Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laczik


Laczik
tag

Symbianos telefonok között sztem nagyon jó a kezdő ára.
Az Xxlgsm oldalát elnézve gondolom már készül az E61-ről is a teszt. :)

(#2) HERR Z


HERR Z
veterán

Akinek eddig is 6310-e volt ezután se fog erre cserélni..oké, próbáltak olyan hatalmas -méretű:D- telefont csinálni, ez össze is jött, de 100 rugót ez a teló szimplán nem ér meg.Oké, szép a kijelzője, de cserébe fogyaszt is, még a 6230 is elegánsabb volt külsőbe......de lehet én látom rosszul
Amúgy nem is tetszik

(#3) DaveNo1 válasza HERR Z (#2) üzenetére


DaveNo1
veterán

inkább meg éri a 100at mint egy n80-as a 160at...szerintem nem rossz telefon ennyiért. Mérete is korrekt. Van benne Wifi,uPnP meg jó pár jó dolog. Bluetooth támogatja a sztereó bluetooth headseteket?

You are not prepared.

(#4) Polacheck válasza DaveNo1 (#3) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Olvasd végig :) Egyébként nem.

less qq more pewpew!

(#5) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ez a jó kis elforgatás opció az N80-ban is benne van?

Feel Good Inc.

(#6) jani0625


jani0625
aktív tag

tetszik. talán egy rádió nem lett volna rossz,igaz netes rádiót is lehet majd rajta tuti hallgatni, csak progi kell hozzá.
jó kis teló. a kamera hiánya nem zavar. Inkább készítek egy király képet a digit kamerával felteszem laptopra onnét meg BT-n át a telóra ha mondjuk ott akarom felhasználni háttérnek vagy akárminek.

(#7) DaveNo1 válasza Polacheck (#4) üzenetére


DaveNo1
veterán

Már végigolvastam :P ''a Bluetooth pedig minden hasonló kommunikációs létformával könnyedén működött együtt.'' --> ezért kérdeztem

You are not prepared.

(#8) Polacheck válasza Pompi (#5) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

nincs

less qq more pewpew!

(#9) evR


evR
aktív tag

Úgy gondolom sok bizniszmen szeretni fogja ezt a telcsit, mint ahogy én is szeretném! Bár én nem vagyok túlságosan ''üzleti'', de szívesen tudnám a magaménak! Nekem nagyon fontos az, hogy használni tudjam a netet a telcsin... Nos, szerintem egy gyors hálózat mellett ez a telcsi ezt az igényemet kielégítené..
Annak idején amikor az első hivatalos infok felröppentek az N80-ról, akkor nagyon vártam, de mire kijött hatalmasat csalódtam! Aztán tarsolyban volt még ez az E60.. (a qwerty billes kütyü nem jön be a méreténél fogva..)
Nagyon tetszik a telefon, mind külsőre, mind belső szolgáltatáskínálatra.. Ez az MMC dolog nekem fura (biztos túl hamar kezdték tervezni a kütyükét, aztán nem gondolták, hogy mire kijön, addigra már ezért kicsit csúnyán fogunk nézni)... Én nem vágom a mem.karik közti funkció, sebesség stbstb különbségeket (valaki felvilágosíthatna), de szívesebben tudnék ebben a telóban egy újabb technológiát, ami mellesleg kisebb kártyméretet is jelent (mondom, nem ismerem a sebességbeli különbségeket).
A WiFi nekem teljesen jó, akarom mondani örülök neki.. A kamera nem hiányzik.. Ebbe nem kell, mert üzleti vas.. Felfogtuk, ez így helyes és jó és szép!
Az akksi bírhatna többet, bár ez az én telefonálási szokásaim mellett még szerintem simaliba!
Összességében nagyon tetszik a ''brácsa''!
Ami engem még ennél a telcsinél is jobban izgat, az az E70, de ha jól tudom, ez kicsiny hazánkban nem fog hivatalosan felbukkani.. valaki erősítsen meg ebben, ha így van!
Grat a teszthez! :R és Telcsihez a Nokia-nak! :C

''...trend a lelke mindennek...''

(#10) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lett volna egyszerűbb úgy lefényképezni a kék háttérvilágytást, h. a fényérzékelőt eltakarod, Bog? :))
Tetszik a cikk vége... ;]
''... a 6310i tulajdonosok szépen elkezdenek átpártolni.'' - a max. két napos készenlét után nem hiszem... ;]
És egy megjegyzés:
''... a rezgés is kell vehemenciával ...'' egy ő betű lemaradt...

