rulez meg alaplapi kiskönyvecske...

(#134) fLeSs válasza ftc (#133) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jó, az MSI-nek van egy csomó oldala, melyik országé rulez? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#135) ftc válasza fLeSs (#134) üzenetére


ftc
nagyúr

global...magyar vagy ameliyken akarod...

(#136) LALA_kiraly válasza ftc (#135) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ezt néztem én is...[link] Meg azt, hogy 64-256Mb között bővíthető a vga memo. Akkor hogy sikerült 32vel tesztelni????

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#137) Komplikato


Komplikato
veterán

Felhozom a topikot hátha valakit érint vagy érdekel:
ATI ... AMD RS690 versus NVidia C51 integrált VGA tesztje - [link]
Egyenlőre csak kínaiul rakták ki, de a táblázatok szerintem érthetőek. Mondjuk az ''integrált X700'' kb. akkora kamu, mint az az RS4xx sorozatnál az ''integrált X300'', de reális, hogy 2x annyi pipe-al kb. kétszer olyan ''gyors'', mint az RS48x sorozat. De a rendszermemória keményen visszafogja ezeket. (Idő kérdése mikor lesz alaplapi chipset mellé vagy bele integrálva 64-128MB VGA cache.)

Ellenben ha valakinek HDMI-s gép kell nem melegedő chipsettel, meg pici 3D tudással, akkor szerintem ott van a szeren. (A C51 is, csak szvsz az ''forrófejübb''.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#138) Soma01


Soma01
veterán

Most olvastam végig a témát és talán itt (is) felhozom, hogy azt olvastam [link], hogy a SATA2 nem ugyan az mint a ''SATA 3Gb/s''!! Ez igaz? Mert hot plug-ot nem támogt a ''SATA 3Gb/s'' álítólag. Az alaplapok honlapján sem írják, hogy SATA2-ek lennének, csak ''SATA 3Gb/s'' írnak a gyártók. N430-ról beszélek...
Amúgy letisztázódott már az Gigabyte téma? Olyan alaplapot akarok venni (vagy Abitot, Asus-t nem mert drága). Milyen ramokkal mennek ezek jól? 800-as Kingmax-ot tervezek bele.

(#139) Fex


Fex
tag

Sziasztok!

Egy kis javítás az MSI K9VGM-V-hez:
[link]

A honlapon azt írják, hogy - Supports a maximum memory size up to 2GB.
A tesztben a táblázatban viszont 8 gb van írva... (jó is lenne :) )

Üdv,
Fex


[Szerkesztve]

"...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.