Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ronaldo


ronaldo
őstag

Ha jól olvastam arrafelé tendál a topik, hogy mindenki leírja ami az eszébe jut. Akkor már én is megteszem. Nem a fővárosban és olyan helyen lakom ahol lenne madarasteszkó így arról nem tudok nyilatkozni.

Ellenben Nagyatádon van Spar és oda azon kevés alkalommal amikor járok - akkor örömmel teszem. Meg úgy ám-blokk Sparba szeretek csak járni. Illetve Kaiser'sbe, vagy Intersparba. Tapasztalataim szerint az a legkevésbé búcsús hely. Persze szigorúan magyar szinten. Aki járt már német vagy francia nagy élelmiszerboltban annak valószínűleg a magyar viszonyok egy iraki háborús helyzetre emlékeztetnek.* Olcsóság, drágaság témához kevésbé tudok hozzászólni mivel nem vagyok dolgozó. Abban azonban biztos vagyok, hogy minden drága, jól az user sosem járhat. Maximum kevésbé szarul. Ha valaki jó, finom, biztos forrásból származó kaját akar enni, akkor rendesen a zsebébe kell nyúlni. Ha emellé egészségeseket is akar enni, akkor arra még rátehet egy már-már csillagászati összeget. Ez a helyzet :)

*10 éve talán, hogy kaposváron nyílt a teszkó. Azóta bővítették, most már bitang nagy. Viszont amikor a kajapult felé megyek... Olyan mocskos még a légkör is, hogy ott soha semmit nem vennék. Megkockáztatom, még a székelés is nehezemre esne olyan helyen... Szerencsére évente nem egész másfélszer kell teszkót látogatnom (gyakorlat után tavaly is meg idén is teszkós utalványt -> kajajegyeket kaptunk, szerencsére italra is le lehetett vásárolni így nem kellett élelmiszert vennem akkor se... Jack Daniels barátom meg remélem nem hazudott, mégha teszkóba is száműzték...)

(#52) Gdmx válasza stop (#32) üzenetére


Gdmx
tag

Imádom a Kaukázust !! :C :K
Köszi!!

(#53) Gdmx válasza tildy (#36) üzenetére


Gdmx
tag

Igen, lehet jó cuccokat kapni ilyen helyen is, csak sztem túl keveset ahoz, hogy kibírjam azt a 30percet, amíg megveszem. Ahogy olvastam a nekem címzett válaszodból, egész más tapasztalataink vannak a Kaiser's-ről, bár én szinte soha sem találkoztam ilyennel. Kb 100-ból 1-szer ha nem friss az ott kirakott árú, de én soha sem vettem még ott romlott cuccot!! Ellenben a tecsóval, de a madarasodban is vettem már fincsi nyálkás disznócombot, ami jól nézett ki a fólián át, csak épp hihetetlen büdös volt kibontva.... ja, és jobban megnézve 2 matrica volt rajta, ugyan az alsó olvashatatlanul elroncsolódva!
Sajna nem ehez szoktam, így nem néztem meg vásárlás előtt és aznap mirelitet ebédeltem a verebes-center miatt.

Plusz slusszpoénnak (műszaki témához) : azt hiszem, valahol itt a pron olvastam, hogy valaki vett egy konfigot (cora v auchan) és más proci volt benne mint a számlán. Ő észrevette, de mondjuk aki nem ért hozzá, simán elhasználgatja és ha viszaviszi vmiért (gari) akkor a képébevágják, h belenyúlt (gondolom), mert más a proci benne. Szal ezek elég gusztustalan dolgok.
Konkrétan ilyen egy Kaiser's-ben nem fordulhat elő - mert nem árul PC-t :DD !

Amúgy az egyik kedvenc lekvárom Tesco narancs... nem a gazdaságos (!!!), hanem a fekete márkázott. Az például első osztályú.
Vagy a világ legfinomabb ketchup-je a már nem kapható Coop Prémium üveges volt, de már 1 éve nem láttam olyat :( !