Samsung Galaxy A54

(#11) Bog válasza Viktor0610 (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Dehogynem. Csak amint felemeltem a kezem, kialudt az a sunyi, a kezemet meg nem óhajtottam megosztani az olvasókkal, aztán persze ez lett a vége mégis:)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#13) DaveNo1


DaveNo1
veterán

a 2napos aksiidő lassacskén már jónak is mondható a nokia n-series 1 napos idejéhez képest (n91,n80)

You are not prepared.

(#14) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Állat ez a kijelző, meg a böngészés, leesett az állam mikor megláttam. Jó a médialejátszó is végre tud playlistet szerkeszteni, meg ilyenek. Valóságos áldás, mármint a 6230i-hez képest, ami nekem van. Nagyon bejött, bár csak engineering sample-hez volt szerencsém. Ami botrány az az, hogy hivatalosan Q1-ben már ki kellet volna jönnie. Azt nem is figyeltem, hogy akkor most nem pop-port van rajta, hanem megin valami új csoda? Mi a !&@#-t nem tudnak rátenni egy jóféle mini-USB-t? :F

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) Pompi válasza TheVeryGuest (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Pop-port van rajta és a régi - azaz a nagyobb - típusú töltő csatlakozó.

Feel Good Inc.

(#16) fateless


fateless
veterán

Jó a telefon, sok különlegesség van benne, de soha nem venném meg. Olyan bosszantó apróságok, mint 1.2 BT, 1 perces felvétel, hülye ébresztő stb engem megőrjítenének.
A másik két dolog, ami kakaszt:
1. ár - minden nokia drága
2. méret
Nokiáéknál egy telefon vagy drága, de jó a méret és a tudás, vagy vér ostoba, de jó a méret és az ár, vagy böszme, de tűrhető árú és tudású.
Csak egy telefont tudnának csinálni, aminek a száma nem 2-essel kezdődik, és nem min 49 mili széles. (persze van 8800-ás homoktelefon, de azt meghagyom a szivárványos bandának...)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#17) DaveNo1 válasza fateless (#16) üzenetére


DaveNo1
veterán

tudásához képest nem annyira drága...100ezerért azért nem kapsz ilyen tudásu telefont...viszont a sok kis hiba mind bosszantó, amelyeket felsoroltál, gondolom nokia ezekkel akar sporolni, mivel okostelefon más programokkal ezeket helyre lehet rázni, persze az uj symbian szofverre még nincsenek kész a progik...
Ja és a mérete sem aggasztó..120g körül van asszem...n93 180g lol ;]




[Szerkesztve]

You are not prepared.

(#18) jani0625 válasza fateless (#16) üzenetére


jani0625
aktív tag

én egyenesen nem szeretem a kis telókat. Nekem a teló a 6310es méret. És ez is hasonlít rá méretben. Még a 6230i gombjai is kicsik nekem, meg az egész teló túl kicsi.
Progi meg lesz rá dögivle amivel sok hibát ki lehet küszöbölni, mondjuk a BT-t nem, de ez engem annyira nem érdekel. az ébresztő és a hangfelvétel annál inkább.De ezekre lesz sztem progi és akkor nem beszélek arról hogy gps előkészítés is van -> egy jó térképszoftver és navigálni is jó lesz.

az ára meg sztem nem vészes, gsmdeponál 99k, 2év nokia garral, fél év múlva lemegy 80-90re az meg már egész ok egy ilyen telóért. szvsz

(#19) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

ElectroWorldben az új akciós újság szerint 115 ezer vagy 10 x 12600.

Feel Good Inc.

(#20) Athos07 válasza fateless (#16) üzenetére


Athos07
senior tag

Érdekes amiket írsz. Nekem ezek nem fontosak, de ha jól értettem a 8.1-es Symbire létezik olyan ''harmadik gyártó'' féle progi, amely lehetővé teszi a (flancos nevén) A2DP sztereó-BT-t, és gondolom ezt javában írják átfelé a v 9.1-re. Ugyanez áll a hangfelvevő progira.

Jó méret, és tudás kell olcsón? Asszem egyelőre sokat kérsz. De az első kettőt az év vége felé bejelentendő, jelentős méretcsökkentésen áteső N-szériások képében kaphatod meg, ha az N73 nem lenne elég jó. :)) A szélesség meg relatív, nekem 48mm széles telóm van, és az szerintem elég keskeny.

Mod: ha jobban körülnéztek ''a vissza nem téríthető áfás'' boltokban tehát 0%-os áfával 100K.

