Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sz.balazs.95 válasza Henrico (#49) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#52) ArGab válasza Henrico (#49) üzenetére


ArGab
őstag

Köszi. :R

(#53) vince válasza Henrico (#49) üzenetére


vince
őstag

Köszi! Hiánypótló :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#54) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

a könyvjelző eszköztárat, hogy lehet újra "fel" tenni?
Eddig a lapok és a böngészősor felett volt ez az eszköztár, de most alulra lett száműzve, ami nekem nem tetszik :S

SeriesX: JamesSHun

(#55) zoli03


zoli03
őstag

Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy a megnyitott lapok fülei szürkék legyenek? Ne csak az aktuális, hanem mindegyik. Igen zavaró, hogy olyan színűek, mint a Windows téma.

(#56) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

nálam még mindig lassabban indul el mint a chrome. ezzel lehet valamit kezdeni a beállításoknál, vagy maradjak a chromenál?

(#57) #41133696 válasza zoli03 (#55) üzenetére


#41133696
törölt tag

ColorfulTabs Bár az új verzióval, nem teljesen kompatibilis.

(#58) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Megszámolni is nehéz, hány éve ígérték már az új Australis UI-t, de végre elkészült és nagyon tetszik az új felület, kényelmesebb használni és szebb is.

(#59) Purity86


Purity86
csendes tag

Én nem szeretném továbbra sem használni ezt a felhős "sync" dolgot, de lehet kénytelen leszek, mivel most már nem tudok könyvjelzőbe elmenteni oldalakat. Lehet én vagyok az ügyetlen, de eddig volt olyan opció, hogy "Oldal hozzáadása a könyvjelzőkhöz". Most ez eltűnt, és a csillagra hiába kattintok nem történik semmi, nem menti el a könyvjelzőkhöz. Ha valaki tud valami megoldási javaslattal szolgálni, azt előre is köszönöm.

A másik dolog, mennyire bízhatom rá magam erre a syce dologra? Nyugodt lehetek, hogy a jelszavak biztonságban vannak és nem fér hozzájuk senki?

(#60) banhammer


banhammer
veterán

A Firefox osszes fejlesztoje orokke a pokolban egjen, hogy nem lehet a programon belul visszaallitani a regi GUI-t!!!
Mi a francnak kell eroltetni a Firefox-nal Chrome kinezetet?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#61) Immy válasza kispx (#6) üzenetére


Immy
őstag

Ha találtok választ az címsornál a szűkítésre, akkor szóljatok nekem is :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#62) batt válasza kispx (#47) üzenetére


batt
aktív tag

ha felhőalapú akkor nem veszélyes? Ha valaki feltöri az accot mindenhez hozzáfér,úgy értem oldalak mail stb!

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#63) Nekomajin válasza Purity86 (#59) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Kattints rá még egyszer a csillagra!
Nem tudom, mit szívott a fejlesztő.

(#64) #09819904


#09819904
törölt tag

Ez újdonság? :U A Nightly már elég régóta bedobta ezeket.

(#65) vince válasza #09819904 (#64) üzenetére


vince
őstag

Release csatornán újdonság, igen :U

(#60) banhammer
#16-ban linkelték, hogyan lehet "visszaállítani" a régi megjelenést

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#66) #09819904 válasza vince (#65) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az mindig lemaradásban van. Anno használtam alap Firefoxot, aztán amikor egy vagon hibajavításra várnom kellett egy vagy három hónapot akkor búcsút vettünk egymástól.
A Nightlyban legalább premierbe megkapom az újításokat. Tény, itt is előfordulnak hibák, de a javítás nem tart sok ideig. Pláne, ha küld az ember visszajelzést! :)

(#67) kpal


kpal
veterán

29 RC1-nél tartok és eddig PATIKA! ;)

(#68) kispx válasza Purity86 (#59) üzenetére


kispx
addikt

Egy kattintásra a nem rendezett könyvjelzőkhöz adja hozzá. Ha a könyvjelző helyét módosítani szeretnéd kattints a csillagra még egyszer. A sync meg csak a könyvjelzőket (is) szinkronizálja, szóval ha nem tudod elmenteni könyvjelzőként, akkor semmit sem fog tudni szinkronizálni. Az adatokat titkosítva küldi el és tárolja a szerver.

