Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

Na ez a faxa nem a hólapát ;]

(#2) x_o_n


x_o_n
veterán

Nem rossz,de még odébb van a csere

(#3) hohoo


hohoo
senior tag

4 csatornás memóriavezérlő? Parasztvakításnak legalább annyira jó mint a 3 csatorna, de az alaplap árakra még jobb hatással lesz ilyen rohadt sok kivezetéssel és ilyen sűrű áramkörrel :DD

Lehet hogy a bull lassabb lesz, de legyártani fix hogy feleannyiba fog kerülni(kevesebb mint feleannyi kivezetés, jóval egyszerűbb olcsóbb alaplap), és talán ebből a kiskereskedőknél is érzékelhető lesz valami :D

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#4) Petyyyyy válasza hohoo (#3) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez így +1 :D De kíváncsi vagyok milyen előnyt hoz majd egy hosszú teszt alatt.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#5) PH-User


PH-User
addikt

Brutál.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#6) Cybertrone


Cybertrone
veterán

A proci megjelenése kitudja mikor lesz de már méregetik milyen power is lesz... :W :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#7) keIdor válasza hohoo (#3) üzenetére


keIdor
titán

Miért parasztvakítás? Nem home user-nek van ez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) MZperX75


MZperX75
addikt

Ez ám a nép-processzor! :DDD

(#9) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kettőt ide szerver alaplapba :))

⭐ Stella

(#10) hohoo válasza keIdor (#7) üzenetére


hohoo
senior tag

hát i7-nél desktopon is volt 3 csatorna. Amúgy erről valami teszt hogy szerveren segít-e egyáltalán? Valahogy nem hiszem hogy akár szerveren is olyan drasztikusan gyorsulna ettől.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#11) mghltm


mghltm
addikt

alaz ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) schwartz válasza hohoo (#10) üzenetére


schwartz
addikt

Szeretnel te ilyen memoria vezorlot a socket FM1-hez... ;]

If he dies, he dies.

(#13) Shing


Shing
őstag

Ha ez is támogatja majd az 1866Mhz-es memóriákat eléggé olcsóak lesznek az alaplapok.

(#14) hohoo válasza schwartz (#12) üzenetére


hohoo
senior tag

nem szeretnék, 1% gyorsulásért dupla ár prociban és alaplapon kicsit durva lenne :)

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#15) schwartz válasza hohoo (#14) üzenetére


schwartz
addikt

Az integralt grafikus vezorlo socket FM1-en ketszeres savszelesseggel gazdalkodhatna ami kozel sem 1% plusz. A platformlimites jatekoknal is jol johet. Es akkor meg mas tipusu alkalmazasokrol nem is beszeltunk...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

kíváncsi vagyok hogy mennyit eszik az 990x-hez képest. Illetve hogy bírja az új foglalat a túlhajtást, ugye kisebb lábak, kisebb kontaktus nyomás :U

tesztben nézzük majd meg hogy 2-3-4 modul között van-e(egyáltalán) különbség ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) hohoo válasza schwartz (#15) üzenetére


hohoo
senior tag

Na igen, a gpu-nak tényleg jól jönne. De drágább lenne nem kicsit.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#18) schwartz válasza hohoo (#17) üzenetére


schwartz
addikt

Akkor megsem parasztvakitas? :) (lehet LGA2011-en atlag usernek az, de nem egy helyen jol johet a magasabb memsavszel)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#19) TESCO-Zsömle válasza hohoo (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha a szerveren futó program mem-sávszél orientált, akkor kb ugyanannyit fog gyorsulni, mint maga a sávszél...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) Móci


Móci
addikt

Szép darab. ;]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) nuke7 válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


nuke7
veterán

vajon 990x-ről megéri cserélni..? xD

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) TESCO-Zsömle válasza nuke7 (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Egyértelműen.

Ha olyan programokat használsz, ami eddig is profitált a 6 magból és a 3 csatonás mem-vezérlőből, akkor ildomos.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23) keIdor válasza nuke7 (#21) üzenetére


keIdor
titán

Milyen programokat használsz? Játék? Arra nem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24) Destructo


Destructo
aktív tag

Szépecske,de majd ténylegesen mikor az eladó polcon csücsül arra leszek én kíváncsi...:D

(#25) EkSYS


EkSYS
senior tag

Szerintem korai még teljesítménymutatókat feszegetni.
Azt honnan tudhatjuk biztosan hogy ezek hiteles grafikonok, és nem valami jópofa kis tréfa része?
(Láttam már az EOS 5D mark III promó videóját is amit valaki egy 7D és egy 1Ds mark III ból snittlet össze.)

Eki - az eredeti

(#26) Angel1981 válasza hohoo (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

Egyébként ez az első eset, hogy egyáltalán nem hoz lázba egy csúcskategóriás proci.
Minek ekkora teljesítmény?
Tudom, tudom, van akinek tényleg kell, de szerintem ez a rétek fokozatosan csökken, most már max. 5% lehet...