[Szerkesztve]

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#21) orbano


orbano
félisten

Végre egy Nokia telefon, ami nekem is tetszik :) De a 3 órás beszélgetési idő egy üzleti telefonba az most komoly? Szerintem egy átlagos projectfinishes-beüzemelős napon délelőtt 11-re csutka lenne az akksi nálunk.... :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#22) DaveNo1 válasza Pompi (#19) üzenetére


DaveNo1
veterán

ElectroWord-ben, MM-ben minden egy vagyonba kerül...telefonok kb +10-20ezer...

You are not prepared.

(#23) HERR Z válasza DaveNo1 (#17) üzenetére


HERR Z
veterán

jah 100 ruppóért majd megkapod a k790/k800-at,aminek ha a fényképezőjét egyátalán nem is nézzük még akkor is ott van egy 5-6 órás beszédidő /k750 8-9 óra../az elegáns megjelenés is megvan...nem okostelefon de tudja azokat amik egy átlag üzletembernek kellenek...amúgy 1-2 cikkel ezelőtt volt nem hogy erre az új symbianra még alig van valami.....meg gáz hogy utólag kell foltozni egy ''high-end'' telefont..
120g meg vicc

(#24) HERR Z válasza DaveNo1 (#22) üzenetére


HERR Z
veterán

ez nem igaz van pár dolog ami olcsóbb mint a külföldről hozott telók...meg valakinek számít hogy legyen papírja róla...

(#25) DaveNo1 válasza HERR Z (#23) üzenetére


DaveNo1
veterán

ha k800 és eközött kéne döntenem egyértelmű hogy k800, én aztmondom eddigi nokiákhoz képest nem rossz (n91-n80)...egyébként meg k800 is 113g ha jol tudom...azt meg én is írtam hogy az uj symbianra alig van pár cucc...majd csak nyáron kezdenek megjelenni a dolgok...

You are not prepared.

(#26) DaveNo1 válasza HERR Z (#24) üzenetére


DaveNo1
veterán

pár dolog lehet kb 1%...multkor voltam hát nagyot néztem...ilyeneken: w800i: 90rugo (ennek örülök azért hogy telomat ennyire felértékelik még most is ;] ) w810i: 110rugo...de a géphez egy 2.0ás bluetoothot is 10rugoért lehet ott venni szóval enyhén vicces árak vannak...

You are not prepared.

(#27) Gerzsonx


Gerzsonx
csendes tag

tömör gyönyör
nagyon jó kis cucc már csak olyan zenejáccó progi kéne ami vszi a wifin át a netrádiókat

(#28) vadaszg


vadaszg
csendes tag

Engem a VOIP érdekelne, de nagyon!!! :))
mert amerre közlekedem nagyjából mindenhol van WiFi...

(#29) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nehéz, nagy, nagyon nehéz, nagyonnagy, Nokia, E60.

Na, kíváncsi lennék, melyik öltönyös bizniszember ingét fogja egypárszor megcsavarni a testén.
Ha meg az öltönyében hordja, félre fog csúszni a válltömés :DD

Na jó félre a tréfát.
Hát, amikor megláttam a K700i-t mellette, kifordultam a fotelemből, amiben ülök.
Fentebb írta már más is, hogy egy ilyen fejlett, és főképp drága mobilban, ahol az üzleti mobiloknál az adatkommunikáció dominál, erre csak 1.2-es BT támogatás van. Furcsa.

Megaztán újra itt van, hogy a Nokia nem bírja eldönteni, hogy most új, vagy régi töltőcsatit alkalmazzon.
A progik hiánya még(!) megbocsájtható, de nemtom mi lesz a helyzet 1-2 hónap múlva!

Akku no comment! Egy tárgyalást sem bír ki. Mi lenne vele egy egyoldalú (csak én látom a másik felet) videókonferencia kapcsán?!

Most jöjjön a szuper nagy felbontású és színű kijelző.
Minek egy üzletembernek ilyen dimenziókkal rendelkező képernyő.
Ő nem fog képeket készíteni, és olyan sok, főleg színes képet sem fog nézegetni.
Talán a weboldalak megjelenítése miatt lenne, mondom lenne némi értelme, de szerintem egyel kisebb felbontású és 262.144 színű kijelző is bőven elég lett volna.

A többi szép és jó, és drága.
Hm.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#30) Dare2Live válasza mrlujoak (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és menetrendszerint mostis megérkezik a fikázás.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) evR


evR
aktív tag

azt én sem értem, hogy minek ebbe, pont ebb ilyen kijelző... :( Ha jól tudom az N73-ban sincs ilyen paraméterekkel rendelkező kijelző, pedig ott aztán nagyon villogtatják a multimédiát.... [link] :F :U

''...trend a lelke mindennek...''