(#62) batt
Pont annyira veszélyes mint egy e-mail fiók. A legesélyesebb az, hogy tőled lopják el a jelszavadat valamilyen keyloggerrel.

(#69) bekes.andras


bekes.andras
tag

... csodás, pont azért használtam eddig, mert nem volt olyan kretén a felülete mint a többinek, erre sikeresen elkúrják... Cserébe x kiegészítővel, és telepítgetésekkel visszanyerhető az előzőhöz hasonló felület. Fasza! Köszönjük! :@ :(

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#70) kispx válasza Immy (#61) üzenetére


kispx
addikt

Részeben neked is szól mert szűkíti, de a többieknek is:

N+1. módszer a téma megváltoztatására: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71) Pete55555


Pete55555
addikt

Én meg eddig "megrögzött" Opera fan voltam, de most kipróbáltam a FF-ot, és úgy néz ki, maradok ennél. Gyorsabb, jobb, szebb is.

...Szeretem leracsniztatni...

(#72) Immy válasza kispx (#70) üzenetére


Immy
őstag

Inkább várok valami gyári megoldásra, remélem rövid időn belül a mozilla hallgatni fog a felhasználóira :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#73) #09819904 válasza bekes.andras (#69) üzenetére


#09819904
törölt tag

Még nem tűnt fel, hogy mióta megújulások vannak, azóta OS-ek, alkalmazások, stb. mind megújult külsővel és belső tudással futnak? :U
Nem tegnap kezdték ezt a megújítást! Az Aurora sem tegnap volt. Ja, hogy kimaradt neked? Sose gond!

(#76) Agostino


Agostino
addikt

csak a ph fut és 220 mb memória. ez így ebben a formában normális? : |

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#77) #41133696 válasza #41133696 (#41) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tovább pontosítom, csak jól derengett részben, hogy jobb oldalt is megjelenik, kijelző méret illetve felbontás függő:

LG Optimus L7 II-n jobb oldalt van az újratöltés gomb Google Chrome-ban

ASUS Nexus 7-nél viszont jobb oldalt

Firefox esetében is

(#78) #09819904 válasza Agostino (#76) üzenetére


#09819904
törölt tag

Nekem Facebook, 2 Prohardver oldal és egy Youtube mellett a Nightly ~480-al üzemel.

(#79) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A Classic Theme Restorer kiegészítővel sikerült visszaállítanom a korábbi kinézetet.[link]
Alsó fülek, vissza, előre, reload, stop gombok baloldalon, lekerekítés kiirtva stb..

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#80) liksoft


liksoft
nagyúr

Kezdem unni. Munka és használat helyett az újítások esetén mindig kereshetek kiegészítőket, hogy az időm ne az új tanulásával menjen el. Mivel ez nem csak a böngészőt, hanem az OS-t is érinti meg vagy 10-15 más programot is, gyors kalkuláció szerint a használt 5 gépemen ez napi 1-2 óra ügyeskedést, frissítést, új kiegészítők installálását, régiek leszedését, stabilitás tesztelését eredményezi. Tele a faxom, hogy ilyenekre menjen el az időm, mert a "fejlesztők" újítanak!

Évek óta a FF-ot használom. Nálam pár kritérium van, és NEM akarom megmagyarázni miért! Illetve igen! Hozzászoktam, és álmomban is így tudom gyorsan használni, az agyam meg nem az újítások miatti más használatra fogy el!

1. Nem kérek fület 1 lap használata esetén.
2. A menük elején az új ablak kell nekem, nem a fül!
3. Reklámok, GIF-ek, Java kódok tiltása, illetve engedélyezhetősége.
4. Kilépéskor ne maradjon semmi szemét, munkaanyag.

