Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ansell


ansell
tag

7800GS árban 7800GT pci-e, teljesítményben 6800GS pci-e...
Szvsz váltás pci-e rendszerre is kijön ekkora árdifiből!

ITX konfig eladó!

(#2) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Általában mint noteszgyártó az Asus nem a szívem csücske, de ezeket a gépeket szívesen megnézném közelebbről. És még az áruk sem a valóságtól elrugaszkodott, bár azért mehetne ez még lejjebb... Elég sok újdonság jött most ki notebook fronton (Core procik, X1xxx széria), az ember hajlamos szem elől veszíteni, hogy érdemes lenne várni a Meromra és a Vistára. Erősnek kell lennünk, és nem engedni magunkat elcsábítani...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Jim Tonic válasza ansell (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem lejebb viszik majd. Kizárt, hogy az AGP-t tartogatóknak erre lenne pénze. Akinek ilyen kártyára van pénze, az már rég PCI-E tulaj. Egy hónapon belül 20-30% áraesést tippelek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Dassler válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


Dassler
őstag

Amen

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) Scream007


Scream007
őstag

ejjjj lehet mégis csak a csere a jobb :(
81e kegyetlen.
az +50e-t jelentene a 6600 gt-re és 2.5x nem jobb, ez esetben inkább +50e de akkor már újj vga, cpu foglalat, jó lehet nem lesz bitang tuning a proc, de mit számít 3.5 elég bármire.és akkor ott a 6800 GS aminek igen frankó ára van és hozza a 7800 GS teljesítményét tuninggal.
Nem jó a taktikájuk basszus :((( , ennyire erős agp-s konfig nincs amiért érdemes lenne ezt megvenni.
Remélhetőleg csökken az ára, és innoék mega többiwek nem adják majd ennyiért, vagy tavaszra meg kell várni a 7600 GT-t tán hátha lesz agp, de szerintem reménytelen.Talán az olcsóbb lesz. Vagy ha nem akkor abból a pci-e mit tud majd nyújtani, érdekes kérdések sora. ;) :B :U

64bit 256ram MSI gratula vazzeee==lúzer!!! :C

ansell:
megelőztél, én is ezt írtam le csak részletesebben.

Jin Tonic:
legyen igazad nagyon. :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#6) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy az A6JA képe miért van letükrözve?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) Franklin


Franklin
addikt

''A6JA az Asus besorolása szerint a businness classba tartozik...''

Érdekes ez a besorolás, az üzleti notikban integrált videókari a menő, akkor mit keres ebben egy x1600-as? :-)

(#8) LittleG válasza ansell (#1) üzenetére


LittleG
tag

Tuningoltat tuningolthoz hasonlíts. Jóval gyorsabb a 6800gs-nél, főleg Hdr-ben. Amúgy nemértem a felháborodást. A 7800gt, 6800gs sem a mostani árról indultak.

(#9) ansell válasza LittleG (#8) üzenetére


ansell
tag

Persze, h gyorsabb. kb ott kezdődik, ahol a 6800GS tuningolt befejeződik...
HDR is ok G70 mag azért fejlettebb, +16/6pipe is besegít.
Ára pofátlan így is, de megtehetik, mivel AGP tulojok kényszerpályán vannak!
(6800GS 66-70e-ről indult, innen nézd a 81-et!)

ITX konfig eladó!

(#10) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Az ok h lehet kapni az Asus A6JA notit DE HOL,KITŐL,MIKOR?????

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#11) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

be lett ide rakva az 975ös asus...nem úgy van, hogy a 975X es chipset már mind a crossfire -t mind az sli -t támogatja??

