Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

1-2 képnek rossz a linkje

(#2) Jester


Jester
aktív tag

Hiányolom a Seagate Momentus 5400.3 sorozatát. Esetleg a Momentus 7200.2 is jól elfért volna. Nem tudtatok szerezni a teszthez?

Mehr Licht!

(#3) gorlin


gorlin
őstag

Ez a zajszint tesztelés eléggé furcsán lett megoldva,pedig nagyon fontos dolog.
Az pedig nem igaz hogy nem hallatszik ki szinte semennyire,bizony egy ZEN mellet,passzív Vga hűtővel,egy komolyabb CPU hűtővel már nagyon zavaró tud lenni.
(Aki 2.5-ös hdd-t vesz a gépébe az általában azért teszi mert halk gépet akar,és költ a többi részegység halkítására is)

Én évek óta csak 2.5-ös hdd-t használok az asztali gépembe és a következőket
tapasztaltam:
3 féle zajuk van:
-alapzaj,vibráció
-Seek hang
-És az egyes típusoknál előjővő ''thortle'' gluttyogós hang(ez a legzavaróbb,nagy csend és hírtlene egy kattanásszerű valami:( )Ebből a szempontból a legroszabb a Wd.


A leghalkabbak,számomra az etalon a Toshiba hdd-k.Itt egyáltalán nincs semmilyen ''gluttyogós'' hang.
Viszont igazán halk,és ez minden modelre érvényes a 40.60 gigás verziók mert itt még kevesebb fej és tányér található mint mondjuk egy 100gigás hdd-ben.
De sajnos ezeket már nem nagyon lehet kapni

(#4) raszputyin


raszputyin
senior tag

''Mekkora a sebesség- és hangkülönbség egy 5400 rpm-es és 7200 rpm-es notebookwinchester és egy aktuális asztali HDD között?''
Aktuális: magyarul mást jelent :) Lehetne helyette ''igazi''/''valódi'', de szerintem igazából nem kell oda semmi.

(#5) hétalvó válasza gorlin (#3) üzenetére


hétalvó
addikt

Igazat adot a kollégának!

2 noti vinyóm volt és mind a 2nek volt valami véletlenszerűen előjövő kattanó, surranó hangja. A hangját igenis lehet hallani, főleg mikor felpörög.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#6) Csepy


Csepy
senior tag

- HM160JC (én ilyet használok :B)
- HM160JI

Mind a kettő PMR-es, a Ti direkt linketeken is, de ez a táblázatban nem szerepel. Csak gondoltam szólok a hibáról.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#7) canniball


canniball
nagyúr

''Szerettünk volna zajszintméréseket is végezni, de végül nem került rá sor...''
:W Miért vesz az ember desktop HDD helyett noti vinyót a gépbe? Mert (a leg)fontos(abb) számára a csend. Elég furán veszi ki magát, hogy pont ez nem lett (normálisan) tesztelve, pláne hogy a teszt azt veszi alapul, hogy PC-be kerül a HDD... Az összes többi mind szép és jó (gartula hozzá), de jelen esetben szvsz mindezek csak másodlagosak a ''hang'' után.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8) MaUser válasza gorlin (#3) üzenetére


MaUser
addikt

Noti winyó helyett nem lenne jobb megoldás egy sima winyó, amin az aam-et quiet-re állítod? A seek-et gyakorlatilag nullára csökkenti, a vibrációt meg egyszerűen meg lehet oldani gumialátétekkel vagy egy normális házzal. Nem is értem, hogy miért nem kell mostanában ezekre az utilokra ilyen sokat várni. Régen még a Maxtor megfelelő progijával akár win alól is lehetett ezeket állítgatni, ma meg a Samsung winyóimhoz két évre rá jelent meg a megfelelő...