BAZZ!!! Olyan nagy kérések ezek?

NoScript, Adblock Plus, BetterPrivacy, Hide Tab Bar With One Tab, Menu Editor

Eddig ezeket használtam. Régi 1x FF esetén nem éreztem lassulást. 2X óta a FF használatával időben arányosan lassul az egész. Nem tudom, hogy a kiegészítők miatt-e, vagy magától, mert ezek nélkül számomra használhatatlan (illetve iszonyúan macerás a kezelése).

Az Új FF miatt úgy látom ezeken is változtatnom kell. Van valakinek ötlete FF-hez a fenti kérések teljesítéséhez mit telepítsek vagy állítsak? Előre is köszi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#82) Psych0 válasza sz.balazs.95 (#81) üzenetére


Psych0
őstag

Csináltak a Firefoxból egy Chromeot... ;P

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#83) student


student
őstag

teljesen lényegtelen ez a kétségbeesett? dizájnváltás/koppintás/, konstansan csökken a mozila userek száma és általában a chrome javára, sajnos az opera sorsára jut ez is, lesz egy hárdkor mag aki használja oszt annyi

(#84) Agostino


Agostino
addikt

amúgy kollégám jó kérdést dobott fel és eltöprengtem rajta. nem mintha sokat számítana, de ezzel az átskinezéssel miért nem várták meg a 30-as kiadást? tényleg logikusabb lenne ott váltani. számomra

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#85) Steve1207 válasza sz.balazs.95 (#44) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem az elsők között tiltottam a fenébe, flash ellenes vagyok :D Csak ott használom, ahol nagyon muszáj...

.

(#86) KAMI911 válasza Agostino (#84) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Mert meredek lett volna ezzel debütálni egy ESR-ben :)

(#87) #41133696 válasza Psych0 (#82) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem egyáltalán nem ugrott be róla a Chrome. Maximum annyiban, hogy a fülek legfelülre kerültek, de itt fölé helyezhető el a menüsor, ami ugye akár Chrome esetében nem létezik :-)

(#88) Mardel válasza student (#83) üzenetére


Mardel
őstag

Miota az opera chrome motorra (webkit, majd blink) valtott azota ffot hasznalok, amit meg 1.5-os idoknel valtottam operara.
Chrom(ium)e gyors, meg minden csak szegenyes a beallitasi lehetoseg, stb.
Az hogy milyen gyorsan indul hideg inditasnal az meg nem erdekel.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#89) Cathfaern válasza Mardel (#88) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"csak szegenyes a beallitasi lehetoseg, stb."
Mi az amit be lehet állítani FF-ben, de Chrome-ban nem? :) Illetve mi az a "stb."? :)

Egyébként nekem Mozilla -> FF (3.0-ig) -> Opera -> (legelső publikus bétától) Chrome volt az útvonalam. Az 1.0-s FF nagyon jó volt, aztán a 2.0-snál már húztam a szám, 3.0-nál meg inkább váltottam (főleg, hogy akkortájt az Opera nagyon jó lett). Aztán a Chrome kb. elsöpört mindent, a jelek szerint ez Operát véglegesen is (tudom névlegesen létezik Opera, de kis túlzással csak egy skin a Chromehoz). Mondjuk utóbbi időben szerencsére az IE és az FF is kezdi újra beérni a Chrome-ot, aminek örülök, mert a konkurencia mindig kell :)

[ Szerkesztve ]

(#90) sz.balazs.95 válasza Mardel (#88) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a webkit-ig én is Operát használtam. :D és utána firefoxot.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#91) Steve1207 válasza Cathfaern (#89) üzenetére


Steve1207
veterán

Hehe, ugyanezt az utat jártam végig. Szerintem se gáz, minimalista az egész Chrome, pont ezért jó, pedig nagyon nem volt ínyemre. Megtanultam 5 kiegészítővel élni, a könyvjelzőkezeléssel voltam kénytelen megbarátkozni, az csak a FF-ban jó a mai napig. Sebességre, ha hiszitek, ha nem az IE mindent elsöpör, de ott meg rakatnyi kényelmetlen dolog van...