(#54) gege71.hu válasza engusz (#5) üzenetére


gege71.hu
addikt

Sima kisebb helyi boltban ha célirányosan vásárolsz jobban kijössz, míg ha betéved az ember asszonyostul egy ilyen tuskó, tóra, madaras -ósan -teszkóu jellegű helyre, garantáltan megvesz olyan f*xságot is amire semmi szükség. Ha nem te akkor az asszonypajtás. Sokszor elofordult mar velem, hogy a penztarnal a tovabbitoszalagon ismeretlen aprócsak doboz az árlehúzó pittyenese utan 4500 forintot jelez és asse tudom miaszar az... :F de persze asszonynak mérhetetlen fontos és feltétlenül KELL. :D

[ Szerkesztve ]

(#55) tildy válasza gege71.hu (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Asszonyt kell akkor megregulázni.:U
Senki nem kényszerít olyan dolog megvételére, amit nem akarsz.

Oké lehet több mindent vásárol az ember (madaras) tescoban, de én olyanokat veszek , amik el fognak fogyni.

Tegnap pl. akcióban volt (és valóban abban volt, mivel rendszeresen vásárolok belőle így tudom , hogy a 129 << 149-159nél!!) jan. végéig jó kaukázusi kefír: vettem is 10 dobozzal. Úgyis elfogy, legalább egészségeset is eszünk, meg nem kell annyiszor venni .
Ugyanígy vagyok pár aznap lejáró termékkel is , pl sonkás -sajtos bagett(150Ft/2 db), vagy pedig az estére leakciózott péksüti (99Ft->49Ft)
Ezeknek még semmi bajuk, mégis jók, finomak és elfogynak.

gdmx: disznót nem eszünk.
Csirkét rendszeresen, azzal még sose volt baj (pedig előrecsomagoltat veszek, igaz déhúst meg hasonlóakat) .
Jahm a csömöri auchanba járunk ki, én eddig elégedett vagyok velük

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#56) gege71.hu válasza tildy (#55) üzenetére


gege71.hu
addikt

Megoldható idonkent a regula. Ez ugy mukodik, hogy egyedul kocsiba be, lista kezbe, nem nezeleodni a polcok kozt, behányni a kosárba a listan levo cuccokat, penztar, fizet, tünes haza. Fele annyi idő és kevesebb cehh. :K :DDD

(#57) g@bo


g@bo
nagyúr

cora
auchan
tesco

a legutolsó a sorban, ha pl. igénytelen darálthúst akarok, tuti a teszkó a nyerő, de árukészletben is.

(#58) ftc válasza g@bo (#57) üzenetére


ftc
nagyúr

knbb otthon készítem elő eme húsremeket.....s legalább tudom mit rakok bele

(#59) #25954560


#25954560
törölt tag

en meg azt utalom, amikor a zacskobol kieszik a kiflit, megisszak a redbullt, kiskobold megeheti a csokit es akkor a zacsi/doboz/csokipapir alapjan fizetnek. maramikor. kizavarnam az ilyeneket. meg amikor egy csalad korbeallja a foldimogyorot es nem kimernek maguknak elvitelre, hanem addig eszik, amig birjak.
en is havonta egy-ket alkalommal megyek cora/auchan (tesco csak ha ejjel akarok vmit), de igyexem mielobb kiszabadulni. sajnos idovel jobban jarok, amikor tobbminden kell, mintha elcsattognek 'szakbolt'-okba.

(#60) dabadab válasza #25954560 (#59) üzenetére


dabadab
titán

"en meg azt utalom, amikor a zacskobol kieszik a kiflit, megisszak a redbullt, kiskobold megeheti a csokit es akkor a zacsi/doboz/csokipapir alapjan fizetnek."