Nos Omnes Una Manet

(#12) rudi válasza ^Bundi^ (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Az Asus oldalán hivatalosan csak a Crossfire támogatás volt. Az NV annyit mondott, hogy kis drivermódosítással menne az SLI Intel 975-tel is. Innen már csak rajtuk áll, hogy benn lesz-e a módosítás a meghajtóban. Tudtommal még nincs benne.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) erdoke válasza parandroid (#2) üzenetére


erdoke
titán

Én meg csak jöttem beírni, hogy mennyire utálom a wide kijelzős notikat, különösen 12''-os méretben.
:DD:DDD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#14) parandroid válasza erdoke (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs azzal semmi baj. Van bizonyos előnye, különösen a Vistánál majd a Sidebarral megtanulod szeretni. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#15) HSNet


HSNet
aktív tag

A Logitech bluetooth füles vajon telefonnal is működik? Mennyire szabványos a komunikációja? Most akartam a notihoz wireless fülest venni, ki is néztem már egyett, de ha ez télleg bt-s akkor ezt tudnám a telóimhoz is használni, mindkettőben ott az mp3 lejátszó, de a gyári fülesük nem is szól jól, meg marha macerás a vezetékek miatt, a headset-tel meg úgysem megy a zene lejátszás, mert az ugye mono.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#16) Yaye válasza parandroid (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Hogy a széles vászon előny vagy hátrány, az teljesen relatív. Attól függ milyen fölbontású normálhoz hasonlítom. Pl egy 15,4'' wxga egyértelműen jobb mint egy 15'' 1024x768, de semmiféle előnnyel nem bír egy 15'' sxga+ -al szemben. És ha valaki játszik, akkor többnyire a szélesvászon sux, de ha meg sokat filmnéz, akkor meg rulez. Így megy ez, pap, papné, kecske, káposzta.

[Szerkesztve]

(#17) TexT-BoY válasza HSNet (#15) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ez engem is érdekelne... birnám ha a 6230i-vel komunikálhatna ugy a cucc BTn hogy ne keljen semmi mást hordani.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#18) dokesz007 válasza erdoke (#13) üzenetére


dokesz007
aktív tag

100%-ig egyet értek mester, így inkább 17'' vételezek ott még elviselhető a 16:10 :R :R :R

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#19) Jim Tonic válasza erdoke (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) parandroid válasza Yaye (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az SXGA+-szal a WSXGA+-t (1600x1050) állítsd szembe, az a párja. ;)
A WXGA az XGA-val van partiban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) Yaye válasza parandroid (#20) üzenetére


Yaye
őstag

... de nem egy mai átlagnoteszban.

Különben hogy mi mivel van partiban, az megint csak relatív. Miért pont az azonos magasságúakat nevezzük egy partinak? Mivel egyik irány sem kitüntetett, ezért ugyanilyen erővel nevezhetjük egy partinak az azonos szélességűeket is, a WSXGA+ párja az 1600x1200, az wxga-é pedig az 1280x1024, miért ne? Két kijelző összevetésekor nem lehet szempont hogy melyiknek passzol a neve melyikéhez, szvsz értelmetlen ''párokat'' alkotni.
Ha igazán igazságosak szeretnénk lenni, és tényleg csak az oldalarány előnyeit/hátrányait értékelni, akkor szerintem azt kellene mondani, hogy a kb azonos összpixelszámú verziók vannak egy partiban. Így nagyjából eldönthető, hogy adott pixelmennyiséget milyen oldalarány mellett lehet jobban kihasználni. Úgy nem kunszt ''jobbnak'' lenni, hogy a ''pár'' egyik tagja eleve sokkal több pixelből gazdálkodhat.

(#22) maszat


maszat
senior tag

Rudi!

Egy kis fórumos hazai pálya keretében megmondanád az AMD Sempron 3100+ processzor árát a nagykereskedelmi partnereitek listái alapján kiskereskedői haszon és 20 % áfa hozzászámításával? :D
Előre is köszönöm.

(#23) parandroid válasza Yaye (#21) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ez is egy megfontolandó gondolatmenet. Viszont árban többnyire úgy vannak partiban, ahogy én is említettem, ez pedig rögtön meghatározza a sorrendet:

XGA < WXGA < SXGA+ < WSXGA+,

méghozzá oly módon, hogy az első kettő között viszonylag elfogadható az árkülönbség, utána viszont komoly ugrás következik, majd utána még egy komoly ugrás, de már talán kisebb az előbbinél.