.

(#92) vittorio7 válasza Cathfaern (#89) üzenetére


vittorio7
őstag

Most direkt használgattam mind a 4 böngészőt tegnap is, ma is.

És azt kell, hogy mondjam szépen ott "liheg" a Chrome nyomában az IE és az új FF. Ebben a sorrendben.

Hát igen. Fenn van nálam is az Opera, de úgy látszik végleg itt a hattyú dala.

[ Szerkesztve ]

(#93) Mardel válasza Cathfaern (#89) üzenetére


Mardel
őstag

Azt nezem amit opera 12-ig be lehetett allitani es nincs a chromeban.

Egyeni kereso motor kulcsszavakkal.

Pl. Imdb, port.hu, youtube kereso savjat tudtam elerni a cimsorbol kulcsszavakkal.

y[szokoz]valami[enter]

Egybol a youtubeon kereste a megadott szoveget. Megkimelve a youtube fooldalanak betoltesetol es az azutani keresestol.
Ugyanez imdb, port, sztaki szotar (regi oldala) es felirat kereso oldalaknal.

Hianyzik, hogy nem lehet privat fulet nyitni egy normal ful melle, igy 1-2 oldalhoz nem kell inkognito ablakot nyitni.
Nem lehet lapokat lezarni es ha torlom a fuleket/sutiket/elozmenyeket akkor a lezart fulek megmaradnak.
A gyorshivot nem lehet (lehet mar igen) kiirtani a bongeszobol es az elejen csak a gyakran latogatott oldalakat rakta oda a chrome.
Ezaltal nem lehet ures oldal egy uj lapon (egyedi hatterrel).

Nem lehet szabalyozni, hogy a gyorsitotarat milyen aranyban hasznalja tobb lemezmuvelet, vagy tobb memoria.

Ha leteszem talcara nem veszi vissza drasztikusan a mem. hasznalatot.
Fileokat kiterjesztesenkent nem lehet beallitani, hogy letoltes utan mit csinaljon melyik programmal nyissa meg. Csak nyissa meg a tempbe letoltve vagy mentse is le valahova. Ha megnyitast valasztom akkor melyik program nyissa meg miutan a tempbe letoltotte.
Chromenal mindent letolt nem lehet csak megnyitni.
Nincs a fulekre vonatkozo periodikus frissitesi lehetoseg. Ez pl akkor hasznos, ha van egy zart oldal amire bizonyos felhasznalo szamig lehet regisztralni, es a regisztracios oldalt nem kezzel kell frissiteni, ha egy hely felszabadulna.
Nem lehet tetszes szerinti oldal sutiet eltarolni es az utana kovetkezoket torolni a bongeszo bezarasakor.
Mikor megnyitom nem tolti be azokat a lapokat amivel bezartam.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#94) LLKobe válasza Mardel (#93) üzenetére


LLKobe
veterán

Opera 12,xx volt a legjobb, mindent tudott amit kellett és még annál is többet. De az új opera az egy vicc, kénytelen voltam átállni Foxra, nem mondom hogy rossz, de amit az opera alapból tudott, ahhoz itt kell 5-10 kiegészítő... De hát sajnos nincs túl sok választási lehetőség...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#95) Cathfaern válasza Mardel (#93) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Egyeni kereso motor kulcsszavakkal"
- Már a legelső béta tudta, azóta is használom aktívan

"Hianyzik, hogy nem lehet privat fulet nyitni egy normal ful melle, igy 1-2 oldalhoz nem kell inkognito ablakot nyitni."
+ Ilyet tényleg nem lehet. Megjegyzem biztonsági okokból szerintem célszerűbb a Chrome működése, mert így egyértelmű, hogy az ember épp inkognitóban böngészik vagy sem. De tény, nem tud ilyet.

