Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mizol válasza VaniliásRönk (#48) üzenetére


mizol
tag

Na igen, lehet bírna még a proci, de mivel adott 667-es RAM - ezt sem lehet visszaosztani -, RAM feszt nem lehet emelni, ezért inkább hagyom :) (ezen tutira stabil - prime95)

Egyébként durva, hogy 1600@1800-as Sempron terhelve max 36C! (hajrá P4 :DDD )

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#52) VaniliásRönk válasza fLeSs (#49) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nos, gondoltam hogy erre lépni fogsz. :D Amit írtatok az az olvasók tudatos félrevezetése! Ugyanis tuningál a legalapvetőbb, hogy csökkenteni lehessen a HT szorzót, enélkül tök felesleges, hogy lehet állítani a feszültségeket! ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#53) fLeSs válasza VaniliásRönk (#45) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]
ezen a képen biztos csak dísznek van ott a HT Speed meg Width.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#54) fLeSs válasza VaniliásRönk (#52) üzenetére


fLeSs
nagyúr

jobb lesz ha visszaszívod...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#55) VaniliásRönk válasza fLeSs (#53) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Hol látsz te ezen HT szorzó állítást? :D Ne akarj okosabb lenni, van ilyen alaplapom, több BIOS is volt rajta (a legújabb mellesleg a legrosszabb :DDD), szóval nem fogod nekem bemagyarzáni hogy ez egy tuning alaplap. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#56) venember83 válasza VaniliásRönk (#52) üzenetére


venember83
nagyúr

Ok csak a feszultsegrol irtak, nem hiszem h felrevezetne a cikk barkit is!

(#57) fLeSs válasza VaniliásRönk (#55) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A CPU<->NB HT Speed meg a CPU<->NB HT Width mi akar lenni ha nem az?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#58) VaniliásRönk válasza fLeSs (#54) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Csak tényeket írtam, nektek kéne visszaszívni a cikket, leírni hogy tuningra alkalmatlan az alaplap (max. Sempronokat lehet húzni benne 250-ig, talán 275-ig), aztán ''visszafújni''. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#59) VaniliásRönk válasza fLeSs (#57) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mint mondtam van ilyen alaplapom, egyik BIOS-ban sincs ilyen opció, szóval az a kép nem erről az alaplapról készült, mutass légyszives olyan képet amit ti csináltatok.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#60) 3P válasza VaniliásRönk (#50) üzenetére


3P
tag

Egyébként nem ragaszkodom az NF430-hoz, sőtt...
Szóval nem kell integrált VGA. Találtam AMD SktAM2 KN9-et is rögtön 3 db-ot. Melyiket ajánlod közüllük és miért?
Abit AMD SktAM2 KN9 ATX 16e+áfa
Abit AMD SktAM2 KN9S ATX 17e+áfa
Abit AMD SktAM2 KN9 Ultra ATX 20e+áfa

Volt még SLI is, de az nem érdekel, hacsak nem kínál valami jelentőset a dual VGA-n kivül még.

(#61) VaniliásRönk válasza venember83 (#56) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Tuningarzenálról írnak, ezalapján egy jóhiszemű olvasó azt hiheti, hogy jól lehet húzni az alaplappal, pedig nem. Ha ez nem félrevezetés, akkor mi?
Jut eszembe, a legfrissebb BIOS-ban már a ramot sem lehet állítani, semmilyen paraméterét...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#62) fLeSs válasza VaniliásRönk (#59) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én nem készítettem erről képet, de ez a teszt (inkább csak vmi bemutató) erről az alaplapról szól: [link]
CTRL+F1-et nyomtál? :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#63) venember83 válasza VaniliásRönk (#61) üzenetére


venember83
nagyúr

Meglepoen gazdag az arahoz kepest. De aki lapot akar venni, az ugyis nagyon utananez a dolgoknak. Vagy nem, s akkor eloszor megjarja, utana meg utananez rendesen! Szeretem a PH!-t, de 1 cikk alapjan nem szabad semmilyen hardware-t vasarolni. De ez mar nagyon off