Samsung (p120-as sorozat) winchestereim hangja nagyon idegesítő volt, de az új hutil-lal (2.04) végre tudtam ezt állítani és most már a 700-on pörgő tápventi a leghangosabb a gépben.;)

[Szerkesztve]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) PirosHello válasza canniball (#7) üzenetére


PirosHello
senior tag

Persze, a hang nagyon fontos...De ha ekkora teljesítmény többletről kell lemondani egy 2,5-es választásával, akkor felőlem lehet 0 dB-es ''zaja'' is......

[Szerkesztve]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10) IDM


IDM
tag

Fogyasztás kimaradt pedig szvsz elég fontos…. :O

(#11) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

És a ''Tetszett'' placsnit kapott Samsung szerintetek mennyibe fáj? Jah, csak 45000 Forint? :F Megyek veszek kettőt :Y

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy vettem észre, hogy a méret növelésével javul a teljesítmény, pl a nem olyan rég kijött 200GB-os, 7200rpm-es travelstar jól ráver a kisebb modellekre: [link]

Tényleg, nem sikerült egy 7K200 200GB-os darabot szerezni? jó lett volna egy csúcsmodell a teszbe:))

#9: teljesítményről, kapacitásról lemond+dupla árat fizet... én asztaliba tuti nem vennék notiwinyót, de sztem a teszt nem is annyira nekik szólt, pl én is gondoltam, h fejlesztem a notimat, ha nem veszik meg, és fontos, h jó wincsi legyen benne

[Szerkesztve]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#13) canniball válasza PirosHello (#9) üzenetére


canniball
nagyúr

Ízlések és pofonok. Nekem pl. nincs szükségem nagy teljesítményre, cserébe szeretném ha csendben lenne a gépem. És ha jól vettem le a teszt pont olyanoknak szól(na), mint aki én vagyok. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14) Male válasza Mákos7észta (#11) üzenetére


Male
nagyúr

Miért, mit vártál? Notivinyóban igencsak nagynak számít, persze hogy drágán adják...

(#15) WN31RD válasza raszputyin (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Úgy tippelem, hogy nem arra gondolt a szerző, hogy valódi, hanem arra, hogy jelenleg kapható, modern.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#16) Loha válasza t72killer (#12) üzenetére


Loha
veterán

Természetesen a sebességet nagyban befolyásolja az adatsűrűség, de a méretből még nem lehet egyértelműen következtetni az adatsűrűségre.

(#17) Mákos7észta válasza Male (#14) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

30-35K környékére vártam :B

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#18) Muton válasza MaUser (#8) üzenetére


Muton
addikt

egy 7200-es vinyón idle-ben is nagyon hangos egy (közel) passzív gépben. már az elég, ha csak pörög és viszonylag magas frekvenciájú zajt termel. ehhez képest egy alacsonyabb frekvenciájú hangot kiadó 5400-es jobb, pláne ha azt (a kisebb méret miatt) halkabban is csinálja. a seek illetve a vibzáció csak ez után jön

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#19) t72killer válasza Loha (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igaz, +az is a nagyobb=gyorsabb elméletet támasztja alá, hogy idővel nagyobbak lettek a notik, azzal párhuzamosan, h fejlesztik az elektronikát is, bevezetik a PMR-t, stb:
egy mai 100GB/5400rpm-es wincsi gondolom simán otthagy egy 3éves ugyanilyent.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) xedos


xedos
addikt

Sajnálom, hogy kimaradtak a Seagate Momentus winyók a tesztelésből...
Külfüldi tesztek szerint a leggyorsabb notebook winyók!
A régi 5400-esek megközelitették a 7200-es Hitachik sebességét!
Az 7200.2-esek nagyon szakítanak. Nem tudom, hogy miért nem lehet ezeket Magyarországon kapni????
Nagy nehezen felhajtottam egy 160G 7200rpm-es winyót -35+fa....