(#27) Petike1007 válasza MZperX75 (#8) üzenetére


Petike1007
tag

Azám :D

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#28) jockas válasza Angel1981 (#26) üzenetére


jockas
senior tag

Inkább -1! ;) Attól, hogy nektek nem kell ekkora teljesítmény, másnak miért ne kellhetne? Ez annyira csőlátás gondolkodás, hogy az már fáj...

Az meg, hogy mi van ha a Bull egy kicsit is lassabb? Hát az gáz az AMD-nek a szerver piacon! Visszakerültek a szerver piacon az Opteronok előtti időszakba, vagyis hogy alig vesznek szerver procit az AMD-től...ehhez hozzájön még az, hogy ez az Intel proci is gyorsabb lesz a Bull alapú szerver prociknál, akkor megint nagyobb a baj, mint ti látjátok.

Az meg megint gáz, hogy a Bullról még csak ennyi infó sem jelent meg, máris jöttetek, hogy SB verő architektúra...több mint féléves késéssel már ezt sem lehet majd ráhúzni a Bullra...
Most meg megjelenik egy Intel teszt és most meg azt mondjátok, hogy lehet, hogy lassabb lesz a Bull, de olcsóbb... :DDD Viccesek vagytok, de tényleg! :)
A szerver piacon sosem az számított, hogy olcsóbb-e 10%-al, ha a másik gyorsabb annyival!

5%? Ja lehet...de az az 5% profit szempontból behozza az asztali piac 20%át! Kinek mi kell...

(#29) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Lehet csak megmutatja az Intel hogy mit tud :U
És igen,bizonyára parasztvakítás lesz a négycsatornás memóriavezérlő, a hyper threading és minden ami még az áemdében nem található..

(#30) Chp válasza jockas (#28) üzenetére


Chp
őstag

Osztom a véleményed kolléga! :)

(#31) Chp


Chp
őstag

Én azt vettem észre, hogy általában az újdonságokat parasztvakításnak tartják, ha a fejlesztés elején nem számottetvő a teljesítményjavulás, de később amikor valami kiforr, utólag rájövünk, hogy mégsem az! Csak azért írtam le, mert nagyon sokszor látom. Lásd például anno a VGA-k terén... Mindenki azt állította, hogy 512MB felett parasztvakítás a többlet memória, és lám, ma már szükség van rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) _Atesz


_Atesz
addikt

Vitatkoztok nem létező adatokról. :C

(#33) moho-jojo válasza radi8tor (#9) üzenetére


moho-jojo
tag

(#34) MZperX75 válasza moho-jojo (#33) üzenetére


MZperX75
addikt

Ezekhez az új prockókhoz, remélem lesz valami Micro ITX-lap,HTPC-t szeretnék csinálni anyámnak,sok lovém van,de nem tudom mire elkölteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) x_o_n válasza Angel1981 (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez egy óriàsi téveszme...
Egyre több embernek kell.
Nem csak jàtêk meg netre.munkàra...
Az sem hátrány ha miközben dolgozik a gép ezerrel tud az ember akadás mentesen web és media.
Az sem mind1 mennyit és meddig.

(#36) Angel1981 válasza jockas (#28) üzenetére


Angel1981
veterán

"Attól, hogy nektek nem kell ekkora teljesítmény, másnak miért ne kellhetne? Ez annyira csőlátás gondolkodás, hogy az már fáj..."

Ha figyelmesebben olvastad volna amit írtam, akkor nem sértegetnél... :U
Leírom még egyszer, még tömörebben; vannak akiknek tényleg kell, de ez már tényleg marginális vevőkör.
A probléma az, hogy ennek a rétegnek a többszörösével hitetik el, hogy ez valóban kell neki! :(((

[ Szerkesztve ]

(#37) x_o_n válasza jockas (#28) üzenetére


x_o_n
veterán

Server és munkagépekbe amugy sem közkedvelt az amd.
Én még nem is találkoztam se studioban se irodában se,se,se.stb
Otthoni gépekben inkább.jok az amdk is de valamo mindig hiányzik.

(#38) x_o_n válasza Angel1981 (#36) üzenetére


x_o_n
veterán

Nem teljesen van ez igy.
Majd az ezutànira érdemes.
Erre annak jó aki még c2dt hasznàl.
Értem mire gondolsz.de ez verseny.kênytelenek ujitani.
Az emberek meg intelnél 2 gen. Vàltanak amd.meg rögtön ha jön új

[ Szerkesztve ]

(#39) schwartz válasza x_o_n (#35) üzenetére


schwartz
addikt

Ugyan mar, csak gyenge es olcso procikra van igeny... (ezt hiven tukrozi az AMD piaci reszesedese is :DDD ;] )

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#40) djculture válasza x_o_n (#35) üzenetére


djculture
félisten

Lehet ezer mag is hiába, ha a diszk alrendszer lassú.Ezért népszerű az ssd de normális méretűek drágák plusz a folyamatos írást se szeretik.Pedig az lenne az igazi max 20k ért 250gigás ssd amiröl nem kell letiltogatni semmit ,hanem ami a csövön kifér használná az ember.