Szerintem ez teljesen normalis dolog. Kicsit olyan, mint ha nem a balkan lennenk es az eloado meg a vevo kozott lenne nemi apro bizalom.
(Na meg persze praktikus is - ha majd lesz gyereked, megerted :) )

DRM is theft

(#61) #25954560 válasza dabadab (#60) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem. pont egy tesco-ban ezt nem ertem meg, ahol szerintem rengetegen elsunnyogjak az elfogyasztott termek kifizeteset. mert ha korulnezel ott bent, akkor balkan. en ertem h te pl ugy gondolod ez jo, mert ugyis kifizeted, stb. csakhogy akiket en szoktam igy latni, altalaban fel sem merul bennem h tenyleg kifizetik. azt viszont siman kinezem h 'ez nem is volt finom' v 'nem is esett olyan jol' es nem fizetik ki.

(#62) ftc válasza dabadab (#60) üzenetére


ftc
nagyúr

Sztem meg nem az...Tipikus rossz vásárlói mentalitás
A gyerek emg tanulja meg,hiogy nem kapaht meg mindent amit akarna helyben...Várjon sorára

(#63) dabadab válasza ftc (#62) üzenetére


dabadab
titán

Egeszen konkretan mi abban a rossz vasarloi mentalitas, hogy abban a kb egy oraban, amig osszeszedem azt a 10-15 kHUF-nyi arut, amit megveszek, teszek nemi engedmenyeket a kenyelemnek? A hipermarket a fogyasztas palotaja, nem borton, laktanya v zarda.

"A gyerek emg tanulja meg"
.
Szerintem mindenki jobban jar, ha az effele netes tavnevelest inkabb nem erolteted :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#64) tildy válasza dabadab (#63) üzenetére


tildy
nagyúr

visszaemlékezve anno neked is megenegedték a szüleid, hogy amti nem fizettetek még ki, azt megegyed ?
Nekem nem. És msot sem csinálok ilyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) dabadab válasza tildy (#64) üzenetére


dabadab
titán

Visszaemlekezve, a szuleimmel egyaltalan nem jartam hipermarketekben annak idejen.

Egyebkent eddig nem is gondoltam, hogy ilyen ordogi cselekedet lenne az, ha egy fel kiflit megeszik a lanyom, mielott kifizetnenk, de ezek szerint itt nagyon nem latom vmi olyan aspektust, amit kellene.

DRM is theft

(#66) tildy válasza dabadab (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Régen is voltak szupermarketek, boltok:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) ftc válasza dabadab (#63) üzenetére


ftc
nagyúr

hipermarket a fogyasztas palotaja

sztem meg egy egyszerü üzlet...semmi több oylan mint a sarki közért csak nagyobb...

A kis ABC-ben elkezded enni pl a csokit mikor keresel még mást is? ugyanaz

Mindenki úgy nevel ahogy akar...nekem nem volt megengedve..s még késztetést se érzek rá..S akkor is tanulja meg,hogy először fizetünk a boltban aztán eszünk

(#68) lapa


lapa
veterán

pár hsz-en azért elcsodálkozom:

-a Tescoban ugyanazokat a kereskedelmi termékeket lehet akpni, mint máshol. eddigi tapasztalataim szerint a termelők a logisztikai sajátosságokból adódóan nem befolyásolják, éppen melyik termék kerül pont a tescoba. innentől kezdve a minőség tökegyforma. ha gagyit veszel mindegy hol veszed. olcsó húsnak híg a leve, nem illik panaszkodni.

-a csíkos termékek természetesen gyengébb minőségűek, ugye belátható, hogy a gyártó minimális áron adja saját termékét a saját csomagolásban a legnagyobb vevőnek, így ami ennél olcsóbb, az vagy kisebb haszonkulcsot jelent a termelőnek, vagy olcsóbb alapanyagot / feldolgozást. az első ugye kizárt, akkor a sajátját is annyiért adná. rám emellett még egyszer sem kényszerítettek ilyen terméket, jól megkülönböztethető minden mástól. ezt hívják jobb helyen választéknak. tény, hogy a csíkoshátú termék legolcsóbbsága befolyással bír a vásárlóközönség összetételére.