(#21) t72killer válasza xedos (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

most viszont a hita 200GB/7200-es a nyerő a tesztek szerint:)) sajna élőben nem vt még szerencsém hozzá, de már íródik a lista a mikulásnak:DDD

Pár teszt róla: [link], családtagok között,

[link], 7200-as seagate-ek társaságában (ez nem vmi részletes)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#22) xedos válasza t72killer (#21) üzenetére


xedos
addikt

Na ilyet sem egyszerű beszerezni :(

(#23) Male válasza Mákos7észta (#17) üzenetére


Male
nagyúr

A 160-asok mennek 30-ért boltban, úgylátom... szóval ez elég meglepő lett volna. (már ha te is bolti árról beszélsz).

(#24) t72killer válasza xedos (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

hm, igazad van, most néztem rá a piacra, sehol se látni, csak svájci/német/osztrák rendelős oldalakon találkoztam vele, pl: [link], és még eléggé +kérik az árát sajna:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25) feka007 válasza Jester (#2) üzenetére


feka007
nagyúr

Igen, én is szívesen láttam volna még a Seagatet, ha winyót veszek, akkor csak azt :)

(#26) anaqer


anaqer
veterán

Én vagyok vak, vagy fogyasztást tényleg nem mértetek?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27) Flashcash válasza anaqer (#26) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

2.5'' vinyók fogyasztása: [link]

(#28) MaUser válasza Muton (#18) üzenetére


MaUser
addikt

A gépem közel passzív, mint írtam, de nem hallom ki a winyókat. (A volt notimban lévő 5400-es Samsung hangosabb volt, mint ezek most.)

Mennyire magasak egyébként ezek az idle hangok? Lehet, hogy én nem hallom őket.:F

(12-14k körül kezdek erősen gyengébben hallani. Sajnos (vagy talán nem sajnos?) így a nagyon magas hangokat nem hallom, pl. minden gond nélkül üzemeltettem két régi 9 gigás scsi winyót a gépemben amíg a szobatársaim ki nem akartak dobni, mert ők majd megőrültek a sípolásuktól.:) )

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#29) Muton válasza MaUser (#28) üzenetére


Muton
addikt

nálam is közel passzív és amióta ilyen lett nagyon zavaró a vinyók hangja. direkt halk vinyókat vettem, 1 lemezes barracudákat, viszont éjszaka nagyon hallani őket (nálunk nincs utcazaj). és ez nem vibráció, nem seek, hanem csak a pörgés hangja. ha ez 7200 helyett 5400 lenne, jelentősen csökkentené a gép zavaró tényezőjét.
persze ezt egy zajosabb környéken (itt messze nem egy a ház előtt fekvő 6 sáv+ villamos+metró+vasúti állomásra gondolok :) ) lehet, h nem is lehetne hallani, de szerencsére kertvárosban lakom.
nálam a 7200 kb megfelel egy forgalmas utcai szobában üzemelő scsi-nek, h a példádnál maradjak. ezért remélem a wd 5400-as 3,5''-os vinyója meg fogja oldani a hang/tárhely problémát

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30) craine12


craine12
tag

Szép teszt, gratula, de megnéztem volna:
- egy 4200-es PMR-est (azt olvastam valahol, az 5400-esekkel van pariban)
- egy 7200-as PMR-est (pl. Fujitsu MHW2160BJ)
- Seagate-eket (fentebb már említették)
- fogyasztás és zajszint értékeket (szintén).

Esetleg, ha lehet, egy frissítés keretén belül?

#3: azért Hitachiból volt a tesztben is 80-100G-s, ami egy tányéros volt 2 fejjel, ráadásul szerintem a 125G-s tányérok megjelenésével megint lesznek egy lemezes 120-asok. Persze ez csak tipp, de miért ne?

Nekem a notimban egy 60-as 5400-as Samsung van, éjjel, mikor alszom mellette, és nem pörög a venti (undervoltage ;] ), iszonyúan kihallatszik. És most, hogy többen is említettétek, tényleg ad időnként valami jellegzetes hangot. Lehet kéne szerezni egy 1''/1.8''-osat? :D

No woman. No cry. No kidding.

(#31) FireKeeper válasza craine12 (#30) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az nem RPM akar lenni? :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) craine12 válasza FireKeeper (#31) üzenetére


craine12
tag

Van olyan is, de én konkrétan a PMR-re (Perpendicular Magnetic Recording) utaltam. ;)

No woman. No cry. No kidding.