"Nem lehet lapokat lezarni es ha torlom a fuleket/sutiket/elozmenyeket akkor a lezart fulek megmaradnak."
- Lehet füleket rögzíteni, ha jól értem ez hasonló dolog.

"A gyorshivot nem lehet (lehet mar igen) kiirtani a bongeszobol es az elejen csak a gyakran latogatott oldalakat rakta oda a chrome.
Ezaltal nem lehet ures oldal egy uj lapon (egyedi hatterrel)."

+ Tényleg nem lehet, legalábbis én most nem találtam meg. Jelenleg amúgy új lap nyitásakor a google kereső és gyorshívó (8 gyakran látogatott oldalak) kombinációját adja be.

"Nem lehet szabalyozni, hogy a gyorsitotarat milyen aranyban hasznalja tobb lemezmuvelet, vagy tobb memoria."
+ Tényleg nem lehet.

"Ha leteszem talcara nem veszi vissza drasztikusan a mem. hasznalatot."
o Tényleg nem, viszont szerintem a memória kezelés az OS dolga, ne az egyes szoftverek akarják ezt megoldani, mert abból minden lesz csak optimális működés nem.

"Chromenal mindent letolt nem lehet csak megnyitni."
+ Ez igaz, ez mondjuk engem is zavar.

"Nincs a fulekre vonatkozo periodikus frissitesi lehetoseg. Ez pl akkor hasznos, ha van egy zart oldal amire bizonyos felhasznalo szamig lehet regisztralni, es a regisztracios oldalt nem kezzel kell frissiteni, ha egy hely felszabadulna."
+ Tényleg nem tud ilyet. Bár megjegyzem, manapság illene megoldani a webfejlesztőnek, hogy ilyen igény fel se merüljön. De tény, hogy sok helyen még nincs megoldva.

"Nem lehet tetszes szerinti oldal sutiet eltarolni es az utana kovetkezoket torolni a bongeszo bezarasakor."
- Beállítható, hogy Cookie-kat automatikusan törölje kilépéskor, de lehet ehhez kivételeket adni. Ha jól értem, ez lefedi az általad felvázolt feature-t. De olyat is lehet, hogy csak adott lap(ok) cookie-it törölje kilépéskor, minden mást tartson meg.

"Mikor megnyitom nem tolti be azokat a lapokat amivel bezartam."
- Ez nálam alapfeature. Szóval már az első beta is tudta, enélkül nem váltottam volna Chromera.

Szóval a mérleg:
10 feature
4-et tud a Chrome
5-öt nem tud
1-et nem tud, de ott vitatkoznék azzal, hogy tudnia kéne (memória kezelés)

Az, hogy kinek melyik feature mennyire fontos, az már szubjektív dolog, szóval értékelést nem írok külön :)

(#96) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

feltelepült magától, teljesen elrontotta a megszokott általam beállított kinézetet, aztán kicsit szórakoztam vele, adtam neki esélyt, majd úgy döntöttem, hogy felteszem a classic theme restorert... :D

(#97) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Szerettem az alsó sávba száműzni a címsorrt a navigációval (opera óta), és most elveszik tőlem a játékomat. :(

(#98) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Elnézést az Off-ért de itt van pezsgés.
Homályosítsatok már fel... az IE-t le lehet installálni vagy be van építve a Win-be? Mert a program hozzáadás - eltávolításánál nem szerepel.
Thx

[ Szerkesztve ]

(#99) Ndruu válasza Gempas 70 (#98) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Van topikja, legközelebb kérlek ott tedd fel a kérdést.

Eltávolítani nem lehet, de ki lehet kapcsolni, mint egy Windows szolgáltatást.
A Start menü keresőjébe írd be, hogy Windows-szolgáltatások (Windows features), a találati listában kattints rá, a felugró ablakban az Internet Explorer [verziószám] elől vedd ki a pipát és kész.

Harrrr!!!!

(#100) #09819904 válasza Gempas 70 (#98) üzenetére


#09819904
törölt tag

"le installálni" - Áúú... Az Uninstall talán!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.