-ténykérdés, hogy ekkora méretekben jelentős előnyöket lehet elérni a termelőknél. a pár nagy multi a piac jelentős részével rendelkezik, gyakorlatilag zsarolás közeli helyzetbe hozzák a termelőket. innentől kezdve olcsóbban tudják adni a termékeket, jellemzően meg is teszik. kicsit elrugaszkodottnak érzem, hogy a robotnak tekinthető munkaerő (nem a pénztárosok, hanem a backoffice) bármi pénzt lát abban, hogy akciósan 5 forinttal drágábban adja a nyalókát, mint akció nélkül. ha igen, az gondolom inkább valami személyes túlkapás. én ugyanide sorolom az átímkézős témakört is.

-ismeretlen eredetű dolgokat nem célszerű vásárolni sehol. se parízert, se helyben készült salátát, se tengeri rákot. az viszont gondolom belátható, hogy a rendszeresen ellenőrzött, komoly informatikai rendszerrel támogatott multiban kisebb arányú a készleten maradt áruk elsumákolása, mint a sarki hentesnél, akinek egy fél rúd felvágott is komoly pénzt jelenthet.

-aki terv nélkül, "csak úgy" megy be a hipermarketbe, az már eleve impulzusvásárlás-gyanús. mi lánnyal együtt járunk havonta egyszer nagybevásárolni, előtte bezabálunk a gyorsétteremben. jutalomfalat a havi munkáért és megakadályozza az éhségből fakadó impulzusvásárlást. érdemes kipróbálni.

(#69) lapa válasza dabadab (#65) üzenetére


lapa
veterán

nem miattad van, csak nem tudják máshogy kordában tartani a dézsmálást. az pedig elég riasztó méreteket ölt, minden polcra jut 2-3 üres csomagolás ahogy sétál az ember. én biztos nem hagynám, hogy emiatt dézsmálónak nézzenek. oké, hogy gyerek, de igenis tartsa vissza. mást is vissza tud.

(#70) dabadab válasza tildy (#66) üzenetére


dabadab
titán

Errefele szupermarketek nem nagyon, viszont nem is igazan a meret lenne a lenyeg (ill. nem csak az - sokat szamit az, hogy az ember tiz percet v egy orat tolt-e el vhol), hanem a hozzaallas. Akkoriban a letezo szocializmusban eltunk, sokban kulonbozott az altalanos vilagszemlelet a maitol (es itt nagyon halkan jegyzem meg, hogy akkoriban a boltbaneves nalunk az osztrak bevasarloturistak szokasa volt), bizonyos szempontbol joval puritanabb es poroszosabb volt, akkoriban meg elmeletben sem volt a vasarlo kiraly. Azonban megvaltoztak az idok, a tervgazdasagbol piacgazdasag lett, a boltok (penzt nem kimelve) versenyeznek a vasarlokert, teljesen nyilvanvalo, hogy a vasarloi magatartas is megvaltozik. En, a vasarlo vagyok az, akibol megelnek, ezert cserebe elvarom, hogy ne zaklassanak feleslegesen - es ugy tunik, ezt a hipermarketek is igy gondoljak. Ezek utan nem teljesen vilagos, hogy nektek, mint kvazi kivulalloknak miert faj ez annyira.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#71) tildy válasza dabadab (#70) üzenetére


tildy
nagyúr

Talán amiatt , mert igencsak jellemző, hogy nem fizetik ki az emberek az így megkajált dolgokat. Talán ez az ami sokakat (engem is zavar) . Állja meg, hogy addig nem kapja meg, míg ki nincs fizetve.