Ez alapján teheti fel magában mindenki a kérdést, hogy ár/érték arányban melyik felel meg neki. Nincs univerzális megoldás. Én pl most cserélem le az SXGA+ notimat egy XGA-ra. Mert most éppen ilyenem van. Kövezzetek meg. :U Mentségemre szolgáljon, hogy fele akkora súlyú gépről van szó.

És vissza is értünk az eredeti felvetéshez, miszerint minden szermélyes preferencia kérdése. Ha pedig már saját példát hozok fel, akkor elmondom, hogy sidebar-szerű állandó oszlopokat használok jobb és baloldalon is, így nekem a kép közepén marad bőven hely munkára, méghozzá közel azonos magasságú, mint szélességű. Erről le kell majd mondanom XGA esetében, hiszen az 1024 pixelre szükség lesz még böngészésnél is, de vállaltam a kompromisszumot a kisebb súly és befoglalóméret érdekében. Viszont egy WXGA kisegítene, hiszen nagyjából annyi extra pixelt nyernék a dologgal, hogy megtarthatnám legalább az egyik sidebaromat, és a munkafelületemet is. Life is hard. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) bolondember válasza TexT-BoY (#17) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szvsz nem fog: [link]

más: ez a 7800GS a tökéletes ''példa'' arra, h hogyan ''ösztönözzük'' a vásárlókat, h áttérjenek a PCI-Es VGAkra.... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#25) Loha válasza bolondember (#24) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem itt csak arról van szó, hogy minden ami új drága függetlenül attól, hogy mit tud.
Pár hónapon belül a helyére fog kerülni árban is. 7800GT csak azért jobb vétel jelenleg mert már régebben kijött. Mire én szemezni fogok egy ilyen kártyával addigra már szerintem sokkal jobb lesz az ár/teljesítmény aránya. 6600GT-k is drágák voltak először AGP-ben.

(#26) rudi válasza Loha (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Azt ne felejtsd el, hogy ugyan nálunk úgy tűnik, nagy igény van egy ilyen VGA-ra, világviszonylatban nem annyira. És amire nincs hatalmas igény, azt ugye a profitorientált gyártók nem nagyon szeretik csinálni. Az VGA gyártók szerint az a réteg (az enthusiasticok) akik a drága csúcs VGA-kat veszik legfeljebb egy évig tartják meg a kártyájukat és utána cserélnek, és ez nem csak a VGA-ra hanem a többi komponensre is érvényes. Szóval a nagy felvételű piacokon már mindenki LGA775-ön és S939-on nyomul, nekik meg a PCIe jön be. Lehet, hogy izmos AGP-s cuccot ebayen és hasonlókon kellene kereseni és nem abban reménykedni, hogy majdcsak olcsóbb lesz. (Amúgy mitől lenne olcsóbb? Ugyanannyi - vagyis a HSI és az egyedi nyák miatt még több is - az előállítási költsége mint a 7800GT-nek, az meg 80 000 Ft körül van).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) bolondember válasza Loha (#25) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

szvsz nagyon nem fog lejjebb menni a GS, mert tudják jól az NVidiánál, h akinek mindenáron IZMOS AGPs kártya kell, az rájuk van utalva, és ilyenkor annyit kérnek érte, amennyit nem szégyellenek.... :(

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#28) Jim Tonic válasza bolondember (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ilyen réteg nincs.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) bolondember válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

igenis van, itt a PH!n is, nem kevés - pl: [link] (remélem jól linkeltem! :B )

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#30) Jim Tonic válasza bolondember (#29) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már ne is haragudj, de az 7600GT/GS-ről szól, ami lényegesen más árkategória.

Oké, most láttam a Te hozzászólásod is. Értem már, hogy értetted... :)

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.