Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

A 400 wattos maximális névleges kimeneti teljesítményt produkáló modell

Mindezt úgy, hogy nem egészen 80 wattot vesz fel a konnektorból.

Komolyan kérdezem: az ilyen marketingszámokat tényleg fontos így leírni?

DRM is theft

(#2) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Persze, kicsit megeffektezik a hangot, így visszhangos jellege lesz, de soha nem fog olyan térbeli hangzást adni, mint egy valódi 5.1/7.1 rendszer.

(#3) Piftuka válasza Cingáriusz (#2) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez bizony így van. :K

Másfelől számomra továbbra is érthetetlen, hogy ebben a soundbar kategóriában, miért nem mennek a gyártók a valódi 5.1-es megoldások felé!?

A soundbar két végéről "lecsíphető", akkuval tölthető, vezeték nélküli surround hangszórók alkalmazása irányába. (Mint amit - sajnos egyelőre egyedüli módon - a JBL Bar 5.1 esetében már megvalósítottak.)

Annak szvsz remek piaca lenne. Az eszköz továbbra is kicsi, kompakt, kevés helyet foglal... aki nem akarja szétszerelni, hát nem teszi; használja így.

Akinek pedig számít a valódi térhangzás (legalább 5.1), az meg tudja oldani vele azt is.

Csak hát ugyebár ahhoz kellenének ilyen eszközök végre nagyobb választékban is...!

"Aquila non captat muscas."

(#4) Borisz76 válasza Piftuka (#3) üzenetére


Borisz76
veterán

Amiben aksi van azt egy idő után cserélni kell mert 2-3-4 évig jók a mai aksik. ( Lásd mobilok, tabletek ).

Ha cserélhető az aksi , akkor nem gond.
Ha nem....az bizony annyit jelent, hogy a termék már nem működik.

Ennél a terméknél is fontos kihangsúlyozni, hogy a SUB az vezeték nélküli kapcsolatban áll a soundbar-al. Na igen....BT-n kapja a hanggot....de áram akkor is kell neki ez pedig minimum 1 vezetéket jelent.....csak ezt valamiért el felejtik leírni.
Tehát mégsem teljesen vezetékmentes a dolog.

Amúgy pedig a véleményem, hogy ahol hely van és jobb hang kell mint a TV hangsugárzója, akkor egy rendes házimozi erősítő, hangfalakkal.
Variálható, hogy milyen erősítő, milyen hangfalak , center, sub stb.
Később pedig könnyebben bővíthető , modernizálható ha éppen úgy tartja kedvünk és pénztárcánk.

Ha nagyon szegények vagyunk , akkor is jobban járunk egy erősítő + 2 db hangfal kombinációval mint egy soundbarral.

Hozzáteszem megint : HA hely van az elhelyezésre !
Ahol tényleg nagyon kevés a hely oda még elmehet.....mert a TV hangsugárzóitól biztosan jobb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#5) Duree


Duree
veterán

Megint egy kamu térhangzást hírdetö cucc, ami mocskosul drága, mire elér hozzánk-ha elér- akkor majd nem a duplája lesz az ára. Kinek éri meg? A 400 W az megint kamu.

duree54

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

A felfelé irányuló hangszórók a tévére szórják a hangot, vagy mi?

(#7) Duree válasza Borisz76 (#4) üzenetére


Duree
veterán

Én most vettem a tévéhez egy Logitech 2.1 rendszert, nagyon jól szól kicsi helyet foglal egy soundbarnál is kevesebbet, és az egész 18 ezer volt, igaz csak sztereó, de az legalább az, ha akartam volna vehettem volna ezt 5.1ben is de nekem elég a sztereó.
Akkor mi az értelme a sondbarnak ami erősen még csak nem is sztereó nem hogy térhangzást adjon.

duree54

(#8) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Mókus vakítás. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.