(Nálunk kiskoromban volt skála is, meg szupermarket is, mégsem zabáltuk emg a kaját )

es ugy tunik, ezt a hipermarketek is igy gondoljak.
ŰIgen, akkor ezért látom több hiperben azt kiírva, hogy fizetés előtt tilos elfogyasztani az árut .(pl. a Solymári auchan, tescok, egyebek.)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#72) dabadab válasza tildy (#71) üzenetére


dabadab
titán

Fogalmam sincs, hogy masokra mennyire jellemzo. Rank egyaltalan nem, es - ha jol kovettem az esemenyek lancolatat - akkor itt rolunk volt szo. (Azt meg mar megint csak nagyon halkan teszem hozza, hogy valoszinuleg akkor se erne meg nekik, hogy emiatt zargassanak, ha tenyleg nem fizetnenk ki - akkor, amikor egy vasarlasunkon van par ezer forint hasznuk, nem eri meg fennakadni egy ~30 Ft-os kiflin)

"ezért látom több hiperben azt kiírva, hogy fizetés előtt tilos elfogyasztani az árut"

En szemely szerint ilyet meg nem lattam (vettem eszre), viszont se biztonsagi or, se penztaros nem szolt egyetlen rossz szot sem soha a dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#73) gege71.hu válasza dabadab (#70) üzenetére


gege71.hu
addikt

Nem kell ezt tulmisztifikálni. Nekem is van család/gyerek, mégsem hagyom, hogy ott tömje a fejét a kiskrapek a bevásárlókocsiban ülve. Egész egyszerűen csak suttyóságnak tartom, ennyi. Kultúrálatlan, bunkó "én vagyok a vevő nekem az jár" jellegű tahó viselkedés. Egy kategória a dobozokat kibontogató abból a repi ajándék akciós ócska energiaitalt, plusz öblítőt lenyúlókkal. Ha ezt nem érzed/érted, nincs is miről beszélni. Kvázi kivúlállóként nem fáj ez, csak megvan róla a véleményem, ..ilyen egyszerú ez.

(#74) ZCoyote válasza dabadab (#72) üzenetére


ZCoyote
őstag

Valahogy nekem sem normális, hogy beleesznek a kajába fizetés előtt.
Engem úgy neveltek, hogy miután kifizettem valamit akkor az enyém és akkor csinálhatok vele amit akarok.

Romani ite domum.

(#75) #53246592 válasza dabadab (#70) üzenetére


#53246592
törölt tag

az hogy te vagy a kiraly, nem csak jogokkal jar, hanem illik betartani az etikettet is. kulönbözöek vagyunk, szerinted ebbe az etikettbe belefer hogy megegyen a gyerek egy fel kiflit. en eddig csak magyar hipermarketben lattam boltbanevest, pedig többet vasaroltam nem magyar hipermarketben eletem soran. mondjuk nekem nyolc hogy ki eszik a boltban, csak kiflieves elött erdemes megnezni a szemelyit, nehogy S. Gabriella legyen beleirva :D

amitöl viszont falra tudok maszni az amikor valaki(k) a bevasarlokocsit ugy pozicionalja hogy ne lehessen elmenni mellette, vagy mas modon blokkolja a forgalmat.

[ Szerkesztve ]

(#76) dabadab válasza gege71.hu (#73) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy valami felreertes van: nem arrol van szo, hogy leteritem a kockas pledet a Tesco kozepere es elkezdunk ott piknikezni, de ha megszomjazik szerencsetlen kics, akkor megbontom neki a gyumolcslevet. Minden bizonnyal lehet mindenfele "magasabb elveket" (etikett, miegyeb) talalni, amiert ez nem jo, de ha nem tudok konkret gyakorlati erveket hozni azert, hogy miert jo, hogy a lanyom nyomorultul erzi magat, akkor nem hagyom, hogy ezt tegye.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#77) tope