(#64) VaniliásRönk válasza 3P (#60) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az NF4-et (KN9), mert arról tudom hogy jól húzható, stabil, az NF5-öket a PH-s kollégák sem ajnározták. A Silent OTES 285-ön is bőven 50°C alatt tartja a chipsetet (a BIOS kevesebbet mér, de 40°C biztos van) Az SLI felesleges, eleve nem is éri meg.
Annyi gond van vele, hogy ha tuningolsz, akkor áramtalanítás után pár reset kell neki hogy magához térjen, de ilyet NF570-es Abit lapról is hallottam már. Plussz a szokásos NF4 PATA-SATA dili, nem szeret SATA-ról bootolni ha van PATA hdd is, de állítólag ki lehet játszani.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#65) VaniliásRönk válasza fLeSs (#62) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nyomtam és nem történt semmi. És mit írnak abban a tesztben? :DDD

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#66) 3P válasza VaniliásRönk (#64) üzenetére


3P
tag

Igen én is a KN9-ek közül kérdeztem, hogy a 3 közül melyiket? :) Vagy én értek félre valamit?
Abit AMD SktAM2 KN9 ATX 16e+áfa
Abit AMD SktAM2 KN9S ATX 17e+áfa
Abit AMD SktAM2 KN9 Ultra ATX 20e+áfa

Az Ultran ahogy látum dual gigabyt ethernet van ez sem lényeges. Szóval nem igazán tudom, hogy a 3 alváltozat közül melyik lenne jó...

(#67) mizol


mizol
tag

Apropó! Arról ki, mit tud, hogy a Sempronok nem támogatják a DDR2-800-as memókat?
Miben nyilvánul meg ez? Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

''Csak a változás állandó.'' /Arthur Schopenhauer/

(#68) VaniliásRönk válasza 3P (#66) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Igen. :) A sima KN9 nForce 4 Ultra, a többi nForce 570-es.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#69) 3P válasza VaniliásRönk (#68) üzenetére


3P
tag

Köszi. :)

(#70) #65675776 válasza 3P (#66) üzenetére


#65675776
törölt tag

VaniliásRönk nem fejtette ki részletesen:

KN9: nF4 Ultra
KN9S: nF550
KN9 Ultra: nF570 Ultra.

A KN9-en nincs IEEE-1394, viszont van rajta két PATA csatorna. Az nF5xx-es lapokon csak egy PATA csatorna van.

Egyébként meg: [link]


mizol: Az egy magos AM2-es procik mindegyike csak DDR2-667-ig támogatja a RAM-okat.

fLeSs: Pont emiatt raktam oda a linket.

[Szerkesztve]

(#71) fLeSs válasza #65675776 (#70) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nagyon király ez meg minden csak nemtom mi köze van a topik/cikk témájához.
van 80 db milyen alaplapot vegyek topik, ezt ott kéne kitárgyalni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#72) twollah


twollah
nagyúr

Egy ilyen tesztet mar nagyon regota vartam.

(#73) VaniliásRönk válasza fLeSs (#71) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mindig van egy kis Off, ne légy ilyen merev. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#74) 3P válasza #65675776 (#70) üzenetére


3P
tag

Köszi a linket lesz mit holnap olvasnom (meló helyen... :) )

(#75) ftc válasza fLeSs (#71) üzenetére


ftc
nagyúr

jaja és van AM2-s lap totyik is...

Kérdésem lenne...SIS intVGA-s lap nem kapható még?

(#76) 3P válasza fLeSs (#71) üzenetére


3P
tag

Elnézést az OFF-ért. Nem volt szándékomban, de a cikkben is szereplő Gigabyte lapról szépen elkanyarodtunk az Abit felé és hát jöttek a kérdések...

(#77) fLeSs válasza ftc (#75) üzenetére


fLeSs
nagyúr

vmi biztos létezik már. ha találsz, akkor szólj.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#78) ftc válasza fLeSs (#77) üzenetére


ftc
nagyúr

MSI-nél láttam már,de nagykerben még nem tudtak róla...
Jah és mit jelent az MSI-nél a kötőjel utánni betű?

(#79) twollah


twollah
nagyúr

A teszt szep + jo, de van benne egy kis bibi.

Aki ilyen tipusu fapad alaplapot vesz az nem biztos, hogy megengedheti maganak a Corsair TwinX1024-8000UL memoriat mindjart majd 40ezer local creditert.