(#33) FireKeeper válasza craine12 (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

akkor sorry :B az a 7200 jellemzően fordulatszám-szám :U :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#34) raszputyin válasza WN31RD (#15) üzenetére


raszputyin
senior tag

Aha, tényleg van értelme... elnézést :B

(#35) Zoz


Zoz
őstag

''Tesztünk második főszereplője a Samsung, amely bár későn kapcsolódott be a merevlemezek gyártásába, napjainkra igen népszerűek lettek termékei.''

Későn? Még az MFM korszakban (SHD2020,30,40)! A pincében valamelyik 286-asomban van már egy kicsit újabb, már IDE-s Samsung ősvinyó valami 40-100 megás :) Itt kéznél meg 4-8 gigások vannak...

Szóval inkább úgy mondanám, hogy ''bár régóta gyártanak merevlemezeket, a termékeik az utóbbi években lettek igazán népszerűek.''

(#36) Dracula


Dracula
senior tag

''mekkora a sebesség- és hangkülönbség egy 5400 rpm-es és 7200 rpm-es notebook-HDD és egy aktuális asztali HDD között? ''

''Tesztjeinkből kiderült, hogy az 5400-es és 7200 rpm-es notebook-merevlemezek között (az egyszerűség kedvéért egyazon gyártó, vagyis a Hitachi lemezeit vegyük alapul) sebességben és zajszintben egyaránt van különbség, az lett volna a meglepő, ha nem ez a konklúzió.''

''A 7200 rpm-es 2,5 colos merevlemez a tesztek többségében átlagosan 16%-kal volt gyorsabb 5400 rpm-es társainál,''...


Szerintem ez hibás konklúzió, mert miért vennénk egyazon gyártó termékeit figyelembe?
Úgy kéne nézni, hogy az 5400-as PMR-es Samsung kb. azonos, sőt gyorsabb a 7200-as Hita-nal... hangban jobb is nála. Méretben meg pláne.

Tehát nem feltétlenül gyorsabb egy 7200-as noti vinyó egy 5400-asnál.

Üdv!

(#37) TeeJay válasza Muton (#18) üzenetére


TeeJay
félisten

azért egy 1-2tányéros asztali vinyó csak nem annyira hangos
nekem a Seagate nem nagyon hallható pedig 2tányér van benne
megnézném az új 250gigás 1tányéros vékony Seagate mit tudna és milyen hang meg rezonancia mellett.
inkább vennék olyat mint notivinyót asztali gépembe :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38) lazydog válasza FireKeeper (#33) üzenetére


lazydog
addikt

A kolléga 7200-as RPM-ü, PMR vinyóra gondolt. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#39) siriq válasza Zoz (#35) üzenetére


siriq
őstag

Hali

Most hogy irod emlekszem anno en is pakolgattam meg azokat a franya bohom nagy vinyokat az egyik gepbol a masikba. Lattam samsungot is belole. Amugy mi lett a caviar-al??
Anno nagyon sok volt belole csak elveszitettem a fonalat.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#40) craine12 válasza lazydog (#38) üzenetére


craine12
tag

Így van, pont így gondoltam.

#36: Én is ilyesmit hallottam, mint amit te is írsz, hogy a PMR-esek nagyjából az egyel magasabb fordulatszámúakkal veszik fel a versenyt. Érdemes lenne 4200 PMR vs. 5400. illetve 5400 PMR vs. 7200 összehasonlítást megnézni, ott mi a helyzet hang és sebesség terén.

No woman. No cry. No kidding.

(#41) Marvinn


Marvinn
tag

Sziasztok!

Lehet rossz a hely de lenne egy érdekes kérdésem: 2db 2.5'' os hdd raidbe kötve van olyan gyors mint 1db asztali 7200 as hdd?