tope
addikt

Tesómék mikor elmennek a keresztfiammal (2 éves lesz) egy Cora-, Tescoba, akkor bizony néha előfordul. hogy kap egy-egy terméket (direkt nem írok konkrétumot), de azt a pénztáraknál be is mutatják, hogy fel lett bontva, és ezáltal ki is fizetik.
Régebben nem voltak olyan boltok, hogy eltelt 30 perc és nem lettél volna már félúton otthon, de ma már az ilyen hipermarketekben ez a 30 perc nem mindig elég arra (jó aláírom, én néha 10 perc alatt végeztem a kecskeméti Auchan-ban, de én csak 1-2 konkrét dologért mentem, nem pedig heti-havi bevásárlásért ), hogy mindent megvegyél, és hosszabb idő alatt egy gyerek lehet éhes, szomjas.

PS: Bevásárlókocsit mindig úgy helyezem el, hogy lehetőleg ne legyen útban, másra is tekintettel, mintha egy személygépkocsival közlekedene az ember .

[ Szerkesztve ]

(#78) gege71.hu válasza dabadab (#76) üzenetére


gege71.hu
addikt

Konkret gyakorlati ervkent >>> Mikor meg akkora volt a kolyok vittunk otthonrol szüpürtyülnivalót...ennyi, ha meg mar felfogja a dolgokat kerek perec megmondom, hogy kivárja mig haza vagy legalább a kocsihoz kiérünk. Nyista bontogatás. De asszem kár ezen vitázni... :) No offense (mint ahogy eddigsevót)

(#79) dabadab válasza gege71.hu (#78) üzenetére


dabadab
titán

"kivárja mig haza vagy legalább a kocsihoz kiérünk"

Ez is lehetseges megoldas, persze, kerdes, kinek es miert jo? Gyerek nyugos, neki nem jo, nekem se jo, mert engem zavar, hogy nem erzi jol magat es a penztarhoz sietek, ahelyett, hogy nezelodnek mondjuk a DVD-k v a borok kozott, vagyis a boltnak sem jo. Oke, lehet, hogy te ettol jobban erzed magad, de ... ez viszonylag kis sullyal esik a merlegbe (szinte no offense, nem szemely szerint neked szol, de mindenkinek nem akarok megfelelni).

DRM is theft

(#80) tildy válasza dabadab (#79) üzenetére


tildy
nagyúr

Régebben ezt is megoldották úgy, hogy a gyereket nem vitték el a boltba, hanem apuka avgy anyuka bevásárolt, gyerek meg másik szülővel otthon maradt . :U Jobb is volt, mert nem vágta ki a hisztit, ha meglátott valamit és kellett neki, hanem ha hazajött a szülő akkor érdeklődhetett, hogy hozott-e neki valamit:)
ÉS ha igen, mindig nagy öröm sé bódottá volt. (Nálam a túrórudi volt a kedvenc:D )
Nomindegy. No offense
gege ötlete egyébként jó.

Eddig egyszer bontottam fel ásványvizet (szomjas voltam nagyon), mikor már minden ki volt a szalagra pakolva. Párom igencsak rosszallóan nézett rám, szégyeltem is magam.

philoxenia: van egy "nevelt" 13 évesgyerekünk, ráadásul rendszeresen jön velünk boltba ... Hm, lehet örökbe kéne fogadnunk valami 8-10 éves lurkót:D azok már bezsélni is tudnak, lehet velük kommunikálni... Kisgyereket még nem szeretnék:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) philoxenia válasza tildy (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Esetleg , ha egyáltalán nincs gyerek ? Az a legbiztosabb megoldás. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82) #53246592 válasza tildy (#80) üzenetére


#53246592
törölt tag

az meg hogy nezne ki? kiskoratol kell a gyereket a fogyasztas templomaba hordani, hogy igazi vallasos ember legyen belöle ;)

philoxenia: nincs, se osan, se kora, de vannak masfele hipermarketek

[ Szerkesztve ]

(#83) philoxenia válasza #53246592 (#82) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Finnbe van Tesco ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84) dabadab válasza tildy (#80) üzenetére


dabadab
titán

"Eddig egyszer bontottam fel ásványvizet (szomjas voltam nagyon), mikor már minden ki volt a szalagra pakolva. Párom igencsak rosszallóan nézett rám, szégyeltem is magam."