IMHO jobb lett volna vmi fapad 667Mhzes rammal tesztelni a konfigokat.

Kicsit rohelyes, hogy Atlag Geza aki a tesztben szerepel vesz egy fapad alaplapot hozza egy 3500+os CPUt, es a majd legdragabb memoriat.

Vagy csak en vagyok ennyire szorozos, kakan csomot kereso?

(#80) VaniliásRönk válasza twollah (#79) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem, valóban így lenne korrekt a teszt. Bár a CPU nem olyan drága, nagyságrendileg egy árban van az alaplapokkal, a ram viszont tényleg nagyon nem illik a képbe.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#81) fLeSs válasza twollah (#79) üzenetére


fLeSs
nagyúr

elmagyaráznád, hogy mit is számít a memória típusa egy ilyen tesztben?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#82) twollah válasza fLeSs (#81) üzenetére


twollah
nagyúr

IMHO eleg sokat.

Az AN9/KN9 topicban eleg sokan szivnak a 667Mhzes ramokkal, sot nem csak azokkal hanem szinte az osszesse.

Erdekes modon a tesztekben minden flottul megy, poccre stb.

Sosem esik szo arrol, hogy bizony az alaplap instabil stb.

De nem errol van szo, hanem arrol, hogy a teszt ram resze nem tukrozi a valosagot.

Termeszetesen megint en leszek a schmutzig geci, mert belekotok mindenbe.

[Szerkesztve]

(#83) fLeSs válasza twollah (#82) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem magyaráztál meg semmit.
mi az, hogy ''a teszt ram resze nem tukrozi a valosagot''? mit nem tükröz? szted mi lenne más egy másfajta rammal? és mi az a ''ram resze''?

a másik meg hogy nem volt instabilitás, ha lenne, akkor le lenne írva. gondolod, hogy majd minden alaplapot letesztelünk 7329 féle rammal mert az AN9 topikban szívnak vagy mi? a biliből kiveheted a kezedet...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#84) twollah válasza fLeSs (#83) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajnos mar nagyon regen kivettem.

(#85) VaniliásRönk válasza fLeSs (#83) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Abból élsz hogy a sok szerencsétlen tőled várja a hiteles és alapos teszteket! Kapj a fejedhez...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#86) fLeSs válasza VaniliásRönk (#85) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez is egy kimerítő magyarázat volt a kérdésemre...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#87) twollah válasza VaniliásRönk (#85) üzenetére


twollah
nagyúr

Vegre vki aki kivetelesen egyetert velem.

(#88) twollah válasza fLeSs (#86) üzenetére


twollah
nagyúr

Ember nem mindenkinek futja a legdragabb, legjobb, es legajanlottabb ramokra CPUra, tapra, stbre.

Egyszeru halando jomunkas emberek vagyunk akik 8-10 orat huzzak az igat, megvonjak a szajuktol a falatot, hogy osszekuporgassak a hon ahitott konfigot.

Bocsass meg nekunk pondroknak, hogy fel merjuk emelni a szavunkat, hogy ez a teszt egy kicsit santit (a tobbi teszt is santit neha, de most ne kezdjuk Adamnal, es Evanal a dolgokat).

Ennyi...

[Szerkesztve]

(#89) fLeSs válasza twollah (#88) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ember, még mindig nem fejtetted ki, hogy mi sántít a tesztben, csak azt szajkózod, hogy vmi nem jó a rammal kapcsolatban, de hogy miért nem jó arra még mindig nem adtál magyarázatot. Talán érteni kéne ahhoz amibe beleböfögsz?
Elmagyarázom helyetted a szitut: ha mondjuk 667-es ramot tettünk volna a gépbe tudod mi változott volna meg? Semmi! Ugyanis ez nem ramteszt, hanem alaplap + vgateszt (vmilyen szinten). De hogy lásd a DDR2-667 és 800 közötti különbséget AM2-nél: [link]
Ha a Corsair helyett mondjuk noname ramot tettünk volna bele ami gyengébb időzítéseket tud, akkor mit változott volna? Semmi! [link] és [link]
Először nézz utána a dolgoknak amibe megpróbálsz belekötni, mert ez így elég cinkes neked.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#90) twollah válasza fLeSs (#89) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem ez kinai, sot nem is erdekel.