[ Szerkesztve ]

(#41) Zso2 válasza schwartz (#39) üzenetére


Zso2
őstag

Már ez sem mondhatják régóta a nagy AMd fanok,mert a sandy elötti 2 generációak is nagyon jó teljesítmény\ár aránya volt. A sandy-k meg aláznak mindent.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#42) Thom95


Thom95
tag

Intelék nagyon belehúztak..AMD felkötheti a gatyát! :D
Ezek után leszek kíváncsi a Bullra...de ha ennyire húzzák, halasztják, sok jó nem fog kisűlni a dologból.. :O

(#43) #16939776 válasza x_o_n (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amivel eddig összefutottam "pénzkeresős" programokal azoknak inkább hátértár volt a szűk keresztmetszet, nem a cpu.
Ahol meg komolyan pénzt keresni veszik ott nem sz@rakodnak "Desktop megoldásokkal"->Xeon akár több utasat is :U

félig megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#44) MZperX75 válasza Zso2 (#41) üzenetére


MZperX75
addikt

Jól van akkor már csak vastagon kend be krémmel,és csak simítani kell rá! :B
(érdekes én ugyanolyan gyorsan vagy lassan gépelek itt a fórumban ,E-350-el,mint a 4magossal) :W
Ferrárival szar a belvárosban közlekedni,hiába k**va gyors,ugyan ott áll :P a dugóba,mint a szuzukis.....

(#45) arty válasza Chp (#31) üzenetére


arty
veterán

jah, és azok a kártyák, amikre anno azt mondtuk h parasztvakitás az 512 ram rajtuk, azok most hol vannak? 7900asokról és 1950esekről van szó... komolyan gondolod, hogy manapság ezeken jól jön az 512 ram, ergo anno jó, hogy rátették?

neviccelj.... lehet, h jó lesz a 4 csatornás memvezérlő, csak nem ezekhez a procikhoz, hanem mondjuk a 128 magosokhoz.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#46) lvb válasza hohoo (#14) üzenetére


lvb
aktív tag

Honnan jött ez az 1%? Melyik alkalmazás? Tudtommal 0 - 33% között van a gyorsulás a 3 csatornáshoz képest, és 0 - 100% a 2 csatornáshoz képest. És ha valaki memória intenzív alkalmazást használ, akkor könnyen memóriakorlátba ütközik, amikor akár 2 - 3 mag is malmozik, és adatokra vár...

(#47) Zso2 válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Zso2
őstag

és ez hogy jön ide... azért ,mert valami még gyorsabb , akkor már jön a minek, ki használja ki stb. duma. Ez mostanában a nagy szlogen, nem használod úgysem ki... gratulálok.
Anno domini.. mindenre ezt mondja az ember,hogy nem kell több ...aztán mégis :)
Fogd úgy fel, hogy neked nem kell jobb az E350-nél , örülhetsz,hogy megvan, de nehogy meglássalak legközelebb mondjuk 1 Bullal rohangálni itt :D
Ez a duma amit lenyomtál számítástechnikában nem állja meg a helyét, de tudod mit, sokkal jobban elülnék a dugóban a Ferrarival, de mikor kiszabadulok az M7-re mire te leérsz leizzadtan, én már a vízparton iszom a koktélt 1 szőke és 1 barna csajszi társaságában :) .
Ferrari-ról jut eszembe :hajrá Alonsó holnap....
inkább savanyu a szőlő szerintem neked..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#48) lvb válasza arty (#45) üzenetére


lvb
aktív tag

Baromság. Ez erősen alkalmazásfüggő. Gondolj csak arra, hogy 10 - 25 gigabiten dől be az adat, amit fel kellene dolgozni, és az eredmény hálózaton is kerül továbbításra. Nem feltétlenül a diszk alrendszer eteti a processzor(oka)t. Ilyenkor a mem sávszél úgy kell, mint egy falat kenyér

(#49) gV


gV
őstag

Spec rate eredmények szépek, verik a 6 magos POWER7 eredményeit is

[ Szerkesztve ]

(#50) Zso2


Zso2
őstag

Jól van akkor már csak vastagon kend be krémmel,és csak simítani kell rá! :B
(érdekes én ugyanolyan gyorsan vagy lassan gépelek itt a fórumban ,E-350-el,mint a 4magossal) :W

Ja és akinek a Brazos teljesítménye elég , az mit keres itt? Kicsit más osztályszint....
Avval a procival ki sem lehet hajtani egy normális vga-t kicsit sokat mondtam, még egy átlag alattit sem. :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.