Azert lasd be, egy kicsit furcsa Toled ilyen "jajj, vetettem ertelmetlen tarsadalmi konvenciok ellen, jajj, de szegyellem magam"-tipusu hsz-t olvasni. ;)

DRM is theft

(#85) philoxenia válasza dabadab (#84) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lélekben mind kispolgárok vagyunk. :U Már a Kádár-kor idejében is ez volt a jellemző. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#86) tildy válasza dabadab (#84) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem a társadalmi konvenciók ellen vétettem, hanem az elveim ellen.
Az pedig nálam nem kicsi bűn:U

Lásd aláírásom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#87) #53246592 válasza dabadab (#84) üzenetére


#53246592
törölt tag

ebben nekem az a furcsa hogy ha egy felnött, aki szerint nem jo az ilyesmi, maga sem tud ellenallni a kisertesnek, es fizetes elött beleiszik az asvanyvizbe :)

[ Szerkesztve ]

(#88) lapa válasza dabadab (#84) üzenetére


lapa
veterán

lehet, hogy rosszul értelmezem a "társadalmi konvenció" kifejezést, de szerintem az a cucc technikailag nem a tiéd, amíg ki nem fizetted. az önkiszolgáló vásárlás közben szerintem jogilag a birtokodban sincs az áru (ebben nem vagyok biztos), csak tolod magad előtt. szerintem jogilag és etikailag sem szerencsés ilyet csinálni.

(#89) dabadab válasza tildy (#86) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan csak akkor tudsz igy bankodni, ha elotte sikeresen internalizaltad a kulso elvarasokat, ez a lepes a meglepo. (Bar nem akarok itt Dr Csernust jatszani :) )

DRM is theft

(#90) dabadab válasza lapa (#88) üzenetére


dabadab
titán

Valoban nem az enyem, de - ha mar mindenkeppen szorozni akarunk - akkor az etteremben elfogyasztott vacsora se az enyem, mert azt is utolag fizetem.

Persze, nyilvan ettol fuggetlenul meg a bolt ramuszithatna a biztonsagi oroket v a zsandarokat, de ott maradna az a kerdes, hogy "ez kinek jo?".

DRM is theft

(#91) g@bo válasza dabadab (#90) üzenetére


g@bo
nagyúr

az étteremben kontrollált a fogyasztásod, nincs lehetőséged +1 rántothúst ingyé betolni.

a bevásárlóéknál meg megfizeti a többi vásárló a hiányt, sőt, a kasszánál érdemes minden esetben átnézni az árakat, tételeket... mert a legutóbb egy pénztáros egymás után 3 vevőnél duplázott 1-1 terméket, a kiírt ár és a számlázott közötti eltéréseket már nem is említem.

(#92) gaborbol válasza lapa (#68) üzenetére


gaborbol
őstag

"az viszont gondolom belátható, hogy a rendszeresen ellenőrzött, komoly informatikai rendszerrel támogatott multiban kisebb arányú a készleten maradt áruk elsumákolása, mint a sarki hentesnél, akinek egy fél rúd felvágott is komoly pénzt jelenthet."

Közeli ismerősöm dolgozott a teszkóban. (nem teszkó alkalmazottként)
Mondták neki, hogy acetonnal mossa le a májasra pecsételt szavidőt és a pecséttel, nyomjon rá újat. Amikor végzett csomagolja ki a sonkákat, kaparja le a penészt róluk és csomagolja újra őket. Mondta nekik, hogy ő ezt nem hajlandó megtenni.
Odajött az osztályvezető és elkezdett üvöltözni meg fenyegtőzni, hogy ha ezt nem csinálja meg, kitiltatja az áruházból, és többet nem dolgozhat ott :DDD
Ő meg szépen felhúzta a kabátját és soha többet vissza se nézett.