(#32) jani0625 válasza Dare2Live (#30) üzenetére


jani0625
aktív tag

már megszokhattuk
remélem az eladási adatok rájuk cáfolnak majd

(#33) mrlujoak válasza Dare2Live (#30) üzenetére


mrlujoak
veterán

[OFF]
Ácsi!

A menetrendszerű fikázást kikérem magamnak. :(((

Objektivitás! Anno az N90-nél is mindenki mondta, nem is olyan, nagy, nem is annyira nehéz, és a nagy telefonokat szeretem.
Most meg ha megkérdezel valakit: nem kellene, nagy meg nehéz. Igaz hogy sokat tud de akkor is...

Nézd, a K800i is megkapta a kritikát, sz*r felbontású videó, joy...

Ha figyelmesebben olvasnál, és nem csak a ''Nokiafikázás'' témakörre figyelnél, láthatnád, hogy a saját telefonom is - W810i - komoly kritikát kapott tőlem, a megvételt követő használat utáni tapasztalataim alapján!

Nem mindig csak fikázni, fikázni.
Ezek olyan tények és sajátosságok, amit mindenki észrevesz.
Ne mondd azt nekem, hogy nem nagy és nem nehéz. Ne mondd azt, tényleg jó az akksija, és az 1.2 BT is elég az üzleti szektorba.
Látod nem fikázom, csak a hibáinak okát keresem. A miértet.

Ha ezt mondtam - írtam - volna, milyen sz*r, bután nézki, kellene a francnak, fujj újabb kacat Nokia... Ez a fikázás témakörét tényleg érintené. De nem ezt írtam.

Azért köszönöm, hogy a tényállásom megtisztelted, és vele együtt engem is azzal, fogy ''fikázóindítónak'' tituláltál.

További szép napot! :)

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#34) mrlujoak válasza jani0625 (#32) üzenetére


mrlujoak
veterán

Üdv!

Az N90-es eladási statisztikák is ránkcáfoltak nem? ;]

Na nem kötöszködöm, tényeket közlök!
Az előbbi hsz-m rád is vonatkozik! ;)

aloha!

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#35) Athos07 válasza mrlujoak (#34) üzenetére


Athos07
senior tag

Valóban nem azt írtad, hogy ''milyen sz*r, bután nézki, kellene a francnak, fujj újabb kacat Nokia..'', hanem ''Nehéz, nagy, nagyon nehéz, nagyonnagy, Nokia, E60''. És utána is csak a pejoratív lehúzás. Kiverekedted magadnak a fórumon az egyik legnagyobb SE-fan hírnevet, aki rendszeresen benéz a Nokia fórumokra. Ennek én személy szerint örülök, te legalább ezzel is elismered, hogy a Nokiák ''képesek felvenni a kesztűt a SE-ok ellen''.

Csak amit gondolok az általad menetrendszerűnek ítélt beszólásokról. Ismerem a jelenséget külföldi fórumokról, bár itt szerencsére nem harapózott el a SE-Nokia flameháború, és remélem nem is fog.

Boldog Matekérettségit mindenkinek! :D

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#36) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nagy és nehéz:

Rengetegen hypolják a mai napig a 6310i telefont, mint üzleti etalont. Akkor tessék pár adat:

6310i:
Tömeg: 111 g
Méretek: 129 x 47 x 17-21 mm, 97 cm3

E60
Tömeg: 117 g
Térfogat: 115 mm x 49 mm x 16,9 mm, 96 cm3

Ugye az a 6 gramm nem fogja agyondeformálni az öltönyeiket :DDD

Akkuidő témában MLaca tapasztalatai használat közbenről:
''péntek délután óta fut és még három kukac van..'' [link]

A nagy kijelző pedig iszonyat jól jöhet akár táblázatok, prezentációk esetében (Quickoffice), akár weboldalak nézegetésénél, akár térképes GPS navigáció közben is.

Feel Good Inc.