Hangosan gondolkozok: 2,5''os lemezek nem melegednek annyira, nem zajosak, igaz lassabbak de ha raidbe kötöm őket felvehetik a versenyt egy asztalival? Zajszintben biztos megverik az asztalit és fogyasztásban is valószínűleg de ha sokkal lassabb nem sok értelme lenne, viszont ha kb ott van a teljesítménye akkor egy igen vonzó megoldás a zajmentesség terén... Mi a véleményetek?

(#42) Male válasza siriq (#39) üzenetére


Male
nagyúr

A WD Caviar-ra gondolsz ;]

(Nem a Conner-t akartad írni?)




#35: Így van, a cikkben tényleg fura ez a Samsung nemrég kezdte dolog...

(#43) Loha válasza Marvinn (#41) üzenetére


Loha
veterán

Általános használatban sztem a RAID vezérlőtől függ a sebesség, ha 100%-on dolgozik a proci akkor a szoftveres RAID-ek nagyon belassulnak, mondjuk dual-core procival még nem próbáltam.

(#44) Marvinn válasza Loha (#43) üzenetére


Marvinn
tag

hardware-os raid vezérlőre gondolok.. alaplapi... és egy sima 7200as vinyóra :) nem raptorra :)
pl nekem seagate 120as sata van, mondjuk hangoskodik már seekelésnél... a gép elég csendes, direkt :) és ha sebességben ottvan két 2,5''os radbe kötve akkor miért ne? :) kérdés hogy ottvan?

(#45) lazydog válasza Marvinn (#44) üzenetére


lazydog
addikt

Egyrészt, az alaplapi RAID vezérlőt is szoftveresnek szokás tekinteni, amennyiben a RAID kötet kezelését itt sem egy külön CPU végzi, hanem az alaplapon lévő.
Másrészt, két 2,5 inch-es vinyó RAID0-ban sincs ott, ahol egy szóló 3,5 inch-es 7200 RPM-es.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#46) Marvinn válasza lazydog (#45) üzenetére


Marvinn
tag

Na ez lett volna a kérdés :) Köszönöm a választ!
Manapság 2.5''os lemezeket is lehet 7200as fordulattal kapni, igaz az árát nem tudom, de azt gondolom hogy 2db ilyen lemez nem érné meg...

(#47) Marvinn


Marvinn
tag

A másik kérdés: akkor mit csinál az alaplapon tanyázó silicon image vezérlő ha nem a cpu-ról veszi le a terhet?

(#48) lazydog válasza Marvinn (#46) üzenetére


lazydog
addikt

Aránytalanul drága a 2,5''-os 7200 RPM-es drájv, amit ettől még be is lehetne vállalni. A gond ott van, hogy a zajszint, ami miatt bevállalnád az extra árat, közel azonos, mint egy desktop vinyó esetében. :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#49) Balage76


Balage76
senior tag

Jó teszt, azonban én hiányolok belőle egy összehasonlító táblázatot, amiben mondjuk minden tesztnek megvan az eredménye és egy hozzá tartozó pontérték, valamint egy-egy ár is szerepel. Így egyszerűen kideríthető lenne, hogy mi a sorrend, melyik termék szerepelt a legjobban.

A 160GB-os Samsungok között azért nincs érdemi különbség, mert a mechanika ugyanaz, csak a csatoló más, márpedig ezt a mechanikát az ATA-100-as felület is egész jól ki tudja szolgálni. Itt a SATA-150 miatt nem olyan óriási különbség, mint a 3,5''-os meghajtóknál az ATA-100 kontra SATA-300.

Ezt a tesztet szerintem a 250-es Samsung nyerte, méghozzá magasan, mivel csak az egyel magasabb kategóriában lévő Hitachi tudta megszorongatni. Az 5400 RPM-esek között magasan nyert, és egyben kiderült az is hogy nincs értelme a 7200 RPM-nek...

(#50) Marvinn válasza lazydog (#48) üzenetére


Marvinn
tag

a hardveres raidet valaki elmagyarázza? mi a hardveres és miért van az alaplapon chip? stb
#45- ös hosszászólás

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.