En csak azt latom az AM2 foglalattal foglalkozo topicokban, hogy eleg sokan masszivan szivnak az AM2 + DDR2 kombinacioval, es ez engem igen csak eltantorit attol, hogy az osszekuporgatott penzem egy instabil rendszerbe oljem bele.
A PH! tesztekben, meg mit olvasok, hogy minden poccre megy!
A kulfoldi oldalak valahogy nem felejtik el leirni, hogy bizony vannak stabilitasi problemak a lapokkal.

Akkor most hol van az igazsag?

Amugy ha mar ennyire kened, vagod a dolgokat miert nem osztod az eszt ezekben a topicokban is?

Persze ez utobbi koltoi kerdes volt.

(megyek aludni, tovabb kellemes idegeskedest)

[Szerkesztve]

(#91) rudi


rudi
nagyúr

Mi, tesztelők is egyszerű, halandók vagyunk, akik 8-10 órát (gyakran kicsit többet is) húznak le munkával, ez alatt igyekszünk a lehető legjobb munkát végezni. Jelen esetne az annyit jelentett, hogy az egyetlen rendelkezésünkre álló DDR2 memóriakészletünkkel (ami nem véletlenül Corsair, többéves tesztelői tapasztalattal választottuk, akárcsak az egyes tesztek kiegészítő hardvereit) és a lehető legtöbb alkalmazásban megvizsgáltuk az elérhető alaplapokból annyit, amennyire időnk futja.

Ebbe az időkeretbe, igyekeztük belesűríteni azoknak a fő szempontoknak a vizsgálatát, ami a vizsgált hardverkör (jelen esetben az integrált videokártyás alaplapok) felhasználhatóságát meghatározzák. Mivel integrált VGA-s alaplapot véleményünk szerint elsősorban irodai felhasználás, HTPC alapozásra és kisebb teljesítményű, olcsó konfigurációk építésésre használnak, ezért a tuninglehetőségek aprólékos elemzésébe nem mentünk bel, ugyanis nem tartottuk fontosnak.

Mindenkinek szíve joga, hogy ez ne tessen, ne elégedjen meg az általunk nyújtott információkkal és máshonnan is tájékozódjon, de meg kell értenetek, hogy nekünk egyszerűen ennyire futotta. Nem azért mert lusta rohadékok vagyunk, hanem mert az integrált videokártyás alaplapok lehető legmélyebb elemzése mellett az egész hazai hardverkínálatról igyekeznünk kell a lehető legkerekebb képet adni.

Ahelyett, hogy, méltatlankodtok, szidtok minket, talán jobb lenne értelmes hozzászólásokkal kibővíteni az ismeretanyagot, amit szolgáltatni tudtunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#92) fLeSs válasza twollah (#90) üzenetére


fLeSs
nagyúr

fantasztikus, csak nem értem, hogyha most meg bevallod, hogy nem értesz hozzá és nem is érdekel akkor minek kellett benyőgni, hogy ez nem jó/sántít/stb. kb. ennyit érnek a hsz-eid, csak a hangulatkeltés és kötözködés a célod, lécci máskor tartózkodj az ilyen megnyilvánulásoktól.

valszeg azért szívnak egyesek am2+ddr2-vel, mert olyan ramot vesznek, amit nem szeret az az adott alaplap vagy rossz időzítéseket állítanak be vagy mitomén. mi épp azért használjuk ezt a corsair-t mert ezzel és a korábbi corsair-jeinkkel sosem volt gond, eddig egy alaplap volt, ami nem indult el vele, de az gyakorlatilag csak 1-2 fajta rammal akart elindulni, szal ott sem a ram volt a gáz.

