Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Jetbrowse


Jetbrowse
csendes tag

Eljött az ideje, hogy lecseréljem a 3510-esem, és azt kell mondjam hogy nem bántam meg.
Kicsit félve vettem kezembe az olvasott teszt után. Két modell közt vaciláltam: a 6021 és a 6070.
A kijelző a technológia elenére szép, napfényben is tökéletesen olvasható, de ha extém kontasztot választ a tulaj (ez teljesen felesleges, mert az olvashatósága annyival nem lesz jobb, sőt megkockáztatom, hogy rosszabb) a jobb felső részen zöldes elszíneződés tapasztalható. Na és a fényképezéskor tényleg kiderül, hogy a kamera ilyen kijelző mellett felesleges, és a kamera is MMS-re jó csupán. Negatívumkét csak az akkumulátor időtartamot tudnám még említeni, de mivel még csak 1 hete van nálam a készülék, pontos adatot nem tudok mondani, élettartam egy töltéssel, kb 1 hét mindezt éjszakára kikapcsolva 5-8 perc beszélgetéssel átlagban. (3510 majd két hetet bírt anno)

Na és akkor miért ezt választottam?
Ahogy én láttam a 6070-es kijelzője kevésbé pixeles, igaz valamivel lassabb a válaszideje, de ez elenyésző. A 6021-estől az ötirányú gomb riasztott el, itt ez egy nikkel tartalmú keret (külön felhívja a figyelmed a használati erre a tényre), határozott nyomásponttal. Na és mérlegeltem a Bluetooth, és az fm rádió közt, és rájöttem, hogy útközben a rádiót jobban kihasználom.

6610-es óta feljődött az fm-rádió, ugyanazzal a headsettel sokkal jobb a vételt értem el. A hangfelismerés is sokat javult a 3510-es óta, tapasztalataim szerint zajos háttérben is felismeri a hangot, mindig megértette amit mondtam neki. A predektív szövegbevitel is fejlődött, tegez (!) és ismer egy csomó magyar falut, de ha mégsem akkor az új szó szótárba rögzítése is könnyedén megy, nem törli ki a fel nem ismert szót hanem beilleszti a beviteli ablakba, így azt csak javítani kell. Hasznosnak találtam olyan hosszú szavaknál, mint a ''koronarographia''! :P

Na és a PC Suite programról csak elismerően tudok nyilatkozni. Nemrég egy Samsung X660-as telefonkönyvét rendezgettem a gépen infrán keresztül, és szánalmasan lassan operál a szoftverük, minden egyes kontakt bevitele után frissít (ezzel elmegy vagy 15 mp),sokszor nem találja a telefont, megszakad az átvitel, na és a 34 kontaktos telefonköny beolasása min.1 perc! Nokiánál ilyen nincs, 129 kontakt beolvasása mindössze 15mp körül mozog ugyanolyan infra beállításokkal.

Sztereo headset kötelezően beszerzendő aki ezt a telefont választja.
Hát úgy röviden ennyi :DD , ha lesz valami új esemény a telefonnal, jelentkezem.

Jet

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.