(#37) Viktor0610 válasza Athos07 (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''... bár itt szerencsére nem harapózott el a SE-Nokia flameháború, és remélem nem is fog.''
Amennyiben rajtam múlik (már pedig múlik rajtam), nem fog... ;]

Samsung Galaxy A54

(#38) jani0625 válasza mrlujoak (#34) üzenetére


jani0625
aktív tag

azért az n90 az brutál nagy,még nekem is
soha nem mondtam hogy sokat fognak eladni belőle. De azért talán a drága és helyenként nagy n-osztály többi tagjának az eladásai magáért beszélnek, kivétel az N90. elég ha az n70et nézed

(#39) evR válasza Pompi (#36) üzenetére


evR
aktív tag

az N73-nak akkor is nagyobb szüksége lenne a skill-esebb kijelzőre, mint pl az E60-ban van... E60-nak szvsz bőven elég a QVGA...

''...trend a lelke mindennek...''

(#40) Pompi válasza evR (#39) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az lehet, hogy más típusban is jó lenne viszont látni a nagyobb kijelzőt - nekem leginkább az E61,E62 páros 320x240 kijelzője szúrja a szemem - de attól ebben még nem felesleges.

Komolyan nem értem ezt a hozzáállást, ha nagy a felbontása a kijelzőnek az a baj, ha kicsi akkor meg az :(

Feel Good Inc.

(#41) Goose-T válasza fateless (#16) üzenetére


Goose-T
veterán

A Mercedes is drága az autók között, a Lexus olcsóbb. Ezeknek a telefonoknak a nagy részét egyébként úgyis céges költségvetésből fogják kifizetni, a magánember véleménye az árról itt senkit nem érdekel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42) DaveNo1 válasza jani0625 (#38) üzenetére


DaveNo1
veterán

és akkor még n93-at nem is láttál...na az már brutál brutál nagy ;]

n90 azért sem volt sikeres mert nagyban beharangozták a verhetetlen Carl Zeis lencsés kameráját, aztán hoppá SE k750i és Samsung d600 is elverte...n-osztály többi tagját meg magába foglalja az n70, mivel eddig csak ez volt kapható, viszont tény hogy sikeres telefon volt, kiváncsi vagyok n91 és n80 mire képes...na meg az e60 mivel ez egy ilyen topic ;]

You are not prepared.

(#43) MLaca válasza Pompi (#36) üzenetére


MLaca
őstag

Mivel pénteken, mikor végre sikerült megszereznem, nem bírtam kivárni a töltést, így maximum 40 percig kapott kaját :) Ma reggel egy húsz perces telefonbeszélgetés után leesett két kukacra a töltöttsége, ezért úgy gondoltam, felteszem az etetőre. Most fullra teszem és megnézem, úgy mennyit bír. Azért így sem rossz, hogy 4 napot bírt komoly nyüstölés mellett (kivéve wifi, azt nem használtam, de kékfog ment cca fél órát). A 6680 bírt nálam max 6 napot.

http://mlzphoto.hu/

(#44) Polacheck válasza MLaca (#43) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy én számítók nagyon extrém felhasználónak, de nálam a 6680 sem bír ki két napot. És telefonálásra nem is használom, csak 3g net+mail PDA helyett.

less qq more pewpew!

(#45) Viktor0610 válasza Polacheck (#44) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GPRS/3G-net eléggé szipkázza az akkut...

Samsung Galaxy A54

(#46) MLaca válasza Polacheck (#44) üzenetére


MLaca
őstag

én meg inkább a hagyományos módon használom: telefon, sms de ezeket dögivel. osszuk el a két eredményt, sztem az reális akkuidő.

http://mlzphoto.hu/

(#47) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

szerintem ez a telko, még csak próbálkozásnak jó.... majd a következő E szériás modell sorozat jobb lesz... reméljük, addig is szerintem idén az n73-as nokiában érdemes gondolkodni, vagy jövő év elején az n83-asban, ez utúbbi tényleg brutális paraméterekkel rendelkezik....

(#48) DaveNo1 válasza Dr.Anonymus (#47) üzenetére


DaveNo1
veterán

brutális paraméterek. kb 140g lesz 30mm vastag és irányár 200 rugo ;]

You are not prepared.

(#49) Dr.Anonymus válasza DaveNo1 (#48) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a súlyról, még nem érkezett info, bár remélem, hogy a nokia most már egyre csökkenti a telkok súlyait....
ami viszont az érem másik oldala:
- 4gigás merevlemez
- az n90ben már megismert király kijelző
- 5 megapixeles Carl zeiss optikás kamera....
- wifi, upnp, 3G, kékfog2.0.... stb
szerintem ez az utóbbi specifikáció - ha a jövő év elején valóban kijön - akkor még 200 rongyot is megér, már akinek van ennyije a zsebén (nekem sajna nem...;)

(#50) shteer


shteer
titán

heh, Wifi... jó lenne az unalmas előadásokra :D

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.