Ez a story előtt, 1 héttel éppen ott voltam, amikor megérkezett a "hús" az áruátvételre.
Barna lében, büdös zöld massza figyelt ki a rekeszből. Amikor elmentem mellettük épp azon tanakodtak, hogy hogyan lehetne eladni.

De ez biza, nem csak a teszkóban van így, hanem szinte mindenhol. A rendszer nem nézi, hogy a szavidővel mi van, csak hogy van-e vagy nincs. Aki meg a felelőse, az nem szereti elvinni a balhét. Így hát kiadják szépen a dolgozóknak. A szart el kell adni, ki mondja meg az áruház igazgatónak, hogy esetleg 100 kiló marhahúst ki kell dobni a héten? Érdekes hogy otthon ezt nem merik eljátszani....itt bezzeg

Európa szemetesládája vagyunk ez az igazság: német import szemét, holland lejárt szavidejű hús, német-osztrák hússzemét, romlott tojás,lejárt szavidejű élelmiszerek, mindez tonnaszám...

[ Szerkesztve ]

(#93) tildy válasza gaborbol (#92) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt már hallottam valahol sparral kapcsolatban is:U Talán ebben a topikban.
Hogy is van ez?:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#94) philoxenia válasza tildy (#93) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott is megesett. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95) gaborbol válasza tildy (#93) üzenetére


gaborbol
őstag

Ismerősöm 5-6 éve dolgozik hostess-polcszervizes munkakörbe tesco,metro,spar,cba,profi áruházakban.
Van pár barát-haver ennek köszönhetően, akik ezekben az áruházban dolgoznak,dolgoztak.
Tudnának mit mesélni....Zöld hús nem csak a tescóban van, van az mindenhol, spárban is előfordult már. Gondolom áruháza/vezetője/dolgozója válogatja, milyen gyakran találkozhatsz vele. Nem tudom felétek mi a helyzet, de itt egy spárt nem lehet összehasonlítani egy teszkóval.
Voltam párszor Ausztriában, voltam spárba, szögre olyan mint nálunk.
Voltam jópárszor Angliában is, a Tesco érdekes módon nem így néz ki mint itt.
Sem a munkakörülményeik, sem az alkalmazottakkal való bánásmód nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#96) Hunter2 válasza Dany007 (#34) üzenetére


Hunter2
addikt

Lehet ott műszaki cikket venni csak ha veszel egy fos 4000ft-os dvd-t akkor ne csodálkozz hogy 2 hónap után beszarik.Én ott vettem egy Thonson házimozit 75-ről 17-re leárazva és azóta is jól működik.Néha ha kiárusítás van kilehet fogni marhanagy árengedményeket és itt több 10ezer forintokról beszélek.A lényeg hogy a számlát meg a garjegyet mindenképpen meg kell tartani, ha az nincs akkor az eladó se tud semmit tenni.A másik dolog a normális hozzáállás az eladókhoz(feltöltő, pultos, műszaki) ha köszönsz normálisan beszélsz akkor nem szokott probléma lenni és általában segítőkészek is. Ha viszont 12 méterről füttyögetve ordítva hogy HÉ FŐNŐK próbálod felvenni a kapcsolatot a személyzettel (néhány roma vásárló) akkor ne is lepődj meg hogy leszarnak magasról.A másik legjobb amikor köszönés semmi, első kérdés HÉ Kisgyerek...
(nemigazán szeretem ha lekezelnek).Szóval iszonyat rengeteg túskó jár be vásárolni (tisztelet a kivételnek).
Számítógépet meg számtech boltban kell venni, ez alap.
Egyébként lehet a szövegből lejött hogy van némi tapasztalatom a TESCO-s vásárló közönséggel, ez azért van mert különböző osztályokon lehúztam egy pár évet az egyik legforgalmasabb vidéki áruházban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.