''A kulfoldi oldalak valahogy nem felejtik el leirni, hogy bizony vannak stabilitasi problemak a lapokkal''
adjál lécci pár linket, megnézném hogy hol akadtak rá bármilyen ramkompatibilitási hibára, vagy hogy egyáltalán mire gondolsz, mert érdekel.

az összes topik olvasgatására nincs időm de ha megfizetsz akkor akár ''oszthatom is az észt'' ha gondolod másodállásban, megbeszélhetjük.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#93) VaniliásRönk válasza rudi (#91) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem lett volna itt semmi baj, ha fleSs kolléga normálisan, a helyzetének megfelelően reagálja le a dolgot, veled vajh miért nem kötekedik soha senki?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#94) fLeSs válasza VaniliásRönk (#93) üzenetére


fLeSs
nagyúr

én a kötekedésre reagáltam egy teljesen normális kérdéssel amire érkezett 2 értetlenkedő meg egy ember kezdetű válasz. ellenben a te szöveged megintcsak kihúzza a gyufát a zsebemből, de nembaj, eléritek hogy majd semmilyen kérdésre nem fogok válaszolni és akkor majd meg az lesz a baj, utána lehet nézni a google-ban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#95) rudi válasza VaniliásRönk (#93) üzenetére


rudi
nagyúr

Bizony, igen, már csak ilyenek vagyunk: ''a verekedés úgy kezdődött, hogy visszaütöttem''. Az ember alapvetően olyan, hogy másokban keresi a hibát, hiszen ő, a saját logikája szerint, helyesen járt el. Velem is kötekednek, mindenkivel kötekednek, én sem tudok higgadt maradni, de ezt tök fölösleges felemlegetni, ilyenek vagyunk és kész. Próbáljunk meg higgadtan, újból nekifutni a támának, talán lesz valami haszna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#96) VaniliásRönk válasza rudi (#95) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én mindenképpen tanultam az esetből... ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#97) Male válasza fLeSs (#92) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ilyenkor annyit lehetne, hogy amolyan átlag-olcsó memóriáknak megfelelő időzítéseket, órajelet állítotok be a RAM-nak. Időben szerintem ugyan annyi lenne. Tudom, a sorrenden nem változtat szinte semmit (bár itt az integrált VGA miatt talán nagyobb jelentősége van), viszont ha majd otthon leméri a hasonló rendszerét, nem lesz az, hogy ''Miért kapokok 10%-al rosszabb eredményeket, mint ti?''.

(#98) Foglalt név válasza rudi (#91) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ez korrekt volt :R Ha ilyen volt nálatok az érthető, ellenkező esetben én sem érteném a dolgot. Egy olcsó lapba olcsó ram kerül, ez evidens. Az am2-es fórumok pedig hemzsegnek, az inkompatibilitási problémáktól, a ddr1es dual channel bevezetésénél sem volt szerintem ilyen fejetlenség. 3 hete én is még am2-vel bajlódtam. Direkt olyan ramot vettem, amit támogatott az asus lap éppen a tesztben vizsgált vm volt nálam. 3 nap alatt sikerült feltelepítenem az xp-t, ami legtovább 4 percig bírta és utána fagyott. Commodore-on kezdtem, láttam már gépet. Nagykerben futottunk pár kört, végig néztük mivel lehet a baj. Mikor rájöttünk, hogy a dual channel egyáltalán nem ment a lapon, visszavittem az üzletbe, ahol vettem. Az eladóval pedig arra jutottunk, hogy nem érdemes cserélni, mert nem elszigetelt esetről van szó, sorban jönnek vissza hozzájuk a lapok. Szóval picit olyan dolog ez, mint amit a tuningnál szoktatok írni. Minden darab egyedi, nektek pont szerencsétek volt. Dehát mint tudjuk, egy mérés, nem mérés. Tehét magára vessen, aki egy példából általánosít :R

(#99) rudi válasza Foglalt név (#98) üzenetére


rudi
nagyúr

Milyen memóriával nem met az Asus lap?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#100) Foglalt név válasza rudi (#99) üzenetére


Foglalt név
addikt

1GB-s 667-es hynix. Néztem direkt a lap leírását, ds 1GB-os modul szerepelt(típusszámra fejből nem emlékszem) a dual-ban is támogatott ramok között. Utána nagykerben próbáltuk mással is. De 2x512 Kingmax-el is 3000 körül volt a memória olvasás, ami erősen single channel-nek tünik. :U

Amig nálam volt végigjátszottam, mind a két modult végigpróbáltam, mind a négy aljzatba. Ha jól emlékszem a sárga volt rajta a channel1, abban bírta kb. 4 percig a windows. A másikban volt, hogy a post-ig sem jutott el.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.